Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Így remélem már érthető lesz. Az egésznek a lényege, hogy ha a 2-3-as lábra pozitívot kapcsolsz akkor a számláló resetel. Ha viszont le van kötve GND-re akkor számlál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
Elkészült a CNC-m váza, a motorokholnap jönnek (remélem), vezérlés TB6560 V-Type, gondoltam megosztom a képeket Tudom nem tökéletes, de low-cost
Ez nagyon jó!
Nekem is tervben van egy ilyen, és bízom benne, hogy nem csak százezrekből lehet kihozni egy hobbi CNC masinát. Van valami oka annak, hogy nem hegesztesz, hanem csavarozol mindent? Az idomok aluból vannak, vagy valami horganyzott acél zártszelvény?
Minden ST52-es szénacél, ez volt "ingyen" a cégnél kb a kukából szedtem ki. Lehetne hegeszteni is, de semmi kedvem nem volt utána egyengetni és így szállítani is könnyebb, mint egyben. Amit ráköltöttem:
-csapágyak 3500 22db 608-as típus ebből megmaradt sok, mert fióksínnel váltottam ki -fióksínek ~3500 -vezérlő TB6560 16000 -motorok 6500 Minden más adott volt. PC, kábelek, kapcsolók, dobozok etc. Később valszeg cserélem a csapágyakat lineáris csapágyakra.
Megpróbálom majd , kösszi
!
Szerintem jobb így, hogy csavarozott. Ugyanis így elkerüli az alaktorzulásokat, feszültségeket.
Az más kérdés, hogy hegesztve szebb.
Néhány helyen látok hegesztést, (pl a híd elemein) ezért kérdeztem csak. Vagy annak nem árt a feszültség?
Megépítettem Proli007 állandó áramú, tirisztoros (vezérelt félhidas) akkutöltőjét. Első rugásra indult. Kapott a berendezés egy DVM-et V/A átkapcsolási lehetőséggel is ami Alkotó tervei alapján készült (Itt sem volt probléma).
jelenleg 150-200mA és 5A között állítható be a töltőáram. 5 A-nál a sönt ellenállásoknak már melegük van, ezért nagyobb teljesítményűre fogom cserélni őket, azért is hogy a beállítható töltőáram max: 10A lehessen (a trafó és az egyenirányító eszközök ezt lehetővé is teszik). Hétvégén elkészültem a dobozolással is, hát íme, ez lett belőle:
Szia!
Nagyon szép lett! Melyik Proli00 kapcsolás alapján építetted meg? Üdv: stefi
Ő lenne az: Bővebben: Link
Üdv: Metabo
Már alakulnak a nagy boxok, beléjük került a merevítés végre. Samsung mélyközép hangszórók, RBT-95 ribbon magasok.
Látom a DJ épp a tíz körmét nyalja örömében.
Igen, mindíg az erősítőre kempelnek...
Márpedig * van ott Ez a trendi, ha megérted miért írjak 5 betűvel többet csak kopik a billentyűzet A híd sem hegesztve van, hanem csak heftelve, hogy ne tépje meg a hegesztés, előtte pedig az asztalhoz volt rögzítve minden irányból, de nem akarok ide offolni, saját témájában írok majd, ha van kérdés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
Egy kis nosztalgia!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
Szia,
Tetszik amit épitettél! Jó lett nagyon, gratulálok. Melyik kapcsolás ez?
Nagyon ügyes és hasznos munka! Gratulálok hozzá, szép lett!
Szép munka! De régen nem ekkora volt
Megosztod az építéshez szükséges infókat? István
Köszi!
A link mégegyszer: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_569415.html#569415 Metabo A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
Hahaha A macska háttal van az egérnek!
Sziasztok. Ma lettem kész a TL072-vel felépíttet Aktív DI BOX-ommal. Ez még csak a prototípus, ha minden jól megy építek még 3db ilyen "szimplát" és 2db "duplát". A táp feszt. a keverőből, a +48V Phantom tápról nyeri...
Kívülről szép. A belsejét is láthatjuk?
A tervrajzot elkérhetném? Egyelőre nem megépíteni, csupán tanulmányozni szeretném.
Sejtettem, hogy megkapom ezt a kérdést , a belseje közel se néz ki ilyen jól de teszek fel arról is képet.
Nem tudom mi ez, de jól néz ki Ha jól sejtem valami frekvenciavágó vagy torzító ?
Audiójel szimmterizáló. Rendezvényhagosításban használatos. Az asszimterikus jelet szimmterizálja, így sokkal nagyobb távolságra elvihető kevés zajjal.
Hosszas tervezgetés és farigcsálás után tegnap összeállt egy MAX038-al megépített hullámforma generátor - sweep generátor - modulálható akármi.
Megpróbáltam belesűríteni a fejlesztésbe a MAX038 adta lehetőségek jó részét. Az eredmény egy olyan műszer lett, ami a következőket tudja: >szinusz, négyszög, háromszög hullámforma >frekvencia 2Hz - 30MHz 6 sávban (30Megánál persze már csak szinusz) >sweep-elhető (az átfogás 1:100-tól tetszőlegesen szűkíthető, ezen belül marker jelek tetszőlegesen beállíthatóak) > a sweep söprési frekvenciája hangolható > modulátor áramkörrel kiegészített. AM, FM, PWM modulálási lehetőség. > A moduláció belső, hangolható Wien hidas oszcillátorról vagy külső jelforrásról is lehetséges. > Állítható a modulációs mélység > egyenfeszültséggel vezérelt kimeneti szintszabályozó áramkör DC-80 MHz sávszélességgel. A készülék, bár működik és amiket leírtam paramétereket hozza is, de sajnos úgy tűnik, hogy nem a végleges változat. Ennek fő oka, hogy tervezéssel együtt épült és így eléggé káoszos lett a végkifejlet. Ráadásul az építés vége felé derült ki számomra, hogy a MAX038 osc. része nagyon érzékeny a huzalozásra és az alkatrészek méretére, stb. Azóta nekiláttam tervezni egy SMD változatot, ahol nem forgótárcsás kapcsoló váltja a kondikat, hanem analóg multiplexer, nagyon rövid NYÁK vezetékezésekkel.
Így van.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |