Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   103 / 293
(#) ro93 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Köszönöm a tanácsát
Tehát új hűtőt kel venni,mert gondolom a cserese olcsó?
(#) gabika72 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Indesit ban 13nf típusú no frostos hűtőnknek olyan problémája van,hogy kb hetente a felső részben (ami a hűtőrész) megszűnik a hűtés.Fagyasztórészt szétszedve az tapasztalható hogy az egész hűtőborda egyadta merő jég.Leolvasztás után kb egy hétig megint bírja majd folytatódik elölről.Véleményem szerint a no frost funkció nem működik benne.A hibajelenséghez hozzátartozik hogy a fagyasztóban lévő kis ventillátor-aminek csak addig kellene működni amíg a hűtőben a kivánt hőmérséklet kialakul- folyamatosan megy kikapcsolás nélkül.
Mi lehet a probléma?
(#) PET64 hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Érdeklődnék van e valakinek tapasztalata Haier AFT630 hűtőgép javítása tekintetében
A hiba leírása :
az érintőképernyő leblokkol.
(#) szimpa hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Szervusztok!
Van egy 5 éves Whirlpool ART 488-asunk. A napokban elkezdett jelezni a zümmögője. 11-es gombot megnyomtam, pár órára rendbe jött, azután megint kezdte.
Nem volt túlterhelve - úgy értem, friss fagyasztani való beleéve, szóval, sima, hétköznapi üzemmódban ment.
Lehet, hogy nem jól záródik az ajtó? Hogyan tudom azt leellenőrizni?
Köszi az ötleteket
Szimpa
(#) f27 hozzászólása Ápr 12, 2013 /
 
Sziasztok
Van nekem egy pici problémám.
Van egy ARDO hűtőládám kb 190 magas 80 széles és ugyanenyi magas egy nagy ajtós.
Semmi baja nemvolt eddig,most kiszedtünk belőle mindent leolvasztotuk kipucoltuk,de újra bekapcsolásnál csak egy piros és egy zőld led villog.
Van egy ismerösöm aki klimázik,de megnézte a motort nekem,ami direktbe kötve tökéletesen müködik,és fagyaszt is!
Én most kb 6 órája a vezérlő helyett átkapcsoltam direktbe a motort hogy fagyaszo,majd mikor már elég jól lefagyasztott,elkezdett sípolni hogy csukjam be az ajtaját(a vezérlő logott csak a gép elején)
Megörültem hirtelen ,mert csak a szokásos zőld led világított és annyi.
Igen ám visszatettem eredetibe abbahagyta a sípolást is mert érezte az ajtó becsukását,és kb 1 óra mulva ismét csak villog.
A vezérlőn lévő fetet kicseréltem,diodákat ellenállásokat kimértem jók. Van rajt egy MC908QY4CP íc amit nemtudok megnézni hogy jó e.
Van valami ötlet? ÍC-t rendeltem ebay-rol előbb de az lesz vagy 2hét mire megjön,és nem is tuti hogy az a baja,bár milehet még ha a motor hibátlan?
Ötlet?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2013
(#) Henriett hozzászólása Ápr 15, 2013 /
 
Sziasztok, nekem olyan problémám van Lehel hűtőgéppel hogy a motor megy de nem hűt . Mi lehet a probléma?Tudna segíteni valaki?? Köszönöm szépen
(#) zolika60 válasza Henriett hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Nincs nagyon eljegesedve? Ha igen olvasztás, ha nem, akkor valószínűleg gázhiányos.
(#) megcsaplak hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Helló

Van egy kb 5 éves Elektrolux ERB4054 modell, type 400 1c
Kombi hűtőszekrényem
A fagyasztója kifogástalanul működött. Költözés után egyszer csak pár nap használat után nem hűtött a hűtő, fagyasztó továbbra is kifogástalan volt.
A szerviz 20.000-re taksálta alaphangon
kihivtam egy szerelőt, aki szerint a motor inditó relé elszált, a hőrelé meg nem adott ki jelet a hőfok szabályozónak fentre.
vettünk újat
Beszerelte, jelet kapott és továbbitott, motor patent ment.
kb 1 napig ment a fagyasztó, de a hűtő továbbra sem hűlt.
Elkezdett kuruttyoló hangot kiadni.
jelenleg semmit nem hűt.
Cseréljem ki a hőérzékelőt is?
Vagy a kuruttyolás a gáz elszivárgását jelzi.
hogyan találom meg hol szivárog a gáz.
Szaga nincs

Égető lenne a jó tanács

Köszönöm
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 17, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy problémám hütővel kapcsolatban ami egy LG no frost-os, gyengén hűtött ezért feltöltettem, de nagyon nehezen hűt le, kell neki vagy 4 óra hossza amig eléri a minimum -15 fokot de a motor olyan forró hogy a kezem nem birja és egy kicsit hangosabb is a kelleténél.
Hibásan vettem ugyhogy nem tudom mi volt vele előzőleg, 2 éves körüli.
Ha valaki tudna mondani valamit hogy mi van ilyenkor azt megköszönném.

Üdv. Laci!
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Hogyan töltötted fel és mivel?
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Nem én töltöttem hanem a hűtős, azt mondta jó lesz de szerintem tul sokkáig megy R134a megy bele, ma megint kihoztam a mesterurat aki leengedett a gázból mondván tul sok van benne, most egy kicsit csendesebb lett és mintha gyorsabban hütene de igy is órákig megy amig kikapcsol -15 fokon.

Üdv
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Hívj egy szakembert és ne egy kóklert.
A hűtő adatlapján raja van gramm pontosan, hogy mennyi kell bele. Legalább vákuumolni kellett volna és hűtős mérleg segítségével betölteni a pontos gyári mennyiséget. Persze nem ártott volna szűrőt cserélni esetleg szivárgást keresni vagy nyomás próbázni stb....

Idézet:
„...a mesterurat aki leengedett a gázból....”


6 jegyű bünti járna ezért neki. És az ilyen minden csak nem mester. Poén kedvéért kérd el a kék kártya számát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Hát vákumolta is szürőt is cserélt, a gáz nem tünik elfele belőle, de én azt láttam hogy nem tudja menyi kell bele, amugy nem lehet tudni , hogy milyen nyomásnak kell benne lenni működés közben?
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Akkor lehet az a baja hogy még mindig sok van benne? vagy attól nem hűt gyengébben?
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ezeket a gépeket nem érdemes/szabad nyomás alapján tölteni. Bele kell tölteni a gyári mennyiséget és kész. Se többet se kevesebbet.
Ha a gyári töltettel sem lesz jó akkor vagy részleges dugulás van (erre R134a hűtő hajlamos) vagy vezérlési gond van. Pl. termosztát hiba. Attól függ....
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Természetesen gyengébben hűt és jobban melegszik, ha sok benne a gáz.
Nem párolog el teljesen a hűtőközeg kis mennyiségű folyadék vagy nedves gőz jut vissza a kompresszorba ezáltal jobban is melegszik. Majd egyszer csak "csatt" eltörik a szelep és lehet kompresszort cserélni.
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Vezérlés hibát kizárnám mert benne van folyamatosan egy hőmérő és látom hogy mivan sajnos, akkor valakit kell keresnem sürgősen.
Kösz az infót .Üdv. Laci
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
A hűtőn belül valahol van egy adattábla. Ott ahol azt írja, hogy R134a a közelében lesz, hogy mennyi. Általában grammban. Garanciában töltesd bele pontosan azt a mennyiséget. Figyeld a mérleget amit használ.
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Ott van bizony! 135gr a csávó 73 éves és nemtudom hány évtizede van hütőszervize de megse nézte, mérlege meg nem is volt vagy inkább:rant:
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2013
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Üdv.

Lehet hogy meg lesz a baj, ugyanis jegesedik a belül a hütőegység és lehet hogy bekapcsol a leolvasztó miközben megy a hütő, ez mitől lehet?

Laci
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Még egy kérdésem lenne, valaki azt mondta, hogy az R134a gázt felforditott balonnal kell tölteni, ez igaz?
(#) blackdog válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Pontosabban illik folyadék állapotban betölteni. Ha búvárcsöves a palack akkor nem kell fejre fordítani.
Addig amíg nincs betöltve a pontos gyári mennyiség addig akrámi is lehet. először legyen rendbe a töltete.
(#) lukovicsek válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 18, 2013 /
 
Értem , köszönöm!
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Volna egy kérdésem, LG NOfrost hütőbe a hütő részében is látok egy ntc-t belül a hátlapján, az gondolom méri az ott lévő hőmérsékletet, de mit kapcsol ki vagy be az elektronika a mérés hatására? és hány fokra van ez körűlbelül beálitva?

Laci!
(#) blackdog hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Kedves Szakmabeliek!

Nem profilom, de egy ismerősömnek ígértem, hogy megjavítom a CNC hűtve szárító gépét.
A hiba triviális. A klixon elhat. A gondom, hogy nem kapok hozzá való klixont.
A típus:
222PHBYY -53
Bővebben: Link

Hol tudnám ezt beszerezni Magyarországon? Az én beszállítóimnál nincs ilyen.
(#) pjg válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Közvetlenül a Texastól. Ma már minden gyártónak van web áruháza.
(#) blackdog válasza pjg hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Nekem Magyarországi forrás kell és nem külföldi webáruház!
(#) pjg válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Pedig a posta pár nap alatt meghozza. Esetleg a gyártónál megtudakolni, hogy hol van a közelben viszonteladója.
(#) szaratov hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Valaki kérem segitsen! Saratov hűtő

http://p2.vatera.hu/photos/24/8e/4e76_1_300.jpg pont ugyan ilyenhez keresek ajtógumit! mert az enyém nagyon viseltes már neten seholse találok univerzálisat amit lehetne esetleg méretre szabni ha valaki tudna valami oldalt ajánlani kérem mondja el! megköszönném illetve ha valami oldal van ahol lehet hozá veni alkatrészeket!
(#) lluigi hozzászólása Máj 1, 2013 /
 
Segítséget, tanácsot kérnék!
Fagor hűtőszekrényünk van. Az ajtón a tömítés cserére szorul, azonban az az ajtóra fel van ragasztva. Egy szerelő azt mondta,hogy ilyeneknél csak az ajtóval együtt lehet tömítést cserélni. Ez azonban nagyon költséges. Nem lehet a tömítést leszedni és helyette újat felragasztani? Ha lehet, hogyan, milyen ragasztóval ill. hol lehet a tömítést beszerezni?
A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   103 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem