Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LPT portos vezérlés
 
Témaindító: creative, idő: Nov 11, 2005
Lapozás: OK   26 / 29
(#) 256kb válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
Minden ledet külön-külön. Egyébként nem mátrixnak nevezném, hanem sok párhuzamosan kötött vezérelt lednek.
(#) _vl_ válasza 256kb hozzászólására (») Júl 10, 2012 /
 
És mindnek külön-külön szeretnéd a fényerejét állítani? Az nem lesz olcsó...
(#) _vl_ válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Találtam neked egy ilyet:
Bővebben: Link

Az ötlet zseniális, kell 4 db HCT595 daisy-chainben, bekötni őket az SPI kimenetre (a SCKL megy a léptető órajelhez, a MOSI megy az adat bemenethez), és mondjuk 256 Hz-es időzítéssel (~4ms-onként) kitolni 4 byte-okat a 4 HCT595-be minél nagyobb tempóban - a HCT595 elvileg tud 100MHz-et is, majd egy GPIO kimenet segítségével a kiküldött 32 bitet áttöltetni a regiszterekbe. Ha van DMA, és rá lehet venni, hogy egy 256 Hz-es timer adja a DMA-nak a jelet, akkor az egész akár automatizálható is, és akkor nem kell 4 ms-enként valami interruptból küldeni a byte-kat.
Ezzel így alapszínenként 8 bites mélységet lehet összehozni, ami szerintem több, mint elég.

Az egyetlen "hibája" a shift regiszteres megoldásnak, hogy kb. 6-8-10 mA-t tud kimenetenként, a LED-jeid meg 20mA-nél világítanak maximumon, szóval vagy kell még mögéjük valami meghajtó, vagy nem fogod tudni kihozni a névleges fényt a LED-ekből.
(#) 256kb válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Ezt is megérte elolvasnom: Shift Regiszteres I/O bővítés

A Shift Regiszter kimenetei után meg kötök pár BC546-ot
(#) _vl_ válasza 256kb hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
Pár? 24+8 darab kell!
(#) 256kb válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 11, 2012 /
 
10 forint darabja.
(#) szikorapéter hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy az ilyen típusú relét(hamlin he721a0530) közvetlenül rá lehet-e kötni a nyomtatóportra.Az adatlapján az szerepel hogy minimum 5v-a nyomtatóport pedig 5V-ot ad csak hogy elbírja-e...A segítséget előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Elméletileg nem bírja el. Meg kell fejelni egy tranzisztorral.
(#) szikorapéter válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Bc548-as jó hozzá nem?
(#) nedudgi válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Ha az van kénél, akkor igen... Meg egy dióda a tekerccsel párhuzamosan, záróirányban, hogy ne rúgja agyon a tranzisztort...
(#) sargarigo válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Ezt én is mondani akartam, de rákerestem a relére, és elvileg van benne visszacsapó dióda. Mondjuk azért kimérném műszerrel hogy tényleg van-e
(#) zenetom válasza szikorapéter hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Az LPT porttal is vigyázni kell, mert nálam pl. nem 5V van, hanem ha jól emlékszem valami 13V.
Szerk.: szóval ajánlott minimum tranzisztorral (de inkább optocsatival) leválasztani.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2012
(#) Medve válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
13? Miféle LPT-d van neked?? És ki az a Szerk.:?
(#) _vl_ válasza zenetom hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Az RS232 soros port lesz, ha 13 Voltot látsz rajta...
(#) _JANI_ válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 2, 2012 /
 
Szia! Mérd meg a tekercs ellenállását! Ha 500 ohm akkor 10mA árammal is megelégszik. Ha kisebb ( az enyém 200 ohm -os ) akkor nagyobb áram kell neki ( 24mA ).
Szerintem tranzisztorral hajtsd meg a reléket. Egészségesebb lesz a gépnek.
A megadott típus tartalmaz beépített védődiódát is a tekercsel párhuzamosan. A 2. láb a +, 3. láb a - tekercskivezetés...
(#) elodke hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Megszeretném csinálni a füstgépet hogy számítógépről lehessen működtetni lehetséges (PL.: Nyomtató porton keresztül )

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) kokozo válasza elodke hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Milyen füstgép?
(#) elodke válasza kokozo hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
american dj minifog
(#) fénybenjáró válasza elodke hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Hello.
Minden kép vmi kontrollert kell használnod, nem olyan bonyolult,mert egy füstgépen három dolgot tudsz szabályozni, intenzitást a fújás indítást és,hogy milyen erővel fújja a füstöt, de itt már a gépnek is olyannak kell lennie,hogy ezeket tudja, pl szabályozható szivattyú.
Alapól a pic-el triakokat vezérelsz az már csak rajtad áll,hogy mit kötsz a kimenetre.
Viszont a kérdésed feltehetted volna a Diszkó fény házilag című témában is azt többen olvassák és ott már foglalkoztak a soros porttal vezérelt cuccokkal.
Üdv
(#) elodke hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
Kösz
(#) kokozo válasza fénybenjáró hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Ahogy elnézem ez csak fúj vagy nemfúj.. nincs semmi extra funkciója ezért elég egy port a vezérléshez.
(#) elodke válasza kokozo hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Milyen portra gondolsz ?

és hogy kellene bekötni

(MÉG NAGYON KEZDŐ VAGYOK)
(#) kyrk válasza elodke hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Sok sikert a projekthez! Majd számolj be róla hogy sikerült!

Mivel konkrét kérdést nem tettél fel, nincs mire válaszolni.
(#) Pic7 hozzászólása Ápr 19, 2013 / 1
 
Hali azt nem lehet felprogramozni hogy ha lenyomjuk a számíton jobbra gombot jobbra forog a motor ha a balra gombot akkor balra forog?
Lpt potal?
Előre köszi!
(#) Pic7 hozzászólása Ápr 20, 2013 / 1
 
Köszi!
De ez egy távirányítós autóhoz lenne.
Milyen vezérlőt építsek hozzá?
köszi!
(#) S.Roland válasza Pic7 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Hello,
Lehet vezérelni ahogy írtad, ha tudsz programot írni akkor meg pláne.
Így kell leválasztani PC914 optó csatolóval.
Bővebben: Link
(#) Szabi1 válasza S.Roland hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Sziasztok! Ha már észrevettem az értesítést belinkelem a saját programom, C++ ban írtam. Kompatibilis XP/7/8; 32/64 bit windowsokkal annál régebbiekkel nem próbáltam Bővebben: Link Nos a konfigurációs file-t szerkesztő programot nem írtam meg, de ha megnyissuk Jegyzettömbbel (Notepaddal) a run.conf-ot lehet szerkeszteni
a Delay szó után lévő sorba a parancs végrehajtások közötti késleltetést lehet megadni ms-ban.
Ha nagyon kell előkeresem van olyan verzió is ahol manuálisan lehet vezérelni az LPT-t.
U.i: Esetleg ha egyből nyitáskor a program lefagy akkor szükséges egy Dll file: inpout32.dll ezt a C:\Windows\System32 be kel másolni.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 20, 2013 /
 
Ezzel a programmal eredetileg színes égősort akartam kapcsolgatni, az 5.0 Verziót majd WinAPIben fogom megírni, s így elérhető lesz programfutás alatt a parancskiadás módosítás, meg egyebek, s kb egy DMX pulthoz hasonlóan lehet majd virtuálisan kezelni, pl gondolok: a késlelést (Sebességet) állítani.
(#) Pic7 válasza S.Roland hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Hello!
De én nem tudok programot írni.
Valaki tudna segíteni?
Hálásan megköszöném!
ATTI
(#) S.Roland válasza Pic7 hozzászólására (») Ápr 21, 2013 /
 
Hello,
A kolega belinkelte a saját programját töltsd le és nézd meg , hogy megfelel -e neked.
Nagy segítség volna ha megírnád mit akarsz vele pontosan csinállni és azt hogyan. Ha neked most csak próbállkozásra kell akkor tölts le egy LTP checkert amivel manuálisan tudod állítani melyik lábon legyen jel és melyiken ne. A megépített kapcsolást ezzel is tudod vezérelni , próbállgatni.
Következő: »»   26 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem