Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1294 / 2500
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Alkalmazhatok sima egyenirányitás/pufferelést vagy kellene stab IC-ket használni?
S azt szeretném kérdezni, hogy 1 mono Balanced hangerőszabályzó jólesz a melléklet alapján bekötve?
S hogy közösitsem a balanced jeleket? Gondolom kell valami ellenállás de milyen értékű?

DIBOX.jpg
    
(#) Haliapu válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Szia, kedves kolléga, meg építettem a szint emelőt, aztán az R11 helyére betettem a 22K ellenállásokat mivel ezzel voltak legszebbek a mély hangok, majd rá kapcsoltam a 70Hz és be állítottam a kimenő feszültségeket mind a széles sávúrészen és a mély szűrő után is 1,42V-ra. Azután meg hallgattam zenével is el vagyok tőle ájulva olyan dinamikája és mélyei vannak, hogy hanyatt estem tőle. Mos már nyugodtan kölcsön merem adni a rendszeremet. Köszönöm a segítségedet.
(#) reloop válasza Haliapu hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Gyönyörű kivitelezés! Örülök, hogy segíthettem
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Mindkét tápkialakítás megfelelő. Az sok IC és változó terhelés miatt kicsit a stabilizátor felé billen a mérleg.
A hangerőszabályzást és a keverést a jel aszimmetrikus állapotában végezd!
(#) lobbooo hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy hangerőszabályzónak a linkelt erősítőhöz jó e a 100kohm -os poti (mert az van itthon) vagy 47kohm kell? Hangerőnek a logaritmikus a jobb? Crescendo
(#) szamóca válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Akkor lesz jó, ha az R2-es ellenállást kicseréled legalább 100k-ra. De jobb lenne az alacsony bemeneti impedancia, mert nem érzékeny annyira a zavarokra.
Igen logásat illik használni.
(#) highand válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Nem lesz jó, mert 10kHz jön ki határfrekvenciának vele.
(#) szamóca válasza highand hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Ez hogyan számolandó?
(#) highand válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
A hangerő poti ökölszabálya:

A hangerő poti mint forrásimpedancia, félállásban ( nem a tekerő, hanem az ohm érték alapján) a legnagyobb. Tehát egy 50k ohm-os érték van leosztva egy másik 50k ohm-al. Ez a kettő váltóáramúlag párhuzamosan kapcsolódik ( feltételezve, pl egy IC kimenet kisimpedanciás meghajtását).

50k ohm x50k ohm =25k ohm tehát az ökölszabály az, hogy a poti értékének egynegyede a legnagyobb forrásimpedancia. Ezzel a 25k ohm -val párhuzamos a 47k ohm és a 100k ohm. Azaz Re=25k ohm x100k ohm x47k ohm = kb 16k ohm.

Határfrekvencia a bemeneti 1nF kondival= 1/2pi*Re*C=1/6,28*16*10EE3*10EE-9=10kHz
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) highand hozzászólása Ápr 23, 2013 /
 
100kohm helyett 1Mohm. Bocs, a számítás azért jó, mert amikor számoltam 1Mohm-val számoltam.
(#) lobbooo válasza highand hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Huha! Ez nekem magas! Mekkorát ajánlasz ami nem okoz semmi galibát?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2013
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Ha lopja a magasat teszel be kisebb C2-t
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Az nem baj, ha még pár száz forintba kerül, veszek bele potit, csak nem tudom mekkora kell. A 47kohm nem okozna frekvencia vágást, mint az r2 értéke?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Ha közvetlen potenciométerre kötöd az erősítő bemenetén lévő aluláteresztő szűrőt, annak vágási frekvenciája óhatatlanul függvénye lesz a poti állásának. Van azért megoldás, például Elliott előerősítője. A fórumtársak közül Alkotótól olvastam nagyon pozitív véleményt.
Választhatsz egyszerűbb megoldást is. Legyen a potenciométer értéke az a legkisebb impedancia melyet a jelforrásod még elvisel. Bizonyára utána tudsz nézni.
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Igazából ennek a kimenetére lesz kötve, szerinted egyáltalán van értelme a potinak? Nem tudom mekkorát lehet min terhelésnek rákötni.
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
A könnyen elérhető doksi nem tesz említést a vonali kimenet terhelhetőségéről.
Próbáld ki a meglévő potenciométereddel, az 1nF bemeneti szűrőt cseréld 220pF-ra. Hallgasd meg!
(#) lobbooo válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Sajnos még nem tudom, mert még négy 0,22ohm nem érkezett meg. Nem sima huzalt szeretnék beletenni, már 2 hete meg kellett volna jönni az mpc71-nek. Nem akarlak zargatni, de még lenne kérdésem, az erősítő bemenetét rövidre zárjam mikor a nyugalmi áramot állítom? Mert csak annyit ír a doksia, hogy a tp1-tp3-on 0,044-0,055V között állítsam be. Belegondolva, ha máshoz hozzá szeretném kötni jo lenne az az illesztő áramkör, amit belinkeltél, ugy is lehet használni,hogy ne erősítsen csak szabályozza a hangerőt?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Itt a Di-BOX rajzom jó lesz így, és a táp rész? Egesz delutan ezt rajzoltam

DIBOX.jpg
    
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 23, 2013 /
 
Miért lett homályos ahogy feltöltöttem?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Sajnos még nem tudom, mert még négy 0,22ohm nem érkezett meg. Nem sima huzalt szeretnék beletenni, már 2 hete meg kellett volna jönni az mpc71-nek. Nem akarlak zargatni, de még lenne kérdésem, az erősítő bemenetét rövidre zárjam mikor a nyugalmi áramot állítom? Mert csak annyit ír a doksia, hogy a tp1-tp3-on 0,044-0,055V között állítsam be. Belegondolva, ha máshoz hozzá szeretném kötni jo lenne az az illesztő áramkör, amit belinkeltél, ugy is lehet használni,hogy ne erősítsen csak szabályozza a hangerőt?
(#) reloop válasza lobbooo hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Nyugalmi áram beállításnál ajánlott a bemenet lezárása.
Az illesztő áramkör erősítése tetszés szerint módosítható.
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Szia! R6 és társainak nem a testre kéne menni?
A jel keverés 100 ohm helyett legyen legalább 2,2k, nehogy túlterhelődjön az IC.
A kapcsolható fázisfordítóknak mi a céljuk?
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Nos Bővebben: Link innen van bemásolva az átalakitó.
OK R36, R43,R48,R54,R59,R64,R69,R74 akkor 2k2 100R helyett
A fázisforditás akkor kell hogy ha az egyik bemenő jel forditott fázisú akkor "kiolthatják" egymást és akkor elhalkul vagy teljesen elnémulnak bizonyos csatornák.
Bővebben: Egy DI BOX
(#) Elektro Boy hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Sziasztok!
A napokban el szeretnék kezdeni egy TDA7376b típusú végfokkal ellátott erősítőt, csak éppen bele ütköztem egy kérdésbe. Mit jelent az IC 9-es lábán a THD SET? És hogyan kössem be? Mert azt a jelölést ahogyan fel van írva nem értem. Egy 1Mohm-os ellenállásra megy rá, de nem értem hogyan kössem be. Az ellenállás a test és a pozitív közé van berakva. Mit és hogyan kössek rá? Légyszíves valaki segítsen. Előre is köszönöm!
(#) mylan14 hozzászólása Ápr 24, 2013 /
 
Mi a titka a kis impedancián stabil erősítőknek?
Látni akár 0.5 ohm stabil erősítőket is, ezt hogyan érik el?
(#) lobbooo válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Köszi az infókat!
(#) bajtaig hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Nem erősítő hanem DSP, azért ide írom mert ez javítós topik, egyébként a hangosítósba lenne a helye, a tisztelt modik majd áthelyezik.
A lényeg: a vonalszintű kimeneteken két morzés relé van, hasonló a funkciója mint az erősítőknél, koppanásgátlás, de inkább kikapcsolási tranziens védelem. Az egyik kontakt hibás, cserélni kell, néztem az adatlapokat, nagyon jó paraméterű reléket lehet venni, aranyozott érintkező, 100 mohm bekapcs. ellenállás és hasonlók. A fő probléma hogy nagyon kis áram folyik rajta és ezért lesz kontakt hibás. A készülék 3 éves, használt, a kérdésem : ugyan olyan relét tegyek bele, vagy inkább reed relét ?
A fotón nem ez a készülék látható, de hasonló!

IMG_2308.JPG
    
(#) balazska1987 hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Egy kis Made IN Hungary csemege, a jó öreg magyar gyártmányú erősítőkből, linkelek egy két képet. Az első két kép egy ROBSON DX-1000B a többi kép pedig egy TWINLINE 1200-as végfoké.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Vettem egy régi tip. (narancs felirat) t.amp 2400 ast. A tetejét levéve megláttam, hogy az utolsó/első tranzisztor teljesítmény ellenállásai (0,22 ohm 5W) megvannak fejelve egy-egy 0,47 ohm 5W al. Mi ennek a lényege? Azért kérdezem, mert van ilyen erősítőm (szürke felirat) új tip. is. Érdemes ezzel foglalkozni? Ha sokat lendít rajta, meg csinálnám azon is. Valamint a ventilátor forgás iránya meg van fordítva. Nem elölről, hanem hátulról szívja a levegőt. (narancs) Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
(#) Buvarruha válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
A tranzisztor színéből ítélve ami előtt a "tuningolt" ellenállás van, inkább arra tippelnék, hogy meghalt a tranzisztor és megnyúlott, vagy teljesen tönkrement az emitterellenállás is és így lett megoldva.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2013
Következő: »»   1294 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem