Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1031 / 1681
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) flaci92 válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
A valóságban is vannak fényesebb területek, de nem ilyen feltűnő mint a képen. Mi is ez a diffúzor ?
(#) juhila hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezt dobtam össze a múlt hétvégén.
(#) juhila hozzászólása Ápr 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Ismét én Ezt pedig tegnap este (éjszaka 01:30).
(#) szikorapéter válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Bocsánat hogy csk így felteszek egy ilyen kérdést de ez unipoláris motordriverekkel van felszerelve?És ha igen akkor mi a típusa mert a képen nem látszik és lehetséges hogy jó lenne az a típusú ic az én szervóimhoz is.Én egytengelyes marógépet építek.Esetleg ha még azt is el tudnád árulni hogy oldottad meg a számítógép és a motorok közti kapcsolást az lenne a legjobb.A válaszodat előre is köszönöm.
(#) vicsys válasza juhila hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Mi ez? Internet idő?
(#) juhila válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
szia! Ühüm Bocs nem írtam oda. Na ez egy óra dobozba épített hőfokmérő
Az előtte lévő pedig egy bontásból származó végfok a PC-hez.
(#) Buvarruha válasza juhila hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Ha a PC 12V-járól akarod hajtani, akkor jó zajos lesz a végfok.
(#) juhila válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Ááááá nem! Már készül a doboza meg a saját tápja. eddig a labortápomról hajtottam.
(#) sargarigo válasza flaci92 hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Reméltem hogy nem sértődsz meg az észrevélen!
Arról a fehér lapról van szó, amit pl lcd monitorból tudsz bontani! Arra szolgál, hogy a háttérfényt adó neoncsövek fényét egyenletesen szétszórja. Fillérekért szerzel egy monitort, kiműtöd belőle, és kipróbálod, mennyire válik be. Lehet hogy a ledeket is meg kell még kicsit ügyeskedni hozzá, de szerintem szépen eloszlatná a fényüket, és akkor zsír pöpec lenne a cucc!
Egyébként irígyellek hogy volt merszed szétszedni a műszerfalat, én idő és kedv hiánya miatt már évek óta halogatom. Pedig szét kellene, mert a tankolásjelző izzóm is már régen kiégett

szerk.: Az új változatról is kérünk ám képeket!
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2013
(#) tomipap válasza juhila hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
En is sokat gondolkodtam rajta, hogy mi lehet ez mert a 27.5 fokot sokalltam homersekletnek. De akkor nalatok bekapcsolva maradt a futes?!
(#) sargarigo válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Vagy nyitva maradt az ablak. Ma éppen 30 (harminc!) fokot mutatott a hőmérőm! Pedig az gyári.
(#) tomipap válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Uhh. Nem kovettem, hogy milyen ido van most Magyarorszagon. Sorry. Hetvegen megyek haza, akkor attervezem a ruha keszletet
(#) juhila válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Nem a fűtés maradt bekapcsolva és nem is az ablak maradt. Fényképezés előtt teszteltem. A lakásban 22.5 fok volt a másik gyári hőmérő szerint.
(#) sargarigo válasza juhila hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Akkor itt valaki csal...
(#) juhila válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 26, 2013 /
 
Igen én 22.5 helyett 27.5 , de egy kicsit a mérő is. A képet most csináltam.
(#) Buvarruha válasza tomipap hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Már jó idő van.
(#) sargarigo válasza juhila hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Az érzékelőt hová tetted? Nem lehet hogy saját magát fűti és ezért csal?
(#) Zoli_bácsi válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
A kép címe az IC típusa. TB6560AHQ Ez bipoláris vezérlő. Unipoláris vezérlőt meg például SLA7062M, vagy SLA7026M+L297 párossal is lehet csinálni. Ezek mind 3A-es IC-k. A PC és a vezérlő között egy illesztőkártya van, Egyszerű 74HC14-es Schmitt trigger IC-vel megoldva. Ic egy bemenete-step jel, IC egy kimenete-step jel.
(#) juhila válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Az érzékelő hátul van, jobbra fent a PIC mellett látszik 3 furat. Na ott van hátul. Én inkább arra gondolok, hogy a PIC-nek 30pf-os kondi helyett 22pf-es kondit raktam. Hétfőn megyek Szegedre majd veszek és meglátjuk. De azért köszi! Persze 0.5 fok eltérést valahogy kibírok a hétvégén nagy duzzogva.
(#) _vl_ válasza juhila hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Idézet:
„Én inkább arra gondolok, hogy a PIC-nek 30pf-os kondi helyett 22pf-es kondit raktam.”

Ezt ugye nem gondolod komolyan. Emiatt mondjuk az órajel 10Hz-cel magasabb lesz, de max. ennyi történik...
A 0.5 fok eltérés szerintem simán lehet akár a mérést végző alkatrészek offszetje, akár az asztali mérőd pontatlansága. Ha zavar a dolog, ahhoz kalibrálnod és szoftverből kompenzálnod kell. De ehhez kelleni fog egy ennél biztosan pontosabb referenciamérő...
(#) vicsys hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Beültettem a panelt. Már csak az élesztés van hátra...
(#) dudassandor1 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Szia Viktor! Ez már így is él, olyan gyönyörű, hogy szinte megszólal! Ha meg megszólal akkor él... Gratulálok a munkádhoz!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Okés, megyek kiforrasztani. (Vazze!)
Sanyi!
Köszi!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ne erre mondom azt, hogy ez az amikor már az elektronika keveredik a művészettel. Amikor színben, és minden másban is illenek egymáshoz az alkatrészek. Az arany színű kondik, kicsit olyan punk-os beütést adnak, de ez meg remekül megy a csőhöz ahogy a régebbi vágású olajkondik is. Pazar!
Gratulálok.
(#) juhila válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Akkor ez így marad nekem így is jó. Értem és köszönöm!
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Adtam a brekikőnek tápot- ahogy javasoltad! Láss csodát, ez tényleg működik...!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
De egyébként ez mi is?
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2013
(#) juhila válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Vicsys ez szép! Én soha nem jutok el erre a szintre.
Következő: »»   1031 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem