Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1301 / 2501
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
A magas hangok hiányára magyarázatul szolgálhat ha C2 jóval nagyobb 33pF-nál. A nem működő erősítőben meg kell vizsgálni a tranzisztorokat.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Olyan hangja van az egész erősítőnek mintha nem lenne elég nyugalmi árama. Most az a panel ami működik annak a végtranzisztorjai 2sc3306.(pc-tápból bontottam). Kicserélem a kondit és meglátom mi lesz. Másik panelről levettem a végtranyókat, így nem világit folyamatosan az izzó.
(#) reloop válasza boris92 hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Az FN/FP darlingtonokból építhetnél egy ilyen erősítőt.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Már nem is tudom követni a tranzisztoraidat. Rendes hangot majd az ajánlott alkatrészkészlettől várj.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
De mondom mi a jelenség. Mint amikor a vf2-nem nem volt elég nyugalmi aráma és olyan karcosan szólt, ez is. Tényleg a kondi volt a hibás, magas hang mostmár van, de még mindig furcsa hangja van. De már nagyon sokat javult.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) matyusz válasza highand hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Így kötöttem össze.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Gondoltam a keresztezési torzításra, azért ajánlottam R5 helyére a tranzisztorból és potenciométerből álló nyugalmi áram szabályzót. Magának az R5 értékének finom változtatásával is csökkenthető a keresztezési torzítás, mivel a Q4, Q5 áramgenerátor viszonylag stabil feszültséget ejt rajta. A 220 ohm-ot kiválthatnád egy 180 ohm és egy vele soros 100 ohm trimerrel. A trimmer durva beállítását áramkorlátozóval végezd, mert könnyen egymásra lehet nyitni a végtranzisztorokat. A tranzisztoros megoldást azért mégis jobbnak tartom, főleg, ha a tranzisztor a hűtőbordához van fogatva és így hőre stabil marad a nyugalmi áram.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Értem. Most a másik csatornával próbálkozom de az csak nem akar beindulni. Bekapcsolom a trafot, a primerben az izzó már majdnem teljes fényerővel világít. Ugyanaz a két panel, hisz egyszerre lett nyomtatva, alkatrészek mind ki voltak mérve, és mégsem müködik. Minden forrasztást újra melegítettem. Nem tudom, lehet a panel hibás, nagyon rosszul sikerült a vasalás most.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Amennyiben az alkatrészek jók, akkor kizárásos alapon a panelban lesz a hiba.
Szer.: látom a módosításodban, hogy ugyan erre a következtetésre jutottál
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) matyusz hozzászólása Máj 3, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Adott egy Laney Pro Bass gitárerősítő amihez még eddig nem találtam kapcsolási rajzot. Ebben kérném a segítségeteket, hátha tud valaki kapcsolási rajzot.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Lényegébe,csak időtöltésnek szántam volna.
(#) highand válasza matyusz hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Sajnos így nem jó, mert a DC különbségek miatt az erősítők egymás belső ellenállására dolgoznak. Minden kimenetre sorba tegyél be 0,2 Ohm-ot és csak utána párhuzamosítsd.

Sőt a két bemenet közé is kellene tenni egy 50k-os potit és a csúszkát a földre egy 100k-on keresztül. Ezután adjál max 10mV-ot a bemenetre és mérd az áramfelvételt. A csúszkával keresd meg a legkisebb áramfelvételt és jó is lesz.

Hidd el, olyat fogsz hallani, amit eddig még nem...
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Szia! Ezt a procedúrát is el kéne végezni. A fix erősítések között lehet eltérés.
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
Köszönöm a segítségeket. Ha nekem így négy csatornám van akkor is ugyan ezt kell tennem? Vagy, hogy csináljam? Holnap megpróbálom ezeket és írom a fejleményeket. Köszönöm még egyszer. Vagy itt a test helyett a másik csatornánál kell ugyanezt megcsinálni? A bemenet pedig marad úgy mint a Quad-os rajzon gondolom.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2013
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Máj 3, 2013 /
 
A 4-9 és a 6-7 kivezetések közé valóban egyszerre kell egy-egy mérőhangszórót kötni és a lehető legnagyobb csendet beállítani. Ideális esetben mindkét hangszóró néma tud maradni. Ehhez a bementi csatolóknak is pontosan egyformáknak kell lenniük. A párhuzamos csatornáknak nem csak amplitúdóban, hanem átvitelben és fázisban is egyezniük kell.
(#) boris92 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
jók hozzá az én tranzisztoraim ? 49.7 V ot ad le az inverter , nem sok neki ? mert cikken +-40V van írva.
(#) highand válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Reloop módszere jobb mint az enyém, azt csináld.
(#) matyusz válasza highand hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Oké köszönöm szépen. Most elkezdtem beállítgatni 5kohm os trimmerrel de nem birom teljesen csendre bírni. Kisebb trimmerrel esetleg? A legvégén majd minden kimenetre egy pár tized ohm-os ellenállás kell és úgy párhuzamosítani? A 4-es és 9-es láb után egy pár tized ohm-os ellenállás és utána a hangszóró egyik fele és ugyanez a másiknál, 6-os láb után ellenállás és a 7-es láb után ezeket kell összekötni és ez megy a hangszóró másik felére. Ha valamit rosszul gondolok javíts ki kérlek. Köszönöm az eddigieket.
(#) highand válasza matyusz hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Nincsen értelme kisebb potit használni, ami minimumot elérsz, úgy használd.

Igen, minden egyes kimenettel sorba kell tenned egy kisértékű ellenállást, ahogyan reloop rajzán látod.
(#) matyusz válasza highand hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Minden kimenettel sorba raktam 0,5ohm os ellenállást és ahogy írtam úgy kötöttem össze, de elég hangos sistergés van és a zene sem valami fényes... Valamit elrontottam volna? Vagy amit én elképzelek ez nem lehetséges? Tehát 4-9 láb 1-1 ellenállás hsz egyik fele, 6-7 láb 1-1 ellenállás hsz másik fele.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) highand válasza matyusz hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Mindjárt csinálok egy rajzot...egy fél óra legalább.

tda párh.jpg
    
(#) cemeny hozzászólása Máj 4, 2013 /
 
Sziasztok! Baji eletron találtam egy 400W-os fetes erősítőt, amivel az a baj, hogy mono... Segítene valaki elmagyarázni, hogy ezt hogyan kell megcsinálni úgy, hogy sztereó legyen?

(info:400W Fetes erősítő Mono Ube=2V Fr.:20-30000Hz Torzítás : 0,05% (4 db IRFP típusú 150W-os Fettel) Kettős táp!


ą 40V...ą 85V 5A
(#) CIROKL válasza cemeny hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Szia! Értelem szerüen a sztereó-hoz kettő panel kell és ennek fényében a tápegységet így kell méretezni és szintén ennek megfelelően a doboz méretét is így kell megválasztani .
(#) cemeny válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Magyarul mindent duplázni.
(#) CIROKL válasza cemeny hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Igen gyakorlatilag igy is mondhatni !
(#) cemeny hozzászólása Máj 4, 2013 /
 
És ehhez mekkora trafó kell?
(#) matyusz válasza highand hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Bár mondjuk nekem ez van összerakva. A bekötés pedig a rajz szerint ugyanaz. Jel nélkül is ilyen sistergő sípolós hangja van.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2013
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Megvan a hiba! A becsatoló rész a bemeneten Csak a 470nF kell a bemenettel sorba ami van nekem és linkeltem is az úgy nem jó.
(#) szamóca válasza cemeny hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Ha a mono változathoz ezt írják, akkor szerinted?
Idézet:
„Ajánlott táp: 2x60V-os transzformátor :400W 8Ohm ( 2x46V 400W 4Ohm) 8A diódahíd, 2x2 db 10000µF/100V elkó.”

Egy AB osztályú beállításban működő erősítő hatásfoka 70% körüli érték. Ha huzamosan csutkán fogod hallgatni, amit kétlek, akkor adj a kimeneti teljesítményhez 30%-ot 400W+30%=520W végfokonként. Sztereóba vagy kettő 500-as, vagy egy db 1000W-os kellene. Lehet kisebb akár, a felhasználástól függően.
Ez lesz az első erősítőd ugye? Rögtön a kapható legnagyobbat, mert ügyes vagyok, és bízok magamban. No majd kiderül.
(#) highand válasza matyusz hozzászólására (») Máj 4, 2013 /
 
Attól nem sistereghet. Próbáld meg először a sima, párhuzamosítás nélküli kapcsolást éleszteni, úgy, hogy rövidre zárod a nem használt bemeneteket. Ezen kívül a mute lábat úgy kellene használni, ahogyan a gyári ajánláson van.
Következő: »»   1301 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem