Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1035 / 1679
(#) kameleon2 válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Még szerencse, hogy nem szakmád! Sok szakmabélit szégyenbe hoznál ! Jó lett!
(#) Johnny0004 válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia! Nagyon jó lett, ez milyen páka?
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok
Neki altam egy 2x130W KD mester fele VF2 nek mar a tapot csinalom hozza,LM1036N ic vel lesz hangszin urban fele hangfal vedelem a panel mar ki van marva.Ezeket mind ket delutan csinaltam meg munka utan.Geplakatos a szakmam nem muszeresz igy a kivetelezes lehet sokaknak nem fog tetszeni mivel nem vagyok ver profi, de az epito kritikat nagyon szivesen veszem.
(#) Davidd hozzászólása Máj 5, 2013 1 /
 
Sziasztok! Én nem valami nagy művet készítettem el, de mikor kész lett akkor jöttem rá, hogy mi a hiányossága. Egy aktív sub szürő amiben csak egy darab műveleti erősítő, ami elvégzi a szűrést és annyi, nincs utána szint emelés.
(#) Schnitt válasza vicsys hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
kkornell védelmében annyit el kell mondjak, hogy az én gyári W..ler forrasztóállomásomon is lefele van a bekapcs.
A kombigépek egyedüli hátránya, ha közös alkatrész romlik el, 2 dolog esik ki a "termelésből".
(#) kkornell válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Köszönöm, azért van még mit tanulnom.
(#) kkornell válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Köszi.

Attila86 tervei alapján készült, /ezúton is köszönet érte, tökéletesen működik/. Erről nem tettem fel fotót, hiszen nem az Én érdemem, csak "lemásoltam.
(#) kkornell válasza Schnitt hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia!
A trafón kívül nincs közös alkatrész.Sikerült 1db 2x24V 3X12V -os toroidot szereznem, és ezért lett egyben megépítve. Mindegyik külön-külön működik.

/biztosan emlékeztek páran a régi 3fázisú ronda barna 1-0 jelzésű kapcsolóra......bojlerokhoz szokták használni. Soha nem tudom, hogy mikor van ki és be kapcsolva......./
(#) kameleon2 válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Idézet:
„Köszönöm, azért van még mit tanulnom.”
Ez a jó hozzáállás! Jó pap is holtig tanul.
(#) kameleon2 válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Szia! Szerintem nincs mit szégyellni a kivitelen. Nem ismerem ezt a végfokot, nekem csak az szúrt szemet, hogy mintha teljesítményre kicsit kicsik lennének az alkatrészek - hangsúlyozom, lehet, hogy én vagyok tájékozatlan, de végfokban ilyen kis teljesítményű ellenállásokat nem szoktam látni. Illetve a félvezetők lábait nem ártana (ártott volna) egy szigetelőcsővel izolálni a hűtőborda fölött, vagy a hűtőbordából ki kellett volna marni ezt a szakaszt, hogy a lábak alatt szigetelőréteg (panel) legyen. Ami még állandó hiba- hiányosság szokott lenni, a panel csatlakozási pontjai hogyan lesznek megoldva? Legalább forrszem, Faston csatlakozó, vagy sorkapocs szokott lenni rá, esetleg csavaros bekötőszemek. Persze lehet forrasztani is, de utólag kellemetlen, ha egy vastagabb vezeték letépi a gondosan elkészített panel egy darabját.
(#) violin hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Tudom,nem nagy szám...én csak egy kis kéziműszert raktam össze.
Arra használjuk,hogy megvizsgáljuk a táp tud-e elegendő teljesítményt nyújtani egy behúzótekercs számára.....
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2013
(#) Johnny0004 válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Értem, de a pákára gondoltam, milyen típus?
(#) kkornell válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Itt található a páka
(#) Johnny0004 válasza kkornell hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Köszi!!! Akkor ezek mind hőelemesek.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Ezért írják a fejfájára: "Tanulmányait befejezte".
(#) Schnitt válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Igen, de az újaknál nagyon praktikus, mert a bekapcsoláskor előtűnő perem élénkpiros, szinte világít mindenféle eleltronika és led nélkül.
(#) Abukodonozo hozzászólása Máj 5, 2013 / 1
 
Hátha vannak itt még ilyen kocagitáros-barkácsolók, mint én. Készül a gitár echo-m második verziója, az első csak slapbacket tudott: tape delay kazettás magnóból Mk II
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
CNC vezérlő rendszer

Végre teljesen elkészült a CNC vezérlő rendszerem. Alul a vezérlő, felül a PC. Már "csak" a mechanika van hátra.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Hali!
Elkészítettem és beüzemeltem a linkben található hangváltót. Remekül teszi a dolgát. Egy 40x60 as rozsdamentes zártszelvény db a háza. A fokozat kapcsoló már benne van.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Schnitt válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Ez nagyon jól néz ki, sok munka lehetett vele.
A dobozok mekkorák? Kisebbnek tűnnek a standard 19" rack méretnél.
A mechanikára is kíváncsi leszek, ha azt is ilyen precízen építed meg, nagyon ütős gép lesz a végére.
(#) enree válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Szépek a kameramozgások, képes voltál az átigazítások kedvéért hazacipelni egy statívot? Ha gondolod, legközelebb, tudok olcsón Jimit Komolyra fordítva a szót, hibátlan lett, a megszokott Zoli_bácsi minőség!
(#) janikukac hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Szép jó napot!
Két hőmérőt építettem , a rajzokat Zoli_bácsi-tól kaptam! Mind a kettő hibátlanul megy, elsőre indult... A dobozolás majd csak júniusban lesz, mert arra már nem lesz időm.Egyiket kültérre akarom, a másikat pedig az emeletre.
Várom a kritikát!
(#) Leadtek válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Hogy mik vannak ... Ügyes és egyedi, csak így tovább! Ha tudnék gitározni már hozzá is kezdenék egy ilyennek.
(#) hotib válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Szép munka. Ugye nem felejted ki ezt sem a készletből?
Hiába a kapcsolós hálózati csatlakozó, tegnap majdnem komoly kár keletkezett. Úgy tűnik, csak a négyélű maró bánta, de ma első dolgom volt beszerezni a vészstopot.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Egyre szebbek a gyártmányaid. Gratulálok hozzá.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Köszönöm szépen mind a kettőtöknek! Azért ahhoz, hogy felérjek hozzá, elég sok mindent tennem kell még...
(#) chopper800 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Elkérhetném a kötésrajzot, nyák tervet, alkatrész listát, ha szabad?
üdv.
(#) kameleon2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nagyon tetszetős lett. Képes voltál egy PC-t is belegyömöszölni egy ugyanolyan dobozba? Erre mondta volna a volt főnököm elismerően: Végre egy ember aki ismeri a gyártáskultúrát!
(#) Abukodonozo válasza Leadtek hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Örvendek, hogy tetszik. Még finomításra szorul, de ha ki tudom küszöbölni a hibáit be is dobozolom. Amúgy körülbelül félévszázados technológia!
(#) slogan válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Bezony ! Csak akkoriban szalagos magnókkal .....
Kedvem támadt elővenni a gitárom
Következő: »»   1035 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem