Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   52 / 193
(#) agressiv válasza vzoole hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Nem megy bele a solomon hegy, ennek ilyen nagy bifla vége van.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Klassz lett, de az operatőrt is cseréld le.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 23, 2013 /
 
Az utolsó kettőn jót nevettem
(#) mechanika hozzászólása Márc 26, 2013 /
 
Sziasztok!

Eljött az ideje, hogy új pákát vegyek.
Ha valaki tudna ajánlani, hogy milyet vegyek azt megköszönném!
Szempontok:
- viszonylag olcsó,
- MSOP8-tokozású alkatrészt szeretnék vele forrasztani (a legkisebb alkatrész),
- igen kezdő vagyok, nem használnám minden nap 8 órán át.
Milyen átmérőjű pákahegyet érdemes ilyen kicsi alkatrészhez használni?
Hol érdemes vásárolni?

Segítségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2013
(#) BarnaPili válasza mechanika hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
Ez nagyban függ az anyagi lehetőségeidtől.Az MSOP8 beforrasztása nem csak pákafüggő.Kell még hozzá folyasztószer (flux) meg vékony ón is.Szerintem olvasd át ezt a topikot,látni fogsz sok véleményt.Ezeket ötvözve anyagi helyzeteddel,rá fogsz jönni,neked melyik lesz jó.Mindenképp hőfokszabályzósat vegyél.Solomon SL10-től fölfelé.
István
Nekem egy SL10 van,10enpár éve,ebből aktív TV javítás jópár év,gond nélkül.Most vettem egy kattogós Wellert mert kisebb hely kel neki a bőröndben.
(#) HERC válasza mechanika hozzászólására (») Márc 27, 2013 /
 
De jó is lenne ha kezdőknek lenne lehetősége drágább felszerelésre..
Mondjuk nekem is csak egy solomon sl30 van ár érték arány szerint szerintem jó.
Sokat nem szabad elvárni tőle de mondjuk fluxal én TQFP tokozást simán beforrasztok vele.
A fölött meg már úgyis lényegesen drágább cucc kell. Kiforrasztáshoz meg mondjuk
még a leg brumszlibb fej is néha kevés hozzá de ilyenkor meg simán inkább kivágom
a rossz alkatrészt és utána egyesével kihúzgálom a lábakat.
(#) Johnny0004 hozzászólása Ápr 1, 2013 /
 
Üdv! Lenne egy kérdésem, azt hiszem volt már róla szó, de most nem találom, tudja valaki esetleg, hogy a kék nyelű Solomon páka hegye jó e a sárga nyelűbe? Köszönöm!
(#) vzoole válasza Johnny0004 hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Fizikailag belemegy, de a sárgában hosszabb a belső része, nem lesz olyan jó a hőátadás.
(#) Johnny0004 válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Értem, köszönöm! Nagy kár, mert most tudtam volna nagyon olcsón venni sárga nyelű pákát.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2013
(#) 1984white válasza HERC hozzászólására (») Ápr 1, 2013 /
 
Szia! Nekem egy aoyue 968a+ forrasztóállomásom van. Szerinted ezzel lehetséges az általad említett TQFP tokozású ic-ket cserélni? Az állomás egy kombi van hozzá hőlégfúvó és páka is.
Köszönöm a választ!
(#) 1984white válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Értem, köszi! És forrasztópasztával vagy vékony cínnel forrasztod vissza a cserét?
(#) lionsec hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Olyan kérdésem lenne hogy van egy Weller kattogós pákám és szeretnék hozzá trafót nézni tudna esetleg valaki ajánlani típust? Hány ampert vesznek ezek a pákák általában fel?
Köszi előre is.
(#) _vl_ válasza lionsec hozzászólására (») Ápr 2, 2013 /
 
Az "átlag" készülék 50W-os, szóval kb. 2A kell neki. Nekem egy 100VA-es trafó van hozzá, valószínűleg egy 60-80VA-es is elég lenne.
(#) mechanika válasza BarnaPili hozzászólására (») Ápr 4, 2013 /
 
Köszönöm!
(#) meszfer hozzászólása Ápr 8, 2013 /
 
Sziasztok!

Rengeteg google és fórum után sem jöttem rá, hogy van-e az alábbi négy között érdemi beltartalmi különbség. Kérlek segítsetek benne!
HQ-SOLDER/30
SMA 051
SOLOMON SL-30
ZD-929C

Valamint találkoztam ezzel is de számomra nem derült ki mennyire jó vagy rosz. Ha tud valaki tapasztalatokat ezzel kapcsolatban szívesen venném!

A végső kérdés, hogy az 5 eszköz közül melyik érné meg a legjobban és miért?

Nagyon köszönök minden segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2013
(#) Saggitarius válasza meszfer hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Ahogy vegigfutottam rajtuk, az SMA051 az egy ZD-929C klon. Ha mas valasztasom nem lenne, valamelyiket e ketto kozul vennem, bar a kozel 50W is keves nemely esetben, ezert is esett ki a masik ketto, amik csak 30W-osak. Mar joparszor feltettem itt a kerdest, de eddig senki nem valaszolt ra, mi ertelme van a hofokszabalyozasnak? Napjainkban 2 fele forrasztoon hasznalatos (mifelenk mar csak egy), olommentes es olomtartalmu. Ebbol adodik 2 olvadasi pont, bar ha csak 1 hofokod van (magasabb), az se baj az olomtartalmu szamara. Forrasztasnal mindenfelekepp torekedni kell a leheto legrovidebb idore, ami mind kimeli az alkatreszt es a rovid ido alatt a forrasztoonban levo folyasztoszer sem fog kiegni, szep csillogo forrasztasod lesz.
(#) helektro válasza Saggitarius hozzászólására (») Ápr 13, 2013 /
 
Rengeteg előnye van a hőfokszabályzásnak.
Ezzel lehetőség van különböző típusú és méretű alkatrész beforrasztásához az ideális hőfokot megtalálni.
Ha SMD-t forrasztasz, akkor a kisebb hőfok elég, de a lényeg a nagyobb alkatrészeknél (vezetéknél), vezetősávnál van, amely erősen elvonja a hőt.
Ha egy teljes tele réz panelhez kell alkatrészt forrasztani, akkor azt alacsony hőfokkal csak taknyolod a forrasztóanyagot (ha nagy a hőelvonás, lehet meg se tudod forrasztani), rendes forrasztást csak úgy tudsz csinálni, ha a panelt nagyon felmelegíted, ami nem biztos, hogy jó tesz az alkatrészeknek (meg sok időbe is kerül).
Ha pedig nagyon magas alapból a hőfok amivel forrasztasz, attól a kisebb (SMD) alkatrészek hősokkot kaphatnak, de ennél is fontosabb, hogy a folyasztó anyag (akár külön van, akár a forrasztóónba) gyorsan elpárolog, a forrasztóanyag kásás lesz, rossz minősgégű lesz a forrasztás.
(#) slogan hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Sziasztok !

A képen szereplő pákához látott valaki valahol alkatrészeket ?
Szűrőt szeretnék venni hozzá.

Köszönettel !

- istván

paka.JPG
    
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 5, 2013 /
 
Hello

Lidibe kapható 3.500 ft-ért Bővebben: Link
Nagyon komolynak tűnő forrasztó állomás.
Van-e valakinek tapasztalata, ér ez valamit, vagy levélnehezék?
Üdv
(#) Gabi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 5, 2013 / 1
 
Láttam testközelből, komolynak azért nem nevezném. Azt az árat amit kérnek érte kb. megéri, van hozzá két kis guriga (20g) 1mm és 1,5mm ón, plusz egy véső alakú pákahegy, 48W-os. Kezdésnek ideális, ennyi pénzért azért "állomást" nem kapsz. Alkatrészt azonban szerintem nem fogsz kapni hozzá a későbbiekben, tehát ha elromlik -> levélnehezék. Illetve az sem, mert kb. fél kiló az egész, nincs benne trafó szerintem, csak egy 230V-os dimer.
(#) pjg válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
A komolytól elég messze van.
(#) zsoltee0001 válasza Gabi hozzászólására (») Máj 5, 2013 /
 
Köszi, veszek egyet tartaléknak. A "komoly" szót átvitt értelembe gondoltam
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 9, 2013 /
 
Ígértem, megírom véleményem erről a lidis forrasztóról.
Annyi változott, ha venni akar valaki, akkor 4000-ért tudom adni, mert annyira szuper, hogy felvásároltam az egészet
Na jól van, csak vicc volt.
Szóval, olvasztja az ónt, használható.
A hőmérséklet szabályzásról annyit, hogy szerintem gőze nincs hány fokos a páka hegye, hanem csak PWM-be szaggatja a páka áramát.
(#) cscsaba válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 9, 2013 /
 
Szia,

melyik konkrét Solomon állomásról és _konkrét_ Weller pákába való hegyekről van szó?

Egy Weller WHS 40-et akartam venni, de ha megúszhatom olcsóbban is, nem állok ellen. (Ironikus módon a C****d-nál a legolcsóbb...)
(#) Johnny0004 válasza cscsaba hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Szia! A kék burkolatú Solomon pákáról van szó, abba jó a kattogós Weller hegy. Mondjuk én rézdrótból hajtottam a hegy alá egy kis karikát, mert szerintem a kúp része kisebb a Weller hegynek ezért egy tized millimétert kotyog, de alátéttel tökéletes (anélkül is használható). A sárga burkolatú Solomon pákába hosszabb a hegy.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) slogan válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Kattógós hegy ,vagy milyen ?
(#) cscsaba válasza slogan hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Hát igen, engem is érdekelne hogy melyik Weller hegyekről van szó.
(#) slogan válasza cscsaba hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Szerintem a kattogós ,most megnéztem.
Nekem van itthon kék Solomon és kattogósom is.
Cirka hosszra a kattogós hegy belemegy.
(#) Johnny0004 válasza slogan hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Még hányszor írjam le: KATTOGÓS!
(#) Johnny0004 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Nem, csak a KATTOGÓS! De vigyázz, ha nem kattog a hegy, akkor nem jó!!!
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
Következő: »»   52 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem