Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   224 / 274
(#) peter1995 válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Szia. Nézd meg valahol nem-e maradt el egy testelés.
(#) fuzesiistvan18 hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Már 1 csomószor átnéztem és nem láttam h elmaradt volna
(#) Szabi1 válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ha jól látom van 2 darab preamp IC (4558D, Tl082,TL072 vagy ilyesmi) a nyákon, próbáld meg az előtt megtáplálni jellel, akkor sem megy? Hűtőbordára fogattad? lehet a melegedés miatt lekapcsolt, mert nincs hűtve (termikus védelem). Ahogy látom nagy a valószínűsége hogy neked a jel leföldel, nem szabad hozzáérjen az árnyékolás a jelhez.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) fuzesiistvan18 hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
ne 5532 es ic k. Azok a mélyre mennek. Adnak le jelet de recseg.
(#) Szabi1 válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Rakd a mérőműszert diódavizsgálóba s mérj a gnd és JEl között, ha sípol letestel a jel.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Ha jól látom ez 4 darab TDA 2003? hűtőbordára fogattad? Csillámot raktál alájuk? Milyen tápfeszről táplálod hány A-es a táp?
(#) fuzesiistvan18 hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
sajnos most nincs itthon a mérőműszer. De ha a tda elé adok jelet akkor sem csinál semmit.
(#) Szabi1 válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
De a hűtéssel mi a helyzet? Ez TDA 2030A Hidalva vannak? Megkapja a megfelelő feszültséget, illetve áramerősséget? (fontos lemérd mérőműszerrel)
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Gyakori hiba hogy a TDA 2030A hűtőfülén -Vs és a GND meg a dobozon és hozzáér a hűtőbordához, ezért kell a csillám, azért nem árt megvizsgálni diódavizsgálóval hogy állandó rövidzár van e a hűtőborda és az ic hűtőfelülete között.
(#) fuzesiistvan18 hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
felcsavaroztam 1 hűtőrácsra de így se csinál semmit. 2 hidalva van az megy a mélynyomóra (az nem is melegszik egyáltalán) 2 pedig csak simán a jobb és bal oldal (azok melegednek)
(#) Szabi1 válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Hallgass rám szerezz, vagy vegyél egy digitális mérőműszert így könnyebb kideríteni az esetleges hibákat, Ha véletlenül rövidzárba van a GND a -Vs el huzamosabb ideig akkor vehetsz 4 darab új TDA 2030 IC-t, mert féltápot kap
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2013
(#) fuzesiistvan18 hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
Rendben. Mindjárt hazahozom az enyémet és írok mert szeretek ilyesmivel foglalkozni de annyira nem vagyok otthon az ilyesmikben
(#) fuzesiistvan18 hozzászólása Máj 10, 2013 /
 
jah* és ha áramot adok neki akkor teljesen kinyomja a hangszórót
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2013
(#) reloop válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
Szia! Az sajnos elég nagy gond ha egyenfeszültség van az erősítő kimenetén.
A javítás első lépése a szemrevételezés, ez mint írod megtörtént. Bízhatunk abban, hogy az alkatrész lábakat befutotta az ón, és nincs zárlat a szomszédos forrasztások között.
A forrasztás oldali fényképet szemlélve úgy tűnik a gyanta maradványokat nen távolítottad el. Ez hiba. A gyantában oldott szennyeződések a legkiszámíthatatlanabb módon képesek vezetni. Denaturált szeszes lemosást ajánlok.
A második lépés a tápfeszültség ellenőrzése. Ez kezdődik a két 3300 µF pufferrel, folytatódik a feszültségstabilizátorok kimenetével és a félvezetők táplábain végzett méréssel ér véget.
Ha eddig minden rendben akkor kezdődhet a TDA2030-asok vizsgálata. A két műveleti erősítőt húzd ki a foglalatukból, így a végfokok teljesen elkülönülnek. Mérj egyenfeszültséget testhez képest a TDA2030 kimenetén [4], ennek közel 0V-nak kell lenni mind a 4 IC-nél. Mint írod valamelyik kitolja a hangszórót, ott a pozitív táp fog megjelenni. Ha az 1-es és 2-es lábakon mérhető feszültség ezt nem indokolja akkor az IC hibásnak tekinthető.
Kérlek számolj be a tapasztalatokról ha eddig eljutottál!
(#) Gabó válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 10, 2013 /
 
A tápról tudnál írni? Hány voltos, mekkora terhelhetőségű stb. Ugyanis elég érzékenyek az ic-k a tápfesz túllépésére.
(#) fuzesiistvan18 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
szia. Az első lépés meg volt. Le tudnád részletesebben írni h mit és hogyan mérjek meg?
(#) fuzesiistvan18 válasza Gabó hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
egy 200w pc tápról próbáltam
(#) fuzesiistvan18 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
a forrasztási hibákat kijavítottam és a szennyeződést is eltvolítottam
(#) reloop válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nagyon kíváncsivá teszel. A PC táp mely feszültségeit és hová kötötted? Szerintem itt lesz a hiba forrása.
Az erősítődhöz nem inkább egy 2x12V-os transzformátor kellene?
(#) fuzesiistvan18 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
így kötöttem be. 2 Sárga(12V) és 1 fekete a GND. Nincs itthon transzformátorom. Csak a táp volt kéznél, azt gondoltam h az is jó lessz

Táp.jpg
    
(#) reloop válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nincs itt nagy hiba. Nem volt negatív tápod, azért nem működött rendesen. A leírás mit ír a trafóról?
(#) fuzesiistvan18 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
melyik trafóról? és milyen leírás? :O
(#) reloop válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nem tudom elolvasni, de itt kell legyen.

Táp.jpg
    
(#) fuzesiistvan18 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Az a baj h Kínaiul van
(#) reloop válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Akkor hallgass rám! Keríts egy 2x12V-os 60VA-es transzformátort!
(#) fuzesiistvan18 válasza golem hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Akkor a pc táp egyáltalán nem jó?
(#) golem válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Nem jó a Pc táp. halgass reloopra
(#) fuzesiistvan18 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Rendben. Valahonnan szerzek 1 et.
(#) reloop válasza fuzesiistvan18 hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
A műveleti erősítők és a végfok IC-k egyaránt igénylik a negatív tápot. Ennek hiányában tapasztaltad, hogy kitolja a hangszóró membránját és természetesen ezért nem működött. Egyedül az áramkör +5V-os része kapott megfelelő feszültséget. Gondolom ez volt vezérlője.
Amennyire jól veszem ki a rajzból, vannak benne 12V feszültségstabilizátorok is. Azoknak minimum 15V kell a normál működéshez. A 12V-os váltóáramú szekunder feszültségből az egyenirányító utáni pufferelés 16-16,5V-ot eredményez. Ebből következtettem a trafó feszültségére.
(#) fuzesiistvan18 válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2013 /
 
Körülnéztem itthon és találtam 1 trafót. 4 szál drót jön ki belőlle. 2 piros és 2 kék. A 2 piros az 35v körül van a 2 kék az pedig 16 v körül. (ha jól mértem ) Am a trafó 1 hi-fi ből lett kiszedve.
Következő: »»   224 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem