Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   355 / 563
(#) csinga válasza csinga hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
És a tekercseket a demagnetizáló tekercsekből tekertem.
Összes anyag költség 5000 forint, többi bontásból.
(#) Lator válasza csinga hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia ! Nagy vagy.

Nekem is kéne egy ilyen letapadásgátló nélkül co2-höz.Tudnál egy kapcsolási rajzot prezentálni?
(#) Lator válasza Jóska84 hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Szia!

Korábban többféle megoldást leírtak a trafók bontására.Én csak a hőlégfúvót próbáltam eddig 20/20 az arány, hőlégfúvó 1-es fokozat vas körbemelegít 1perc aztán vas közép oszlop melegít majd kesztyűs kézzel mozgat, széthúz melegen trutyi lekapar.Max 2 perc a művelet Fogót nem szabad használni letöri a vas szélét.A tv-s és monitoros trafókkal nem volt szerencsém mind légréses.
(#) pimi9 válasza Lator hozzászólására (») Máj 16, 2013 /
 
Hány fokra állítod? (Az 1-es fokozat..., nálam 50-600C-ig lehet variállni, de nem mindig jó)
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2013
(#) csinga válasza Lator hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Üdv.
Az ötlet ez volt de kicsit kombináltam ezzel
és ez szerint raktam össze
(#) Lator válasza csinga hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Szia! Köszi majd tanulmányozom, nekem kell bele vissza csatolás a kimenetről.
(#) Lator válasza pimi9 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Szia! nekem az 1-es 200-300c a 2-es 500-600c.
(#) sirály12 válasza csinga hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Nem tervezed egy bővebb leírás kiadását? Mert nagyon ötletes, és érdekelne a megoldásod!
A pontos kapcsolási rajzra gondolok meginkább, persze a trafók tekercslésének menete is érdekelne. Kezdő vagyok ebben a témában, így nekem szinte minden új.
(#) csinga válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Szia!
A képeken minden rajta van a főtrafó tévé képcsőn levő OC vasmag menetek 28 primer 2,5 mm sodrott zománc huzal ,2x6 menet k.b. 7,5 mm ,kimenő diódák 6 d.b. BYV52PI200
Az eredeti rajz szerint ir2304 igbt meghajtó van én hcpl-3120 optocsatolóval módosítottam és a hozzá levő tny264 segéd táp szerint.
Én sem vagyok profi.
Én fórum olvasgatásából nyerem az ihletet. Ezek az infók is sokat segítenek, köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) sirály12 válasza csinga hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Ezek az infók is sokat segítenek, köszi.
(#) csinga válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Az ötlet innen
A fórum tanácsok innen kezdtem.
(#) sirály12 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Semmi baj. Már azt hidtem valami rosszat tettem.
(#) bistvan196700 hozzászólása Máj 17, 2013 /
 
Sziasztok!
A teljes hidas gép gate trafó miatt érdeklődnék, hogy a menetszám kiszámításához használhatom-e a skori weblapján található trafószámolót? Valamint jó lenne-e gate trafónak, egy televízió paneljén lévő valamelyik ferrit.
(#) sirály12 válasza csinga hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Régi fekete-fehér tv ferritjét használtad? Vajon régi színes tv vagy újabb fajta színes tv ilyen ferritje jó? Mert szétnéztem itthon és találtam is első körben egy régi és egy újabb fajta színes tv képcsövet, le is szedtem róluk a tekercseket a ferritmaggal együtt. Van itthon fekete-fehér tv is, de nem találom.
Az újabb fajta tv magja nem olyan nagy.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2013
(#) Ge Lee válasza csinga hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Furák ezek a ruszkik ez már húsz éve is feltűnt, de azért van jó ötletük is ami nekem eszembe sem jutott. Hm.
(#) Ge Lee válasza bistvan196700 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Használhatod persze kisebb gerjesztéssel kell számolni, de jobb inkább ezt mérni, illetve szkópon megnézni. A TV teljesítménytrafója biztos hogy nem jó mert légréses. A két kisebbiket próbáld meg szétszedni, ha légrés nélküli akkor elvileg jó lesz.
(#) bistvan196700 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Köszönöm a választ, akkor megcsinálom.
(#) Ge Lee válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 17, 2013 /
 
Elvileg bármelyik jó, a lényeg a mag keresztmetszete (mert az fogja döntően meghatározni a menetszámot) és a közepe, mert attól függ hogy mennyi (milyen vastag) huzalt tudsz beletekerni. Ha ez (is) nekem annak idején eszembe jutott volna, akkor nem dobálok ki egy csomó TV-t meg monitort.
(#) csinga válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Helló!
Ge Lee meg válaszolta.
Én tetszés szerint választottam ,van egy pár darabom különböző méretű.
A rajz szerint 60x58x50 de az enyém valamivel nagyobb.
Színes vagy fekete fehér szerintem mindegy.
(#) erdgab válasza csinga hozzászólására (») Máj 18, 2013 /
 
Tetszik a hegesztőgéped,a kialakítás az összes megoldás,úgy ahogy van.Gratulálok,használd egészséggel.
(#) sirály12 hozzászólása Máj 19, 2013 /
 
Egy olyan kérdésem lenne, hogy itt a fórumtémát végigolvasva szinte minden gép gate-trafós meghajtással van szerelve. Ez jobb, mint például egy ir2110-es meghajtás? Mert az egyszerűbb lenne.
Itt egy ilyen kapcsolás:
Bővebben: Link
(#) dara válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Nem jobb,csak sokkal egyszerübb,és olcsobb mint az ir2110.
(#) Temela válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
...Az egyszerűség itt nagyon relatív, ha van pénz, amit rá tudsz szánni, akkor mindegy, de gate tarfónak való valami, meg némi kis huzal minden fiók mélyén akad. - Ahol ilyesmi nem nagyon van, annak szerintem meg nem mindjárt hegesztőt kellene építeni (sértés nélkül)...
ui.: kísérletezéshez meg egyenesen piszok drága!
A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2013
(#) Ge Lee válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Vannak körülmények amikor az IR nem éppen azt akarja csinálni amit kellene neki, ilyenkor mehet az ember a boltba új IGBT-kért. Aztán ha egy IGBT valami oknál fogva tönkremegy az szinte biztos hogy viszi magával az IR-t is. Igaz hogy a trafót méretezni kell, majd meg kell tekerni, de az utána a használója életét is kiszolgálja. 1-2 méter huzalt meg egy kisebb ferrit magot pedig össze lehet kukázni, venni sem feltétlenül muszáj, és több kW-os ketyeréket is elhajt gond nélkül, akár 150-200kHz-en is.
De nem akarlak semmiről lebeszélni illetve semmire rábeszélni, kísérletezz vele, legalább tanulsz belőle. Legrosszabb esetben eldurrantasz néhány IGBT-t.
(#) sirály12 válasza Temela hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat.

Persze vannak olyan magjaim, amik jók ide, de a tekeréssel általában mindig meggyűlik a bajom. Általában sohasem sikerül elsőre olyannak amilyennek akarom, és jobb szeretem a már kész dolgokat, persze ha nem túl drágák.
Zománcozott huzalom is csak használt lesz, így gondoltam kihagyom ezt a +1 hibalehetőséget, de meggondolom még, mert nem szeretnék igbt temetőt készíteni.
(#) Ricsi89 válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 19, 2013 /
 
Azt a 4X20 menet feltekerését nem igazán lehet elrontani. A huzal meg szerintem mindenkinél bontott, sőt még a főtrafónál is. Csak kicsit olvass vissza, van aki a főtrafót is tv lemágnesező tekercsének felhasználásával tekerte.
(#) sirály12 hozzászólása Máj 20, 2013 /
 
Kicsit keresgéltem ma, ez lett az eredménye, amit a képeken látni. Szerintem ezzel kezdek hozzá.
(#) Ge Lee válasza sirály12 hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Ha a félhídhoz kezdesz hozzá akkor azért nem árt képbe kerülni azzal kapcsolatban, hogy mitől működik mégis az aminek elvileg nem kéne, ráadásul összesen 2db IGBT-vel. Trükközött az orosz, ha valakit érdekel (és nem látná a rajzról) majd leírom hogy mivel.
(#) csinga válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Üdv!
Hogy meg építettem és működik én is kíváncsi vagyok. Mi a trükk?
(#) staci123 válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 20, 2013 /
 
Szevasztok,
én kíváncsi vagyok a véleményedre, ne várass sokat...
Nem utolsó sorban, az IR2110 el kapcsolatban csupa jó tapasztalatom van,szép sarkos jelalak,
és a teljesítményfélvezetők és gate ellenálás kiégését is túlélte...
Következő: »»   355 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem