Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 1163
(#) MPi-c válasza zolizoli hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Oda van írva, hogy a SpinStudio csatlakoztatására. Keress rá google-vel! Ez egy fejlesztő panel lehet és azért kell a tüskesort fordítva beforrasztani ( az angol szöveg írja, hogy a panel alsó felére kell rakni), hogy alkatrész oldal felöl tudd csatlakoztatni.
(#) zolizoli válasza MPi-c hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Lebuktam, sajna nemvalami jol megy az angol!

Köszi a segítséget!
(#) MPi-c válasza zolizoli hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Nekem is kell a szótár
(#) Dj válasza Danaman hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
HALI! Ez egy régi germániuum végtrazisztoros sztereo végfok! KB 4-5 W lehet a teljesitménye !
(#) mris válasza lllaci62 hozzászólására (») Nov 14, 2007 / 6
 
Adatlap pl. innen:

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/1/5/K/1.5KE.shtml

Ajanlom az ST adatlapjat.

Ugy is hivjak, hogy tranziens szupresszor, vagy rovidebben szupresszor.

Ket fajtaja is van.
BIDIRECTIONAL - nevenek vegzodese CA
UNIDIRECTIONAL -nevenek vegzodese A

A UNIDIRECTIONAL karakterisztikaja olyan mint egy zener diodanak.

A BIDIRECTIONAL mindket iranyban mukodik.
Mintha ket zenert szembe kotottel volna.
(#) mefi01 hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Azt szeretném kérdezni tőletek , hogy a képen csatolt trimmer potenciométernek mennyi az értéke és miben meg hogy hánywattos
voltam a boltban és aztmondta 5 ohm os és 2 w os sincs
a p2 es jelzés az alkatrész száma
+ az eredeti kapcsolást is delteszem
jobb alsó sarokban a poti a 2. képen

a segítséget előre is köszönöm
(#) mex válasza mefi01 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
A rajzon látható trimmer valóban 5 ohmos,ilyet nem hiszem,hogy kapsz. Áthidaló megoldásként javaslom: 5db 1ohmos ellenállást köss sorba,a terhelhetőségük 0.5 W vagy afölötti legyen. A kivánt motorfordulatot igy 5 lépésben tudod állitani,ha az ellenállások közös pontjaira csatlakozol (a trimmer csúszkájával).
(#) mefi01 válasza mex hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
kössz szépen

szóval annak csak annyi a jelentősége hogy beállítsam az alapfordulatot???
(#) mex válasza mefi01 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Stabilizálni igyekszik változó terhelés mellett is.
(#) Fery válasza mex hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Na azért ez nem egészen igaz. Ugyanis ha a rajzot megnézed nem az a trimmerrel szabályzod a fordulatot hanem a P 1-el. Azzal csak munkapontot állitasz amit többlépésben ki lehet mérni 5 ohm-nál kissebb ellenállások felhasználásával, és amikor a mért érték megfelelő akkor egy olyan értékű ellenállást beteszel fikszen és a dolog működik.
(#) mex válasza Fery hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Nem jó helyre cimezted. Én azt irtam,hogy stabilizálni igyekszik,a második h.sz-ban.
(#) Fery válasza mex hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Szia.De én jó helyre cimeztem mivel amikor irtad a második hsz-t, én is akkor irtam a válasz az első hsz-edre. Akkor még nem volt ott a stabilizálós hsz.
Egyszerüen csak egyszerre irtunk és ilyen sorrendeben jött ki az oldalra.
(#) Poki hozzászólása Nov 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket kérem, mert nem találom sehol a neten a következő két alkatrészt, és nem tudom, hogy milyen paraméterekkel bírnak.
Az egyik nagy valószínüséggel egy tirisztor Motorola gyártmány és két db szám van rajta.
Az egyik a motorola jel után 923, a másik pedig TP182

A másik alkatrész egy kondenzátor, de nincs jelölve a kapacitása, valószínüleg 400V körüli és több szám is látható rajta, ezek egyébként egy papír cimkére vannak nyomtatva és az van a kondira ragasztva.:
NX.28 , vagy ez lehet NA.28, alatta 10586, ez alatt 990529 (NX, vagy NA azért mert a második betünek csak az alja maradt sértetlen kiszedés során)

Aki tud, kérem segítsen,.
Előre is köszönöm: Krisztián!
(#) uli hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
sziasztok
Van egy alkatrész, amit egy régi nyerőgép tápegység részéből szedtem ki(asszem).
Először azt hittem, hogy egy fura méretú, formájú trafó, majd elolvastam az oldalán lévő feliratokat:
1-2 OUT 25 A, 220 VAC, 50-60 Hz
3-4 IN 4-8 VDC

SW-FA255SZ

gugli csak egy rakat kinai oldalt talált, amire megmondom őszintén egyszerm mentem fel, azóta van uj gépem...
Gondoltam rá, hogy csinálok belőle villanyparasztot vagy valamit, de ha rákapcsoltam 5 Vot, n a mási kkettő lábán nem vlt semmi váltpzás
Mi lehet ez egyáltalán?
üdv: uli
(#) huba válasza uli hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Szerintem ez egy max 25A kapcsoló szilárdtest relé. Tehát az 1-2 lábakat bekötöd egy 220v os hálozatba mint kapcsoló és a bemenetre tápot adsz. Ha minden jól megy az égö ki kell gyulladjon. A bemenet és a kimenet galvanikusan el van választva.
(#) uli válasza huba hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Köszönöm a gyors választ. Holnap kipróbálom! és megírom persze mi az eredmény
kössz üdv: uli
(#) zoz11 hozzászólása Nov 17, 2007 / 1
 
Sziasztok
Két kérdésem lenne, az hogy mi a különbség a BZX és a BZV típusú Zener között? A másik kérdésem hogy mivel lehet helyettesíteni a TAG9231-es tirisztort??? Esetleg BT151-el???
(#) mikol hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
Sziasztok!
Egy régi Radiotehnika D-90 es hangfalat szeretnék felújítani! Ennek a hangváltójába van 6 kondi és mindegyik eléggé púpos szóval evidensnek érzem a cseréjüket, de elakadtam az értékük leolvasásánál...
Fekvő kondik és a következők vnnak egymás alá felnyomtatva rájuk:

Márkajel (IC v IB nem tom kivenni pontosan) + ;
K50-12. ;
50B 10MK és a fluxus jele ;
8803 ;

Ez igy sorba szépen egymás alatt!

Ha valaki tud vmi biztosat kérem segítsen!

Köszi!
(#) Medve válasza mikol hozzászólására (») Nov 17, 2007 / 4
 
Hello, 10uF, 50V lesz
(#) valve válasza mikol hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
50B az tutty, h a feszultseg ertek es az MK az a µF -ad!!
(#) mikol válasza Medve hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Oké Köszönöm szépen a segítséget sokat jelentett! Üdv: Ádám
(#) Danaman válasza Dj hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Kösz akkor jól tippeltem.
(#) zoly15 hozzászólása Nov 17, 2007 /
 
sziasztok!
hát nem éppen ide való kérdés de valaki meg tudná mondani h ez a kapcsolás mire jó?Bővebben: Link
(#) uli válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
sztem ez a kapcoslás igy nem teljes,.
a PB5-4-7 lábakat valamire rá kell kötni szerintem, és az vezérelheti a dolgokat.
sztem a data lábra megy egy jel, és akkor a gép elkezd számolni egyet.
VDR az valami olyan dolgog lehet ahova (+)-t kell kapcsolni sztem CLK meg nem toom.
én valami ilyesmire tippelek
üdv puli
(#) Danaman hozzászólása Nov 18, 2007 /
 
Nem igazán tudom hogy ide kell e feltenni ezt a kérdést de felteszem :
Valaki meg tudná mondani lehet e kapni még ASY36-os tranzisztort? Ha igen akkor hol ha nem akkor mivel lehetne helyettesíteni?
(#) Poki válasza Poki hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Sziasztok!

Az előző hozzászólásomban írt alkatrészekről csináltam képet.
Mellékelem.

Az egyik nagy valószínüséggel egy tirisztor Motorola gyártmány és két db szám van rajta.
Az egyik a motorola jel után 923, a másik pedig TP182

A másik alkatrész egy kondenzátor, de nincs jelölve a kapacitása, valószínüleg 400V körüli és több szám is látható rajta, ezek egyébként egy papír cimkére vannak nyomtatva és az van a kondira ragasztva.:
NX.28 , vagy ez lehet NA.28, alatta 10586, ez alatt 990529 (NX, vagy NA azért mert a második betünek csak az alja maradt sértetlen kiszedés során)

Előre is köszönöm: Krisztián!

alk.jpg
    
(#) Ricsi89 hozzászólása Nov 20, 2007 /
 
Helló
Valaki tudna nekem mondani valamit arról hogy mi is ez az alkatrész? A neve SE432, az adatlapján az van írva, hogy "Adjustable Precision Shunt Regulator". Valaki tudna nekem erről valami infót hogy mi is ez? Ha lehet magyarul, mert nem valami jó az angol tudásom.
(#) Balázs válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Egy szabályozható stabilizátor. A kimeneti feszültséget 1,2-től 12V-ig bármire be lehet állítani.
(#) maTaKee hozzászólása Nov 21, 2007 /
 
Üdv!
Van egy szétégett alkatrészem, egy dióda. Méretileg akkora mint egy 1N4007 (és társai), de az van ráírva, hogy: DS106R 4403 <- ilyet sajna nemtaláltam sehol. Légyszíves ha valaki tud segítsen! >
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Nos? Valaki tud segíteni?
Következő: »»   49 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem