Fórum témák
» Több friss téma |
Pontosn ez a baja ennek a szerkezetnek, hogy a létrára csucsegyenirányitorol nyeri a feszültséget. Igy a legkisebb tullövés is felgyujtja a legfelsö ledet, utánna meg csend lesz ( Ha Ge vagy Shottky diodát tesz oda még rosszabb lesz a helyzet). Neki mindnképpen meg kellene fognia automatikusan a hangjelek dinamikáját és abban a tartományban tartani, ahol a szerkezet müködik ( kisebb mint 20 dB). A hallott zene nem ilyen, igy örökké gondban lesz. ( gyakorlatilag ugyanaz a feladat, mint a kazettás magnonal volt)
A létra felső vége 1,7V-on van (Bővebben: Link), ebből úgy kalkulálom az átfogás 0,6-2,3V amplitúdót érint, ez még jóindulattal is csak 12dB. Nem gördítenék akadályt a kompresszor elé, de úgy érzem ez bonyolult megoldása lesz egy egyszerű feladatnak. Különös tekintettel arra, hogy itt publikálva van egy többek által is megépített bevált kapcsolás.
Az adatlap szerint 3 dB/led a felbontása ami elméletileg 30 dB-t jelentene, de ök is csak 12 dB-es átfogásrol regélnek. Söt a 19. ábrán egy átlagozo áramkör is van.
Mindenképpen csak olyan jelre müködik igy, ami kezelve van szintben ( pl. egy rádioadás), élö vagy kezeletlen diszkozenére nem lesz kompresszor nélkül jó.
Elvileg jól választottál a kérdésednek témát, gyakorlatilag viszont nem. Ez lett volna az igazi.
Íme egy rajz a fórumtársak jóvoltából: Bővebben: Link A fél LM358-ból és egy tranzisztorból álló csúcsegyenirányító lenne a megoldás lényege. A melegedés ismert probléma, olvashatsz róla a linkelt témában. A megoldása az R14 illetve az R15 ellenállás, mely átvesz a disszipációból.
Csak infoként : láttam lm3914et is használtok ilyen célra. Tudtommal az lineáris, a 3915-16 ami összefűzhető szépen és logaritmikus skálán mozog
Üdv!
Sziasztok! Sok keresgélés után sikerült meg szereznem az AGOTA DS 1200-as erősítő VU méter rajzát. Nagyon tetszett nekem ahogy villogtak lépcsőzetesen a leddek ezen az erősítőn, és szeretném meg építeni!. Most a rajzot nem teljesen értem, mert egy két dolog nem világos benne!. Ezen a rajzon szerepel az erősítő előerősítő része is, és a vu méter rész is, ami nem világos azokat be karikáztam a pirossal. Jobban el magyarázva nem értem az IC1: D működési elvét nem értem hogy hogy nem kapcsolódik az U1: A IC-hez holott az IC1: C igen!, akkor IC2: D-nek a 12-es lábán R16-os lábán, miért 100K ellenállás szerepel mikor a felette lévő IC2: D-nek a 3-as lábán R15 22K van!, és a potenciométerbe csatlakozik, de R16 már nem (100K) miért van ez így meg oldva, és miért nem egyforma értékű az a két ellenállás?. Valamint a P1-es potenciométer csatlakozik az IC6: A-os 3-as lábával, de a P2-es potenciométer már viszont nem csatlakozik az IC6: D 12-es lábával hanem U1: A (2-es láb), és a U1: C (9-es láb) csatlakozik, ez nem teljesen világos itt mert ha bele gondolok csak az egyik oldal működne lépcsőzetes kijelzéssel a másik oldal ledd-jei pedig nem. És a legutolsó pedig az volna hogy J2, és a J3-as csatlakozóknak a lábai hová mennek?, amennyi világos belőle az annyi hogy a J3-as csatlakozó lábainál jön be a tápfeszültség, a többit nem értem hogy hová menne és hova kell kötni őket?. Köszönöm a segítséget előre is!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
Hello!
Nem akarlak mindenáron lebeszélni, de ettől vannak egyszerűbb kivezérlésjelző kapcsolások. Ha elég 5 db LED, akkor egy AN6884 -es ic -vel és pár alkatrésszel meg lehet építeni, ez lineáris skálájú. Vagy logaritmikus skálához (ami jobban közelíti az emberi fül érzékenységének karakterisztikáját) használhatod a TA7666P -t, amivel 2x5 LED villogtatható, vagy ha több LED kell, akkor ott van az LM3914 (lineáris), vagy az LM3915 (logaritmikus) ic. Mindkettő 10 db LED -et tud vezérelni. Ezekkel az integrált áramkörökkel jóval kevesebb alkatrészből megépíthető egy kivezérlésjelző. Itt egy idevágó téma. A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
Szia! Tudom hogy vannak egyszerűek is, de nekem pont ez kell épp azért ahogy működik!. Muszáj meg építenem ezt mert nagyon komoly ahogy villognak ezek a ledek a DS 1200-ban!.
Hello! Kitudja?.. Ez még jó is lehet.
- Az IC2a közvetlen megkapja P1 jelét. - Az IC2b viszont az analóg kapcsolón keresztül. Ha U1:A van bekapcsolva, akkor P1 invertált jelét kapja. Ha U1:C van bekapcsolva, akkor pedig P2 jelét. - Az invertáló erősítő az IC1c, Az IC1d meg így van "hatástalanítva". - U1:B megfordítja (negátolja) U1:A és U1:C kapcsolójelét, hogy vagy csak egyik, vagy a másik legyen bekapcsolva. A kapcsolást a J3 csatlakozó 1-es lábának -8V-ra húzásával lehet elérni. - A 100k/22k nem sok vizet zavar a bemenettel sorba. Egyszerű elírás is lehet. - Hogy mit hova kötsz, az tőled vagy az AGOTA további rajzának tanulmányozásától függ. IC1a és IC1b szimmetrikus bemenetű erősítő fokozat, melynek aszimmetrikus kimenetei P1 és P2 szabályzása után megjelennek a J1 csatlakozón is. üdv!
Szia! Nagyon szépen köszönöm az eligazítást, és a magyarázatot!
Üdv!
Megépítettem ezt a vu metert : Bővebben: LinkAz a problémám , hogy valamiért csak világítanak a ledek egyfolytába , de nem változik a
A kontrollert felprogramoztad? Már bocsánat a kérdésért.
Akkor írhatnál kicsit bővebben, hogy építetted meg. Lég huzalozva, nyákra, esetleg egy fotó róla. Így látatlanba nem sokat fogunk tudni segíteni. A kapcsolás tuti működik, én is sikeresen után építettem. A programozás biztos jól sikerült?
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
Hát egyenlőre csak annyit tudok mondani , hogy csak az egyik sor ledet kötöttem be.Az baj lehet esetleg?
Már sikerült megoldani a problémát ! Az lenne a kérdésem , hogy azt hogy lehetne megoldani , hogy egy ledsorba egy lednek a helyén két db ledet tudjak üzemeltetni?Gondolom tranzisztorokkal megoldható.
Hello!
Vettem pár napja két darab hagyományos VU métert (analógot), a következő erőlködőmbe. Kíváncsiságból próba alá vettem először telefonról majd erősítőről. Telefonról épp hogy valamit kilengett de azt okozhattam én is, erősítő kimenetén semmit nem csinál csak bekapcsolásnál kileng egy nagyot, na meg el hallgattatja a végfokot, ez gondolom a tekercs nagy ellenállása miatt van és nagy hangerőnél (szobában már kibírhatatlan) elkezd valamit jelezni, de az is kicsi. Az erősítő bemenetére (pc kimenet) kötve se mozdul meg. Hova kell akkor kötni? Kell neki valamilyen áramkör? A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
Hello! Nem baj, hogy egy Deprez műszer egyenáramot mér, az erősítő kimenetén meg váltófeszültség van? Valamint a műszer alapérzékenysége kb. 200..500uA között van, amit közvetlen nem lehet egy erősítő kimenetére tenni.. üdv!
Szia
"Kell neki valamilyen áramkör? " Igen jó ha van. A link 2. rajza az analog műszeré: 175_0001.yyy a yyy az a kiterjesztés. Bővebben: Link üdv. A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
Sziasztok!
Szeretnék csinálni egy "mobil" töltőt.. amolyan zseb akku félét.. ceruza aksikból lenne a pakk és lenne rajta 5v kimenet ( usb) 12 v( akárminek ) Több gondom van vele pl a cellák egyenkénti töltése figyelése... de ami ide a topikba illik az az hogy szeretnék rá egy kivezérlésjelzőt. Azaz megnyomsz egy gombot és kijelzi a töltöttségét. (ledskálán) Kérdésem az lenne hogy egy LM3915-ös kapcsolás potival beállítható e erre az értékre? Melyik a legegyszerűbb kapcsolás amit javasoltok hozzá? ( hogy kis helyen elférjen) köszönöm!
Hello!
Neked nem inkább valami ilyesmi kellene?
Tudom, hogy ez nem a reklám helye, de nézd meg az aprót!
Szia!
Nem teljesen... Valami ilyesmit Szeretnék összehozni! Ezen is látod azt a 4 szürke csikot... az led... nyomsz egy gombot és kijelzi azzal hogy mekkora a töltöttsége! e L*dl be lehetett kapni Si**erCr**t márkába.. azon is olyan van de azon asszem 6 ledes!
Szerintem a ledsor-meghajtó ic -knek nem olyan a felbontása, hogy tized voltokat megkülönböztess vele.
Az LM3915 -nek 3dB a felbontása, ami kb. 1,4 -szeres feszültségértéket jelent. Az egyik led kapcsol pl. 1V -nál, a következő meg 1,5 V -nál.
Értem!
Akkor ezek szerint marad a PIC-es vezérlés?!?!
Nem tudom, először is utána kellene nézni, hogy milyen feszültségértékeket kell megkülönböztetni, aztán pedig eldönteni, megkeresni, hogy mivel oldható meg.
Sziasztok.
PC-ben szeretnék vu métert rakni. Itt találtam is kapcsolási rajzot. http://www.hobbielektronika.hu/forum/getfile.php?id=81883 Kérdésem az hogy akkor ehhez 12 voltos ledeket kell vennem? Szeretnék még beletenni egy fordulatszámmérőt is. ezt: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/szamitogep_tunningolas_ii_-_p...o.html vagyis ehhez hasonlót csak nem led bar-ral hanem külön ledekkel. Itt is 12 voltos ledet kell használni? Talán az egyik legfontosabb kérdés, hogy a fordulatszámmérőnek állandó 12 volt kell azaz csak PWM vezérelt ventikhez tudnám bekötni vagy régi 3 pineshez is. Mert ott volt-al szabályozza a fordulatot. Előre is köszi.
Hello!
- Nem kell 12V-os Led, bármilyen jó, mert az LM39xx IC-kben áramgenerátor van. - Az IC-nek kel állandó 12V. Hogy mihez hogy kötöd, az a Te dolgod, de az LM39xx tulajdonképpen "feszültséget mér" a bemenetén. A bementi feszültség, és a belső referencia összehasonlítása alapján gyújtja ki a Led-eket. (Vagy is ezeknél a kapcsolásoknál, ha a bemenetén a feszültség eléri a referencia feszültség értékét, akkor ég mind a 10 led.) |
Bejelentkezés
Hirdetés |