Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   127 / 189
(#) _vl_ válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Az 556-os rész felét csináltam meg. S 556 fele az 278.
(#) _vl_ válasza Prome hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
556 fele, az pont 555...
(#) Prome hozzászólása Jún 11, 2013 /
 
De jő. 2*555=556. 2*556=558. 4*555=558.
De ha egy 556-nak csak a felé van bekötve az más.
(#) neocska hozzászólása Jún 12, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy a 22k ellenálást kell kicserélnem potméterre, hogy változtatható értékű legyen a frekvencia?
(#) Moderátor hozzászólása Prome hozzászólására (») Jún 12, 2013
 
Enyhén szólva is eltértetek a topic témájától! Legyetek szívesek visszatérni az alaptémához!
(#) proli007 válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Hello! Igen, R2 helyett kell a poti. De ha már feltetted a rajzot, elmondom, hogy ez oktalanul pazarolja az elemet.
- A Led-eket teljesen értelmetlen párhuzamosan kötni, hiszen a kettő nyitófeszültsége belefér a 9V-ba. Ha a Led nyitófeszültsége pld. 2,2V akkor R=Ut-(n*Uled)/Iled 9V-(2*2.2V)/20mA=230ohm vagy is egy 220ohm kell sorba a két soros Led-el. (Nem is értem miért van a Led1-2-nél 4,7k. Szerintem elírták.)
- A másik a tranyók meghajtása. Mivel a Led-ek 20mA-t fognak fogyasztani, és a tranyó áramerősítési tényezője (béta) minimum 100, Így a bázisáram Ib=Ic/béta 20mA/100=0,2mA. Ha a táp 9V, (elhanyagolva a tranyó bázis-emitter és a diódák feszültségesését) a bázisellenállás értéke Rb=Ut/Ib 9V/0,2mA=45kohm. Vagy is ha a bázisosztóban (R7..R10) a 4,7kohm-okat használod, akkor is majd tízszer töb a bázisáram, mint szükséges.
Ezzel az egyszerű átalakítással, a fogyasztás, mintegy 25mA-ra csökken az eredeti kb. 50mA-el szemben.. Miközben a Ledek árama 14mA-ről 20mA-re nő..
üdv!
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) neocska válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ.
A ledek nekem hármassával sorba vannak kötve, egyenként 80mA-t vesznek fel, szöld szinü ledek. A ledekhez 75ohm-os ellemálásokat használtam. (három led egy ellenálás sorba, ebböl van 4 csoport). Az egész áramkör 12V-ról fog nekem müködni.
Valamit ezek után ajánlott modositani?
(#) proli007 válasza neocska hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Már a rendőrök is zöldek lettek? Te már megmódosítottad. Akkor már nem kell. Ha jól értem, 160mA a kollektoráram. Végül is ahhoz is elegendő a 4,7k a bázisba. De a tranyó, nem biztos hogy már jó erre az áramra. (Egyébként ha már kérdezel valamit, akkor talán annak rajzát kellene feltenni. Nem?) De nem vész kárba a hozzászólásom, mert lehet megtetszik másnak is a rajz és elkészíti. Nem baj, ha tudja is hogy mit tesz.. üdv!
(#) neocska válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Hát igen, gyártás közben modosultak. amugy ez a tranzisztor majd meghajt talán egy BD139 et, de még nem tudom, attol függ, hogy viselkedik.
Köszönöm a segitséged!!!
Amugy nem rendör villogonak szántam hanem házibulikba fényeknek
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2013
(#) Prome válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Mi a különbség a 4017 és ez a.másik nyuves rettenetesen között?
(#) Moderátor hozzászólása Prome hozzászólására (») Jún 12, 2013
 
Légy szíves, vagy fogalmazd meg normálisan, és úgy írd le, vagy inkább maradj csendben! (Borzasztó, hogy úgy kell "dekódolni" az írásaidat!)
(#) Prome válasza (») Jún 13, 2013 /
 
Párdon.

Mi a különbség a 4017 és a 40178 vagy 4017B között?
(#) Moderátor hozzászólása Prome hozzászólására (») Jún 13, 2013
 
4017
40178
4017B

De kérlek, áruld el, légy szíves, mi a szutymákos mókusszösz köze van ennek az 555-ös IC-vel felépített kapcsolásokhoz? Ez a kérdés inkább a "Kezdő kérdések" témába való!
(#) Prome válasza (») Jún 13, 2013 /
 
Az ide begórt nyákterv kapcsán merült fel bennem.
(#) Kari55 válasza (») Jún 13, 2013 /
 
Ez jó,
Idézet:
„szutymákos mókusszösz”
kemény vagy mint a vídia!
(#) uA709 hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Üdv

1db 555 ic-vel kivitelezhető olyan négyszögjel generátor ami 1-40Hz 0-30% jelet ad?
(#) proli007 válasza uA709 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Hello! Nem. Ez csak akkor lenne lehetséges, ha a kondi kapacitását is tudnád változtatni. Kettővel viszont a freki és a kitöltés már egymástól függetlenül is változtatható. Mint pld. itt. üdv!
(#) uA709 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
ok, közben találtam egy rajzot (1db 555), és meg is csináltam, de nem jó. Mégis 556 lesz..

555_nemok.jpg
    
(#) marone hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Sziasztok !
Van nekem egy kapcsolási rajzom, és azt kérdezném hogy ez így biztosan működik ?
(Mert csak egy induktivitást látok, nem transzformátort.)
Ill. ha működik, akkor milyen értékeken kellene változtatnom, ha mondjuk csak 100 V -ot szeretnék?
Kösz !
(#) Csupasz válasza marone hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szia
Vicsys mester tervezett neked egy olyat, ami potméterrel állítható.
(#) marone válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Kösz, de sajnos nem tudom elolvasni olyan kicsi.
Ha meg kinagyítom, elmosódott.
(#) vicsys válasza marone hozzászólására (») Júl 6, 2013 / 1
 
(#) marone válasza vicsys hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Kösz !
Pontosan ilyen kellett nekem.
A 100uH -s tekercsnek mekkorának kell lennie ? Amekkora árammal használnám (huzalkeresztmetszet) és amekkora teljesítménnyel (vasmag) ?
Vagy elég valami kicsi is oda ?
(#) Csupasz válasza marone hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Készen tudsz venni, 1A-est.
(#) marone válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Nagyfrekvenciás porvasmagosak azok mind, nem ?
Ide is olyan kell ?
Csak mert semeddig nem tart valami kis trafóvasra tekerni egyet.
(#) Csupasz válasza marone hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Sima kerámia testre tekercselt huzal.
(#) istvan3 hozzászólása Júl 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Hogy lehetne az megoldani, hogy 555 monostabil módban, megadott rövid ideig (100-400ms) vezéreljen egy kapcsolóelemet, mely magas jelnél, földet ad ki, az idő lejárta után pedig szakadás lesz a vége? Milyen kapcsolóelemet lehetne itt használni?

Tranzisztoron át meghajtott relé nem jó, mert időigényesen is kapcsol, de legfőképp az a gond, hogy másodpercenként 2x kellene rövid időre működnie, és a relé nem hiszem h jól viselné ezt a kapcsolgatást. (külső kapcsoló indítaná el mindig az időzítést másodpercenként 1-2x).
Köszönöm!
(#) proli007 válasza istvan3 hozzászólására (») Júl 9, 2013 /
 
Hello! Ez attól függ, mit kel kapcsolni. Ha egyenáramot, a negatív pólushoz képest, akkor egy mezei NPN tranyó megfelelő. Ha mást, akkor más módszert kell keresni. Az sem mindegy egyen, vagy váltófeszültségről, és mekkora feszültség/áramról van szó.. üdv!
(#) Petres hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Hello, összeraktam egy astabil 555 ös kapcsolást. A kimeneten lévő dióda csak simán világit nem villog. Többször áttnéztem, hogy jól e kötöttem be mindent és nem találtam próblémát. 4,7 µF kondit lecseréltem 220 µF- re és igy is csak világit nem villog. Az IC re az van irva hogy N5553N, lehet más IC-t kaptam?
Következő: »»   127 / 189
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem