Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   6 / 3571
(#) kobold válasza Gery hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Hm... Izé... Matekból is? Merthogy: kitűnő az, akinek csak ötösei vannak (ha sok ötös mellett pár kisebb is van, az már csak kiváló lehet, de inkább jó). Tehát, ha te kitűnő vagy, nyelvtanból is ötösöd van. Akkor viszont a tantónéni / bácsi vak (bocsi ), aminek általában kicsi az esélye, vagy rokon, ez már azért elképzelhetőbb.
Ha nem vak, és nem rokon, nem lehetsz kitűnő tanuló

(csak kötözködöm)
(#) valve hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
A kitunot ugy is lehet erteni, h ramaty diak mert kitunik a tobbi kozul, feltunesi maniaja van Dehat aki jo az jo! Mint pl Gery, Udv; Imre,..
(#) Gery válasza kobold hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Hát összesen 4 tantárgybol vok 4es.(a matek az 5 )De az osztályba ígyis a legjobb vok és évvégén még könyvecskéket is szoktam kapni Most kitünő vagy kiváló nemtökmindegy? Talán még a jót is elfogadom
(#) kobold válasza Gery hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Na jó, tényleg nem akarlak bactatni...
Visszagondolva, a fősuliig én is kitűnő voltam, általános sulit is nézve talán ha kétszer nem. Az ME aztán adott az összképnek, főleg a vállalatirányítás tárgy miatt, de amúgy sem volt már jellemző, hogy a négyesnél jobb osztályzatok lettek volna többségben. Párszor még a négyeseket is keresni kellett
Pedig tanultam én mellette is, csak hát inkább gyakorlati dolgokat, az meg nem érdekelte az előadókat annyira... Most viszont már, melóban, többet ér
(#) Norberto hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Nem kötözködésképp kérdezem (csak mint érdeklődő), de a színtévesztés az hogy működik? Nem lehet az idők folyamán "javítani rajta"? Vagy ez olyan, hogy van, aztán az egész életet így éli le az ember? Nincs valami módja, amivel fokozatosan javulhat ez a dolog?

És egyébként miből áll? Tehát az adott illető összekeveri a piros meg a zöld színeket (vagy esetleg más színeket)? És ha sokáig nézi a "színes felületeket", akkor sem tudja megkölönböztetni a színeket? Hogy vannak ezek a dolgok???
(#) Gery válasza Norberto hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Hát ez sajnos sehogy se gyógyítható :no: Ez egy öröklődő dolog méghozzá ha jol tom csak a fiúk öröklik.(legalábbis nagyszázalékban) Nállunk nagyfaterom, faterom, fater bátya és az én bátyám is meg persze nekem is van. (visszább nemtom )
Ez abbol áll hogy a közeli színtónusokat összetéveszti az ember, ha sok kicsi van belőle egymáshoz közel. Sztem mindenki ismeri amikor sok szines pötty van egy lapon és kikel olvasni egy számot vagy betűt. Nah én abbol pl csak egy nagy pacát látok És vann hogy főleg mit téveszt össze az ember ilyen a zöld és szürke, piros és barna stb... De például ez az elektrós dolog is hülyeség mert általába olyan szineket használnak amik elütnek egymástol. Ami talán bonyolultabb az az ellenállás színkód. Mert kicsi és ott van barna piros mellet. De ha már nagyítóval nézem akkor már látom mert a szinek nem érnek össze hanem elvan választva. Az oszi fő is mondta (elektro tanár) hogy ez hülye egy törvény mert nagyon nagyon ritka esetben okozna ez bajt. Ha például vesszük hogy a bombánál melyik kábelt vágjuk el. Ki az az idióta merénylő aki töbszínű kábelt használ? Ugyanazzal az egészet. Nah jó ez mondjuk hülyeség
De röhej azis hogy vonatkezelő se lehetek mert szinekkel jeleznek dolgokat, sőőőt még informatikán belül nemfoglalkozhatok hardwareel!!!!!! Mert azon a sok pici csatlakozón (pl: AGP, PCI) összetévesztem a szineket és netalántán felcserélem a kettőt....
Naggyábol ennyi
(#) sound.man válasza Norberto hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Nem javítható... örökletes a nők hordozzák ezt a gént ők nem lehetnek színtévesztők vagyis ezt mondta az orvos Mondjuk én zöld színtévesztő vagyok ez elég gyakori Ez azt jelenti barna zöld néha keverem ha egymás mellett vannak de így külön külön megismerem őket.... Amúgy olvastam hogy a színtévesztők azok némelyik zöld árnyalatok között tudnak különbséget tenni amik között a "normálisan" látok azok nem.... Azért én nkább nem szeretnék színtévesztő lenni Jogsim lehet de csak személyautóra tehát hivatásos vezető nem lehetek buszvezető kamionos meg űrhajós sem pedig én űrhajós szerettem volna lenni Nah ennyi ha még van kérsésed és ha tok válaszolni akko válaszolok
(#) sound.man válasza Gery hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Megelőztél Jah amúgy nem tom de még egy ellenállást se olvastam le rosszul Meg a könyvbe is látom a pontokat csak nem tom mindegyiknél kiolvasni
(#) Gery válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Szinte ugyanazt írtuk Azt viszont nemtom hogy lehetnek-e fokozatok benne, de fater sokkal "durvábban" szintévesztő mint én. De a számokat/betüket én egyáltalán nemlátom.
(csak mellékesen:különben fater testvérének(aki ugye szintévesztó) is volt egy elektronikával foglalkozó kft.-je amit ő vezetett és fater is ott dolgozott. Nállunk lehet hogy ilyen családi vonás az elektronika és a színtévesztés . Pl amikor ő 12éves volt a hálazati áramot ő kötötte be, bár több mint 40 évvel ezelőt nemvolt olyan komoly elvárás, de akkor is... )
(#) sound.man válasza Gery hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
ITT megtaláltam ezt amit csak mi látunk Khaik színek nem tom honnan vettem hogy a zöld árnyalatai Jah amúgy vannak fokai... Azt is megtaláltam most ha érdekel akko belinkelem azt is
(#) sound.man hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Klikk itt még egy két dolog akit érdekel nézze meg
(#) Norberto válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Küldjetek mán egy ilyen képet, amin ezek az árnyalatok vannak!

Érdekelne, hogy meglátom-e a különbséget az árnyalatok között
(#) Gery válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Khaki színek? Elég sz*rul hangzik
Erröl viszont nemis tudtam dejó!
Belinkelheted, elolvasom
(#) Szárnyas hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Én szintén színtévesztő vagyok, enyhe fokozatú és nálam is a zöld színnél jelentkezik, ennek ellenére engem felvettek annó elektro suliba, sőt jópár embert ismertem még a suliban aki szintén szítévesztő volt. Egyébként én úgy tudom, hogy a BME-n kifejlesztettek egy színtévesztést korrigáló szemüveget vagy inkább lencsét, viszont azt nem tudom, hogy mennyire hatékony ez és minden fajta színtévesztésre jó-e ez, meg hogy hivatalosan elfogadják-e, pl. jogosítványnál. Én egyébként voltam egy vizsgálaton is a Szegedi szemészeti klinikán, ott állapították meg, hogy nálam ez enyhe fokozatú. Van még egy lehetőség ennek a korrigálására, mégpedig a "baboskönyv" bemagolása.
(#) sound.man válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Nincs meg nekem az a könyv pedig megtanultam volna
(#) sound.man válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Szemüvegről én is hallottam csak amiko engem visgáltak akko kisérleti stádiumba volt meg nem is nagyon lehetett kapni..... Most se nagyon tudom hogy hol lehet kapni...
(#) Szárnyas válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Biztos igazad lehet, hogy a színtévesztők olyan zöld színárnyalatok között is különbséget tudnak tenni amelyiknél a normálisan látók nem, mert egyszer olvastam, hogy a II.vh-ban a tüzérséghez sorozták be a színtévesztőket, mert az álcázott harcállásokat ők könnyebben fedezték fel, mint a nem színtévesztők.
Egyébként, hogy az elektronikánál maradjunk, létezik olyan eszköz amit a monitor csatlakozó és a videó kábel közé csatlakoztatva a monitor képét tekintve szintén korrigálni lehet a színtévesztést, persze ezt egyedileg kell alkalmazi minden páciensnél.
(#) ensium válasza Szárnyas hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Szabályzat kiemelve:

Idézet:
Minden ami elektronika és komoly dolog, annak itt helye nincs.


Ne offoljunk
Idézet:
„Egyébként, hogy az elektronikánál maradjunk...”
Csak emiatt

Egyébként elég szomorúnak tartom azt amit itt néhány esetben látok, hogy egyes embereknek halvány lila fingjuk sincs arról, hogy mi az az elektronika, és elektronikai versenyre akarnak jelentekzni pl, ez még semmi, de az hogy a hozzáértőkkel akarják megoldatni a feladatot, az már rohadtul zavar. Legalábbis engem.
Mint például..
(#) Norberto válasza ensium hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Ha vállalkozó szellemű az illető, kitartó, és hamar megtanul teljesen nulla szintről PIC-ezni, akkor még akár van is esélye indulni a versenyen :yes:
(#) tszaboo válasza Gery hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Gery! Nehogy eltántorírson a elektrós pályától az hogy színtévesztő vagy! Hacsak nem villanyszerelőnek mész, tényleg nem nézik! Hidd el én is be voltam sz*rva az egésztől, de a kutyát se érdekelte az egész, és simán fölvettek. Az ECDL meg nem ér szinte semmit, a titkárnőknek való, sokkal többre mész egy emelt infóérettségivel, hisz ecdl-t megkapod ajándékba ha jó, meg megtanulsz programozgatni, és ha mégis villanyosnak jönnél nem ülsz olyan kábán a programozás órán mint akik nem tanultak előtte semmit.
(#) valve válasza tszaboo hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Tamogatom, szolasod; az ECDL vizsga nem er egy kalap sz@rt! Tanuld meg pl; a SAP db -t egy mail-od -ba kerul es holnaptol allasod van 2mill Ft,.. Nem kell egyetem sessemmi,.. Csak tudd kezelni az adatbazist,..
(#) idavid hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
ECDLt nálunk is nyomják a suliba, nulladikos képzés végén az felelt meg, akinek megvan a nyelvvizsgája, az adott nyelvből az előrehozott érettségije illetve az ECDL-e.

ECDLt én is elkezdtem, X ezer forint vizsgakártya, 1500 forint vizsgánként...oprendszer ment, word ment,ppt ment, excelből meg meghúztak, mert felcseréltm a grafikon X meg Y tengelyén a feliratokat....

de most az a szitu, hogy az osztályból kb mindenkinek van érettségije, mégis én értek a legjobban a számítógéphez, a sok buta közgázosnak tanuló meg egy sima félkövérítést nem bír megoldani, engem kérdezgetnek, hogy ezt meg ezt hogy...

addig ért valamit, amíg pluszpont volt felvételin.

de én úgy vagyok ezzel, mint a nyelvvel: ma nyelvvizsgája kb bárkinek lehet, de ha az állásinterjún jön hirtelen a kérdés, hogy "wie heißt du?"/"wahts your name?", akkor nem a papírt nézik, hanem a nyelvtudást...
(#) Frankye válasza Sergei hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Idézet:
„LOL Mcgájver forum Franky kolléga kitért a hitéböl szerintem,de megis értem
nehéz a modik élete az egyszer biztos”

Hát ha még tudnád, amit nem tudsz...
(#) Frankye válasza sound.man hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Egy pici pontosítás a színtévesztéshez:
Nem gyógyítható betegség. A színtévesztés nem azonos a színvaksággal, utóbbi ui. azt jelenti, hogy az ilyen betegségben szenvedő nem lát egyáltalán színeket. (Fekete-fehérben látja a világot, mint a régi TV-k, filmek.)
Maga a színtévesztés nem öröklődik, csak a kialakulására való hajlam, viszont veleszületett betegség, tehát elvben 1 éves kor körül már kimutatható. A genetikai hibát a női ágon viszik tovább, de a férfiágon jelentkezik zömében. (Tehát a nők örökítik a hajlamot, de önmaguk csak nagyon ritkán lesznek színtévesztők.)
A színtévesztők az egymáshoz közeli hullámhosszúságú színeket keverik el, rendszerint csak egy párat. (pl.: kék és kékeszöld, vagy piros és narancs, stb.). Ezt az ún. "kínai könyv"-vel lehet tesztelni, amelyben azok a kis színes buborékokból álló rajzolatok vannak, amik a komplementer színekből állnak. A jól látó ember számára kirajzolódik belőle egy ábra (általában egy szám, ritkán egy betű), de a színtévesztő nem látja a pöttyök között az ábrát.
Sajnos a színtévesztés - ahogy írták már - több szakmát kizár, így pl. a vasútiakat is, a hivatásos gk. vezetőkét is, és az elektromos szakmákat is.
(#) denes44 válasza Frankye hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
A színtévesztés nemhez kötött betegség, az X kromoszóma által öröklődik.
Ezért ha a férfiak X kromoszómája "megbetegszik" akkor ők biztos hogy betegek lesznek. A nőknél viszont előfordulhat, hogy csak az egyik X kromoszóma betegszik meg, ilyenkor a másik ki tudja javítani a hibás gént (ilyenkor a nők hordozók).
Tapasztalatom szerint a férfiak jobban járnak
Ha gondoljátok tudok küldeni részletes öröklődés-táblázatokat
Most tanultuk bioszból
(#) Sergei válasza Frankye hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
szerintem nem tudsz ujjat mutatni
(#) Peti_85 hozzászólása Nov 22, 2007 /
 
Aztaaa!
Nem néztem 4 napja az oldalt, és hogy megtelt a téma... Lehet, hogy ez lesz a legmozgalmasabb topic?

Ha már lehet, offolni az offot, akkor nem offolok... Csak annyi, hogy most iszonyat náthás vagyok... Ma kb. 50 db zsepit használtam el...
Amúgy nem olvastam el mind a 12 oldalt, de biztos sok dolgot írkáltatok. Majd egyszer talán. Demost megyek és kúrálom magam az ágyban... Mármint a betegségem...
Jóéjt mindenkinek
(#) Sergei válasza Peti_85 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
hálisten nekem még van 1 honapom de utánna engem is elkap a dögvész
(#) valve válasza Peti_85 hozzászólására (») Nov 22, 2007 /
 
Betegseged Sztem is egy par honap eltelik es utoleri a Ki, mit epitett? topicot De jo mert ha nemtudod hova tedd magad akkor itt megtalalod a helyed, s ha elektronikai kerdest nem tudod hova szurni es nem akarsz topicot nyitni akkor bedobod ide, valaszolnak ra gondolom, es OFF -olnak az OFF -ert Ha nem kiraly ez az egec
(#) MPi-c válasza Frankye hozzászólására (») Nov 23, 2007 /
 
Ez korrekt, kerek leírás volt. Én viszont úgy tudtam, hogy pont a kiegészítő (ahogy szépen írtad: komplementer) színek tévesztéséről van szó. Azok közül is leggyakoribb a vörös és a zöld cseréje, mert a vörös szín érzékelése a zöld tartomány felé tolódik.
És, hamár a pontosságra törekszünk akkor a "női nemi kromoszóma" hordozza a hibás kódot, és ebből következően öröklődik, nem hajlamról van szó. A nőkben azért alakul ki ritkábban mert két X nemi kromoszómával rendelkeznek és ha az egyik nem hibás, akkor annak hatása fog érvényesülni.

És itt van néhány ábra, amelyiken bárki lemérheti magát.
Következő: »»   6 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem