Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   485 / 1161
(#) alex1998 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
És az jó??
Csak bekötés amin még töröm magam.!
(#) Ricsi89 válasza alex1998 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
A végfok adatlapjából minden kiderül és az alapján ki is mérhető, hogy melyik a táp és melyik a kimenet. De az is lehet, hogy hibás az egész.
(#) alex1998 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
Az lehet...na de mindegy köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) laszlo raduj válasza alex1998 hozzászólására (») Jún 12, 2013 /
 
HALI
Gomdoltam egy kicsit belekotyogok en is , anyi komparatoral tuti hogy nem normal erosito,kivitelezese is furcsa,a huto borda is kicsi folyamatos uzemelteteshez, valami riaszto lehet , van nekem is hasomlo, ugyan csak ovalis de kicsi , bo"ro"nd cibzarhoz , es jack dugo huzodik ki igy riaszt,gomb elemes es van egy nagyobb , hasonlo formaju, az satorozasnal hasznalhato , ugyan csak jack dugot kel kihuzni a riasztashoz, az mar mukodik 9v elemel vagy 12v aksirol is.Alkalmazhato kifeszitet zsinoral vadak elen , vagy a sator cibzarjara kotozve.Midketoben vanak ledek a kicsiben 1 db , amit egy nyomogombal lampanak lehet hasznalni, a nagyban 4db , 1 uzemjelzo,amikor riaszto aktivalva van es 3db lampanak szolgal kapcsolorol. Az utobit egy halasz adta , kapasjelzonek hasznalta , de aztan erkeztek az ujab kisebb kutyuk igy mar nem kellet neki.
Na azt hiszem enyi eleg , az is lehet hogy az nem ilyesmi, de majd meglatjuk mit hozol ki belole.
Jo szorakozast!
(#) gabriel80 hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Az Lenne a kérdésem: hogy a panelon milyen alkatrész:
1) az amin a 2.45 C?M felirat van a proci alatt.
2) a kondi pontos paramétere? 10µF 50V smd ? ha rossz mi a javaslat? (érdemes e cserélni)
3) Illetve egy kérdés? miért nem megy rendesen, ha meleg idő van, hideg időben nincs semmi baj.
(ilyenkor egy kicsit meg kell !pöckölni, és újra indítani, akkor már 50% hogy elsőre jó lesz...
(ez a szerkezet egy autó immobilaser vezérlése...a kulcslyuknál van a vevő antenna, a kulcsban a jeladó.) (a szerkezet már 10 éves, kontakt hiba kizárt, végig lett ellenőrizve, tisztítva)
Köszönöm a válaszokat, és a javaslatokat
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) tomi52 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Biztos, hogy elektromos/elektronikus a hiba? Nekem egy 1 éves Hyundai kezdett olyat csinálni, hogy nem ismerte fel időnként a kulcsot. Először csak nagy melegben, később nagy hidegben is. Az eredeti szerviz még garanciában nem tudta megcsinálni, cseréltek ezt-azt, részegységeket. Aztán az a szerviz megszűnt, és egy másik próbálta. Első körben nekik sem ment, de "szerencsém" volt, jött egy nagy kánikula, és hirtelen lett még két hasonló hibás. Kiderült, az érzékelő tartója műanyag, és bizonyos hőmérsékletnél eltávolítja a megfelelő távról. Valamit "barkácsoltak" rajta, azóta jó.
(#) gabriel80 válasza tomi52 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia!
Ez jó hír is, meg nem is. (mit értesz ez alatt: Kiderült, az érzékelő tartója műanyag, és bizonyos hőmérsékletnél eltávolítja a megfelelő távról. = mit csinálhattak? ) mert itt minden be van építve, ebbe a dobozban. Az indító kulcslyuknál van az antenna, de az érintkezők is kontakt tisztítva lettek... valamint a doboz összes csatinál....
Azt vettem észre, hogy a kontroll lámpa tovább világit, amíg eldönti jó kulcs van e benne vagy nem.... télen ez pik pakk ... Ötlet?
Illetve azaz 2.45 CM alkatrész mi lehet? mert ha mozgatva van a szerkezet akkor kicsi kotyogó hang jön a környékéről....(?) (arra gondoltam valami mozgás érzékelő? vagy valami frekvencia modul? stb....
G.
(#) tomi52 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
A konkrét kérdésedre nem tudok választ adni, meg a belső felépítést sem ismerem sem a Te, sem az én kocsimnál. Csak arra akartam utalni, érdemes megnézni, nem lehet-e az egész dolog mechanikus problémára visszavezethető. (Én majd 3 évig kínlódtam az indítási problémával.) A szerviz szerint nálam úgy fedezték fel, hogy bedugták az egyik kulcsot, de épp nem érzékelte. A másik kulcsot mozgatva a gyújtáskapcsoló körül meg egyszer csak érzékelt az indításgátló.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2013
(#) kadarist válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia!
Az a különös alkatrész egy 2,45 MHz-es kerámiarezonátor.
(#) uv142 hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
rádiós hőmérőből bontott 2x4 lábú IC- m van ezzel a felirattal:
st(márkajel)
chn
tl062cn
k00051
Kérdés:mit tud ez a szilíciumpók?
(#) _vl_ válasza uv142 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Az egy TL062.
(#) uv142 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
kösz a választ!
1 javítás: CP, inkább ez, mert nem SMD
ez a kódból kiderül?
(#) _vl_ válasza uv142 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
P vagy N: dip8
D vagy M: so8
(#) uv142 válasza _vl_ hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
halvány a nyomtatás de ez "n"
kösz a segítséget
(#) gabriel80 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szia! Kérdezem, ha az egy 2.45 Mhz-es kerámia rezonátor, az adhat e ki magából, a készüléket megmozgatva, olyan sistergő hangot( mint a homok, az üvegben)...
és esetleg ennek tudható be, ha megvan pöckölve a készülék, akkor normális lesz, ha éppen nem akart rendesen működni?
Illetve amennyiben hibás lenne, hol lehet ugyan ilyet venni? (pl.. Budapest -- Lomex stb....)
Köszi az infót.
(#) Mdavid hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Segítséget szeretnék kérni a képen látható alkatrészekről. Ez egy kis 230AC-12V DC átalakító. Első képen látható erősen kormos alkatrészről jól gondolom, hogy egy 1 Ohm-os huzalellenállás, valamint a mellette lévő dióda egy D4004-es?
(#) kadarist válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szerintem inkább az SMD alkatrészek lábait forraszd át és ha ezek után sem lenne jó, akkor folytatjuk.
(#) kadarist válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Nem huzalellenállás, hanem fémréteg. Az ellenállás-színkód számoló milyen eredményt adott?
(#) Mdavid válasza kadarist hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
1 Ohm. Barna-fekete-arany-arany.
(#) kadarist válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Ellenőrizd a tranzisztorokat és az optocsatolót is! A ledurrant lábú diódára mi van ráírva?
(#) kameleon2 válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Immobilizer javítás ... Barátom elvitte a Suzukiját szervizbe. Megkérdezték, a drágább, vagy az olcsóbb megoldást kéri? A drágább a javítás lett volna. Ő az olcsóbbat választotta. A "szaki" elballagott a kalapácsért és jóízűt rávert az immobilizer reléjére, aminek az érintkezői így egybeforrtak. Szükségtelenné vált az elektronika, ment az autó.... Hát ennyit érnek ezek az elektronikák - éppen egy kalapácsütésnyit.. Mert aki el akarja vinni - annál kalapács biztosan lesz és ismeri ezt a módszert. Egy rejtett kapcsoló többet ér.
(#) Lvone hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Vannak a pushpull tüskés kerek csatlakozók, amiket csak rá kell dugni, és bekattan, majd ha húzom a ház külső részét, enged. Eddig ok.
És annak mi a neve, amit ha rányomok, akkor kis karmok beakadnak, de nekem kell oldalról nyomni a ház oldalát, hogy kiakadjon, és ki tudjam húzni?
(#) gordonfreemN hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Sziasztok.

Egen foldon kerestem mar, de nem talalom az smd diodaim adatlapjat. Sg25 es sg2c a jelolesek amik rajtuk megtalalhato.
Nem tudnatok segiteni?
(#) mhvaek hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Ez vajon mi lehet?
(#) efraim válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Üsd be a Google keresőbe
Idézet:
Sg25 diode”
és 2 370 000 találatot kapsz (0,29 másodperc alatt). De javasolhatom az Alldatasheet
keresőt, vagy pl. a Mouser Electronics Components-t
(#) kadarist válasza efraim hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Sajnos egyetlen értelmes találat sincs erre a keresőszóra.
(#) efraim válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Tényleg Van egy régi diódakatalógusom, az az SG-re "gyors egyenirányító diódák" -al válaszol, de a keresett tipust nem ismeri.
(#) ladislave válasza mhvaek hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Szivargyújtó
(#) Mogar hozzászólása Jún 14, 2013 /
 
Hello,

Bajban vagyok, egy smd ellenállásról lenne szó. Letört, de a száma : 30C igazából ilyet még nem láttam. Mennyi lenne az értéke?? 30*100 ohm? vagy lehet h. 300 -as csak eltűnt a felirat vége? azaz 30 ohm?
(#) laszlo raduj válasza Mogar hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Probalj meg logikusan kovetkeztetni, told neki a meromuszert , ha a megmaradt resz tobb mind 300 ohm , akor 2 lehetoseget kizartal azokbol amit te felteteleztel, esetleg keres meg hasonlo elenalast a panelon, esetleg mas ellenalasokon probald meg leolvasni a feliratozas tipusat es kovetkeztezsd ki, bocsi ha ertelmetlen a feltetelezesem
Következő: »»   485 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem