Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   811 / 1272
(#) Harris666 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Koszi a valaszodat de ezzel mit oldok meg?
A dunnyoges kellene megszunjon!!
Egyebb otleted nincsen?
(#) kadarist válasza Harris666 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Cseréld már vissza! Segíteni akarok! Azt, hogy megszakadt, mivel mérted ki?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2013
(#) Harris666 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ok visszacserelem
OHM mero.
100 % szakadas !!!
Meg 20 drb kimertem ma ugyan olyan ertekut es mind feltelik es kisul az OHM meteren (multimeter).
De ez amit kivettem belolle semmit sem mutat !!
Koszi elore is!!!
(#) kadarist válasza Harris666 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Kondenzátort nem tudsz ohmmérővel megmérni. Használj olyan multimétert, amelyben van kapacitásmérő.
(#) Harris666 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Csak nekem nincsen olyan sajnos!!
Most mihez kezdjek??
(#) kadarist válasza Harris666 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Na akkor azt csináld, hogy keresel még egy 10 µF-os kondit és polaritáshelyesen (!) beteszed a másik helyére. Ha nem lesz jobb, akkor kerítesz egy erősítőt és rákötöd a dünnyögő, circegő erősítőd bemenetére és meghallgatod a bemenő jelet.
(#) Harris666 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
ok
Kicserelem egy mas kondira.
Szerinted egy masik Kondenzator a hibas vagy az IC?
Azert gondolok a kondira mert a hang olyan 2 masodpercig jo utanna kezd recsegni.
(#) kadarist válasza Harris666 hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Ha nincsenek véletlenül fordítva bekötve a kondenzátorok, akkor inkább IC-hiba lesz. A tévék hangerősítőinél a kimeneti (hangszóró) csatolókondenzátor megy tönkre, a többivel nem szokott gond lenni. Mi az IC típusa?
(#) Harris666 hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Ertem
AN5265 Panasonic IC. (Szerencsere van egy UJ belolle)
Rajzbol meg tudod mondani melyik lehet az?
(#) Harris666 hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Melyik a csatoloKondenzator?
csatoltam a rajzot
(#) HL84 válasza stevepapa hozzászólására (») Jún 16, 2013 /
 
Kösz, azt az elkót cseréltem már.
Holnap majd akkor méregetek újra, már elpakoltam.
Viszont valami kontakthibás is, az szinte biztos.
Amikor a 140 (illetve műszerem szerint 146) V-ot mértem, akkor az izzó nem világított. Viszont volt, amikor világított, ilyenkor a műszer a 600 DCV tartományban kiakadt, nem tudta kijelezni az értéket.
Aztán az egyik kezemet szabaddá téve az alaplapot mozgattam bekapcsolás után, egyik sarkát felemeltem, lenyomtam, és ilyenkor ha kezdetben megvolt a 146V és nem világított, akkor elkezdett világítani a lámpa és a műszer az előbbiek szerint kiakadt...
Ahogy jártam is vele korábban, (szétszedve, alaplap kihúzva bekapcsolt, mikor visszatettem a helyére, akkor kiütötte a tranzisztort,) kb azt tapasztaltam most is.

Mennyit kéne mérnem egyébként C-E között?
(#) Harris666 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Koszonom Kadarist az IC volt a rossz es a kondi is!!!
Sokat Segitettel!!!
(#) stevepapa válasza HL84 hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Szia

A rajzon szerepel a feszültség értéke. Képcsőfüggő, illetve készülékenként is változik 100-150v-ig terjed . Így viszont már tudjuk miért megy tönkre a tranyó. A panelt nagyítóval nézd át, különös tekintettel a tápegységre. Vagy a nyák repedt el, vagy forr hiba van.
(#) Helldrinker válasza mlali hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
szia!
szerintem scart csatlakozó kopott , amikor elmegy a kép mozgasd meg a scartot lehet visszajön a kép, ha visszajön én egy fogpiszkálót toltam alá és így folyamatos képet kaptam!
(#) granpa válasza Helldrinker hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Én meg a shift billentyűt toltam meg a mondat elején.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2013
(#) mlali válasza Helldrinker hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Szia!
Sajnos ettől kicsit komolyabb baja van. Teljesen mindegy hogy az AV-n keresztül vagy az antenna csatlakozáson keresztül kapja a jelet akkor is fenn áll a hibajelenség, de van úgy hogy végig tudok nézni egy filmet is és egyszer sem megy el a kép.
(#) Harris666 válasza mlali hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Amikor elmegy a kep utsz egyett az oldalara vissza jon?
Ha igen akkor valamelyik kondenzatorod viseli magat.
Es ha igen elegge nehezkes megtalalnod mert hol jol mukodik hol nem
szerintem akkor kellene meregetened a feszultsegeket mikor el ment a keped!!!
(#) mlali válasza Harris666 hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Szia!
Sajnos semmilyen "bátorító noszogatásra" nem reagál, és mikor elmegy rögtön vissza is jön.
(#) Harris666 hozzászólása Jún 17, 2013 /
 
Vegig kell merned akkor a felvezetoket!
Hang van mikozbe elmegy a kep?
(#) stevepapa válasza mlali hozzászólására (») Jún 17, 2013 /
 
Szia!

Nézd át még egyszer a függő végfok ic lábai forrasztását !!! Valamint az ic-t ki szokott " égni " a lába.
(#) sprofan válasza mlali hozzászólására (») Jún 18, 2013 /
 
Szia!
Valami ehhez hasonló jelenség? Bővebben: Link Az elején a villogást nekünk csak később kezdte, azelőtt menet közben el-el tűnt egy fél másodpercre a kép de hang az volt teljesen random időközönként. Táp puffer elkó csere megoldotta a gondot utána kb. 1 hónappal rá megint előjött ez a gond. Átforrasztottam a létező összes forrasztást, kicseréltem az összes elkót benne, gyakorlatilag az összes félvezető cserélésre került (eltérítők, meghajtók, kapcsoló tranyók stb...) a hiba továbbra is marad... Ezután járt szerelőnél aki szintén értetlenül állt a dolgok előtt mert nincs mérhető különbség a képes és aközött az állapot között hogy nincs kép... szóval a vége az lett hogy a kukában landolt és vettem helyette egy Samsung LCD-t. Ezt a bevált javítási eljárást tudom neked is jánlani (másik tv) ha hosszasabb idő után sincs siker.
(#) roymen hozzászólása Jún 18, 2013 /
 
Sziasztok! Van nálam egy sony fe2a sasszéval ami olyat produkál,hogy bekapcsolás után bejön a kép,de víz szintes csíkok vannak benne és nagyon kivilágosodik.Hiába tekerek a screen potin a sorkimenőn,nem reagál,a crt boardon a potival állítható de csak felfele,azaz addig,amíg az OCP le nem dobja stby állapotba,és kettőt villog a led. Hogy vehetném lejjebb a g2-t?
Üdv.:Roymen
(#) anikoka80 hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy LG 42 PC 1Rv típusú készülékem. A probléma: Hol bekapcsol, hol még készenléti állapotba se. Szóval megnéztem az itteni hozzászólások alapján és bizony van 4 kondi, ami púpos. Szerelő 40 e Ft alatt nem javítja. Az volna a kérdésem, hogy honnan tudom, h milyen kondit kell hozzá beszerezni?Nő vagyok, forrasztani tudom, de a kondi beszerzése gondot okoz.
Tudna valaki segíteni?
(#) Harris666 válasza anikoka80 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
A teteje van kipuposodva vagy szetlotte magat?
Ha csak a teteje az oldalarol leolvashatod az ertekeket.
Azonnal feltoltom a szerviz konyvet es abba benne vannak az ertekek is !!
(#) Harris666 válasza anikoka80 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Bocsi gyenge az internet sebessegem valamiert de itt a link a Szerviz konyvrol toltsd le!

http://elektrotanya.com/lg_chassi-pn-61-a-42-pc-1-rv-rvh.pdf/download.html

Az alkatreszek szama es erteke (kondenzatorok) a 30 oldalon talalod.
Mellekeltem egy fotot is a TV aramkorerol arrol kb be tudod azonositani melyik kondi puposodott fel?
(#) kadarist válasza anikoka80 hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Szia!
Elektronikai alkatrészüzletbe menj el és ott adnak megfelelőt. Persze a tévében lévő kondenzátorok adatait írd fel!
(#) frend hozzászólása Jún 19, 2013 /
 
Sziasztok
Egy regi Goldstar tv szeretnek meg javitani, a rajzot mellekeltem.
Tunetek se kep se hang, mikor be kapcsolom egy kis pukanas hallatszik es enyi.
A segitsegeteket elore is koszonom
(#) kadarist válasza frend hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Szia!
A C808-as kondenzátoron (100µF 160V) mekkora feszültség van?
(#) frend válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
most nem vagyok otthol de ahogy haza erek le merem
(#) frend válasza kadarist hozzászólására (») Jún 19, 2013 /
 
Szia
147V mertem
Következő: »»   811 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem