Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1352 / 2514
(#) Davidd válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Holnap csinalok kepeket a masik dobozrol, amiben eltudom kesziteni az alagutat. De magasabb mint a borda, ezert lemezzel szepen meglesz oldva a tenyleges alagut. Most szedtem le a paneltervet a 3 paros kialakitashoz. Lattam neked kicsivel nagyobb volt a tapfeszed. En megprobalkozom a kedvenc parosommal, amit irtam az elozo hozzaszolasomban. Most egy joideig tuti hogy csak 8 ohmon fogom kinozni, de mikor keszlesz a masik 2 topom, akkor mar ok is erre az erositore lennenek kotve. Annyit meg mondanek hogy ha szamit, hogy a nagy basszusok vagva lennenek rola ugyis. Ja igen es neked gratula nagyon szep lett. Mostmar elteszem magam, holnap meg teszek fel kepetket, es pontositunk meg ezt azt. Koszonom az eddigieket is.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Mostmár beugrott honnan ismerős a borda Azok a NYÁK nyúlványok sem jobbak, sem rosszabbak mint a vezetékelés.
(#) Koncsar válasza Davidd hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Direktben a bordán az tuti jó hőátadás.
(#) Buvarruha válasza Davidd hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Én sosem használok L idomot, mindígí felrakom közvetlenül a bordára a tranzisztorokat és inkább kábelezem, ebből még sosem volt problémám. Ha állandóan begerjedt, akkor meg kellett volna keresni az okát, a fetek cserélgetése helyett. ami akár a kimeneti, bemeneti kábel 2 centivel való arrébtolásával is megoldódhatott volna. Ha a kimeneten nincs LR tag, akkor sem meglepő, hogy mindíg begerjedt. Ami a lényeg, hogy bármit is építesz bele, ilyen körülmények között ugyanúgy begerjedhet, előbb az ilyenekre kell odafigyelni. Az általad használt megoldás tényleg messze van a bordától és az alumínim ennyire nem jó hővezető, szóval az egészet alapjaiban újra kell gondolni, tervezni, mielőtt bármit is építenél bele.
(#) Davidd válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Űdv! Újra átgondoláson van sor, most behoztam a másik erősítő dobozt is, ami valamennyivel magasabb, de most így azt nézem, hogy a hűtésnek ahol kilehet vágni a lyukat, utana meg elfére a kétpanel+még egyik oldalt a trafonak is elkell férnie.
(#) 1984white hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Sziasztok!
A TDA2003 vagy a TDA2030 melegszik jobban 2-3w folyamatos terhelés mellett?
Esetleg ehelyett tudtok valami kevésbé melegedőt? (lcd tv-be kéne)
Köszönöm a választ!
(#) neocska válasza 1984white hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Aprohirdetésben valaki arul D osztályu erösitö ic-ket
(#) 1984white válasza neocska hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Sajnos nem találom. Tudsz valami támpontot adni?
Az eredeti ic YDA138E yamaha típusú és az is D class-os.
Köszi!
(#) neocska válasza 1984white hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Van itt egy ügyess leirás, olvasd át.
Vagy veszel eredetit ebay-ról Bővebben: Link
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia! hogy érted hogy megnyúlva?
(#) kadarist válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia!
Megnövekedett az ellenállása = megnyúlt az ellenállás.
(#) Beringer 600 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia!Ahogy közöltem az értéküket megtartották.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) pucuka válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Ezt a kifejezést akkor használjuk, ha egy ellenállás hidegen mérve megtartotta az értékét ugyan, de ha az üzemi áram árfolyik rajta, akkor jóval nagyobb értéket mutat. Sajnos ilyen is elő tud fordulni, nagyobb értékű ellenállásoknál a köszörülés miatt keletkező hirtelen keresztmetszet változások okozzák.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia! Ha kiveszem a bc327-337 tranyókat,és kicserélném 0,47-ről 0.33-ra szerinted normálisan fog működni?
(#) Beringer 600 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szia! köszi az útba igazítást
(#) vammil hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
sziasztok.
Akinek van valami ötlete az ne tartsa magában!
A gondom az volna hogy van egy Videoton EA7386 S stereo erősítőm aminek a bal oldala nem szól, de nem a végfok modulok rosszak. Hibajelenség: a jobb oldala tökéletesen szól , de a bal oldala nagyon halkan szól és serceg, recseg stb, (ha végfok modulokat felcserélem ugyan ez a jelenség)

Merre fele keressem a hibát?
(#) Gabó válasza vammil hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Előfok, bemenetválasztó, hangerő poti... stb
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
A BC327-337 eltávolítása csak eszköze a hibafeltárásnak, nem ez a megoldás. Mit tapasztalsz ha ki vannak forrasztva?
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Sziasztok
Velemenyetekre vagyok egy dologban.Epitettem egy Quad405 urban felet panelt is en csinaltam a hangfalvedelmet is a panel maratastol kezdve.Olyan dolgon agyalok,hogy mi lenne ha clip jelzo led helyere egy tranyot es egy relet raknek mind kett oldalnak kulon es ha ne agyisten gaz abban a pillanatban a vegfokot is amelyik megadta magat lekapcsolna a taprol igy tobbes vedelmem lenne.Amugy tokoletes muszkisz az erosito csak ilyen fajta plusz vedelmen agyalok hogy egy ki vitelezheto e.
Varom a velemenyeket
(#) Buvarruha válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Összevissza kapcsolgatna nagy kivezérlésnél, ne szórakozz vele.
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Igazad lehet ebbe nem gondoltam bele.Marad ahogy van dc vedelemel es 4Amperes lomha biztikel minden tap agban
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Azt,hogy akkor nem csattog a hangszóró.Ettől a megoldástól károsodhat a végfok modul?
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Kimeneti DC 0,04v
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szól szépen,és elég jól,kb fél hangerőnél kijön belőle 16v kimeneti fesz,8 ohmon
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Vagy mérd meg az R31, 34, 35 tényleges értékét árammal terhelve és cseréld a hibásat, vagy egyszerűen cseréld mindhármat. Az értékük megváltoztatását nem javaslom, a 0,47 ohm csökkentését pláne.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
A VR31=1k,a VR34-35=82ohm
(#) reloop válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
A 34, 35 téves pozíció számok voltak, 39, 40-et kellet volna írnom, tehát a 0,47 ohm ellenállások. Azoknál a környezetük is beleszámít az ellenállásukba, úgymint a vezetősáv és a forrasztás.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
0,47 ohmos 2W teljesen újak.
(#) Beringer 600 válasza reloop hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
És szerinted hogy kivan véve az áramkorlát,lehet üzemszerűen használni?
(#) Davidesz hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Az lenne a kérdésem hogy van egy TDA-2030-as erősítőm és ha rárakom a tápra akkor az egész elkezd búgni és utána ha elindítom a zenét akkor meg sípolni. Mi lehet a baja?
Következő: »»   1352 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem