Fórum témák
» Több friss téma |
Ennyit nem ér az egész szerintem. Bár egy különbségképző és egy szorzó áramkörrel elvben megvalósítható a pillanatnyi disszipációs teljesítmény mérése. Csak azt már bonyolultabb a jól bejáratott nyáktervekbe bele-applikálni. & a műv. erősítőknek kellene +- stabilizált feszültség is.
Reloop! De ha fél oldali táp elmegy, akkor nem lesz füstgép az IC-ből? Bassmester! A tápágak áramát figyeled, akkor a komparátoron kívül szinteltoló is kell... A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
Van egy sejtésem a féloldali táphiány és az IC halál összefüggéséről, ha az beigazolódik akkor a kimenet és tápok közötti záró irányú diódák kivédik azt.
Ez szépen kiolvasztja a biztosítékot túlterhelés hatására.
Jópofa kis balanszer, de C5-C6 -nek nem sok értelmét látom a 4,7mF os tápág kondik mellett. Ezzel a megoldással szerintem az a gond, hogy miután elvillan a biztosíték, még elég sok (>10j) energia marad a kondenzátorokban. A stréberebbek pedig nem 4700µF-ot tesznek puffernek 5A-hez.
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2013
Két kérdésem lenne még:
>Párhuzamos kapcsolásnál a hővédelem hogyan működik? Külön külön az ic-ket védi, de mi van ha az egyik eléri a kikapcsolási hőfokot (pl.: nem érintkezik megfelelően a bordával) az ic kikapcsol és a másik ic viseli a dupla terhet? >Védelmes témához visszatérve: mi lenne ha áramgenerátorosan hajtanánk az ic ket? Ha rövidzár van akkor egy kis időre külső tranyót vinnék el a teljesítményt ezután egyből kikapcsolni a terhelést vagy tápot....
Az ötleted nagyon profi, csak túl nagy "aparátus" kell hozzá, mármint teljesítménytranyó és meghajtás téren. Mondjuk MOSFETtel simán megoldható...
....de úgy megint csak féltápra lógatnád az IC-t.
Mind a két oldali tápágra gondoltam... Ha lesz sok időm és kedvem lehet próbálkozok egy ilyennel.. Tranzisztorral tényleg nem a legjobb lenne!
Bocs, először nem értettem.... Igen lehet, hogy ez a féloldali szabályzás is megviselné az ic-t... Az már biztos, hogy ha eltűnik az egyik oldal tápja akkor kimegy az ic?
Nem tudom, erről Reloopot kérdezd inkább.
Sziasztok! Megépítettem a TDA7293-as hidalt verzióját! Szól meg minden, de valahogy nem erre a teljesítményre számítottam! Kicsit halk, full hangerőn torzít, és a clip-led villog mint az állat! 2*32V ról megy és egy 500W-os trafóról! Mi lehet a hibája?
Szent Amper! A driver lábakat [11] miért kötötted össze???
A némítás és a készenlét miről kap pozitív feszültséget? A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2013
A 11-es lábak nincsenek összekötve! A készenlét 50kohm-al van a pozitív tábra kötve, a némítás pedig egy 10kohm-ossal van a pozitív tápon!
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2013
A bemutatott terv minden esetre tartalmazza a 11-es lábak összekötését. A készenlét és a némítás Nálad egy rendszert alkot, elég egy ponton pozitívra húzni.
A 2*32V alatt egyen vagy váltófeszt kell érteni? A terhelőimpedancia kisebb-e mint 8 ohm? Azt nem szereti. Az IC tokok elfogadható hőmérsékletűek-e teljes kivezérléskor? Testre kötve a hangszóró egyik vezetékét, ellenőrizd a hídfelek egyenkénti működését? A kimenetek DC-je 10mV alatt van-e? A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2013
Egyenfeszt kell a 2*32V-ra érteni! A hangszóró, 8 Ω! A tokok melegek épp hogy csak állja a kezem, de az előző TDA-mnal is ez a helyzet, az tökéletesen működik! A hídfeleket ellenőriztem, az egyik az szól, a másik halgat, nyílván mert a bemenete földelve van! A kimeneten szinte feszültség sincs!
És mégegy apróság! A panelen a kis kondik mind 33uf-esek nem volt kissebb ilyen feszültségre!
És mégegy apróság , a bemeneti 3-as láb előtt a szűrőkondik (220 és 330nf)helyén egy 10nf-est raktam! Hírtelen csak ez volt kéznél!
A 33µF jó. A 10nF vágja a mély hangokat 1500Hz alatt, oda inkább 1µF-et tégy.
A lényeg kimaradt. Mindkét hídfélnek azonos teljesítményt kell leadni. Amelyik nem szól, az hibás. A híd második tagja az invertáló bemenetéről [2] kapja a meghajtást. Egyszeresen, és fázist fordítva erősít.
A 11-es lábakat összekötő alkatrész oldali vezetősáv miért lett berajzolva?
Nemtudom miért van ott az a vezető, nem az én tervem! Na megyek kicserélem a szűrőkondit mert lehet az végett szól olyan bambán! Mély szinte nem is volt!
Basszus, és még egy amatőr hibát észrevettem! Még soha nem voltam így elbambúlva! A feszültségekre nem raktam szűrőkondenzátort! Ez magyarázza az enyhe búgást amit kiad.
Kedves reloop! Köszönöm a segítséget! Az erősítőm tökéletesen működik, és nagyon megvagyok elégedve a teljesítményével! A nem megfelelő szűrőkondi volt a baj! Ha teljesen kész lessz rakok fel néhány képet a kicsikéről!
Még egy kérdés! 1uf-es elktrolitkondit rakhatok a bementi lábak elé, mert szűrőkondim nem nagyon van 1uf-ben! Ha igen, akkor a polaritás hogy legyen?
Igen, elvileg rakhatsz.
Nagyon sok erősítőnél így van megoldva, és a pozitív fegyverzetet szokták a jelút "elejére" tenni. (szóval a bemenő jel az ELKO pozitív fegyverzetéhez kapcsolódik)
Már jól működik! Csak még van egy kis problémám, az előerősítő enyhén zúg, valami nincs rendesen a földre húzva.
Itt egy pár kép az alkotásomról! Nem valami precíz munka, de az én munkám, ami működik és büszke vagyok rá!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
Ennyire rossz, hogy még vélemény sincs róla???
Szia!
Képileg nagyon rendben van, és nekem legjobban az orosz kondenzátorok tetszenek benne.
Még annyit, hogy nagyon kicsi a trafó és a pufferelés is.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |