Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   19 / 53
(#) punkkazy válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Ezt Te hol látod? A rezonancia frekvenciája valóban 4kHz, de simán sugároz ez feljebb is, hallható tartományban tesztelem/tem a fejlesztés során, és simán elvisz a hangtartomány végéig. Persze azt aláírom, hogy feljebb valószínűleg nem nagy a hangnyomása.
A beszerzéssel meg gondjaim lennének, mert jelenleg otthon vagyok (délvidék). Másrészt van a padlásomon valahol egy KHS piezó, azt meg lehet küldeni nagyobb fesszel, és akkor akármennyire rossz sugárzó nagyobb frekin, valamekkora hangnyomást produkálni fog. Igazából a fejlesztés öröme most a cél, meg persze a vakaródzás mentes éjjel .
(#) punkkazy válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Újabb frissítés: észrevettem, hogy a FET nem tud igazán kinyitni a logikai 5V miatt, ígyhát kicseréltem egy BC337-esre, és a hallható tartományban 12V-ról sokkal hangosabban szól. Multival a tranyó kollektorára mérve (feltételezem kb a négyszög sima időbeni átlagát méri meg) 5kHz körül 4V-ot mutat, hallható tartomány felett közeledik a nullához. Ebből arra következtetek (remélem nem tévesen), hogy nagyobb frekin így nagyobb fesz jut a piezóra, tehát kicsit kompenzálva azt, hogy feljebb kisebb hangnyomást produkál.
(#) punkkazy válasza punkkazy hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
A plafonon álló szúnyogokkal próbálkoztam, de semmi siker, továbbra is ott gubbasztottak, sőt egyikük megtámadott. Tehát másik piezo kell .

Mindenkinek további szép éjjelt kívánok!
(#) BlackStar válasza PiperR hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Szia!
Idézet:
„Amit mellékeltél kapcsolási rajzot az már az általad áttervezett?”
Igen, az áttervezett változat.
johny999: köszönjük a nyák tervet.

Egész éjjel ment és nyoma sincs a kattogásnak.
(#) johny999 válasza BlackStar hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Hello, és szúnyog volt?
(#) apac hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok! Erre tud valaki megoldást: Bővebben: Link
(#) BPuma hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Én megépítettem a legelső változatot /alkatrész temető/ + Conrados 500Ft-s piezo. Most hétvégén a Balatonon próbáltam ki. Beüzemelése előtt kb 1 szúnyogtámadás volt / 2 perc alatt. 12V-ról bekalcs, s eltűntek a dögök. Egy este próbáltam csak ki, nem egy nagy szúnyog-célközönségen, de határozottan sikeres volt.
(#) szdavid_96 hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Én is megépítettem az alkatrésztemetőt. (Már csak a piezora várok.)
Kérdésem: Tóparton miről ajánlott üzemeltetni? Rendelkezésre áll egy autó, aminek esetleg a szivargyújtójáról lehetne működtetni. Oda ráköthetem direktbe vagy rakjak elé egy 9v-os stab kockát?
(#) Rumcájsz válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Szerintem felesleges, ugyanis mehet direkt villanyról. Esetleg a piezónál lévő sönt ellenállást kell átméretezni. A 9V stabkocka amúgy is csak ront a hatásfokon, felesleges hővé alakíttatni a meglévő, drága akkus villanyt!
Lemeríteni nem fogja, de érdemes spórolni!
A konrádos piezóval én is megépítettem az eredeti PIC-kes verziót, egy hét múlva megyek a Tisza partra, kiderül mit tud... Ott most ipari mennyiségű a szúnyog had!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2013
(#) szdavid_96 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Hello, köszi, hogy válaszoltál.
A sönt ellenálás alatt az 1kOhm-os ellenálásra gondolsz? Ami a piezo+-jára csatlakozik?

Segítenél a méretezésben? A kocsi akksija 40 Ah-s. A piezo KemoL010-es lesz.
Köszi
(#) johny999 válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Miért akarod módosítani? Az eredeti kapcsolás is 12V-ról üzemel.
(#) szdavid_96 válasza johny999 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Ha jól értelmeztem amit Rumcájsz írt, nem a feszültséggel van a baj hanem az árammal és ezért kell sönt ellenálást cserélni.

Na de most lehet, hogy nagy hülyeséget írtam.
(#) PiperR válasza BPuma hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
Na ez jóhír! Neked nem hallatszik pattogás a piezóból? Esetleg egy fotót tudsz küldeni a szerkezetről? Melyik nyákterv alapján csináltad meg? Nekem nem igazán működött. Esetleg változtattál valamit a kapcsoláson?
(#) BPuma válasza PiperR hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Igen, ha nagy csönd van, akkor lehet hallani a pattogást, de kint a kertben, még akkor se hallottuk amikor mindenki csöndben volt. Semmit nem változtattam a kapcsoláson.
(#) rockersrac válasza BPuma hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Ezeket a piezokat honnan, és mennyiért rendelitek? Mert én is gondolkozom egy ilyen kapcsolás megépítésén.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nagyon jó, hogy feltetted, mert nekem csak PIC628A a hozzáférhető típus. Köszi.
(#) szdavid_96 válasza pjg hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Hello

Te melyik programmal fordítottad át másik PIC-re? Mert én az ingyenes Flowcoddal nem tudtam.

Nem tennéd fel az átfordított hex fájlt, 16F628-ra?

Köszi
(#) pjg válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
A nem ingyenessel. Igaz valami hibát ír fordításkor. A C-re fordítás megy de ASM-re nem. Majd átnézem mi a baja. Gondolom ékezet van az elérési úton.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Nálam van valami baj. Azt hiszem HDD beteg ez a gép, esetleg memória.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Igen. Itthon simán lefordítja. Holnap másik gépre települök.
(#) Rumcájsz válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Ez a Conrad-os, lapozz lejjebb a linkért... 499Ft Én is ezt használom, szúnyog nincs, de az igazi teszt a hétvégén lesz a Tisza parton!
(#) Kovabe válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Pestieknek illetve pesten közlekedöknek ajánlom a Lomex-et, ott 250Ft ugyan ez a piezo.
Ze milyen söntellenállást használsz?
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) Laslie válasza Kovabe hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Milyen cikkszám alatt láttad? Én nem látok ilyet a honlapjukon.
(#) Kovabe válasza Laslie hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Azt nem tudom megmondani de a polcon kint van vagy 30darab, ezt azért tudom mert pont tegnap vettem 2 darabot illetve multhét pénteken 1 et ami mint kiderült a szag hajtja.
(#) szdavid_96 hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Megérkezett a Kemo L010-em. Összeraktam. Be is kapcsoltam. Szobába volt kb. 5-6 db szúnyog.

Eredmény: 3 db szúnyog 5 percen belül rászállt a piezora és ott maradtak, egyáltalán nem zavartatták magukat.

Én a 4017-es alkatrésztemetővel próbáltam. De ha valaki lefordítaná nekem punkkazy programját 12F629-re akkor azzal is kipróbálom.

Amúgy kattanásokat nem hallani,frekvencia megjelenik leellenőriztem.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) punkkazy válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Egyenlőre nekem sem működik a dolog, de lefordítottam.
(#) Bakman válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Idézet:
„3 db szúnyog 5 percen belül rászállt a piezora és ott maradtak, egyáltalán nem zavartatták magukat.”


Fordítva kötötted be a piezo-t.


Az a baj, határidős munkám van, nem érek rá foglalkozni a riasztóval pedig már itt a nagyobb sugárzó.
(#) szdavid_96 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Idézet:
„Fordítva kötötted be a piezo-t.”


Miért az nem mindegy, hogy hogyan kötöm be?

Punkkazy: köszi, majd holnap kipróbálom.
(#) Bakman válasza szdavid_96 hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Viccnek szántam. Akkora magaslabda volt ez így, hogy ebben a formában, nem tudtam kihagyni.
(#) szdavid_96 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Gondoltam. De azért meg akartam már előtte is kérdezni, hogy ennek van-e polaritása.
Következő: »»   19 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem