Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1356 / 2514
(#) Ricsi96 hozzászólása Jún 28, 2013 1 /
 
Ezt tudom , nem vagyok amatör , csak az volt a gondom , hogy stereo rendszernél , hogy oldjam meg egy potival a szabályzást!
(#) Buvarruha válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jún 28, 2013 1 / 2
 
Hogy nevezheted magad nem amatőrnek, amikor még a sztereó potiról sem hallottál? Nem kell megsértődni, ha választ kapsz a kérdésedre.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) Ricsi96 hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Képzeld el tudom , hogy létezik stereo potenció méter , csak azért szeretném elkerülni ennek a használatátt , mert én kb 1400ft tudnám beszerezni , és én egy picit drágálom érte , ezért tettem fel ezt a kérdést!
(#) Jaksi válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Itt 225 Ft ingyenes szállítással ha minden igaz. mondjuk itt nem látom, hogy lineáris vagy logaritmikus, azt meg kell kérdezned.
Bővebben: Link

A link gomb nem díszítőelem, kérlek használd!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) kokozo válasza Jaksi hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia!
Leírásban B Type tehát log..
(#) Jaksi válasza kokozo hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Igen tényleg akkor ez jó is lesz Ricsi96-nak az 1400ft helyett.
(#) promise válasza kokozo hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Az európai gyártmányoknál a "B", a "keleti" gyártmányoknál pedig az "A" a logaritmikus.
Célszerű vásárlás előtt ezt egyeztetni az eladóval.
(#) Ricsi96 hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Ezt igy értem , mert hangerő szabályzáshoz tudom közelebb áll az emberi fülhöz a logaritmikus poti !Szóval , akkor veszek duppla csatornás logaritmikus , kedves anonim barátaim remélem jól mondom!
(#) Jaksi válasza Ricsi96 hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia István! Rábigyeztettem az ST re +/- 92.3 V DC-t. az Eclerből. Rátettem még egy pár tranyót meg egy egy emmitert. Nyugalminak adtam 5mV ot. Kérdésem, hogy a több tranzisztor miatt több nyugalmira lesz szükség? Mennyire állíthatom fel. Érdekes módon nem érzékelek semmit rosszat még a hangban. Melyik most a leggyengébb láncszem a nyákon, ennél a tápfesznél.
Köszönöm segítséged előre is.
Üdv: Gyuri
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Szia! A nyugalmi áram célja a keresztezési torzítás elfogadható mértékűre csökkentése, az elbírálása menni fog Neked.
A nagyobb kivezérelhetőséghez nagyobb áram leadása is párosul, ennek a T6-tal generált áram korlátot szabhat.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
R12 ellenállás értékét feljebb kéne emelnem, hogy az áramkorlát ne nyöszörögjön?
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Lehetne hangolgatni az áramkört, de az alapkonstrukció nem ekkora tápfeszültség kiszolgálására készült. Újra kéne gondolni, hogy az elérhető jelváltozási sebesség (slew-rate) elegendő-e.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Ez magas nekem. Én kérdezek, mert a megoldást sajnos nemtudom. És ez a jelváltozási sebesség ez hol van jelen? Gondolom az egész panelen.
(#) MusicMan hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Sziasztok, kéne nekem egy !csak mély! kiemelő nagyon kicsi helyigényű aktív illetve passzív (mind.1) eq nyák illetve beültetési rajzzal együtt, előre is köszönöm!
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
A T3 és a T6 kollektor-emitter feszültségének közel 200V-ot kell tudni változni igen rövid idő alatt. Szerencsésebbek ilyen esetben azok a kapcsolások, ahol a T6 pozíciójában lévő tranzisztor is aktív vezérlést kap.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Akkor ezt már nem szabad bántani tovább? Az MJE340 -el nem lehet valahogy párhuzamosítani egy MJE350-et? Collektor sorbakötve. Lehet, hogy valami nagy hülyeséget írtam , akkor elnézést.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Akkor ebben a kapcsolásban a táp és a tranyó darabszám emelésével semmit nem értem el.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Bántásról szó sincs Egy alapjaiban 200W-os erősítőt felhúztunk 400W-ra, ez eddig rendben is volna. Most további 200W-ot kéne kipréselni belőle, amivel jó esetben lesz 1,8dB többlet hangnyomásunk (elenyésző) és egy kipróbálatlan helyzettel kerülünk szembe. Összeforrasztgatni össze lehet, de kéne egy rendes műszerpark amivel ki lehetne értékelni az elért eredményt.
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Gondolom oszcilloszkópra is gondolsz, lassan 50 leszek, még ezt is megtanulni, talán még menne is, de most nem tudok venni. Milyen műszer kéne még hozzá?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2013
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Egy jó szkóp és egy jelgenerátor a főbb mérésekhez elegendő. A különböző torzításfaják mérése már húzósabb. Bővebben: Link
Bővebben: Link
A két ajánlott cikk, ha elsőre kicsit magasröptűnek is tűnik, de némi türelem és szorgalom árán feldolgozhatóak
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2013 /
 
Köszönöm az irodalmat amit átküldtél, ha most nem írsz már többett akkor elkezdem elolvasni. Csak akkor még valami iskolába is be kéne iratkoznom, hogy ebből mindent megértsek.
(#) reloop válasza Koncsar hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
A második írás nem olyan száraz, kezd azzal! Érdekesebb mint amit én irkálok
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Köszi! Nem biztos, hogy érdekesebb.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Olyat is csináltam, hogy a másik oldal tranzisztorát kicseréltem az általam beletett tranzisztorra. Ugyan úgy melegszik az összes tranyó a javitott oldalon, de a másikon meg nem.

Igen. A táp oldalon egy igen egyszerű megoldást alkalmaztam! egy-egy izzót kötöttem a +- ágba.

megmérem az emitterellenállásokon eső feszt és leírom mit tapasztaltam.
Köszönöm a válaszod!
üdv
(#) DRAWS hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok! Összeraktam a képen látható hangszínszabályozót. Olyan gondom van vele, hogy mélyet nem igazán ad és a magasat annyira fel lehet venni, hogy már vágja a fülem. Valakinek nincs ötlete,hogyan küszöböljem ki a hibát?
(#) kadarist válasza DRAWS hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ezek szerint nem jött be a 2,2 kohm.
(#) DRAWS válasza kadarist hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Szia. Ugyan úgy nincs mély.
(#) Buvarruha válasza DRAWS hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Ott valami szakadt, vagy összeér, vagy rossz réték lett beültetve. Át kellene nézni, mérni az egészet. Apotik értéke stimmel?
Következő: »»   1356 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem