Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   18 / 45
(#) proli007 válasza hobbydcc hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Hello!
Ha hangszín szabályzót szeretnél építeni, akkor miért nem azt építesz? Ez egy "korrektor". Ráadásul a töréspontja sem jó helyen van, így 100Hz-en még alig van emelés. De ha meg akarod "billenteni a mélyek felé" akkor az R1 ellenállás értékét növeld meg 10kohm-ra. Persze a csillapítása is nőni fog. Egyébiránt egy "lepke" hangszínszabályzóval többre mész. Az is passzív, és -20dB-t csillapít, de majd ennyit lehet emelni süllyeszteni vala.
Amúgy meg ha +3dB-nél többet kell emelni, megette a fene a hangképet. Az már nem hangszín szabályozás, hanem "effektgép"..
üdv!
(#) hobbydcc válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2013 /
 
Köszönöm szépen a segítséget !!!

Azóta találtam egy másik kapcsit, ahol számítások is vannak freki/kondi/ellenállás viszonylatában! (ami -20dB-t emel/csillapít)
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2013
(#) morzsa15 hozzászólása Márc 31, 2013 /
 
Üdv! Ezt a hangszín szabályzót hogy kell bekötni??
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Üdv! A kép túl sötét és homályos - legalábbis nálam nem kiértékelhető.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Esetleg ez??

DSC_0018.jpg
    
(#) Ge Lee válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Ha felülről nézzük, a nyák jobb szélén található a csatlakozósor, gondolom minden ott van (ki és bemenetek, és a tápcsatlakozás is). Ha a nyákon nincsenek jelölések, akkor vissza kellene rajzolni hogy megtudd a pontos bekötést.
(#) morzsa15 válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Ezzel most nem sokat segítettél.:/
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Amennyire ki tudtam venni (alulról felfelé az utóbbi képen) : 1-pozitív táp, 2-balance, 3-test, 4-be, 5-ki, 6-test, 7-balance, 8-test, 9-be, 10-ki. A balance teljesen független a kapcsolás többi részétől, csak beterhelést végez valahol hangerőszabályzó táján lehet a folytatása.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Köszi menyi feszültséget adjak neki??
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
Mekkora feszültségtűrés van írva arra a nagy szürke kondira ahol a táp bejön? Ha 12V-ot elbír, akkor kezd azzal.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2013 /
 
50voltos akkor kezdem 12v-al köszi a segítséget kellemes húsvéti ünnepeket
(#) feccus hozzászólása Ápr 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy bontott hangszínszabályzót,esetleg tudna valaki segíteni a bekötésében?
Nem tudom hogy melyik vezeték mi lehet.
Bocs a rossz minőségű képekért,este készültek.
(#) Robi85 hozzászólása Máj 18, 2013 /
 
Sziasztok.

Régebben kaptam egy sztereó hangszínszabályzó panelt, de sajnos a potikat nem kaptam meg hozzá és feliratozva sincsen, hogy hova kell kössem őket. Csatlakozási pontok ottvannak, de nemtudom beazonosítani, hogy melyik hova kell és, hogy melyik a ki illetve bemenete az egésznek. Most pedig jóljönne a készülő erősítőbe. Ha valaki tud akkor legyen szíves segiteni. Előre is köszönöm.

Nagyfelbontású képek: Bővebben: Link
(#) Drot28 hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Szép napot!

Találtam itthon egy ilyen hangszinszabályzó áramkört, segítenétek mit hova kell bekötni?
Köszönöm.
(#) Drot28 hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Még 2 kép.
(#) DRAWS hozzászólása Jún 29, 2013 /
 
Sziasztok! Összeraktam a képen látható hangszínszabályozót. Olyan gondom van vele, hogy mélyet nem igazán ad és a magasat annyira fel lehet venni, hogy már vágja a fülem. Valakinek nincs ötlete,hogyan küszöböljem ki a hibát?
(#) proli007 válasza DRAWS hozzászólására (») Jún 29, 2013 /
 
Hello! Használj a basszus potik előtt és után (a két végéhez csatlakozó) a 4,7k helyett 2,2kohm-ot.. üdv!
(#) atesz95 hozzászólása Júl 2, 2013 /
 
Sziasztok. Erről az előerősítőről szeretném a véleményeteket kikérni Bővebben: Link amiben egy TDA1524 van. Épitett már valaki ilyet? Meg vane elégedve? Továbbá még a kérdésem, hogy egy-egy előerősitőbe van egy 553-as ic hogy az mire jó?? pl ebbe ami van de van ilyen a tl072-be is néhányba Bővebben: Link
(#) Tonybacsi válasza atesz95 hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Hello!

Ez egy univerzálisan alkalmazható hangerő, hangszín. balance. loudness-el ellátott előerősítő, mely névlegesen 12V DC táplálást igényel.

Kisebb igények kielégítésére jó. (pl. kisebb teljesítményű IC-s végfokokhoz elé, jellemzően a TDA sorozat valamelyik tagjával) Alapvetően a felhasználás fogja meghatározni a használhatóságát.
A 0.3% torzítás nem épp HI-FI!

Nagyon sokan építették meg ezt az áramkört- akár itt a fórumon is-, megelégedéssel.

Az "553"...helyesebben, az 5532 és a TL072 kettős IC-t akkor alkalmazzák jellemzően, amikor egy kisebb szintű jelet fel kell erősíteni, amely alapból nem lenne képes "kihajtani" a végerősítőt. Így egyfajta előerősítőként működik. (a TDA1524 valójában nem erősít jelet csak szabályoz, vág, emel, azaz "ami be....az ki")

A TDA1524-nek az egyszerűségében rejlik a népszerűsége.
(#) atesz95 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Sokan irták, hogy igy búg meg ugy búg. Akkor ki lehet az alapzajt küszöbölni?
(#) ptesza válasza atesz95 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Igen. Jól szűrt táp , vagy elemes táplálás. Valamint kis zajú félvezetők használata. Az sem árt ha a terv kifejezetten erre van kihegyezve.
(#) atesz95 hozzászólása Júl 3, 2013 /
 
Ez a terv jó??? Bővebben: Link
(#) Tonybacsi válasza atesz95 hozzászólására (») Júl 3, 2013 /
 
Én annak idején EZT építettem meg EZZEL a nyáktervvel, -mely közel sem tökéletes- (RTÉK '92, 48-49.old. Urban Elektronika) hibátlanul működött, nem volt búgás, sem földhurok, tehát bevált. A linkelt oldalon lévő kapcsolás ettől még lehet működőképes.

Viszont, ha jól emlékszem, a 47K-s potik föld felé menő végeit összekötve, föl kellett emelni egy 1k-s ellenállással, különben nem volt lineáris a szabályozás a potméter elfordulásával, és a loudness ki-be kapcsolása sem ért sokat (nálam...).
(#) atesz95 hozzászólása Júl 4, 2013 /
 
Mi is az a lineáris dolog, nem nagyon értem.
(#) proli007 válasza atesz95 hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Hello! Az adatlap 5. ábráján láthatod miről beszél. Annak egyenesnek kellene lenni, és alul látható "kis holtzóna" is. üdv!
(#) atesz95 hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
És ez most sztereo hangszin vagy nem?
(#) proli007 válasza atesz95 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Hello! Az IC az sztereó. Demivel a szabályozások nem a "szokásosak", itt az IC feszültséggel vezérli a két csatornát. Vagy is a poti ettől függetlenül "Mono". Mert csak egy szabályzófeszültség kell a két csatornához. üdv!
(Használd a fejlécben található Válasz gombot!)
(#) MusicMan hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Sziasztok, lesz baja a tda1524a-nak, hogyha 35volton üzemeltetem?
(#) Kovidivi válasza MusicMan hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szia!
Nem kertelek, először füst jön ki belőle, majd puffan egyet, és leoldja a biztosítékot!
Ha ilyen nagy feszültséged van, használj 7812-es stabilizátor IC-t! A TDA1524 pedig 16.5V-ig kaphat feszültséget. Ezt meg tudod nézni, ha beírod google-ba: "TDA1524 datasheet" , és kicsit belelapozol. Supply Voltage szöveget kell keresni!
(#) MusicMan válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Megnéztem az adatlapot csak akkor keltem és aszt akartam írni, hogy mivel lehetne megcsinálni de köszi
Következő: »»   18 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem