Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1360 / 2514
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Sikerült összerakni a próbaverziót. A tápágakban lévő 100ohmos ellenállások egyből kiégtek. Aztán rákötöttem azok nélkül. 16A-ert gond nélkül felvesz mindkét oldalon. Már semmi. Véletlenül rossz tranzisztort tettem rossz helyre. Fetek ilyenkor elszálltak?
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2013
(#) dani9228 hozzászólása Júl 5, 2013 /
 
Üdv Reloop! Végre elkészült az erősítő. A kezdetben alkalmazott mélyhang kiemelőt használtam, végfokként UTC2003-mat hídban. Annyi volt csupán a baja hogy a potmétert a végfok elé kellett kötni, nem pedig a TL072 elé. Most remekül szól ezzel a dobozzal a 15cm-es hangszóró. Tettem fel néhány képet a végeredményről. A kezdetben használt rés kicsinek bizonyul, így az aljából vágtam ki egy darabot, most még a szoba is berezeg tőle.
Még egyszer köszi a segítséget!!
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Júl 5, 2013 2 /
 
Csak nagyon zajosak, legalábbis nekem.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
No, az már egy más kérdés. Én jobban kedvelem az épített erősítő különlegességeket, mint ezeket a kínai vackokat.
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Júl 5, 2013 1 /
 
Én is, bár mondjuk most gyári denon AVR1912 erősítőt használok, de csak a végerősítőjét, a többit szétverte egy villám. Viszont mind a 7 végfok megy benne és csak 10 rugóba került. Hangerőszabályzást pedig egy PGA2311-el oldottam meg, na így már jó.
(#) martin96 válasza martin96 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Még szép, hogy elszálltak. Jövőhéten mehetek venni még egy pár darabot. Egyébként kicseréltem és nincs rossz hangja. Alaphangja nincs. Viszont az erősítőbe rakva a hangszínszabályzó elé akkor jó nagy alapzúgása van. Nem gerjedés.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Beiktattam a potmétert és sikerült csökkenteni a nyugalmi áramot!
Most már nem melegszik, de még nem terheltem be.
Kicsit módositott panellel rendelkezik a végfok. Egy 900 ohm os és egy 22 ohmos ellenállással van helyettesitve az R22.
900 ohm ossal párhozamosan kötöttem a potit és 377 ohmnál áll be frankón a nyugalmi áram.
Szerinted nem baj ha ennyire lecsökkentettem az ellenállás értékét?
Valamint eszembe jutott hogy a BC184L tranyót is ki kellett cserélnem mert elszállt benne és nem kaptam ugyanolyat. Lehet ez okozta a nyugalmi áram változását.
Holnap összepakolom az egészet és tesztelem. A fejleményeket majd megosztom!
köszönöm az eddigi segítséget!
üdv
(#) reloop válasza szaka hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
A Q8 cseréjét említhetted volna - mindent megmagyaráz. Tranzisztoronként eltérő lehet UBE és IC összefüggése.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Részvétem, megesik az ilyen malőr.
Próbáld ki a végfokra mely ponton érdemesebb testet adni. Ha nem jön össze, a jelföldet a NYÁK-on leválasztjuk egy pár ohm-os ellenállással.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Teljesen mindegy hol illesztem össze a két földet. Talán ha lesz kedvem vagy kicserélem az összes elektrolit kondit vagy csak egyszerűen kihagyom a hangszínszabályzót.
(#) Buvarruha válasza martin96 hozzászólására (») Júl 5, 2013 1 /
 
Hagyd ki, jótékony hatásssal lesz a hangminőségre a hiánya! Jó cucchoz nem is kell hangszínszabályzó.
(#) martin96 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Szerintem se. Csak ha már gyárilag benne volt, gondoltam kipróbálom. Így megcsinálom majd a másik oldalt is emellé.
(#) szaka válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
akkor az volt a bűnös. Sehol nem találtam L-es tranzisztort!
(#) Koncsar válasza szaka hozzászólására (») Júl 5, 2013 /
 
Kedves Gábor! Légyszives fényképezd le a végfok paneled. Köszönöm szépen.

Üdvözlettel, Tisztelettel: Koncsár György
(#) Kontodd válasza Koncsar hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Sziasztok!
A 6 ból 3-mat úgy tudtam meg, hogy rákötöttem egy toroid trafót amin 21,4 V mérhető( 21.4*1.41=+-30 V) végfok része bekapcsol.
A trafónak a primer oldala égett le, ezért vagyok gondban.Kerestem hozzám manualt, találtam is de viszont nem sikerül nekem értelmeznem
Szekunder oldalon, van két tekercsrendszer, az egyiken kijött a +-30 +GND, a másikon meg fogalmam sincs mert van 4 kivezetés ezek közül kettő közösítve gondoltam GND és +-15, de ezzel kidurrant egy kondi amit utána ki is cseréltem.
Rajz alapján ahogy én tudtam értelmezni, -15 +15 és +5 V jön ki na de hogyan????
A trafó után miből tudnám kiszámolni hogy mekkora és milyen tápot kellene neki adnom?
(#) Beringer 600 válasza Kontodd hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szia! Ha rá kötsz egy szakadás mérőt párhuzamosan úgy a primer,mint a szekunder tekercsek kivezetésére,és ha nem mérsz ellenállást,úgy szakadtnak tekintheted a mért tekercset.Szerintem a legegyszerűbb keresési módja az esetleges szakadásnak.
(#) reloop válasza Kontodd hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szia! Írtam, hogy a végfok számára 2x31,4VAC-t kell a trafónak szolgáltatni, a rajzon Te is láthattad. A 2x1,6VAC elég szokatlan, amit a másik három vezetéke ír.
Mivel a primered szakadt, tápláld meg a szekunder oldalt, és abból ellenőrizheted a két szekunder közötti áttételt.

Trafó.GIF
    
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2013 1 /
 
A 2x1.6V valószínüleg VFD kijező fűtése lesz.
(#) Doncso válasza Kontodd hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Képet dobj be a trafóról, lehet, hogy csak a hőbiztosítékot kell átkötni rajta és mehet tovább.
(#) Kovidivi válasza Kontodd hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Csak annyit jegyzek meg, hogy tekercsről nem fog lejönni +-30V és GND. Te DC feszültségről beszélsz, tekercsről egyenirányítás nélkül még csak AC feszültséget lehet levenni. Aztán hogy mi történik vele, milyen módon van egyenirányítva, az már a nyákon derül ki.
(#) Kontodd válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szia!
Igen, tudom hogy igazad van! Kicsit furán írtam le a dolgokat, ezért mindenkitől elnézést kérek, még "csikó" vagyok ebben a témában, most kezdem, szeretném megízlelni
Akkor megpróbálok csinálni a másik felére 2X 1.6-ot, és meglesem mi történik.
Most neki is ugrok, aztán jelzem a történteket, igaz fogalmam sincsen honnan szedek neki 2X1.6-ot de kiokoskodok vmit.
(#) Kontodd válasza Beringer 600 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Igen így jártam el pont ahogy írtad, és nem mértem semmit.
(#) martin96 hozzászólása Júl 6, 2013 /
 
Hát ezek a Fet-ek nagyon nem szeretnek. Gondoltam beállítom a nyugalmi áramot. 100ohmos ellenállások a tápágakba egy kicsit hozzáérintettem a csavarhúzót és egyből elégtek az ellenállások. A Fetek megint tönkrementek. Pedig még csak el sem fordítottam a trimmert, csak egy kicsit hozzáértem.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
A trimmernek mindhárom lábát be kell kötni, különben csúszka érintkezési hibánál teljesen egymásra nyitnak a FET-ek.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Pedig be van kötve mindhárom. De nem is az, hogy tekertem volna rajta. Hanem épphogy hozzáértem a műanyag részére.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) Koncsar válasza martin96 hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Szegény erőlködő.
(#) peter1995 hozzászólása Júl 7, 2013 /
 
Sziasztok. +- 42V-ra keresek valami olyan erősítőt ami 8 ohm-on tud 250W körül. Ebből vagy strereo kellene, vagy építenék kettőt. A trafó elég vaskos az bírná, de a feszültség az sajnos csak ennyi. Most TDA7294 híd van, de az sajnos kevés. Itthon jól meg tudja hajtani a rá szánt hangsugárzókat, de buliban elfogy az ereje...
(#) Buvarruha válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 7, 2013 1 /
 
Ilyen nincs, a feszültség határozza meg a kimenő teljesítményt.
(#) peter1995 válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Sajnos ez a feszültség áll rendelkezésre. Ezt talán fel tudom vinni 50V ig mert kettő primer van.

Esetleg a TDA hoz hozzá építeni nem lehet? Valahol láttam olyat hogy a IC után még van egy tranzisztoros rész.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Júl 7, 2013 /
 
Szia! Ebből építs hidat! Direkt ilyen megfontolásból tettem rá híd bemenetet is
Következő: »»   1360 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem