Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » GPS GSM modulok programozása
Lapozás: OK   8 / 28
(#) Inhouse válasza ciw hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Köszönöm.
Nézegettük a kínai gyártóktól vehető termékeket, vannak szép számmal ilyen kész GPS-GSM modulok gépjárművekbe...de sehol nem írják a fogadó oldal hardver és szoftver igényét...
A NitSat rendszerről ódákat zengenek a neten, magyar fejlesztés...de miért kellett fejleszteni és mit? Ha a GSM modul GPRS adatcsomagokat küld, az nem "vehető" egyből az interneten? Vagy ha nem, akkor a mobilszolgáltató nem teszi lehetővé annak vételét IP alapon? Miért kell ide hókuszpókusz?
(#) pici válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Azért, mert ezzel pénzt lehet keresni.
Ugyan miért adnák meg a protokolt neked, ha ők tartják kézben havi díjért.
Saját fejlesztésnél olyan protokolt használsz, amilyet akarsz.
Nem tudom miért őket reklámozod, nem tud többet mint más rendszer, de legalább bazi drágák.
(#) Inhouse válasza pici hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Nem reklámozom őket, egyedül erről találtam némi infót, kicsit államközeli cég lehet...
Nem igazán derül ki, hogy mi is kell a GPRS adatok fogadásához... Kell a mobilszolgáltatóval egyezkedni, vagy milyen módon kerül az internetre az adat?
Az, hogy pénzt lehet vele keresni az látszik, de nem erre kellene, pont az ellenkezőjére, hogy ki lehessen őket hagyni a buliból.
Amiket pl. az Ebay-en árulnak cuccok magukban nem is működőképesek?
(#) pici válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
"hogy ki lehessen őket hagyni a buliból."
Aki tudja az infót, miért adná ki, hisz pénzt keres vele. (hogy értsd)
Aki nem tudja, nem fog tudni segíteni.
Van egy vékony réteg, aki tudja de szeretne az elsőbe tartozni, na ezért nem fogja elmondani.
(#) ciw válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 21, 2013 /
 
Idézet:
„vannak szép számmal ilyen kész GPS-GSM modulok gépjárművekbe”

Nem tudom mit néztél, de ezzel csak akkor lehet labdába rúgni, ha magad fejleszted ki az egészet, hardver és szoftver esetében egyaránt, hoszt és kliens oldalon.
Mondjuk innen érdemes kezdeni.

Abból nem lehet megélni, hogy te mondjuk több 10000Huf ért adod a kütyüdet és aki megveszi, az használhatja.
Ez nem így működik, senki nem fog szerverparkot üzemeltetni, mert egy 100-200 autóból álló flottánál is már kevés az otthoni számítógép, mindenképp igen komoly szerver kell.
Ez csak úgy működik, hogy szinte ingyen adod a hardvert és a beszerelést minimál pénzért, és havidíjat szedsz. (ismerős? veszel egy akár drágább mobilt, szinte ingyen de aláírsz 2 év hűséget és ezalatt akár a többszörösét fizeted ki a mobilnak).
A mobilszolgáltatókkal, olyan 1000 sim fölött már értelmes összegekről lehet beszélni, ilyenkor már azon is el tudsz gondolkodni, hogy SO8 simeket kérsz és egyből ráülteted a paneledre, de ez részletkérdés.
A lényeg az, hogy ha nincs olyan 10 millád ebbe befektetni, akkor nem fog menni, mert kb ennyi kell hozzá és vagy öt év mire piacra kerülhet a dolog.

Szóval a lényeg, hogy el kell dönteni, hogy most ebből akarsz megélni, vagy csak ki akarsz fejleszteni egy eszközt, tanulás céljából.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) Inhouse válasza ciw hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Nem akarok ebből élni, vagy ilyet fejleszteni. De azt nem értem, hogy miért kell ebbe miliárdos fejlesztés. Az oké, hogy kell szerver (park) nagy számú ügyfél esetén. De miért nem lehet saját serverre dolgozni 10-20 autó estén? Amiket az ebayen árulnak GPS-GSM modulokat autóba, azokhoz aki megveszi fejleszt fogadó részt, meg ír szoftvert? Nem tűnik életszerűnek. Még mindig nem értem, hogy mi kell ahhoz, hogy a GPRS-en küldött adat egy internet kapcsolattal rendelkező gépen megjelenjen... Tőlem akár email-ben is jöhetne a GPS adata.
(#) Hooligan01 válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Nem kell hozzá semmi különös. AT parancsokkal lehet mindenféle adatot küldeni, ahová csak jól esik. Gondolok itt IP címre, email, stb. Itt a fórumon jó páran túlmisztifikálnak egyszerű dolgokat.
(#) pici válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
A kínai GPS cuccokat akik megveszik pl. itthon, simán berakják az autóba, majd ha kell a pozició, lekérdezik SMS-el.
Ennyit kell tudnia "alone"
Ha meg tényleg több szolgáltatás kell, akkor kell egy szolgáltató, aki megmutatja térképen, elemez, útnyilvántartást számol...
Ha pedig 10-20 autóban gondolkodsz, az már biznisz... dolgozz meg érte
(#) Hooligan01 válasza pici hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Ez így igaz, ahogy pici is írta.

Mindamellett nem nagy kaland leprogramozni, hogy egy akármilyen gprs, 3g modul (persze amihez fellelhető adatlap ugye ) egy IP címre küldözgessen/fogadjon különféle csomagokat, legyen az TCP, UDP, tökmindegy. Innentől már csak a fantázia, illetve kapacitás kérdése a dolog...
Azt hiszem erről folyt az okfejtés, hogy lehet-e vagy senem.
Lehet, és nem is nehéz
(#) ciw válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 23, 2013 /
 
Ahogy a többiek írták ez egyszerű dolog. 10-20 jármű adatainak feldolgozására nyílván nem kell szerver park, de te cégekről kérdeztél, egy cég meg nemigen él meg ennyi ügyfélből. Az adatkommunikáció egyszerű, a hoszt oldalhoz tudsz kapcsolódni a gsm modullal, ja megmondod neki, hogy melyik IP cím melyik portjára kell kapcsolódnia. A hoszt oldali mondjuk PC nemigen tesz különbséget, hogy milyen eszköz kapcsolódik hozzá, lehet az egy másik PC, egy GSM modul. Az általad emlegetett készülékek valószínűleg a gyártó szerverére kapcsolódnak és a felhasználó egy böngészőben tudja megnézni az adatokat, esetleg plusz szolgáltatást vásárolni. Vagy smsben lekéri a készüléktől a pozíciót.
(#) Inhouse válasza ciw hozzászólására (») Márc 24, 2013 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek, most már nagyjából értem, valami ilyesmire gondoltam én is. A dolog már csak elméleti jelentőségű...
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 30, 2013 /
 
Közben annyi derült még ki, hogy - az elrejtett beépítésen kívül - ingyenesen, havidíj nélkül (mobilinternet költségével) meg lehetne elvileg csinálni egy androidos telefonnal. Vannak ingyenes androidos szoftverek amik online követést tesznek lehetővé. Pl. MyTracks... kipróbálni nem próbáltam, már nem fog kelleni úgy néz ki. Egyelőre egy sima GPS-en van bekapcsolva a nyomvonal rögzítés és azt kell lementenem ha kérik, és megjeleníteni pl. Google Earth-ön.
(#) Simon Kornél válasza madazg77 hozzászólására (») Ápr 3, 2013 /
 
Szia!
Ne haragudj, hogy csak most reagálok az üzenetedre.
A szint illesztést egy kicsit primitíven oldottam meg.
Egy L7805-ös szintillesztőt használtam illetve diódákat.
Nekem ezzel elindult a modul.
Üdv.:K
(#) Simon Kornél hozzászólása Ápr 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy SIM900D modult használok, de csináltam egy butaságot próbálgatás közben. Az átviteli sebességet elállítottam 115200bps-re. Nem tudom kisebb átvitelre átállítani.
Nézegettem a leírást a modulról, hogy hát ha találok hardware resetet. De sajnos nem találtam.
Ha esetleg valaki jobban ismeri a modult az segíthetne nekem, hogy tudnám visszaállítani alaphelyzetbe. A SIM900-as modulnak, ha jól olvastam van hardware resete, ezért gondoltam, hogy ennek is van.
Jelenleg egy PIC18f4550-es mikrovezérlővel próbálom a 115200bps sebességet elérni, de ezzel sem sikerült (kisebb átviteli sebességeken megy a kommunikáció).
Várom a megoldásokat az átviteli problémámra!
Köszönöm a segítséget előre is! Üdv.:K
(#) Simon Kornél hozzászólása Ápr 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kódrészleteket írtam a PIC18f4550 és a GSM modul közti 115200bps-es kommunikációra:
  1. //Soros aszinkron kommunikáci és átviteli sebesség beállítása
  2. void init_SerialKommunication(unsigned int BaudRate)
  3. {
  4.         TXSTAbits.BRGH = 1;                                                     // high speed
  5.         BAUDCONbits.BRG16 = 1;                                          //
  6.         switch (BaudRate)
  7.         {
  8.                 case 300:               SPBRGH  = 0x9C;         //300bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  9.                                         SPBRG   = 0x3F;                 //Error[%]=0%
  10.                                                 break;
  11.                 case 1200:              SPBRGH  = 0x27;         //1200bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  12.                                         SPBRG   = 0x0F;                 //Error[%]=0%
  13.                                                 break;
  14.                 case 2400:              SPBRGH  = 0x13;         //2400bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  15.                                         SPBRG   = 0x87;                 //Error[%]=0%
  16.                                                 break;
  17.                 case 4800:              SPBRGH  = 0x09;         //4800bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  18.                                         SPBRG   = 0xC3;                 //Error[%]=0%
  19.                                                 break;
  20.                 case 9600:              SPBRGH  = 0x04;         //9600bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  21.                                         SPBRG   = 0xE1;                 //Error[%]=0%
  22.                                                 break;
  23.                 case 19200:             SPBRGH  = 0x02;         //19200bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  24.                                         SPBRG   = 0x27;                 //Error[%]=0%
  25.                                                 break;                         
  26.                 case 38400:             SPBRGH  = 0x01;         //38400bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  27.                                         SPBRG   = 0x39;                 //Error[%]=-0,5%
  28.                                                 break;                         
  29.                 case 57600:             SPBRGH  = 0x00;         //57600bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  30.                                         SPBRG   = 0xD0;                 //Error[%]=0,16%
  31.                                                 break;
  32.                 case 115200:    SPBRGH  = 0x00;         //115200bps 20MHz Osc, FOSC=48MHz
  33.                                         SPBRG   = 0x67;                 //Error[%]=0,16%
  34.                                                 break;                         
  35.                 default:                ;
  36.         }    
  37.         TXSTAbits.SYNC  = 0;                                            // asynchronous mode
  38.         RCSTAbits.SPEN = 1;                                                     // enable serial port - configures RX/DT and TX/CK pins as serial port pins
  39.         RCSTAbits.RX9 = 0;                                                      // 8-bit receiver
  40.         TXSTAbits.TX9 = 0;                                                      // 8-bit transmission
  41.         RCSTAbits.CREN = 1;                                                     // Enables receiver
  42.         PIE1bits.RCIE = 1;                                                      // Enables the EUSART receive interrupt
  43.         TXSTAbits.TXEN = 0;                                             // reset transmitter
  44.         TXSTAbits.TXEN = 1;                                             // transmit enabledTXSTAbits.SYNC=0;                                                    // asynchronous mode
  45.         RCSTAbits.SPEN = 1;                                                     // enable serial port - configures RX/DT and TX/CK pins as serial port pins
  46.         TXSTAbits.TX9 = 0;                                                      // 8-bit transmission
  47.         TXSTAbits.TXEN = 0;                                             // reset transmitter
  48.         TXSTAbits.TXEN = 1;                                             // transmit enabled
  49. }

  1. i = 0;
  2.                 do{
  3.                         while( TXSTAbits.TRMT == 0 );
  4.                         TXREG=word[i];
  5.                         i++;
  6.                 } while (word[i] != 0x0A);
  7.  
  8.                 i = 0;         
  9.                 do
  10.                 {
  11.                         while ( PIR1bits.RCIF == 0 ) ;                          /* wait for char  */  
  12.                         d_in[i] = RCREG;
  13.                         i++;
  14.                 } while (d_in[i-1]!=0x0A);


A fenti kóddal nem sikerült a kommunikáció 115200bps-en. Nem kaptam semmilyen adatot.
Tud nekem valaki segíteni?
Üdv.:Kornél
(#) Simon Kornél hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni nekem. A fentiekben már leírtam a problémámat. Nem tudok a SIM900D GSM modulommal kommunikálni 115200bps-en. Mielőtt elállítottam volna az átviteli sebességet, addig tudtam kommunikálni a PICKit2 uart-on keresztül a modemmel. Ezért próbálom a modemet egy PIC-kel vezérelni, de nem jön össze a kapcsolat. A PIC programját a fenti módon írtam meg, úgy hogy több átviteli sebességet tudjak használni. Ezeket az átviteli sebességeket kipróbáltam a PICKit2 uart segítségével. De csak 38400bps-ig tudtam kipróbálni (ennyit bír az uart). A kommunikáció megfelelően működött. De a PIC-ket és a modemet összekötve 115200bps átviteli sebességen nem működik a kommunikáció. Beállítottam a feszültség szinteket, de így sem működik.
Mellékelten csatolom még a kapcsolási rajzomat, hátha segít.
Továbbá azt sem tudom, hogy van-e hardver reset-e ennek a típusú modemnek.
Köszönöm a segítségeteket előre is! Üdv.:Kornél

PIC_GSM.pdf
    
(#) ciw válasza Simon Kornél hozzászólására (») Ápr 24, 2013 /
 
Ezt a szintillesztést én elfelejteném, használj 3v-os pic-et, a 4550 elfogy mire egy gsm taskot leprogramozol(csak jótanács).
Nem tul kicsi a tápja a modemnek? Ha jól rémlik 4.2v alatt kikapcsol.
Próbáld előbb pc-ről valami terminálprogrammal a megfelelő illesztés közbeiktatásával.
Vagy tegyél a pic-be egy usb-uart bridge firmware-t.
Alapból a modem autodetect módban van és az átállítás csak akkor végleges, ha el is mented, egyébként reset-nél visszaáll autobaudra. Emlékeim szerint AT crlf az autobaud szinkronizáló parancsa.
Rengeteget foglalkoztam ezzel a modemmel és nem könnyű tönkretenni.
Az elején írt táp határok már engem is szivattak megaz elején.
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2013
(#) Simon Kornél válasza ciw hozzászólására (») Máj 21, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm a válaszodat. Az a problémám, hogy a modem átviteli sebességét én állítottam el, amikor próbálgattam. Így lett az átviteli sebességem 115200bps. Jelenleg két PIC-em van két PIC18F4550 és két PIC16F877, ebből tudok "garázdálkodni".
Írtad, hogy reset-nél vissza áll a modem alap helyzetbe, ez jó! Csak az a problémám, hogy a SIM900D-nél sehol nem találtam a reset-et. Nem tudtam hardveresen megoldani a reset-elést.
Tudsz nekem ebben esetleg segíteni, hogy lehet hardveresen resetelni a modemet?
Válaszodat előre is köszönöm! Üdv.:K
(#) ciw válasza Simon Kornél hozzászólására (») Jún 5, 2013 /
 
Akkor ha jól értelmezem, aza probléma, hogy a PICkit2-vel átállítottad 115k2-re az adatsebességet, de mivel a PICkit2 nem bír 115k2-vel kommunikálni nem tudod visszaállítani.

A modem resetet úgy értettem, hogy tápelvétel, mert ha átállítod a sebességet, vagy bármit minden tápelvétel után gyári paraméterekre áll vissza a modem, hacsak el nem mentetted az adatokat AT&W-vel. Ha elmentetted, akkor sajnos még a firmware frissítés se állítja vissza, mindenképpen neked kell.

A mikrochip demók között lenie kell olyannak, hogy USB-UART bridge vagy ilyesmi, ezt ha betöltenéd a 4550-be akkor azzal gyakorlatilag csináltál egy USB-Soros átalakítót és így simán a hiperterminálból vissza tudod állítani a modemet.
(#) Morzsika hozzászólása Jún 5, 2013 /
 
Szépnapot!
Meg tudja nekem mondani valaki tényleg hozzáértő, hogy miért kell a Garmin nüvi 360-ban az autós töltöt csak a felerősitőn lévő csatlakozóba dugni? És miért mondja azt a szakszerviz, hogy csak oda jó, mert a fesszabályzás csak a hátsó csatihoz van, mikor az autós töltő csatijában (a szivargyújtós felében) egy komplett elektronika van! Gondolom fesszabályzás!

Elveszett az eredeti tartó, azért érdekel a dolog!

Sürgös lenne a jó válasz! Utazás miatt!

Köszi!
(#) Lvone hozzászólása Jún 28, 2013 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vidéken adott egy ház, és milyen GPRS modemet válasszak oda? Eléggé kistérerős helyen, GPRS mondjuk van. Ide mi a legolcsóbb megoldás adatot közölni? PIC18Fxxxx az agy, de lehet akár 32-es széria is. Vegyek valami panelt(SIMxxx), és hozzá antennát, vagy vegyek kész modult(TC65,stb)? Antennából mi az, ami jó? A lényeg, hogy stabil, de lowcost megoldás kellene. Két helyre kellene összesen. Köszi!
(#) pucuka válasza Lvone hozzászólására (») Jún 28, 2013 / 1
 
Ahol van GSM ellátottság, ott GPRS is van, ezzel nem kell foglalkoznod. Ezt minden GSM adatmodul tudja. A gyenge térerősségen külső, jól elhelyezett antennával segíthetsz., amúgy is van majdnem mindegyik modulon külső antenna csatlakozó. Antennát használhatsz egysávos 900 MHz, vagy kétsávos 1800 MHz -es antennát. Modult olyat válasszál, amelynek nagyobb az érzékenysége pl. a SIM 900 -at már többen is használtak eredményesen.
Antennák.
(#) borvendeg hozzászólása Júl 11, 2013 /
 
Hello!
Vettem egy M72-es GSM modult. Csináltam hozzá egy panelt, mellékletbe feltöltöm. Olyan mintha a modul be sem kapcsolna. Semmi életjelet nem ad magáról. 4V a tápja! A penelon egy hibát találtam a status és netlight lábaknál a tranyó nem volt bekötve a föld felé, ezt javítottam. Tettem még egy kondit a VRTC lábra is. Amiből arra következtetek hogy nem működik: Az Rx és Tx lábak 0-n vannak.
Mi lehet a hiba?

GSM.pdf
    
(#) pucuka válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
SIM kártya van benne?
(#) borvendeg válasza pucuka hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Sim nélkül életjelet sem ad? A sim tápot sem állítja elő...
egyébként nincs!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) pucuka válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Nem tudom milyen a modulod, nekem még sohasem volt ilyen, de volt már olyan tapasztalatom, hogy sim nélkül nem indult el. No nem a tápot kapcsolta, hanem az inicializációs folyamat nem zajlott le.
(#) borvendeg válasza pucuka hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
T-mobile-os SIM-el sem ad semmi életjelet!
(#) pucuka válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 11, 2013 /
 
Akkor passz, lehet hibát keresni.
(#) pici válasza borvendeg hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Szia
Az M72 SIM nélkül is elindul, UART-on ezt jelzi is hogy nincs, vagy van, de kell PIN, esetleg ha gond van vele (rossz, vagy nincs keret rajta) akkor nem kapcsolodik.
De én pl a NET lábra gond nélkül egy LED-et raktam (GND-re kötve)
Ha a modul tápot kap, még nem indul el. Kell neki egy START signal.
PWRKEY-t fel kell húzni H-ba egy ellenállattal, vagy proci lábbal. És ha be akarod kapcsolni vagy (és ez az emit nem szeretek) ki akarod kapcsolni, akkor le kell húzni L-be egy picit.
(Ez a kapcsolási rajzodon nincs bekötve! PWRKEY)
Ezek után el kezd villogni NET LED eleinte gyorsan, amíg felkapcsolódik, ha sikeres a kapcsolódás, akkor villogás lassabb.

Kapcsolási rajz:
A SIM körül látok diódákat meg egyebeket, tök felesleges. Az M72 belső áramkört használ a SIM-hez, én a GND-t se kötöttem a külsővel össze, csak vezetékek a lábakhoz és kész (adatlap is ezt ajánlja).
Fontos dolog, hogy a GSM mosuloknak néha nagy áramfelvételük van tüske szerűen. Ezért jó táp kell, de erős kondikkal csillapítva.
Én a kondikat is inkább a tápbemenethez közel helyezném el (ANT mellett)
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2013
(#) borvendeg válasza pici hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!
Holnap este lesz időm foglalkozni vele, majd írok mire jutottam.
A tápom 4V. A PWRKEY-t 4V-ra húzzam fel? Vagy csak 3.3.V-ra?
Köszi!
Következő: »»   8 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem