Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Idézet: „Míg a tiszta wolfram szálas csövek katódja 2400 - 2700Co hőmérsékleten izzik, a tóriumos wolframszál hőmérséklete 1800 – 2000Co, addig az oxidkatódok hőfoka 800 – 1100Co” Az, hogy egy elektroncső melegszik, természetes dolog. Kérdés az mennyire. Mi a cső típusa? Volt olyan cső, amelyről azt állította az adatlap, hogy 150-200 C lehet a max. hőmérsékete...
Az alábbi linken találtam 0.15A-es, 10H-s toroid fojtót, 2500HUF/ db áron. Mivel magom semmilyen nincs perpillanat, nem biztos, hogy drágább így, mintha a magot kell megvennem, bontanom, újratekernem.
Kérdésem: Ez a fojtó jó lenne-e a már korábban beszúrt kapcsolásomhoz (hogy ne kelljen visszalapozni, ismét felteszem)? Csatornánként lenne belőle egy
Közben megtaláltam a hiperszil, EI és M magokra vonatkozó leírásokat (tudtam, hogy valahol láttam már őket ). Szóval nem, az SM42-es mag nem lesz jó 10H-s fojtónak...
Hello! Akkor lenne rossz a helyzet ha a csövek nem melegednének
HI, megépítettem a müszi féle erősítőt (gyönyöűen szól...) érdekes, hogy ha teljesen letekerem a bemenetén a potit, akkor alig van zaja, illetve ha csutkán feltekerem, akkor szintén nincs zaj. (A jel marad tökéletes, tehát szerintem nem kontakthiba. A poti egy zsír új Piher 1M...)
A közbülső tartományban morog a cucc, noha nem túl zavaró. Mivel tudom eltüntetni? EM87-el akarok kivezmérőt tenni rá. Hova kössem? A trióda rácsára, vagy a pentódáéra? még valami, szeretnék egy egyszerű előfokot hozzá bassgitárhoz. Nem ártana egy magas-mély emelés-vágás (akár Fender, akár baxandall) van leírása valakinek ECC82-83-85-88 -al? Köszönöm!
Hali!
Ha gondolod ezen az oldalon lévő programot letöltöd, ezen "klasszikus" gyártók hangszín szabályzóival kísérlezehetsz! Basszgitárhoz nem árt egy közép hangszín szabályzó is, pl h ameleg jazz bass hangot kaarzs (emelés) vagy ha slap hangszínt szeretnél ( vágás ) De Albert Kreuzer oldalán is van sok érdekes dolog : albertkeruzer.com Én ezt a kapcsolást építem jelenleg, ebben Fender hansgzínszabályzó van!
Bocsi a késői válaszokért, csak suliban voltam!
Ennek örülök, hogy nem gond ha melegszenek a csövek! na a csövek típusai: -Trafó feletti cső: TUNGSRAM EZ80 a többi: TUNGSRAM EBL 21 2DB. TUNGSRAM ECH81 TUNGSRAM EM80 E7046 és ez zölden világít amikor rádióadást keresek. Hangja van a rádiónak! Csak mivel régi így csak a kossuth rádiót fogom vele! És az lenne a kérdésem, hogy bemenetet hogyan tudok neki csinálni? Mármint, hogy számítógépről tudjam hallgatni a zenét. A segítségeket előre is köszönöm!
Milyen típusú a rádió? a legtöbbnek volt eleve egy kristályhangszedő bemenete, amit a hullámváltó gombsor valamelyik gombjával lehetett akítvvá tenni, ilyenkor lemezjátszót tudott erősíteni! Neked ez lenen a jó, egy tuchel, vagy egy banándugó pár van elvileg a készülék hátulján . Lenni kell mellett egy jelzésnek, ami egy kör, valamelyik alsó sarkában egy kis "pöccsel", mint egy Q betű ( ha jól emlékszem) . erre kellene kötnöd a hangkártya kimenetét, de azt ugye tudod, hoyg ez csak egy mono "erősítő"! Vagy csak egy csatornát hallasz, vagy ha közösíted a jobb , és bal csatornákat, akkor lesz egy mono jeled! Ha nincs a hátulján bemenet, akkor bele kell piszkálni, ehhez kell a rádiót típusa, hogy lehessen kapcsolási rajzot keresni!
A típusát konkrétan nem tudom de a doboz hátuljára ez volt ráirva R646 . Találtam rajta egy kis kapcsolót hátul, azt lehet jobbra és balra is kapcsolni! Az előlapon van egy olyan kapcsolvó(sávválasztó), hogy Q és alá van irva hogy P.U !
képeket mellékelek a jobb elmagyarázás érdekében.
Az elején van ugye a Q alatta pedig a P.U, és melette van még 2hullámválasztó kapcsoló! Azon a rádiót fogja. Ha a Q-ra kapcsolom akkor nincsen semmi hangja, olyan mintha nem kapna bemenő jelet! De ilyenkor a kis zölden világító elektroncső se világít.
A fordított Q betűvel jelzett banánhüvelyre kell vezetni a jelet (hangot) a bal oldali a melegpont ("pozitív" - az árnyáékolt kábel belső ere ) a jobb oldali pedig a test ( "negatív" - az árnyékolt kábel külsű, árnyékoló harisnyája ) A másik két "lyuk" az a külső hangszóróé. A kapcsolót nem vágom mire jó
Ja igen! És a hullám váltóval a P.U. állásba kell kapcsolnod ( P.U. = Pick up = hangszedő )! Azuért nem hallasz semmit, mer tilyenkor valóban nincs bemenő jel, azt a hátsó banánhüvelyekre kell vezetni! Bár zajt vagy brummot kellene hallanod egy keveset!
Egy kevés brummot hallok amikor teljesen le van halkítva! És a doboz hátuljára rá van irva hogy 45W Az most a kimenő teljesítményre vonatkozik vagy a fogyasztásra? Jah és kb mekkora teljesítményű lehet ez az erősítő? Most olvasgattam a topikot és állítólag ha nincsen rákötve hangszóró akkor elszálhatnak a csövek!? Ebből mi igaz? Mert én azért sajnálnám elrontani ezt a jó kis erősítőt!
Hali!
Köszönöm, pont ilyesmire vágytam! milyen végerősítőt használsz hozzá?
Még készül, most lett kész a sasszi! És a konkrét kaplcsolást építem, szóval E84 (helyett 6p14p )
a 45 W az a hálózatból felvett teljesítmény! a végerősítő kb 1-3 W lehet! ha ninc srákötv hangszóró, az nem valami jó, mert a primer feszültség megnő, és átüthet a kimenő tafő rossz "jobb" esetben csaka végcső száll el
Sikerült neki bemenő jelet adnom! Nagyon szépen szól a gyári hangszórójával! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
Hello! Csöves rádiókon általába az összfogyasztás van megadva. Ezegy Vadásztölténygyári rádió, Velence névre hallgat pontosan Velence R646N, a későbbi Videoton gyár elődje.Érdekes hogy EBL21es oktál csö meg ECH81es novál csövek vegyítve vannak. ECH81 et nemláttam még hangelőerősítőnek kötve. Tipikusak együtt az ECH81, ECC85, EBF89/EABC80/EF89, ECL86 v EL84 és EM80 vagy 2x ECH21, EBL21, EM4csövek.
Itt a rajza ha érdekel: Bővebben: Link Többféle csövezéssel is készült eza gép egyébként, a Sima R646 az utóbbi általam említett csőkészlettel rendelkezik és AZ21es közvetlen fűtésű egyenirányítóval. Bővebben: Link
Köszi a sok infót! És kb hány wattos hangfalat lehet rákötni? mert csinálni akarok neki eggyet amivel lehet hallgatni. A gyári hangszóró eléggé a halálán van, éppen most ahogy hallgattam......
Hello! Sztem egy 10-20 wattos hangfallal már egész szépen szólna Viszont ami hátránya általában ezeknek, hogy a hangerőpotival valamilyen mértékben hangszínt is szabályoz, tulajdonképpeni loudness elődje, én általában ki szoktam kötni ezeket a tagokat és megmaard a gyönyörű tiszta csöves hangzás De szerintem ha szép állapotban van akkor nem szabad beletúrni , nameg ígyis szépen szól az
Jah és amire figyelj! A trafó környékén általában az egyenirányító két anódja meg a test között lévő 47nF os kondik szeretnek szétdurranni
Ez a rádió fent volt a padláson és hát a külseje eléggé szétment! A belsejét kiszereltem és az most ott van az asztalomon, és ott próbálgattam! Majd akarok neki csinálni egy rendes új dobozt..... És a hátlapjára a doboznak 8ohm van ráirva.... Akkor gondolom nem is tanácsos kissebb ohm számú hangszórót rákötni?!
Hehe CSöves erősítőt nemlehet eléggé leterhelni Nyugodtan akár 2ohm alá is lemehetsz, semmi baja nemlesz. Viszont hangszóró/műterhelés nélkül tilos bekapcsolni mert átüt a végcső!!
Renben! megfogdom a tanácsodat! köszi a segítséget!!!
Nincs mit! Örülök, hoyg segítettem, de ahoyg látom lentebb a kollega már bővebb információkkal tudott szolgálni
Még eggy kérdésem lenne...... 50w hangfalat elbírna az erősítő? 8ohmos a hangfal.....
Persze hogy elbír, csak természetesen nem tudja 50 wattal meghajtani
Akkor nem fognak elszállni a csövek! Ez jó mert ez a legkissebb wattszámú hangszóróm itthon! Azért 360w kétutas sub-ot nem fogom rákötni! A teljesítmény korlátokat figyelembe kell venni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |