Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   21 / 2208
(#) dxzo4z válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 25, 2007
Idézet:
„Míg a tiszta wolfram szálas csövek katódja 2400 - 2700Co hőmérsékleten izzik, a tóriumos wolframszál hőmérséklete 1800 – 2000Co, addig az oxidkatódok hőfoka 800 – 1100Co”


Az, hogy egy elektroncső melegszik, természetes dolog. Kérdés az mennyire. Mi a cső típusa? Volt olyan cső, amelyről azt állította az adatlap, hogy 150-200 C lehet a max. hőmérsékete...
(#) dxzo4z hozzászólása Nov 26, 2007
Az alábbi linken találtam 0.15A-es, 10H-s toroid fojtót, 2500HUF/ db áron. Mivel magom semmilyen nincs perpillanat, nem biztos, hogy drágább így, mintha a magot kell megvennem, bontanom, újratekernem.

Kérdésem: Ez a fojtó jó lenne-e a már korábban beszúrt kapcsolásomhoz (hogy ne kelljen visszalapozni, ismét felteszem)? Csatornánként lenne belőle egy

EL84_SE.png
    
(#) dxzo4z hozzászólása Nov 26, 2007
Helyesen a fenti link

Ja, itt a fűtés kiközepelése még nincs berajzolva, de az is lesz!!! :yes:
(#) dxzo4z válasza dxzo4z hozzászólására (») Nov 26, 2007
Közben megtaláltam a hiperszil, EI és M magokra vonatkozó leírásokat (tudtam, hogy valahol láttam már őket ). Szóval nem, az SM42-es mag nem lesz jó 10H-s fojtónak...
(#) burgdavid válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Hello! Akkor lenne rossz a helyzet ha a csövek nem melegednének
(#) hzoltaan hozzászólása Nov 26, 2007
HI, megépítettem a müszi féle erősítőt (gyönyöűen szól...) érdekes, hogy ha teljesen letekerem a bemenetén a potit, akkor alig van zaja, illetve ha csutkán feltekerem, akkor szintén nincs zaj. (A jel marad tökéletes, tehát szerintem nem kontakthiba. A poti egy zsír új Piher 1M...)
A közbülső tartományban morog a cucc, noha nem túl zavaró. Mivel tudom eltüntetni?
EM87-el akarok kivezmérőt tenni rá. Hova kössem? A trióda rácsára, vagy a pentódáéra? még valami, szeretnék egy egyszerű előfokot hozzá bassgitárhoz. Nem ártana egy magas-mély emelés-vágás (akár Fender, akár baxandall) van leírása valakinek ECC82-83-85-88 -al?

Köszönöm!
(#) kocos válasza hzoltaan hozzászólására (») Nov 26, 2007
Hali!

Ha gondolod ezen az oldalon lévő programot letöltöd, ezen "klasszikus" gyártók hangszín szabályzóival kísérlezehetsz! Basszgitárhoz nem árt egy közép hangszín szabályzó is, pl h ameleg jazz bass hangot kaarzs (emelés) vagy ha slap hangszínt szeretnél ( vágás ) De Albert Kreuzer oldalán is van sok érdekes dolog : albertkeruzer.com
Én ezt a kapcsolást építem jelenleg, ebben Fender hansgzínszabályzó van!
(#) sardna00 válasza dxzo4z hozzászólására (») Nov 26, 2007
Bocsi a késői válaszokért, csak suliban voltam!

Ennek örülök, hogy nem gond ha melegszenek a csövek!

na a csövek típusai:
-Trafó feletti cső: TUNGSRAM EZ80

a többi:

TUNGSRAM EBL 21
2DB. TUNGSRAM ECH81
TUNGSRAM EM80 E7046 és ez zölden világít amikor rádióadást keresek.

Hangja van a rádiónak! Csak mivel régi így csak a kossuth rádiót fogom vele!
És az lenne a kérdésem, hogy bemenetet hogyan tudok neki csinálni? Mármint, hogy számítógépről tudjam hallgatni a zenét.

A segítségeket előre is köszönöm!
(#) kocos válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Milyen típusú a rádió? a legtöbbnek volt eleve egy kristályhangszedő bemenete, amit a hullámváltó gombsor valamelyik gombjával lehetett akítvvá tenni, ilyenkor lemezjátszót tudott erősíteni! Neked ez lenen a jó, egy tuchel, vagy egy banándugó pár van elvileg a készülék hátulján . Lenni kell mellett egy jelzésnek, ami egy kör, valamelyik alsó sarkában egy kis "pöccsel", mint egy Q betű ( ha jól emlékszem) . erre kellene kötnöd a hangkártya kimenetét, de azt ugye tudod, hoyg ez csak egy mono "erősítő"! Vagy csak egy csatornát hallasz, vagy ha közösíted a jobb , és bal csatornákat, akkor lesz egy mono jeled! Ha nincs a hátulján bemenet, akkor bele kell piszkálni, ehhez kell a rádiót típusa, hogy lehessen kapcsolási rajzot keresni!
(#) sardna00 válasza kocos hozzászólására (») Nov 26, 2007
A típusát konkrétan nem tudom de a doboz hátuljára ez volt ráirva R646 . Találtam rajta egy kis kapcsolót hátul, azt lehet jobbra és balra is kapcsolni! Az előlapon van egy olyan kapcsolvó(sávválasztó), hogy Q és alá van irva hogy P.U !

képeket mellékelek a jobb elmagyarázás érdekében.
(#) sardna00 válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Az elején van ugye a Q alatta pedig a P.U, és melette van még 2hullámválasztó kapcsoló! Azon a rádiót fogja. Ha a Q-ra kapcsolom akkor nincsen semmi hangja, olyan mintha nem kapna bemenő jelet! De ilyenkor a kis zölden világító elektroncső se világít.
(#) kocos válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
A fordított Q betűvel jelzett banánhüvelyre kell vezetni a jelet (hangot) a bal oldali a melegpont ("pozitív" - az árnyáékolt kábel belső ere ) a jobb oldali pedig a test ( "negatív" - az árnyékolt kábel külsű, árnyékoló harisnyája ) A másik két "lyuk" az a külső hangszóróé. A kapcsolót nem vágom mire jó
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Nov 26, 2007
Ja igen! És a hullám váltóval a P.U. állásba kell kapcsolnod ( P.U. = Pick up = hangszedő )! Azuért nem hallasz semmit, mer tilyenkor valóban nincs bemenő jel, azt a hátsó banánhüvelyekre kell vezetni! Bár zajt vagy brummot kellene hallanod egy keveset!
(#) sardna00 válasza kocos hozzászólására (») Nov 26, 2007
Egy kevés brummot hallok amikor teljesen le van halkítva! És a doboz hátuljára rá van irva hogy 45W Az most a kimenő teljesítményre vonatkozik vagy a fogyasztásra? Jah és kb mekkora teljesítményű lehet ez az erősítő? Most olvasgattam a topikot és állítólag ha nincsen rákötve hangszóró akkor elszálhatnak a csövek!? Ebből mi igaz? Mert én azért sajnálnám elrontani ezt a jó kis erősítőt!
(#) hzoltaan válasza kocos hozzászólására (») Nov 26, 2007
Hali!
Köszönöm, pont ilyesmire vágytam! milyen végerősítőt használsz hozzá?
(#) kocos válasza hzoltaan hozzászólására (») Nov 26, 2007
Még készül, most lett kész a sasszi! És a konkrét kaplcsolást építem, szóval E84 (helyett 6p14p )
(#) kocos válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
a 45 W az a hálózatból felvett teljesítmény! a végerősítő kb 1-3 W lehet! ha ninc srákötv hangszóró, az nem valami jó, mert a primer feszültség megnő, és átüthet a kimenő tafő rossz "jobb" esetben csaka végcső száll el
(#) sardna00 válasza kocos hozzászólására (») Nov 26, 2007
Sikerült neki bemenő jelet adnom! Nagyon szépen szól a gyári hangszórójával! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
(#) burgdavid válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Hello! Csöves rádiókon általába az összfogyasztás van megadva. Ezegy Vadásztölténygyári rádió, Velence névre hallgat pontosan Velence R646N, a későbbi Videoton gyár elődje.Érdekes hogy EBL21es oktál csö meg ECH81es novál csövek vegyítve vannak. ECH81 et nemláttam még hangelőerősítőnek kötve. Tipikusak együtt az ECH81, ECC85, EBF89/EABC80/EF89, ECL86 v EL84 és EM80 vagy 2x ECH21, EBL21, EM4csövek.
Itt a rajza ha érdekel: Bővebben: Link
Többféle csövezéssel is készült eza gép egyébként, a Sima R646 az utóbbi általam említett csőkészlettel rendelkezik és AZ21es közvetlen fűtésű egyenirányítóval. Bővebben: Link
(#) sardna00 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 26, 2007
Köszi a sok infót! És kb hány wattos hangfalat lehet rákötni? mert csinálni akarok neki eggyet amivel lehet hallgatni. A gyári hangszóró eléggé a halálán van, éppen most ahogy hallgattam......
(#) burgdavid válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Hello! Sztem egy 10-20 wattos hangfallal már egész szépen szólna Viszont ami hátránya általában ezeknek, hogy a hangerőpotival valamilyen mértékben hangszínt is szabályoz, tulajdonképpeni loudness elődje, én általában ki szoktam kötni ezeket a tagokat és megmaard a gyönyörű tiszta csöves hangzás De szerintem ha szép állapotban van akkor nem szabad beletúrni , nameg ígyis szépen szól az
(#) burgdavid válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 26, 2007
Jah és amire figyelj! A trafó környékén általában az egyenirányító két anódja meg a test között lévő 47nF os kondik szeretnek szétdurranni
(#) sardna00 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 26, 2007
Ez a rádió fent volt a padláson és hát a külseje eléggé szétment! A belsejét kiszereltem és az most ott van az asztalomon, és ott próbálgattam! Majd akarok neki csinálni egy rendes új dobozt..... És a hátlapjára a doboznak 8ohm van ráirva.... Akkor gondolom nem is tanácsos kissebb ohm számú hangszórót rákötni?!
(#) burgdavid válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Hehe CSöves erősítőt nemlehet eléggé leterhelni Nyugodtan akár 2ohm alá is lemehetsz, semmi baja nemlesz. Viszont hangszóró/műterhelés nélkül tilos bekapcsolni mert átüt a végcső!!
(#) sardna00 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 26, 2007
Renben! megfogdom a tanácsodat! köszi a segítséget!!!
(#) burgdavid válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
A 250voltos anódfesszel vigyázz
(#) kocos válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Nincs mit! Örülök, hoyg segítettem, de ahoyg látom lentebb a kollega már bővebb információkkal tudott szolgálni
(#) sardna00 válasza kocos hozzászólására (») Nov 26, 2007
Még eggy kérdésem lenne...... 50w hangfalat elbírna az erősítő? 8ohmos a hangfal.....
(#) burgdavid válasza sardna00 hozzászólására (») Nov 26, 2007
Persze hogy elbír, csak természetesen nem tudja 50 wattal meghajtani
(#) sardna00 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 26, 2007
Akkor nem fognak elszállni a csövek! Ez jó mert ez a legkissebb wattszámú hangszóróm itthon! Azért 360w kétutas sub-ot nem fogom rákötni! A teljesítmény korlátokat figyelembe kell venni.
Következő: »»   21 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem