Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   423 / 607
(#) jandark válasza viktorio333 hozzászólására (») Júl 13, 2013 /
 
Köszönöm szépen.Máris írok..
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 16, 2013 /
 
Helló.Lenne egy olyan kérdésem hogy felépítettem egy TDA7294-es végfokozat ic-vel egy mono erősítőt.Az lenne a kérdésem hogy van itthon egy (váltóáram állásban mért műszerrel) 2X48V-ra képes transzformátorom ami előtte egy STK-s erősítőt hajtott.Az lenne a kérdésem ha ezt szétválasztom és pufferelem akkor ez nem lessz túl sok?És ha sok lenne akkor hogyan tudnám csökkenteni ezt a feszültséget olyan szintre hogy az erősítő is elviselje.A válaszokat előre is köszönöm.
(#) saraha válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szia.Azt már nem tolerálja az IC, le kell tekerni a szekunderből.Milyen STK IC volt használva róla nem tudod véletlenül?Kicsit sokallom ezt a feszejt...
u.i:ja a 4048-nak jó az...
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) szikorapéter válasza saraha hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Egy HIFI erősítő STK-ja volt de a pontos típusra már nem emlékszem mivel nem találtam hozzá semmiféle kapcsolási rajzot sem.De sajnos a trafó letekercselése nélkül ez nem megoldható mivel a trafó igen keményen össze van illesztve és nem bontható.Esetleg valami ami nélkül nem kéne megbontani?
(#) saraha válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Megoldható csak nem érdemes.....amúgy meg egy jól összerakott traffancsot nem is szabad szét szedni,áttekerni.Ha a gombhoz akarsz kabátot akkor válassz másik kapcsolást szerintem.
(#) szikorapéter válasza saraha hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
És milyen ezzel az ic-vel működő kapcsolással lenne megoldható hogy az áramkör működjön?Jelenleg ebből az ic-ből egy készletnyi van itthon ezért is szeretném ezzel összerakni (13-15 IC van éppen itthon).
(#) saraha válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
A szim. 48V pufferelve kb:67V.Legjobb tudásom szerint ez az IC semmilyen kapcsolásban nem viseli el ezt a feszültséget,de majd csak megerősít valaki...
De,ha sok ilyen IC-d van akkor lehet értelme letekerni a trafóból,pl egy több csatornás amp-hoz kérdés,hogy mekkora teljesítményű a trafód és mennyit szeretnél rá költeni?
(#) szikorapéter válasza saraha hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
És mondjuk ha nem használnék sok puffert mivel a trafóban sok amper van és akkor az képes pótolni az áramot így nem kell kötelezően nagy pufferkondenzátorbanknak lennie.Mondjuk hátha valameik fórumtárs majd tud nekem egy kapcsolási rajzot hozzá (reménykedem) mivel ez az egy trafóm maradt ami felhasználható.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
A 2x48Vac-t lehet kétszer egyutasan is egyenirányítani, kapsz egy jókora árammal terhelhető tápot 66-67Vdc pufferelt feszültséggel. Erre kidolgoztam ilyen mesterséges földpontos kapcsolásokat. A hidalt változathoz Alkotó készített gyönyörű dokumentációt.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Igen a feszültséget a trafó 2X48V-ként adja le és akkor nem kell mind a két oldalt használnom hanem csak az eggyiket akkor ki fogja bírni a tápáram? (persze akkor már pufferelem rendesen).Az alábbiakban ezzel az egyszerű (persze több kondenzátorral használva) kapcsolás is jó hozzá?És akkor maradhatnának az eddig kimart nyáklapok is.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2013
(#) saraha válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Reloop kapcsolása teljesen korrekt.Amúgy mekkora teljesítményű a trafód?
(#) szikorapéter válasza saraha hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Pontosan nemtudom még nem mértem de a végfokozat amit hajtott 2X130W-os volt.Ebből lehet következtetni?Még annyi hogy az STK-s végfokozatnak a + - feszültség csak 2 db kondenzátorral volt leválasztva de azzal mindig jól szólt (60V 6500µF X2 ezekkel volt leválasztva).Pedig volt hogy 6 hangszóró is rajta volt az erősítőn.
(#) saraha válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Hmmm... a két kondi az annyira nem érdekes az már inkább,hogy 60V-os pufferek voltak benne 48VAC-nál.Teljesítményre egy sztereó TDA-hoz azért elmegy szerintem....
(#) szikorapéter válasza saraha hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Akkor azzal a kapcsolással egészítsem ki az áramköreimet és akkor jó is lessz? Akkor már holnap neki is állok az építésnek.
(#) Dióda válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Szerintem mérd meg mégegyszer azt a trafót.
48v ac esetén kizárt a 60v-os kondi. Ilyent még a gyártók sem nagyon mernének csinálni.
Szerintem az inkább 48v dc lessz. Ami pedig a "szóló"tápos tda-nak szerintem tökéletes.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
A két 48V-os szekunder független, vagy középmegcsapolásos kialakítású?
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
Középmegcsapolásos.Mondjuk a műszer amivel kimértem a trafót egy régi orosz műszer de azért még digitálissal is megmértem,és ugyanaza az eredmény.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 16, 2013 /
 
A táp kialakítását így is meg lehet oldani. A két szekunder tekercsen ezáltal megoszlik a terhelés.
(#) kineda1 hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
Sikerült megépíteni a tdat Reloop kapcsolása alapja annyit vettem észre hogy nem szól olyan egetverően hangosan :S
(#) Alkotó válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Az "egetverő" jelző számomra nehezen definiálható hagnosság, de az Én TDA építéseim (akár szimplán, akár hídban) nagyon hangosak.
(#) Szabi1 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
A hangerő függ a hangsugárzó típúsától is
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
Szó volt már hogy van egy 2x tda 7294 híd végfokom, és áthallás van a csatornák között, hogyan szüntethetném meg?
Szerintem aval van a baj hogy az erősítő kimenet DC figyelő ellenállásai kevesek, két darab 22k közösítve mindkét csatornáról és a figyelő részbe megyen.
Melléklem a DC figyelő kapcsolását.


A hidak 1-1 trafóról mennek az L csatorna 2x24Vac 300VA az R csatorna 2x27Vac 270W, Ha a dobozra volt kötve mindkét trafó GND-je akkor sokkal roszabb volt, de a jelforrás miatt a GND csak közösül.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Megmértem az ellenállásokat és csak 14 kohm-ot mutat mind a 2 ellenállásról, megpróbálom kicserélni
(#) Alkotó válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
A "hangerő" az hangerő, hamiskás dolog a hangszóró milyenségéhez kapcsolni.
A hangszóró(rendszer) hatásfoka arra van hatással, mekkora teljesítmény kell egy kívánt szint eléréséhez. Pl egy repülőgép hajtómű nagyon hangos, pedig egyetlen hangszóró sincs benne.
(#) Alkotó válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Máshol keresd a megoldást. A 4-8 ohmos hangszóróhoz képest a 20kR-os "közösítés" mintha ott sem lenne.
(#) kineda1 hozzászólása Júl 17, 2013 /
 
Bocsi javítanám a hozzászólásom nem youtubbal kell kisérletezni winampal le ordítja a hajam Nagyon szép tiszta hangja van és teljesen brumm mentes
A hozzászólás módosítva: Júl 17, 2013
(#) reloop válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szia! Örülök, hogy sikeresen megépítetted
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Szia! A DC figyelő ellenállások közös pontja kondenzátoron keresztül a testre van kötve. Azon váltófeszültségű jel nem tud átjutni pláne úgy, hogy egy kimenetre kötött hangszórót meghajtson.
Az egyik csatorna bemenetét közvetlenül a panelen zárd a testre, úgy vizsgáld az áthallást, abból kiderül az erősítő melyik részén kell keresni.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Nincs áthallás, csak én azt hittem hogy az, mert a múltkor is volt s azt megoldottam, csak az a baj hogy az egyik csatornát ha megküldöm a hangszóró elkezd 1 kicsit kopogni, az lehet amiatt hogy nincs eredeti neutrik speakon apa csatlakozóm (holnap jön meg) és nem nagyon jól érintkezik, és nem ad át nagy áramot?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Köss rá forrasztással, máris megtudod.
Következő: »»   423 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem