Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szúnyogriasztó készítése
Lapozás: OK   41 / 53
(#) whalaky válasza johny999 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Igen, sok!
ADATLAP!!!
Idézet:
„Maximum Power Dissipation 830mW”

Mert ugye a 15V 310mA nagyobb mint 4,5W!! Szerinted meddig bírja????
7. osztály fizika.....

Nem értem... writeonly módban vagy? Többször leírtuk már, hogy 2K körüli érték kell az elemes tápláláshoz, akkor is hamar le fogja enni az elemet mert a PIC működö timer2 mellett .....
de nem rontom el a megismerés örömét, olvass utána, és SZÁMOLJ mielőtt legyilkolod az alkatrészeket!
(#) whalaky válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Már hogy lenne hallható? Ott nam hogy a hatótávolsád 20nm azaz 20 nanométer.
Ha nem gyömöszölöd be a füledbe nem hallod
Gondolom ha ennél közelebb száll a szúnyog agyonveri a 230V.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) vladcepes hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Sziasztok! Megépítettem.Ha az adapterről működtetem van egy alap sípolása és minden egyes váltásnál föl sípol. Elemnél nincs ilyen. Erről az adapterről :adapter Diódák és a kondi nélkül. Miért lehet az alapzúgás? Üdv!

UI: Ehhez az adapterhez is kéne a szűrőkondi meg a diódák?
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) szitko válasza whalaky hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Én nem csodálkozom azon, hogy már mindenki kever mindent! Az utóbbi 10-20-pár oldalon, született kb 50 féle szoftver, 50 féle hardver, és még sok más....
Ezen már nem lehet eligazodni!
Idézet:
„Többször leírtuk már, hogy 2K körüli érték kell az elemes tápláláshoz,”

Erre a válasz: Biztos???
Akkor ez most, hogy is van?
Én is próbáltam ell. nélkül. Kb 3 perc alatt megadta magát a BS170, elemről működtetve. Érdekes a fizika...
(#) johny999 válasza whalaky hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Rendben, kicseréltem nagyobbra az ellenállást. Azt a 830mW-ot nem figyeltem meg kb eszre se vettem volna, nem vagyok járatos a datasheetekben.
Egy laptop aksiról fog működni, 4,8Ah. Így most mindenestül kb. 40mA a fogyasztása az egész cuccnak. Remélem beválik, mert kivágom a fenébe ha nem
(#) whalaky válasza szitko hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Ha az elem belső ellenállását is figyelembe veszed (az alkáli elemeké nagyobb mint a szén-cink elemeké) akkor elem függő hogy mekkora áramot képes egyáltalán leadni adott terhelésen. Ugyan ez igaz a hálózati táplálásnál is, ott a trafó által adott maximális áram a felső korlát, hiába terheled jobban a trafó teljesítménye adott, nagyobb áramot nem fog kiadni ha bele szakad sem, legfeljebb esik a feszültség és melegszik mintha kötelező lenne.
Mindent egybevetve, nekem már több mint egy éve működik az elő kütyüm, nincs szúnyog, alig hallható a kattogás és (digitális multiméterrel mérve 9V-os szén-cink elemről) 37mA az áramfelvétele (FET híddal).
Az akksik jóval kisebb belső ellenállással bírnak, így képesek igen tekintélyes áramot is leadni ami alkalmas a FET legyilkolására.
Mindamellett abból az irdatlan mennyiségű hardver verzióból ki lehet mazsolázni/össze lehet ollózni egy jót is, de szigorúan számolgatni kell.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) Rumcájsz válasza vladcepes hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Tegyél be egy 4700µF 35V -os ELKO-t a táphoz, ugyanis a szűretlensége okozhatja a nem megfelelő működést!
Nem látod?? Made in China!
(#) vladcepes válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia! Közben beraktam a diódával + 470µF kondival és így most csak akkor lehet hallani ha fülemre rakom a hangszórót. De megcsinálom amit te írtál. Köszi.
(#) SKY hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Üdv! Szerintetek mennyire számít a kimenőjel kitöltése? Én is tervezek egy egyszerűsített cmos szúnyogriasztót az itt látott képek alapján.
(#) szitko válasza whalaky hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Én már kiszálltam/feladtam ezt a projektet. Bebizonyosodott számomra, hogy az e-szuku, működésképtelen. Illetve a szúnyogokat baromira nem érdekli.
Csak fel akartam hívni a figyelmet az összevisszaságra. De ezek szerint, ha valakinél mégis működne, azt is le kéne írja, hogy T-gazdaságos, vagy D-nyuszis elemet használt.

Egyébként a Conrados piezoimból, készítettem egy 10m hatótávú, fix 39kHz-en működő, ultrahang sorompót. Tökéletesen működik.
(#) vicsys válasza szitko hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Úgy látom, ideje lenne írnom egy új programot és valamilyen más PIC-et használni.
(#) szitko válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szerintem egy izmosabb uC kellene, pl ARM?: LM4F120XL Nekem van itthon kettő belőle.

Viccet félretéve, az utókor számára, valaki összeszedhetné egy hsz.-be a lényeget. Pl. egy olyasvalaki akinek működik a dolog.
(#) whalaky válasza szitko hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Idézet:
„Bebizonyosodott számomra, hogy az e-szuku, működésképtelen”

Érdekes.... többeknek működik. Azért elég bátor dolog ezt így kijelenteni.
Idézet:
„azt is le kéne írja, hogy T-gazdaságos, vagy D-nyuszis elemet használtí”

A sikertelenséged oka vélhetően nem az elemben keresendő.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) whalaky válasza vicsys hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Esetleg egy windowsos verziót ha összedobnál.... azt csak telepíteni kell, nem kell számolgatni hozzá
(#) szitko válasza whalaky hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Idézet:
„A sikertelenséged oka vélhetően nem az elemben keresendő.”

Ebben igazad van. Valószínűbb a Tolna megyei egyedi szúnyogfaj az oka. Ezekre a permetszer se hatásos. Négy permetezés után, az állománynak csak egy nagyon kis része pusztult el. Pedig még eső sem volt....
(#) Rumcájsz válasza szitko hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Ha visszaolvasol én a Whalaky által először publikált cuccot építettem meg, amelyet igen jó eredménnyel használtam is szúnyogos helyen! Azóta többen elkövettek több projektet, de azokat nem próbáltam, lehet hogy azok is működnek...
Lefotóztam, de jobban nem volt ingerenciám szétszedni, ugyanis én is kételkedve fogadtam a hatásosságát, ezért az áramkört légszereléssel provizórikusan készítettem, nyakon öntve hőpisztolyos ragasztóval. Brrr.... ezt nagyon rühellem pedig....
Viszont most már igy marad mert jól működik....
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) szitko válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Mivel azt hittem, hogy elfelejtette az elektronikát/programozást az agyam, mikor a saját (MSP430) uC-s e-szukus projektem kudarcba fulladt, megépítettem én is Whalaky kapcsolását. Az sem működött. Se FET híddal (BS250/BS170), se FET driverrel, se egy FET-el, se sehogy. Hp41c programját is kipróbáltam (16f628, stb..) a fenti hardver konfigurációkkal. Ezért gondolom, hogy akkor csakis a szúnyogokkal lehet a baj...
(#) Rumcájsz válasza szitko hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Waze, lehet hogy felétek süketek?
Ha igen, marad a kézrátét és a szuku.
Pedig ez a készülék nuku szuku!
(#) szitko válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Ha visszaolvasol jó pár oldalt, láthatod, hogy nem csak én voltam így ezzel...Ha jól emlékszem több a nem működik, mint a működik.
De! Ezt nem panaszkodásként, vagy csalódásként írtam. Tapasztalatszerzésnek jó kis kitérő volt, legalább született belőle egy hasznos dolog....
(#) szdavid_96 válasza szitko hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Velem is ugyan ez a helyzet. Valószínű akkor nálunk mutáns, hallássérült szúnyogok vannak.

Amúgy nekem is van sistergés.
(#) every hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Nekem is tökéletesen működik a riasztó, egész éjszaka egy szúnyog sincs a szobába és még a 6-7m -es környékben sem. Viszont nem tudom, hogy újabban a 78L05ös miért forrósodik ugyan? Labortápról hajtom 12V.
(#) vicsys válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Precíz, szép kivitelezés. Gratula!
(#) szitko válasza szdavid_96 hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Az SRF-04-es távolságmérő UH modulban is sistereg az adó. Ott egy MAX232-el van meghajtva az adó. Lehet ki kéne próbálni azt a verziót is.
(#) pjg válasza szitko hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
MAX232-vel?
(#) szitko válasza pjg hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Igen! A MAX 232-t egy PIC hajtja, de az adó piezót a MAX...
(#) whalaky válasza pjg hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Tulajdonképpen miért ne? A kimeneti jelszintje +/- 12V ha jól emlékszem. Az egy piezzot akár meg is tud hajtani. Hogy a kapacitív terhelést hogy tűri az más kérdés, de ezek szerint tűri.
Nem is olyan vad ötlet mint elsőre tűnik.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) szitko válasza whalaky hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Az UH adó adatai:
ULTRAHANG ADÓ UST-40T 16x12mm 40kHz; SPL120dB; 5mV/Pa/1Khz; 2400pF; Vrms20V
(forrás: Lomex)
Én ilyennel építettem meg, és jól megy, és ezzel teszteltem a Conrados piezokat.
Mivel a forráskód is megvan, át lehetne írni, hogy változzon a freki. A vevő részt meg ki kell dobni, és kész.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2013
(#) johny999 hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Ha valakinek van kedve letesztelhetni az ATTINY-s verziómat, szombatig nem jutok el vízpartig.. Elvileg ugyanaz mint Whalaky-é csak ez AVR nem PIC.

szunnyog.rar
    
(#) igor4122 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Üdv.

Köszönöm a választ.
Kapcsolgatni azért szeretném mert hálózati dugasztápegységről fogom üzemeltetni (12V/500-2000mA), de olykor megyek túrázni is, ilyenkor csak átkapcsolom telepes üzemmódba és már indulok is (9V-os forma akku 8,4V/600mAH műanyagtokos).
A kétoldalas nyák nekem egyszerűbb volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2013
(#) Bell válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
A GPIO lábakra kötött felhúzó ellenállásokat meg lehet spórolni. (OPTION_REG,GPPU)
Következő: »»   41 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem