Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   424 / 607
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 17, 2013 /
 
Holnap úgyis jön a NEUTRIK speak-on, és megpróbálom vele.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Nagyon ajánlom a NL4FX speakon csatikat, sokkal jobb hangminőségben hallom a hangfalakat, nincs semmilyen probléma, csak egy ha hozzáérek a hangerős szabályzóhoz, akkor egy kicsit recseg a hangszóró, pedig földelve van a poti.
(#) Szabi1 válasza pjg hozzászólására (») Júl 18, 2013 /
 
Azt szeretném kérdezni, hogy mit csináljak ha a potihoz hozzáérek kicsit recseg a hangszóró?
A poti földelve van, de a poti gomb aluminiumból van s be van vonva műanyaggal, s úgy kapaszkodik rajta?
(#) Longa György hozzászólása Júl 18, 2013 /
 
Gitárhoz használtam monóba TDA7294-es végfokot.+,- 32voltal 8ohm terheléssel multiefektel hajtva szuper volt.Gondoltam egyet és a tartalék IC-t is befogtam.Megcsináltam hídkapcsolásba a két erősítőt +,- 40volttal 12ohmos terheléssel.Nem hajtottam csak körülbelül annyira mint a szimpla kapcsolással,de nagyon nagy a különbség.Hatalmas a dinamikája, a gitár hangja megtelt élettel mint egy csövessel.
(#) lukacsp válasza Longa György hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Hiszek neked, a hídkapcsolásnak nagyobb a harmonikus torzítása, ami miatt tetszhet jobban a hangzása. A 7294 végfoktranzisztorai FET-ek, ami miatt szintén "húz" a csöves hangzáshoz - azt mondják.
(#) lukacsp válasza Longa György hozzászólására (») Júl 19, 2013 /
 
Ja, még valami: kisebb Marshall erősítőkben is fellelhető a TDA7293, TDA7294, ami azért jelent valamit ha ekkora nevű cég használja.
(#) Baxi hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Hi Mesterek!

Elkészült egy általam kunstruált hid, de mily meglepő nem indul .
Segítséget szeretnék kérni.
Akinek esetleg van kedve átnázhetné hogy mit néztem be.
Segítséget előre is köszönöm!
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Lemaradt:

Labortápról lett dühítve, áram felvétel jó szándékkal 5mA -er, miután a puffer kondik feltöltődtek.
Végére egy 10 ohm/ ~50 W ellenállás van. (Az ellenállás csak 5W-os de rá van hekkelve egy jókora alu hűtés + venti)
Meghajtva/élesztve egy jel generátorról lett ef 3V ig engedtem meg a bemenetre, de semmi. Nyugalmi árama nem változott.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2013
(#) Kovidivi válasza Baxi hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Ha a kimeneten 10 ohm van, akkor miért 5mA az áramkorlát? Adj neki minimum 300mA-t, és a kimenetre inkább 100ohmot rakj, vagy semmit!
(#) Baxi válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Hi, nem az áram korlat annyi, hanem annyit vesz fel
(#) reloop válasza Baxi hozzászólására (») Júl 20, 2013 /
 
Szia! A némítás és a készenlét hogyan is lesz kikapcsolva? Testet adsz annak ami úgy sincs a pozitív tápra húzva, mást nem látok.
Tudod, mikor nem akar indulni az erősítő, mindig a 9,10 lábakon ellenőrizzük a minimálisan 3,5V meglétét.
(#) Baxi válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia, köszönöm a segítséget. Nem kicsit néztem be, így már működik. Mondjuk a kapcsolási rajzon szó sincs hogy pozitív tápra kell rakni őket.
Köszönöm a segítséget még egyszer!
(#) szikorapéter hozzászólása Júl 21, 2013 /
 
Helló.Megint ittvagyok,ujramértem a 2X48V-os trafót egy kicsit másképp.A külső eggyik ledágazárt és a köztes pontot mérve műszeren egyenáram mérésre állítva és közbeiktatott hídegyenirányítóval mért feszültség összesen 1 oldalra: 32V,tehát van egy egyenirányíta + - 35V-os trafóm már csak az volna a kérdésem hogy mennyi puffert használjak ehhez hogy megfelelően menjen róla az erősítő?
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Szia! Bármekkora is a puffer, ez a feszültség sajnos túl sok. A 32V az a mért feszültség átlagértéke, a csúcsa tönkre teheti az IC-t.
(#) szikorapéter válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Ezt nem értem akkor másoknak hogyan működhet 30-35V-os trafóval?Még pufferbankot is készítek neki hogy egyenletes legyen a feszültség.Nem értem hogy lehet csúcsa egy viszonylag pufferelt feszültségnek.
(#) Dióda válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Mutass arról a trafóról egy képet!
Illetve mérd meg a trafó szekunder tekercseit váltóáram műszer állásban.
Ha sima egyenirányító hídon keresztül mértél 32-őt akkor a trafó olyan 34-35 volt os lehet .
Amit ha kondenzátorozol akkor 1,3-1,4 szeresére fog növekedni.
(#) szikorapéter válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Váltóáram állásban a mérőműszer a trafó egy oldalára 38V-ot mutat.És esetleg (mivel a trafó 8,2A-es ezért elhagyható a kondenzátorbank egy része és akkor úgy esetleg nem növekszik fel annyira a feszültség.(legalábbis szólj ha rosszul gondolkodok)
(#) Dióda válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Rosszul gondolod.
A fesz ugyanugy felnövekedik csak terhelésre jobban fog lengeni ergo terheléskor nagyobb fesz fog esni.A 38v váltó egyenbe 50-53volt lessz.
Erre inkább egy quad 405-öt építenék vagy valami fesztűrőbb végfokot.
(#) szikorapéter válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Semmilyen megoldás sincs ezzel az erősítő IC-vel működhessen a dolog?(persze a feszültség a trafóból mint 38-0-38V jön ki középmegcsapolásos transzformátor.Ja és mégegyszer bocs ha egy kicsit értetlen lennék de éjszakás műszak után már nem megy annyira a gondolkodás)
(#) Dióda válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Talán ha a két szekundert különvesszük és egyenként egyenirányítod akkor jó lehet az amit itt láttam a topicban "szólótápos" kapcsolást amihez csak + és - kell. Annak talán az 53v lehet idális is mivel az az ic felől nézve +/- 26voltnak felel meg .
(#) szikorapéter válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
És ha a trafóról leveszem megcsapolatlanul a 76V-ot + - ba veszem az meg már sok igaz...akkor mindenképpen egy másik trafó szükséges hozzá.És milyen trafó kéne ehhez az erősítőhöz?
(#) Dióda válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
2x24 vagy 2x26 az ideális váltóban a gyári adatok szerint.
(#) szikorapéter válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Áramerősségre mennyi az ajánlot?
(#) szikorapéter válasza Dióda hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Találtam itthon egy olyan trafót ami 2X25V középmegcsapolásos (műszerrel váltóáram állásban mérve).Ez már megfelelne arra a célra? ( Bár a terhelhetőségét sajnos nem ismerem...)
(#) Dióda válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
Feszültségileg tökéletes lenne .
Ha megfotózod akkor talán ki tudjuk silabizálni a terhelhetőségét.
(#) szikorapéter válasza Dióda hozzászólására (») Júl 22, 2013 /
 
A képen ott vannak a feszültségek,a tekercsek és a megcsapolási pontjuk.A 38V-os végek mind 1,4mm-es rézből vannak tekercselve,a 25V-os végek mindegyike 1mm-es rézből.Elég erős a 38V-os kimenete is,kár hogy az nem jó ehhez az áramkörhöz.A kábeles kimenet pedig a primer oldala a trafónak. (ja és bocsánat a képek minőségéért nem a legjobb a kamerám.)
(#) kineda1 hozzászólása Júl 22, 2013 /
 
Hali mindenkinek van 1 sztereó tda7294 erősítőm szépen működik, viszont azt vettem észre hogy a tvre kötve majd 2x olyan hangos, mint pcre kötve gondolom nagyobb jelet kap tvről, ha építenék hozzá egy előerősítőt az orvosolná a problémát vagy esetleg ellenállás cserével növelném a bemeneti érzékenységet. Ti mit tanácsoltok? Egyébként Reloop féle nyákkal építettem
(#) reloop válasza kineda1 hozzászólására (») Júl 23, 2013 / 1
 
Szia! A 2-14 lábak közötti 22k ellenállást cseréld nagyobbra. 47k-68k valószínűleg meg fog felelni.
(#) kineda1 válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Köszi a gyors választ
(#) Lali24 hozzászólása Júl 23, 2013 /
 
Sziasztok ha tudjátok, hogy bassmester kolléga milyen tápot használt ebbe http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/a0/a0deef85af3a654293a28...2d.jpg az erősitőbe, és ha van valami adata róla megoszthatná velem. Előre is köszönöm.
Következő: »»   424 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem