Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   425 / 607
(#) Kovidivi válasza Lali24 hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Házi építésű, erről a tápról még nem nagyon láttam semmi publikációt.
(#) szikorapéter válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Akkor megfelelőek a trafó paraméterei?
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Mihez megfelelőek?
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A TDA-val összerakott erősítő áramkörnek.(Mármint a trafó 25V-os megcsapolásos része)Csak nem tudom hány amperes az a rész.Ez az erősítő max mennyi amperrel üzemel?
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
A trafó mérete itt másodlagos, mert azokat úgy szokás méretezni, hogy az összes szekunder együttes teljesítménye teszi ki a vasmag terhelhetőségét. Te csak egy tekercset használsz ezért annak a huzalvastagságából lehet kiindulni. Ezt 1mm-esként adod meg. Ha nagyon engedékenyek vagyunk, és elfogadunk mondjuk 4A/mm2 áramsűrűséget, akkor az 1-es huzal elvisel 3,14A áramot.
Ez egy végfokozathoz elegendő.
Eddig tartott az egzakt rész, de van egy másik oldala is a kérdésnek. Nem kell feltétlenül szinuszos teljesítményre méretezni, mert a zene ehhez képest csak töredéke mértékben "terhel", ha egy bizonyos időintervallumban átlagolod. Ezt elfogadva, akár két végfokot is ráköthetsz, hiszen a vasmag bírja, és a kritikus huzalméret se olyan problémás, ha impulzusszerű a terhelés. Ha így teszel, akkor annyi történhet rossz esetben, hogy a csúcsoknál csak részben tud utántöltődni a puffer, és egy kicsit "fulladozik" az erősítő, na de ehhez már olyan hangerő kell, aminél eleve tompul egy kicsit a füled.
Összefoglalva, próbáld ki, és hallgasd meg. Ez nem kerül semmibe, és ha esetleg nem tetszik az eredmény -szerintem jó lesz-, akkor még mindig vehetsz egy éppen ide való trafót, amit már az elején is meg lehetett volna tenni, hiszen éppúgy egy alkatrész mint a többi.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Köszönöm a választ holnap azonnal nekiállok a tesztelésnek.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Ha most éleszted a végfokot, akkor kellő körültekintéssel, és áramkorláttal végezd!
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 23, 2013 /
 
Ez már volt élesztve egyszer akkor szólt rendesen (labortápegység).
(#) Baxi hozzászólása Júl 24, 2013 /
 
Hi Mesterek.
Olyan kérdésem lenne hogy 2 db TDA hidat meglehet hajtani egy műveleti erősítővel, vagy ildomosabb egy műveleti egy TDA-ra?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) Spike888 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Hali
Gyors kérdés 2x 32V fesz van a trafóban TDA7293 vagy 7294 -et ajánlanátok hozzá?
Előre is köszu a választ
(#) Szabi1 válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Hány VA? Pl nekem tda 7294 megyen olyan 2x40VAC -ról ha az emlékezetem nem csal, de csak 120VA a toroid, s esik a feszültség, már 1 éve megyen az erősitő.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Spike888 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Hali
ez csak normáől trafó és 200VA de trafó szűkén két mono 100W-os modult terveztem rárakni , és valószinü ellenálás a poti elé
(#) Szabi1 válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Hát ez sok, vegyél TDA 7293 mat ami birja 50Vig, vagy van a TDA 7294-nek egy olyan verzója TDA7294s ,nagyon ritkaság, de annak az adatlapja más és anyit tud mint a 93, lehet parallel is hidalni.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Spike888 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Akkor még annyit hogy a 94 és a 93 (ha jól néztem az adatlapot) akkor mindenben megeggyezi tehát betehetem abba apanelba ami a 94 nek lett gyártva ?
(#) Szabi1 válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Persze, csak visszafele nem kompatibilis 93-mas panelba ha raksz 94 est az csak akkor fog menni ha nem használod a paralel kapcsolást.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) Spike888 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
mármint nem kell híd csak sima alap 1 végic-s kapcsolás
(#) Szabi1 válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Menni fog.
(#) Spike888 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
okés köszi a seítséget
(#) _JANI_ hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Sziasztok! A problémám a következő. Egy STK025-ös végerősítőt kellene kiváltanom egy modernebb s szintén jó paraméterű végerősítővel. Választásom ezért a TDA7294-re eset.
Tapasztalt zenehallgatóktól kérdem, hogy mennyire jó ennek a DTA-nak a hangzása?
Leírások szerint kitűnő.
Még ki kell mérnem a tápfeszültségeket. De úgy gondolom, hogy ezekkel nem lesz gondom. Legfeljebb a tápegység teljesítménye lesz kicsit kicsi az új végfokhoz.
Erőre köszönöm az építő jellegű véleményeket és segítséget.
(#) pont válasza _JANI_ hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Egy gondosan megépített 94-es rendkívül tiszta, torzításmentes, "nyers" hangzású. Én ezt szeretem, sok amatőr zenekar is használja . De sokan nem ezt szokták meg, igényelnek egy kis harmonikus torzítást, egy előerősítővel adnak neki, (Fetest, de akár még csövest is).
(#) pinyó39 válasza pont hozzászólására (») Júl 25, 2013 1 /
 
Majd kinövik mire profik lesznek.
(#) Spike888 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Hali
mi a véleményetek erről az előerősitőről TDA 7294 elé

kje3.png
    
(#) kadarist válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szia!
Nagyon szép telt, testes hangzása lesz ettől az erősítőnek. A zene szinte életre kel a harmonikus dúsítástól.
(#) Spike888 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Köszi a véleményt csak azért kérdem mert jobbat nem találtam ami egyszerű és olcsó lenne meg kibirná a szálitgatásokat mert basszgitár elé menne az ekvalézer meg a mikroshopptol "kölcsönöztem " ha már le lehet tölteni és ingyeneseq
(#) kadarist válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Persze csak vicceltem az előbb. De miért tennél egy mikrofonokhoz készült erősítőt oda? Kell egyáltalán kiegészítő jelszintemelés?
(#) Spike888 hozzászólása Júl 25, 2013 /
 
Sajnos a gitár nem mai darab(40 éves) és a hangszedői nem annyira erőteljesek mint ha újak lennének mellesleg a ekvalézeren belül nincs semmi erősités no meg az ekvalézer után be kellene paszírozni egy aktív szűrőt hogy ne legyen olyan rosz hangja mert az egészet úgy szeretném felépiteni h 3 rom utas legyen gitárt is rá tudjak kötni ne csak basszert meg aztán semmi nem köt láda téren mert az is meg kell csinálnom
(#) kadarist válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Érdemes lenne egy kis aktív keverőt betenni az erősítő elé, ami sok problémát orvosolna.
(#) Spike888 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ezen mit értessz egyszerre csak egy gitár lessz rajta miért kellene aktív keverő ?
(#) reloop válasza Spike888 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Szia! A kérdésed teljesen független a TDA7294-től, leszámítva a 700mV körüli teljes kivezérléshez tartozó bemeneti feszültség igényt és a 22k bementi ellenállást. Gitáros témában keresd a megoldást.
(#) Spike888 válasza reloop hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
okés kösz a segítséget
Következő: »»   425 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem