Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   843 / 1271
(#) eyess válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Tévedsz 1v 1A elég , ha a szívet olyan ütemben éri , akkor szevasz,.Nem is tudtad mi ?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Pontosan erol beszelek, azelott razott meg , mielott segitseget kertem volna , azt tesztel ,hogy a nagyfesz trafo hibasodote meg , hogy nincs kep. Olyan szep halvanykek es zold szinben tundokolt a fazisceruza es a kezem felye , pedig csak ivett huzott 3-5 centirol.
(#) eyess válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
És erre én azt írtam neked , hogy azzal még egyszer meg ne próbáld !!!! Igaz ?
(#) stevepapa válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Erre szokták mondani, aki fázisceruzával áll neki tv-t javítani. Mindenre kapható
(#) eyess válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
És akkor most mi lesz csináljuk meg azt a Samsungot , vagy ???
(#) Leraz válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Látod ez is egy nagy tévedés - a tájékozatlanság!!!
Távolról látod ,hogy milyen körülmények közt van a másik? Mi van ha "csak" megrázza de az ijedségtől leesik,lefordul,megüti magát úgy ,hogy annak súlyos következményei lesznek?
Az,hogy Te magadtól is odanyúlkálsz a Te dolgod!Legyél öngyilkos de a felelősség a Tied!!
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Idézet:
„Tévedsz 1v 1A elég , ha a szívet olyan ütemben éri , akkor szevasz,.Nem is tudtad mi ?”

Nem tudtam, .
De persze nem is felek az aramtol , nagyon sokszor razott meg , a 220v , a robogom gyujtotrafoja , stb, persze azt megtanitota egy oreg szaki , hogy ugy matasak az aramal ha raz az izmok osze huzodnak , lehetoleg olyan pozicioban legyek ,hogy akaratlanul is elkapjam a kezem ha raz.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) laszlo raduj válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Idézet:
„És erre én azt írtam neked , hogy azzal még egyszer meg ne próbáld !!!! Igaz ?”

Igen , Tehat fentartom ,hogy a segitsegetekel tenyleg segitetek , foleg ebben a temaban.
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nos ha nem ment még el a kedved , illetve nem ijesztettünk még el nagyon , akkor kezdjük az elején .Azt írtad korábban , hogy 126 szor villog a készenléti led. Azt kéne megfigyelni habár úgy látom már szétszedted , hogy milyen más reakciót lehetett észre venni bekapcsolást követően , és amíg villogni kezdett a készenléti led.
A másik ütemes a villogás , vagy kód szerű , tehát hármat villan kicsi szünet , és megint stb.
(#) stevepapa válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Mindegy hányat villan, a led villogása indítási kísérlet. Ha jól működik általában hármat villan, ellenőrzi a rendszert. utána indít. Jelen esetben valamelyik védelem blokkolja az indulást. Meg kellene mérni, hogy a táp indul e ilyenkor. A sortranzisztort kivenni, mérni kap e tápot.
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Teljes mertekben egyetertek veletek es megoszlo a gondolatom,de valahol el kell kezdeni es en ugy gondolom,hogy a legjobban laszlo raduj fogalmazott,ha ti nem segitetek,mint mesterek szakemberek akkor lehet,hogy tragikusabb az egesznek a vege,ha nem lennek elovigyazatos akkor nem kernem a segitsegetek,tehat amint mar emlitettem valahol el kell kezdeni,es szerintem ha segitetek akkor en most el szeretnem kezdeni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Amikor bekapcsolom a keszuleket akkor hallok a power reszen egy kattanast,es ha oldalrol nezem a kepernyot akkor olyan mintha egy par tized masodpercre valami bevillana a kepernyon aztan elkezd villogni a led olyan a villogasa mint amikor bekapcsolsz egy normal tv-t csak ez villog vagy126-szor,amikor kikapcsolom megint kattan egyet.A kepernyon nem erzekelek semilyen feltoltodest es nem latom villagitani a kepcso nyakat
(#) eyess válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Pontosítás véget nem árt , ha tudjuk mi volt a jelenség .
Persze lehet bele menni a közepébe is , csak az út nehezebben érthető lesz neki.
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Mindjárt kevesebb lett a kör , ami hiba lehet.
Nos a táp , a sortáp , és az hogy nem világít a képcső nyaka az még nem jelent semmit .Lehet nem kap áramot , de az is lehet , ha kap , akkor szakadt a cső , de ennyire még ne menjünk előre.
A kattanás bekapcsoláskor normális a táp részben van két relé rajzon mellékelve.

Azt tudjuk , ha mind a két relé húz , akkor az egyik kap 15v ot a másik pedig 5v ot.
Tehát a tápegység szekunder részéből a 15 v eljön .
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013

1.PNG
    
(#) Leraz válasza laszlo raduj hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Szerinted áramütött emberkét miért visznek kórházba 2-3 napos megfigyelésre? Miért kap vérhígító gyógyszert?
Mert nem csak ott,akkor halhat meg.A kialakult vérrög eljuthat a szívbe ami embóliát okoz.
A "....valahol el kell kezdeniről..." meg annyit,hogy az űrhajósok sem a kvantumfizikával kezdik a tanulást.
Az meg,hogy sikerül 100 esetből 99-szer megcsinálni dolgokat egy dolog de mi van azzal az 1-gyel amikor a temető a végeredmény?
Ti tudjátok!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Itt a táp szekunder része a piros nyíllal megjelölt értékeket kellene megmérni .Bár szerintem a 135 volt nem lesz meg , de a többi remélhetőleg igen.

táp.PNG
    
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Kuldok egy kepet mert nekem valahogy maskeppen van,es jobb ha ti is latjatok,hogy johelyen nezzem-e a dolgokat!
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013

CIMG2924.JPG
    
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ott van a képeden a D822-vel jelzett dióda. A kapott rajzon keresd meg ezt a diódát. Ezzel a módszerrel megtalálhatod a keresett alkatrészeket.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
D802 dioda mind a ket iranyba vezet 072OHM dioda allason van a meromuszer
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
A 822-nél mérj ellenállást a test (tuner fémháza) és a dióda katódja között.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Egy rovid sipolas utan a meromuszeren novekvo szamlalas, amig ki akad a meromuszer es egy 1-est mutat
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nézd csak rá van szitázva a nyákra , hogy hol milyen értékeknek kell lenni .Ne csak nézz láss is figyelj oda.

CIMG2924.png
    
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Na, ez a dióda nem zárlatos és a rákötött tápvonal sem az. Most az összes, a trafó szekunderén lévő diódánál csináld meg ezt a mérést. Ezek után, ha jó minden, akkor a sortrafó szekunderén kell méricskélni, különös tekintettel a függőleges végfokozatra és a videóvégfokozat tápjára.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
huhaaaaaaa,ez igy nekem egy KCSIT nehéz ((((
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Nézzed a rajzot, amit vélhetően már letöltöttél.
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Ő az , ehhez képest mérd a + kimeneteket , hogy mindenhol meg van e a megfelelő érték.

3.PNG
    
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
nem hulyeskedek de azert kertelek meg,hogy jelold meg a kepen,mert az elozo mereseimnel sincsenek meg sehol az ertekek,azt gondoltam,hogy v.mit rosszul csinalok,d meg igy sincs sehol feszultseg azokon a reszeken amiket bejeloltel,sot meg valto arramal a trafon sincs,csak valami 0,24 es 0,69 kozott ingadozik.Elkepzelheto?
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
A diódák katódjain mérj, ne a trafó sarkain. A trafó kivezetésein csak impulzusok vannak, amiket a multiméter nem tud megmérni. A dióda után a elektrolitkondenzátorok által simított, pufferelt egyenfeszültség van, amit már meg lehet mérni.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
a megjelolt pontokon mertem,

táp.PNG
    
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
Tökéletes. Akkor nem ad tápfeszültséget a tápegység a tévének. Ez nem meglepő, hisz a védelem lekapcsolt azt (villogó LED). A sortrafó szekunderére kötött fokozatokat kellene ellenőrizni. Mérd meg az R424-et és az R423-at, amiken keresztül kap tápfeszültséget a függőleges végfokozat IC-je..
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2013
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2013 /
 
R424S,R423s ez lehet a megjelolese?es miaz a EY423 megjeloles,EY-nal nagyon sok minden meg van jelolve? a kepen megjeloltem.

R423.png
    
Következő: »»   843 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem