Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   845 / 1272
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
A második érték amit feltettél a 0,144uf az = 144nF 2Kv . Akkor meg van a második érték is ,és most hol tartasz mérésügyileg ?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) Helldrinker válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
várom hogy hazaérjen a gyámjuk addig nem mehetek oda, a második értéket a cl030ról nem tudom: az 510nf 2 kv lehet-e vagy sem. először szeretném megtalálni . bocsánat hogy olyan hülyén fogalmaztam az elöbb .
szóval:
cl031= 144nf 2Kv
cl030= 510nf ???
igy lehet érthetőbb a problémám
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Most nem vagyok képbe merre is van ez a d030 bár elég furcsának tartom , hogy kondenzátort d jelölésű legyen.
(#) kadarist válasza paprikascs hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ha a lábtávolságok stimmelnek, akkor végy egy ilyet.
(#) Helldrinker válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
na CL az a jelölés és nem d030 xD
szerintem a mai bütykölés elmarad....
(#) eyess válasza Helldrinker hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ok , de ezt úgy kéne , hogy hozd el a tévét , mert így hogy lehet menni vagy nem .Igy nem lehet javítani.
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Igazabol segitett a tegnap este meg kadarist es megmertem az R423,R424 ellenallasat vagyis folytonosagat,ami jo lett elmeletileg ,aztan a sorvegtranzisztor collectorja es a tuner kozt is mertunk amitol a meromuszer dioda allasban kiakad,vagyis novekedik
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Növekedni , azért növekedett , mert abban a körben lévő kondenzátort bele mérted , és ennek a kisülését , illetve töltését láttad a műszeren.
A trafónál mértél értékeket vannak ?
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
A trafo az-az alkatresz amelyik jo magas es fekete igaz?es olyan felkorben majdnem egymas mellett vannak a labkiosztasok
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2013
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Az a sorkimenő az is trafó ha úgy nézzük , de nem .Ami a táp egységnél trafó arra gondoltam .Amit feltettél képet azon pont az van .
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
a-D817 katodja-0V
-D819 -----------0V
-D822 -----------00.4V a meromuszer 200V allason van
-D818 -----------0V
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Akkor az a tápegység nem működik.Ne legyen a tévé feszültség alatt , és ezután a primer körben kell keresni a hibát , mert ez a táp nem megy.Semmi kimenő feszültséget nem ad.a tápegység résznél a hűtőlapon lévő alkatrészeket ki kell mérni .A primer oldalon diódák ellenállásokat kimérni.stb stb stb
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Ezen az oldalon mondod igaz?

CIMG2925..jpg
    
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Igen sz a primer oldali rész ott kell keresgélni hibát.
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Csak folytonossagot a kondiknal?es ellenallast a diodaknal igaz?de a zener diodakat?hogyan kell merni?
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Talaltam egy olyan diodat ha jol olvasom D802 jelolessel amin oda vissza hasonlo az ellenallasi ertek 095-093 ohm,ez elkepzelheto,hogy jo?
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Nagyon sok ellenallason nem tudok merni folytonossagot,sot gondolom,hogy az iment emlitett dioda sem jo!!!mertem egy olyan ellenallast is ami nem sipolt de volt ellenallasi erteke,az vajon jo vagy sem?
(#) moltam válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 26, 2013 /
 
Helo.
Kiforrasztva is meg kell mérni, mert lehet, hogy belemérsz valami másik párhuzamos alkatrészt. Ha úgy is ua. az eredmény, akkor halott a dióda.
(#) eyess válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ellenállást ne dióda mérés állásban mérj.Az ellenállás nem fog neked sípolni csak max mondjuk talán 10 ohm ig.
A dióda állásban a műszer ellenállás mérési funkciója 2kohm max ettől feljebbi értékeket már nem tud megjeleníteni.Szóval , ha ellenállást mérsz akkor a műszert is olyan állásba kell tenni Pl : egy 100k ohm os ellenállás méréshez 200 as méréshatárba.
És valóban , ha kérdéses alkatrész jelentkezik méréskor , akkor at alkatrész egyik lábát kiemeled , hogy ne legyen benne az áramkörben , ez ellenállás , dióda mindegy tehát kiemeled , és ha úgysem fedi a valóságot , tehát egy dióda oda vissza mutat értéket , és egy ellenállás sem azt az értéket mutatja , azt bizony cserélni kell.
A fentebbi kérdésedre a válasz a zéner diódákat is úgy mérjük , mint a többi diódát , tehát annak is csak egy irányba szabad vezetnie.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) kadarist válasza eyess hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ez relés tápegység, tehát a fő tápegységet lekapcsolja a vezérlő, ha valamilyen rendellenesség van. Ezért nem működik a fő tápegység.
(#) asdasd. válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Sajnos nem segített rajta, viszont felfedeztem még egy képhibát talán össze is függ a másikkal. Csináltam róla képet. Tehát hangerő meg minden egyéb kijelzése elcsúszva megjelenik feketével is.

Kép1131.jpg
    
(#) kadarist válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ezt az elcsúszást adásképnél is nézd meg. AV-ről is ilyen fényerőváltós a kép?
(#) dannyc27 válasza moltam hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Igazad volt a kivett dioda igy mar jo!!!koszonom a felvilagositast
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
A kondenzatorokat folytonosaggal kel merni?
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Nem, hanem kapacitásméréssel. A szakadásméréses vizsgálattal legfeljebb a zárlatukra derül fény.
(#) dannyc27 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
kapacitas merom nincs,akkor elkepzelheto,hogy,hogyha nem sipol akkor jo?
(#) kadarist válasza dannyc27 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Igen, elképzelhető, de inkább az alkatrészekkel és azok mérésével légy tisztában, mielőtt egy bonyolult elektronikus készülék javításába kezdesz. Vedd elő a régi tankönyveidet, meg az újakat és olvass. A te eseted már régen nem a tévészerelésről szól, hanem alkatrészismeretről és elektrotechnikáról.
(#) dannyc27 válasza eyess hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Igazad volt a kivett dioda igy mar jo!!!koszonom a felvilagositast
(#) asdasd. válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
A tunerje nem jó az biztos, de azt nem is akarom megcsinálni, mert úgyse lesz már adás sokáig. AVről nem csúszik így el, de ott is a kép felső harmada stabilan világosabb mint az alja. Nem vibrál csak világosabb.
(#) kadarist válasza asdasd. hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Én valamilyen tápszűretlenségre gondolok. Át kellene kondizni a tápfeszültségek puffereit meg a hálózati nagy puffert is cserélni kellene legalább egy próba erejéig. Még egy kérdés: teletextnél és RGB-bemenetről is világosabb a kép felső része?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2013
Következő: »»   845 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem