Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Sziasztok!
Bocs a kicsit off-ért, de nem tudja véletlenül valaki hogy miért nem reagál semmilyen megkeresésre a békéscsabai MikroPAN nyákgyártó Kft? Köszi
Igen azokra gondoltam , de valahol csak van egy fénymásoló ott arra felétek is azzal is lehet .0
Egyébként a beültetés a szép. A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
Talán a következő nyákomat megtudom csinálni vasalásossal.
Csak azt nem értem, hogy a trafó miért melegszik ennyire. pár perc alatt 60fokot is eléri. 1 óra alatt meg 80 fokra melegszik fel.
Szerintem az ic alatt a lábak közt összefolyt az ón és zárlat van.
Ezt ki tudod mérni , ha valamelyik lábak közt rövid zárlatot tudsz mérni ,és nem szabadna lenni, akkor meg is van a melegedés oka. A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
Nincs sehol zárlat. Kétszer is megnéztem. A trafó meg terhelés nélkül is melegedik, ráadásul még hangja is van.
Ja ezt nem írtad .Két dolog lehet , vagy menet zárlatos a trafó , ha hangja van , akkor ezek szerint már volt szétszedve .Gyárira nem jellemző a hang , és még egy vannak egyes trafók bizony ami annyira alul méretezettek , hogy magukban is képesek már melegedni terhelés nélkül , vagyis nincs meg a megfelelő menet szám primer oldalon.
Még nem volt szétszedve. Van még egy másik ugyanilyen. Azt egy rádiósmagnóból szedtem ki. Elégett a primer oldala és egy kicsit szétégette a műanyagot amire rögzítve volt. De azt a 80 fokot stabilan tudja tartani legalább.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
Hátha ugyanilyen , akkor meg van az esélye ennek is , hogy úgy fog járni mint az előző.
Nem olyan sokból tart egyébként megtekerni egy ilyen trafót , sőt még csévetestem sem olyan nagy dolog csinálni hozzá.
Arra meg nincs kedvem. Van itt egy nagyobb trafóm. De ennek van 2x20V-os ága is. Úgyhogy akkor meg kéne csinálnom egy erősítőt is hozzá, hogy legyen értelme. Így akkor lenne egy jó kis fejes kimenet és egy végfok is egyben.
SRÁCOK! Az miért van, hogy nitrohigítóval és ronggyal tisztítom le a nyomtató festéket a vasalt panelról és mind beleivódik az üvegszálba, és nem lehet kimosni belőle?? 2 panelem elment így.. Mért ver Isten ennyire engem. Miért????
Te is beleestél ebbe a csapdába ?
Korábban leírtam részletesen miért van ez így. De ha le akarom rövidíteni , akkor azt írom neked erre , hogy nem szabad vizesen oldószerrel eltávolítani a nyomtató festékét a nyákról.A mi értékre a választ megtalálod kicsit visszább. A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
Süsd meg, egyik sem volt vizes. Se a rongy, se a panel. Belinkeled a miértet? Hogyan távolítsam el, amit beivott???
Megtaláltam a válaszodat, de itt más lehet a gond. A paneleket még szombaton marattam, azóta semmilyen víz se érte...
Ami beleivódott , azt már nemigen tudod kiszedni a rostok közül.
Azért van ez , mert a maratószer a nyák már nem rézzel fedett részét megbontja , és a rostok közzé be tud szivárogni az oldószer a festékkel együtt , ami sajna ott is fog maradni. Próbáld ki egy nyák sima nem rézzel bevont felületéra vasalj valamit , és azt mosd le nitróval semmi baja nem lesz a nyáknak , és nem tud beleszivárogni sem.
Kb. 80%-át már sikerült eltüntetni CIF súrolószer+körkörös mosogatószivacsos súrolással. Mit tegyek a prevenció érdekében? Lehet, hogy rossz a nitrohigítóm? Veszek szerintem egy másikat, megpróbálom azzal..
Azt tedd, hogy legközelebb CIF súrolószerrel próbáld leszedni nitrohigító helyett. Nekem simán leviszi.
Csak simán CIF? Mindjárt ki is próbálom!!!
Sziasztok!
Galvánónozással lehet javítani az kisebb alámarások miatti vezetősáv hibákat? Egy kicsit csíkoz a lézernyomtató, ezért a csíkoknál kicsit alámaródik, matt barnás lesz a réz alatta. Vagy ezt csak "pákás ónozással" lehet megoldani? Köszönöm
A legfinomabb fémgyapot , és semmi folyékony anyag nem kell .Persze ha már ezután lejött a toner por utána már lehet neki menni bármilyen folyadékkal , csak amíg rajta a por addig ne.
CIF+szivaccsal 25percig szenvedtem, megizzadtam mint a fürdős k.... Ezt nem vállalom be többször, főleg, hogy most jönne az ettől 4-5x nagyobb panel...
Ettől megkímélheted magad .Elszaladsz gyorsan egy boltba veszel egy zacskó fémdörzsit , de ne azt mint amelyik úgy néz ki mintha most esztergálták volna hanem , azt az egész finomat többé nem lesz ilyen gondod , ja ezzel leszedni nem több mint 1 perc talán.
Mindig nitróval mostam le a vasalást. Soha nem maradt nyoma. Vaskloriddal maratok.
Korábban én is, de nem túl régen történ meg először amit még 1-2 órával ezelőtt írtam le, hogy beivódik a nyomtatófesték, és nem lehet letörölni... Ma meg mind a 2 panelnál ugyan ez történ meg... Ja, és én is vaskloriddal maratok...
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2013
Valamit rosszul csinálsz. Nekem a CIF + gumikesztyűn keresztül az ujjam a 90%-át leviszi a tonerpornak. A maradék CIF + dörzsiszivacs kombinációval megy le. Egyúttal le is van tisztítva a következő menethez.
Idézet: „Mit tegyek a prevenció érdekében? Lehet, hogy rossz a nitrohigítóm?” Fotózzál, vasalgatás helyett...
Fotózott ő csak legutóbb is többe került a leves mint a hús.
Egyszer én is megjártam ezt az utat, azóta ipari acetonnal mosom a panelt
Szedi is lefele mint a forrókés az olvasztott vajat, csak egyre kell figyelni, hogy ne legyen az egész panel pucolása közbe szünet, ameddig teljesen le nem törölted.... Akkor ez is képes csíkokat hagyni, de nem durván. Egy sima felcsiszolás eltünteti, csak azé nem szeretem ha ilyen miatt még "koptatni" kell a rezet. |
Bejelentkezés
Hirdetés |