Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   944 / 1385
(#) fordkapcs válasza janikukac hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Ha arról a kék fóliáról van szó, egyszer használtam, szinte el sem lehet rontani, kifogástalan lett a nyák amit készítettem vele. A vasalás után csak le kellett húzni, és lehetett maratni. Szóval szerintem nagyon jó, csak drága.
(#) janikukac válasza fordkapcs hozzászólására (») Aug 1, 2013 /
 
Igen, arra gondolok.. Köszi az infot!
(#) havranarpi hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy a JPG és PNG képeket ,hogyan nyomtatjátok 1:1 méretben?
Mert én akármit töltök le az nyomtatásnál teljes lap méretű
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Jó gyorsan
Mibe akarod nyomtatni ?Mármint csak a nyomtató saját drájverével , vagy valami képnézőből ?
(#) eyess hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Kicsit színesítem az oldalt na meg olyan rég tett már valaki fel képeket .Előre is bocsi csak web kamerás lehetőségem volt most.
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Windows-os képnézegetőből próbáltam
(#) vicsys válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Abból sajna nem fog összejönni. Még egy nyavalyás paint-el is jobban jársz. Azt hiszem Attila86 írta le részletesen az Irfan wiev használatát, e célra. Keress rá.
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Azzal is lehet csak be kell állítani nézd csak .Persze ez csak látszólagosan ad neked jó méretet .Mert vagy a tervezőből , vagy olyan képszerkesztő programból , amin látod a jó méretet szokták kinyomtatni.
De az is lehet , hogy , így is megkapod a jó méretet ki kell próbálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) Doky586 válasza eyess hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Ez tetszett..: "csonkolva a legjobb kitöltéshez".. ez nyák esetén ideális..?
Általában a nyákok mérete nem 10x15cm.
(#) eyess válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Olvasd el figyelmesen , amit írtam. Egyébként neki az volt a baja , hogy mindig teljes oldalt kapott nyomtatáskor .Ez lett megmutatva hogyan kell állítani , de hogy ez most a jelen esetben neki , jó e a nyák méretéhez , ezt nem tudni , lehet , hogy pont jó , lehet , hogy nem.
Ezt ki kell próbálnia másképp nem fog menni.Egyébiránt nem kikötés lett , hogy csakis ezt használja útmutatás jelleggel lett feltéve , és mellékesen meg lett jegyezve , hogy az adott nyákszerkesztő programból szoktak nyomtatni , illetve , ha nincs olyan , akkor egy képszerkesztő segítségével amivel betudja állítani a neki megfelelő méretet .

T9öbször nem írom le .
(#) elektrorudi válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 2, 2013 / 1
 
Miért kell kép formátumból NYÁK-ot csinálni? Szerintem (majdnem) bármelyik kapcsolás NYÁK-ja letölthető az őt létrehozó progi fájljaként. Legrosszabb esetben *.pdf-ből csinálnék NYÁK-ot, de inkább abból sem. Ha nincs meg az eredeti forma, akkor inkább újrarajzolnám valamelyik NYÁK-tervező progival...
Bocs, nem ezt kérdezted.
(#) havranarpi válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Omegalabs-on találtam egy nekem ideális kapcsolást.
És a cikkben csak kép van a nyákról Bővebben: Link
(#) Doky586 hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Ugyanolyan jó nyomatot lehet készíteni papírra .gif vagy .png -ből is mint .pdf vagy .lay -ből, csak érteni kell hozzá. Multkor kiderült hogy a modik a nyákrajz kinyomtatását nem tartják a nyák-lap készítés egy lépésének (csak számítástechnikának), így itt ez off, de ezen fórumon más topik sem foglalkozik ezzel.
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
És ezzel most mi is lenne a gond nem tudod az eredeti méretet vagy ?Nem megfelelő a minőség vagy ?
(#) gambler hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogyha az ültetési oldalra vasalom a pozíció feliratot, akkor hogyan tudom minél jobban eltávolítani a beivódott papírt? Amikor kiszárad, elég csúnya.
(#) tomipap válasza gambler hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Tul melegen vasalod es szerintem tul sokaig is. En csak akkor jartam igy, ha tulzasba vittem a vasalast. Normalis esetben a papir nem eg bele a nyakba.
(#) eyess válasza gambler hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Gondolom te arra gondolsz , hogy utána kifehéredik igaz ?
(#) tomipap válasza eyess hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Nem. Akkor felreertettelek. Nekem erre van egy bejaratott zoknim Befujom picit WD40-el es attorlom vele. Korom fekete lesz. Es a ket eve igy keszult panel meg mindig az. Eddig bejott.
(#) CHZ válasza gambler hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Már sokszor leírtam, töröld át WD40-el. Jó lesz száradása után is.
(#) eyess válasza tomipap hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Tudom ezt nem nekem szántad , de vettem ok semmi baj.
(#) tomipap válasza eyess hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Bocs. Valoban nem, csak mar keso volt.
(#) Doky586 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Arra, hogy ha bárki leírná havranarpi-nak azt hogy kell kinyomtatni a nyák-rajzot akkor az: számítástechnika, tehát itt off lenne, és kitörölnék a hozzászólását..

Itt egyedül elektrorudi újrarajzolási módszere a divat, vagy kérje el az eredetit (a két éve elhunyt tervezőtől) és szerezze be az Orcad, Protel vagy bármilyen exotikus programot és azzal nyomtasson - választ hallani. Pedig pl egy 500 alkatrészes nyáknál ez hetekkel megnövelheti az elkészítés idejét, és a progi beszerzése se biztos hogy ingyen megoldható.

Egyszerűbb egy mindenki számára weben megnézhető .gif -ben terjeszteni a nyákrajzot. Csak itt ehez nem egyszerű segítséget kapni.
(#) Mdavid válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Akkor már miért nem pdf? Azt lehet vektorosan menteni...
(#) Doky586 válasza Mdavid hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Akkor már emlegetnéd (a két éve elhunyt) tervező anyukáját?
XYZ utánépíteni akarja, nem tőle függ mit kap...

Egyébként egy .gif egy html fileba berakható úgy hogy látszik; a .pdf nem látható, csak letölthető.
(#) _vl_ válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Speciel ezen kár erőlködni, nem olyan minőség, hogy megérje. Be kell rajzolni saját panelrajzoló progival, és csókolom.
(#) Mdavid válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Én nem erre a konkrét esetre gondoltam, hanem általában. Feláll a szőr a hátamon a jpeg, és társaitól.. Ha egyszer már valaki megtervezi, és meg is osztja a munkáját, tehát közkinccsé teszi, akkor már miért nem lehet úgy tenni ezt, hogy használható is legyen, ergó vektoros formátumban. A gif lerontja a minőséget. A webes nézegetés meg szerintem huszadrendű dolog, ha valakinek kell, úgyis letölti, max utána kitörli.
(#) eyess válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Szerintem mindenki kap segítséget , de ehhez hozzá tartozik az is , hogy "néma gyereknek az anyja se érti a szavát ."
És én vagyok neked csak az egyik példa arra , hogyha valaki meg kér , de még ha nem is , sokszor tettem olyat , hogy egy nehezen megszerzett rajz , és még ráadásul kivehetetlen minőségben volt meg csak.És rászántam az időt , és segítve ezzel újjá varázsoltam.Ezzel fenntartva az adott rajz minőségbeli szinten tartását , és későbbi felhasználhatóságát mások számára is.
Úgyhogy szerintem igenis van segítség , csak el kell mondani érthetően mit is szeretnénk.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2013
(#) Doky586 válasza eyess hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Idézet:
„Szerintem mindenki kap segítséget”

Persze ha az segítség hogy "rajzold újra", akkor igen..
Egyébként a lenézett módszerrel már 2perc alatt végzett volna, így most rajzolgathat jóideig..

A .pdf valóban jobb, bolondbiztosabb, és 10-es IQ-val is használható, de szinte ugyanezt nyújthatja egy .gif is, csak azt tudni kell kinyomtatni..
(#) eyess válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Az egy dolog , hogy ki mit javasol , de az is egyfajta segítség tipp adás , vagy alternatíva esetenként.
De még mindig nem derült ki , hogy mi is a baj azzal a rajzolattal.
(#) _vl_ válasza eyess hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Idézet:
„De még mindig nem derült ki , hogy mi is a baj azzal a rajzolattal.”

Pl. ez. Hogy ott pontosan 1 pixel, azaz kb. 3.8mil = 0.08mm a szigetelőtávolság a két vezető között. Na sok sikert a házilagos legyártáshoz...

rajz2.png
    
Következő: »»   944 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem