Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1069 / 1679
(#) Buvarruha válasza gambler hozzászólására (») Aug 3, 2013 / 1
 
Szükség lesz rá, én PC táphoz csináltam műterhelést és 80W-nyi ellenálláson 70W-os terheléstől kiforrasztották magukat 10 perc alatt.
(#) CHZ válasza gambler hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Idézet:
„Nincs teljesen leültetve a panelra.”

Nagyobb távolság, kerámia távtartókkal hatásosabb lehetne.
(#) killbill hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Hali!

Műterhelés és ami felfűti... 16x2A RDM/DMX PWM LED Driver (384W). Maga a műterhelés csak 15 x 22W. Ha megy pár percet statikus fehérrel, elképesztően melegszenek az 5W-os 33 Ohm-ok. Szobaventilatorral hűtöm.
(#) SKY hozzászólása Aug 3, 2013 / 1
 
Üdv!
Terveztem egy egyszerűbb Gauss mérőt. +-600G (1000G), polaritás indikálás leddel. Kijelzés: 4 digit 1 tizedes pontossággal. A multiplexált kijelzés miatt keveset fogyaszt az áramkör, a stabilizátor sem igényel hűtést, nem úgy mint az előző verzió.
Nem tudjátok, hogy hol lehet beszerezni olyan szenzort, ami képes 0,1T felett is mérni, akár 1T-ig is?
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) janikukac válasza SKY hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Nagyon igényes munka, gratulálok!!!
(#) szücsien válasza killbill hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Profi munka. Jól látom, hogy eurocircuits-nél készült a panel? Nem lehetett olcsó.
(#) kaqkk hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
PC játékhoz csináltam egy kéziféket a fiaimnak. Sajnos ennél komolyabb dologra nem lehet használni ezt az állványt
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Nem semmi!
Ui.: Ha már ilyen jó a kézügyességed, tehetsz a végére egy egy faragott krumplit és akkor még bélyegezni is tudsz vele. Milyen univerzális kis állvány ez!
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) szabi83 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Klassz
(#) killbill válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Köszi!

Beültető cég rakta össze (Endi-97 Bt), pasztázva, kézi alkatrész berakodás, 6 zónás reflow. Aztan én a vaksi szemeimmel összegányoltam, mert el@tam két ellenállást és ki kellett őket cserélni más értékre. Kicsit az egyik LED megfonnyadt, meg ótvaros a két ellenállás, de ez prototipus... Majd lepucolom.

@szücsien: Jól látod, eurocircuits panel, de annyira nem is drága. 0.25mm kész furatok, 0.15mm vonalak, 0.15mm szigetelések, aranyozott felület. A 30 db panel (33-mat kaptam), plusz a rozsdamentes pasztamaszk volt 75 rugó ÁFA-val. Pasztamaszk nélkül kb. 2000 Ft egy panel ennél a darabszámnál.
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Nem a kézügyességem (a kreativitásom ) a jó ! Ez eredetileg egy nyákfúró állvány volt csak egy kis átalakítást igényelt hogy legalább erre a feladatra jó legyen
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2013
(#) havranarpi válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Igaz!Tényleg semmit sem ér.
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Tudom. Viccnek szántam.
(#) trabi007 hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek legújabb alkotásomat, bár a villanymotor bekötésén kívül semmi elektronika nincs benne, de az alkotás öröme, és a sikerélmény az nem hiányzott .
Akinek nem egyértelmű hogy mi ez, annak elárulom hogy egy lekicsinyített terménydaráló.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
(#) Kovabe válasza trabi007 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szép, a daráló részét hogy csináltad? Mármin a kés részét? Nekem is valami hasonlót kell csinálnom.
(#) elektrorudi válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Na, ez a nem semmi! Döbbenetes. Gratulálok!
Ezért érdemes olvasni a Hobbilelektronikát...
(#) erdgab válasza trabi007 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szép munka,lakatos vagyok tudom mit mondok.Anno én is készítettem darálót csak nagyobbat,meg traktort is.

SAM_0400.JPG
    
(#) zoly15 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szép kis traktor ez!
Ha jól látom 2T trabant motor van benne, és a hátsó hidat hajtod, a gyári trabi difit hogyan "zártad össze"? Hegesztés, vagy valami hasonló?
(#) erdgab válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 4, 2013 / 1
 
Hátul egy leszűkített Tudor híd van alatta,difizár nincs,a trabi váltóban a difi le van hegesztve.Az első híd skodáé a kormányművel együtt.A második váltó valami teherautóé.Van rajt hidraulika is és van hozzá egy egytengelyes pótkocsi is.
(#) zoly15 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Ügyes szerkezet, gratulálok hozzá! Én is nagyon boldog lennék ha ilyet építhetnék
(#) szabi83 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Jó kis Trabi motor.
(#) erdgab válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Köszönöm!
Már nem az első gépem,1992-ben építettem egy darázsderekú,összkerékhajtásút,hidraulikával,pótkocsival,ekével,olyan T4K minta alapján,eladtam,abból vettem az első autómat.
(#) violin válasza erdgab hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Nagyon király! Egyszer a faterom is csinált egy ilyen vasat....250-es JAWA blokkal....két Wartburg váltóval. 16 előre/4 hátra fokozat...4 kerék meghajtás/kormányzás....egy központi tárcsafék...
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
(#) Tibi98 hozzászólása Aug 5, 2013 / 5
 
Sziasztok!

Megosztanám Veletek eddigi egyik legnagyobb DIY projektem végeredményét. Igaz ugyan, nem elektronika, de szorosan kapcsolódik hozzá, talán elnézitek ezt nekem...

Történetesen egy hangfalpárról lenne szó, mely DIY körökben Gleden néven vált ismerté, Barják László (a. pagrus) fejlesztése, és számos utánépítés készült már belőle. Eredetileg egy 2 utas kis monitor doboz, mely aztán kapott egy mély-kiegészítést csak a biztonság - no meg a tüdőt-verő mélyhangok- kedvéért...

Az építés rendkívül sok munkaórát emésztett fel, mivel sajnos nincs meg a kellő technikai hátterem, felszerelésem, és nagyon sok tekintetben ez volt az "első" számomra, gondolok itt: első ívelt oldalfalú doboz, első furnérozás, első pácolás, többrétegű lakkozás, első bőrözés, és még sorolhatnám...
A munka során sokszor kívántam azt, bárcsak csináltam volna még egy párat párhuzamosan, hiszen az egyik dobozon elvégzett munkafolyamatok a másikon már annyival egyszerűbben, jobban mentek (nagyon nagy igazság: "gyakorlat teszi a mestert"! ), így a második pár már tökéletes, lehetett volna, illetve ha nem is -mert ugye tökéletes nincs-, de már nem vétem volna el azokat a hibákat, amit az első doboznál.

Összességében nagyon sokat tanultam az építés során (főleg a saját hibáimból), volt hogy napi 14-16 órákat dolgoztam rajta, közben többször is megfogadtam, "ilyet soha többet!", hihetetlen mennyire macerás egy ilyen doboz elkészítése (nem számoltam az elejétől kezdve, de így utánaszámolva, legalább 5-600 munkaóra van bennük).
Természetesen a végeredmény mindenért kárpótol!
Előre félek, hogyha egyszer odakerülök, hogy megválok tőlük, nem lesz ember a földön, aki még csak jelképesen is megfizetné a bele fektetett munkát... Márpedig rossz szokásomhoz híven, még be sem fejeztem a dobozok összeszerelését, máris a következő projekten járt a fejem...
"szerencsére" egy költözés, és a "nagybetűs Élet" megkezdése most megakadályoz benne, hogy hasonló projektekbe kezdjek, így egy darabig kénytelen leszek élvezni munkám gyümölcsét...
No nem olyan rossz dolog ez azért, nehogy panaszkodásnak vegyétek...

Esetleg ha valakinek nagyon sok ideje van, és kíváncsi a doboz építésének részletes dokumentálására, rengeteg képet talál róla az alábbi linken:
Képek
(#) Tibi98 hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
Kiegészítésképpen akkor felteszem még egy-két kisebb munkámat is:

Az egyik, egy hangfalállvány, melyet sebtében, mindössze 3 nap alatt "dobtam össze" még költözés előtt, mivel a Gleden alsó részét az új lakásba nem hoztam magammal (túl nagy, illetve fölösleges is a relatíve kicsi szobába), így szükség volt egy állványra.
Megpróbáltam dizájnban valami hasonlót kitalálni.
A szerkezet magassága 58-70cm között fokozatmentesen állítható, így a hangfal megfelelően pozicionálható a hallgatási magassághoz.

Az előzőhöz hasonlóan, erről az építésről is készült viszonylag részletes kép-dokumentáció:
képek
(#) Tibi98 hozzászólása Aug 5, 2013 /
 
És végül egy kisebb hangfalpár, melyet eredetileg PC-hez szántam, de mint utólag kiderült, akár teljes értékű hangfalként is megállja a helyét úgy 20nm-es helyiségig. Döbbenetes, mire képes ez az aprócska kis hangszóró...

Ebből két párat is készítettem, különböző dizájnnal (illetve volt egy köztes -fekete- verzió is, de ez nem nyerte el a tetszésemet, így inverzbe változtattam a színvilágot ).

A szokott részletes dokumentálás:
képek
(#) Tibi98 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Köszönöm!
Valóban valahányszor megpillantom őket, büszkeség, és öröm önti el a szívem...
Hát még ha megszólalnak...
(#) Gabó válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Le a kalappal! A gyáriak nem nézek ki ilyen tutin, mint ezek.
(#) Johnny0004 válasza Tibi98 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Üdv! Gratula, gyönyörűek!!! Az alsó nagy dobozokban hány centis a mély? A hangváltó saját gyártmány?
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
(#) Tibi98 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Aug 5, 2013 /
 
Köszönöm!
A mély 25 centis.
A hangváltók egyáltalán nem bonyolultak, a tervező megadott persze egy kiindulási alapot, amit aztán mindenki a saját ízlésére finomíthat: a mélyközép direktbe szól, mindenféle vágás nélkül, a magas előtt van egy kondi, valamint egy szint-illesztó soros ellenállás, a mélyet pedig egy másodrendű váltó vágja.

Az ilyen típusú váltáshoz persze megfelelő hangsugárzók kellenek, manapság sajnos nagyon kevés az olyan mélyközép, amit nyugodtan lehet engedni szélessávban szólni, bármilyen bántó közép-magas hangok nélkül, nem hiába. Sajnos mind a mély, mind a mélyközép már egy kifutott széria, és elég nehéz a ma kapható hangszórók közül megfelelő helyettesítőt találni. (hozzátenném, hogy a doboz relatíve magas, 91dB érzékenységű, elsősorban kis teljesítményű, csöves erősítőkhöz lett tervezve)
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2013
Következő: »»   1069 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem