Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   237 / 583
(#) lukovicsek válasza .colin hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Nem tudom te vagy ott!
(#) swad hozzászólása Aug 3, 2013 /
 
Sziasztok!
A napokban szert tettem egy AEG LAVALOGIC 1620-as mosógépre... bekapcsoláskor a kijelzője (587A rajzszámú alkatrész a robbantott ábrán) halványan elsötétedik, más egyebet nem csinál. Se háttérvilágítás, se semmi... ( a programválasztó kapcsoló is ezen a panelen van szerelve) az üstház világítás az működik, ha kinyitom/becsukom az ajtót, de ha jól néztem, azt az 587-es rajzszámú panel vezérli. Szerintetek első olvasatra hol keressem a hibát?
Üdv: old
(#) botesz válasza swad hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Lehet hogy kezd kipurcanni a tápegysége.
(#) lukirobi válasza .colin hozzászólására (») Aug 3, 2013 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Sajnos csak kedden lesz időm szétszedni.
(#) lukirobi válasza .colin hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Most van csak időm szétszedni a mosógépet. Hogyan tudom ellenőrizni, hogy a fűtőbetét, vagy az érzékelő hibás?
(#) 1984white válasza lukirobi hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia!
Multi kell hozzá és legkönnyebben úgy, hogy megnézed a manualt, abban le van írva az ntc és vagy a fűtőbetét ohm értéke. Ha rövidzárt vagy épp szakadást (nagyobb mint 10kohm) mérsz a betéten, akkor biztosan rossz. Az ntc-nél pedig megvan adva hogy 25fokon és 80fokon mekkora az értéke. Utóbbit forróvízben próbálhatod, úgy hogy belerakod az ntc-t és úgy (is) méred.
(#) stevepapa válasza 1984white hozzászólására (») Aug 6, 2013 / 1
 
Célszerű a f.betétet is vízben, testzárlatra is megmérni. Nem az igazi, de többször kibukott ha átvezetett.
(#) 1984white válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Ez sem rossz ötlet!
(#) otto54 hozzászólása Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki,hogy a Hausmeister HM3055 mosógépben az NTC milyen értékű?
Egy Service Manualt is köszönettel vennék!

Üdv. Ottó
(#) lukirobi válasza 1984white hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Köszi a segítséget, de lehet, hogy csak érintkezési hiba volt / vagy én voltam béna /, mert szétszedtem, újból összeraktam és azóta működik.
De azért még egyszer köszi!
(#) maszek0005 válasza maszek0005 hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szia Laci!!! Igazad volt, mert az ajtózár volt összeégve. Csere után a páciens meggyógyult. Hálás köszönetem MINDENKINEK a HASZNOS infókért! Tisztelettel: Jani
(#) 1984white válasza 1984white hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Összeraktam a gépet, ajtó tetőt és üstgumit is cseréltem. A gép maximálisan korrekt lett, megérte a munkát. Előzőleg az elektronikát is megjavítottam már.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
(#) Busz hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Wirlpool AWE 8725 néha de nem mindig kiírja az F14-es hibakódot és nem indul el. De van olyan program ahol meg elindul hiba nélkül.
Ennél a típusnál az F14 hibakód mire utalhat?
Ritkán volt használva, állásában is törlődhetett a memória?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Az F14 eeprom hibát jelent.
(#) .colin válasza Busz hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Túl van csordulva a memória. Csak újra kell programozni.
(#) kis59 hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Üdv!
Van egy közel 6 éves Ariston AMXXF 149 mosó-szárító gépünk. Kb. 5 évig megbízhatóan működött (3 gyerek - sok mosás), de ekkor a szárítóprogram megadta magát. Ez különösebben nem izgatott, mert igazából csak a csecsemőruhák szárítása miatt kellett.
Később nagy ritkán megjelent az F-06-os hibakód, de ez kikapcsoláskor eltűnt.
Most viszont nem egyszerű a helyzet, induláskor (szívni kezdi a vizet) Megjelenik egy F-01-es kód - ez nem tudom, hogy micsoda- és minden így marad, semmire nem reagál, még kikapcsolni sem lehet.
Lehetséges, hogy panelhiba? Ha igen, gondolom, hogy sok pénz lenne, ami most nagyon nem hiányozna, mert épp most adta meg magát a hűtő (6 év után), kellett vennünk egy újat, egyébként is nadrágszíj van.....
Tud valaki tanácsot adni?
(#) botesz válasza kis59 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
A táblázat alapján az F01 motorhiba az F06 pedig programkapcsoló hiba.
(#) botesz válasza kis59 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Lehet hogy elfogytak a szénkeféi és ezért nem megy először ezt nézd meg.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) oldretro hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Üdv, mindenkinek. Elektra Bregenz WAF 7120 mosógép hibakód. Bekapcsoláskor villog a centrifuga led visszajelző az 1000-es számnál, más nem történik. Service menübe belépve külön mindent megcsinál.
Segítség kellene mi ez a hibakód, és merre induljak el. A panel sértetlen kivülről, javítva még nem volt. Tehát Bregenz géphez értő személyt keresnék.
Előre is köszönettel.
(#) kis59 válasza botesz hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Köszi szépen, holnap szétszedem.
(#) kis59 válasza botesz hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Üdv!
Fölborítottam a gépet, úgy nézem, hogy ez kefe nélküli motor. Az a lehúzott valami egy forgásérzékelő ?
A motor egyébként nem szorul, szaga nincs.
Most nem tudom, hogy hogyan tovább ...
(#) matyusz válasza kis59 hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Üdv.
Az a tekercs amit levettél oldalra az a tachométer az érzékeli a "fordulatot" a tengely végén az a mágnes indukál benne fordulattal arányosan feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) jilles hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Hali! Van egy whirpool AWO/D6104D gépünk, ma a program automatika folyamatosan átlépi a centrifugát, illetve beragad 16 percnél, csak pumpál és enyhén forgatja a ruhát, aztán más programnál 13 és 9 perceknél beragad, és onnan sehova. Hiába veszem le az alap 1000 es centrifugát, mondjuk 600-asra, meg sem mozdul a programmal. Éppen lejárt a garancia időszak, gondolom vezérlés csere? Ez a legdrágább mulatság....
(#) jilles hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
6. érzék... csak a gondunk volt vele a két év alatt is... kevés ruha, így érzékel, úgy érzékel, átklépte a programokat stb...
(#) botesz válasza jilles hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Nézd meg a légsűrítőt lehet hogy eldugult vagyis nem kapcsol és azt érzékeli hogy tele van vízzel.És amíg víz van benne centrizni sem fog.Illetve a fűtőszálat is meg kéne nézni lehet hogy testzárlatos.
(#) botesz válasza kis59 hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Egyáltalán kap áramot a motor?Ha nem akkor a panelon lesz a gond ha pedig kap és mégse megy akkor szerintem motorprobléma.
(#) jilles hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Köszönöm, mindjárt aláfekszem...
(#) jilles hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Megnéztem, üres, nem tömitette el semmi sem. A tetejét is leszedtem már, megmozgattam a csatlakozókat amiket elértem. A fűtőszálat én nem tudom ellenőrizni sajnos. Semmi változás, nem centrifugál. Programonként változó időpontokban ragad be, és nem centrifugál. 40 fokos proginál 13 percnél, 30 fokoson 9 percnél, sima centrifuga programon 13 percnél, más műszálas 40 fokon 7 percnél ragad be. Vélelmezem ezek után szerelő...
(#) jilles hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Próbát csináltam most öblités, centrifuga külön program, megint áll 13 percnél és nem megy, csak forgatja a ruhákat....
(#) botesz válasza jilles hozzászólására (») Aug 10, 2013 /
 
Próbáld ki a hidegmosást. Amúgy nem is próbálkozik felpörögni hanem csak forgatja jobbra-balra?
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
Következő: »»   237 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem