Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   427 / 607
(#) norbi97 hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Sziasztok!
Építettem két mono erősítőt egy panelon az egyik tökéletesen működik a másik meg sem szólal .
Tudnátok nekem abba segíteni hogy hol kezdjem el a probléma keresést ?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
(#) akos153 válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Nézd át a forrasztásokat. Mérj feszültséget, eljut-e az IC-ig az áram. Nézd meg a kondenzátorokat hogy megfelelő polaritást a megfelelő helyre tetted-e. Nézd meg a mute ágat is.
(#) norbi97 válasza akos153 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
A forrasztásokat megnéztem alkatrészeketis és még a feszültségek is meg vannak .

TDA7294.jpg
    
(#) reloop válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Szia! Mekkora tápfeszültség és testhez képest mekkora feszültséget kap a 9 és a 10-es láb?
(#) norbi97 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
A bemenő tápfeszültség 2*32v
9-es láb 5,1V
10-es 168,5mV
Ezeket mértem .
(#) reloop válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 7, 2013 1 /
 
Mivel a 10-es lábon 3,5V-nál kisebb a feszültség, az erősítő némítva van. Nézd meg a 10k és a 30k ellenállások közötti szakaszon mennyi a feszültség. Ha ott 3V felett van, akkor a 10µF környékén átvezet a panel.
(#) norbi97 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
A 10k és a 30k között a testhez képes 3,94v van .
(#) reloop válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Az remek, a 30k és az IC 10-es láb között valami vezet a test felé. Kapargáld meg a gyantával takart részeket, hol lehet átvezetés. A 10µF +/- lába jó helyre került? Ha nem találnál semmit, vedd ki a kondit, hátha az rossz.
(#) norbi97 hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Kitakaritotam kikapartam a gyantát kicseréltem a 10µF +/- kondit .
És nem változót semmi .
Mi lehet még ?
(#) reloop válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Amíg a TDA7294 10-es lábára nem tudunk legalább 3,5V-ot varázsolni addig az erősítő meg se fog nyikanni. Ez az a pont amire a 10µF a 30k és egy dióda anód csatlakozik. Továbbra is 170mV a feszültség rajta?
Mérj ellenállást (kikapcsolt állapotban) a 10µF kondenzátor lábain.
(#) norbi97 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
A10uf-os kondenzátor két lábba közötti ellenállás 4,51k
(#) reloop válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de az IC egyre gyanúsabb. Emeld ki a 4,7k ellenállást, mely a Mute csatlakozó mellett található, az emel a némítást kikapcsoló feszültségen - hátha. Mérd meg mennyi így 10-es lábra jutó feszültség!
(#) norbi97 válasza reloop hozzászólására (») Aug 7, 2013 /
 
Holnap megmérem !
Köszönöm az eddigi segítséget !
(#) gege95 hozzászólása Aug 8, 2013 /
 
Szia Reloop! A diódahídnak kell hűtés? Annó egy fémlaphoz volt csavarozva.
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szia! Igen, szükség lehet hűtésre. A diódák nyitóirányú feszültsége és a rajtuk folyó áram szorzata adja, mekkora hőt kell elvezetni. Fém készülékháznál egyszerűen hozzá szoktam fogatni. Bővebben: Link
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Köszi! tettem rá Figyelj csak, a toroid mögé bekötöttem a diódahidat és megmértem. ~ +/-16V jön ki !? Ilyenkor mi van?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Mérési hiba. Milyen állásban volt a multimétered? Mérj DC-t!
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
DC-t mérek.
(#) kadarist válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Rakjál rá pufferkondikat meg egy kis terhelést is, hogy rendesen kinyissanak a diódák..
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Nem látom helyes-e a dióda híd bekötése, és a GND-nél a lila-sárga össze van-e kapcsolva.
Igen szerencsés, hogy független a két szekunder tekercsed. Ha ebből építesz két teljesen önálló végfokot (dual-mono), mesés erősítő boldog tulajdonosa leszel
(#) gege95 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
nem tudok mérni tovább, sajnos. Megpróbáltam AC-ben mérni. úgy 37V-ot jelzett, majd egy intenzív szikrázás kiséretében jelezte hogy ne méricskéljek tovább. A Multiméterem mostmár semmit nem mér, 0.00-t jelez mindenre. a dióda híd beledögölhetett ebbe? Mi történt egyáltalán azt sem tudom.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) kadarist válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Lehet, hogy véletlenül árammérés állásra kapcsoltad a műszert.
(#) gege95 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
ACV 200-as állásra volt/van kapcsolva.

A diódahíd él még? Bele tud halni egy ilyenbe?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) norbi97 válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ki vettem a 4,7k ellenállást és így a 10-es lábra 667mV kerül .
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Nekem is van egy T*-gazdaságos multim, bizonyos feszültség felett zárlatba viszi a mérőcsúcsokat. Fájdalom volt kiismerni ezt a tulajdonságát.
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Szintén Tecsós. :'(
(#) reloop válasza norbi97 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ez a feszültségesés irreálisan alacsony, tekintettel arra, hogy ezen a helyen 4,7k ellenállás volt mérhető "hidegen". Egyik fórumtársunknak ugyan itt fordított polaritású feszültsége volt. Valami rossz IC széria jelenhetett meg a piacon
Módodban áll IC-t cserélni?
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Mi akartunk olcsón vásárolni, meg is érdemeljük
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) gege95 válasza reloop hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Jogos! a Diódahíd él még szerinted? mert akkor folytatom az építést. meg le is nyugodtam már. Kicsit nagyon megijedtem utálom a nagyfeszt

Szerk: mivel stereo lessz, két külön kis panelen lessz 1-1 IC. a Táp/pofferkondik külön lennének, elég a 2icnek a kzös táp rész? a linkelt nyákterved alapján. Van két pufferkondi, és utánna 2darab 100n-es fóliakondi. ez a rész közös lenne a 2nek. az úgy jó?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) reloop válasza gege95 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Ha a diódavizsgáló túlélte az előbbi mérést, akkor nézd meg azzal. Általában rövid időre elviseli az extrém túlterhelést is.
Mindenfajta kísérletezés előtt szerezz be biztosítékokat! Bármikor bármi összeérhet az építés hevében.
Következő: »»   427 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem