Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   168 / 244
(#) BDavid hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Megint én vagyok. Sajnos a Blaupunkt-os mélyláda nem fog összejönni, így újat kell keresnem.
A következő mélyládákat néztem ki:
RaveLand BRR 80
Mac Audio SX 108BP
Ground Zero GZIB 80XBT
Rockford fosgate 10' subwoofer

Nos,ezek lennének.
A Raveland mindössze 9ezer forint használtan. Valóban tudhat 180W-ot?
A Mac Audio nekem az egyik legszinpatikusabb.Igaz,20 ezer forint.Bár nemtudom, Bandpass ládákat még nem volt szerencsém hallani. Szobában hogy szólna? Van olyan jó mint egy Bassreflex? Illetve a Ravelandtől jobb?
A Ground Zero is elég olcsó,12 ezer forint. De lehet újan is venni,garanciával,22 ezerért. Bár szerint a GZ nem lehet valami erős.
És az utolsó, a Rockford Fosgate. Azért linkeltem azt a szerb oldalt,mivel onnan venném meg.
És az piszkál,hogy nem lehet nagyon ezt a fajta hangszórót megtalálni. Vagyis a Rockford-ot lehet, meg a P2-es szériájú Punch hangszórókat is, De olyat nem találok pont, ami a képen van. Attól tartok hogy valami kínai kópia..Van erre esély? Bár nagyon tetszik a Rockford, ti mit gondoltok? Ez már 22 ezer lenne.
Szerintetek melyik lenne a legjobb döntés?
(#) Szabi1 válasza BDavid hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Szia Az első volna a leghangosabb.
115.6 dB
112 dB

108.2 dB
A ground zero érzékenységéről nincs szó az adatlapban se.
A hangszóró nem 180w ot tud, hanem annyi elektromos teljesítményt képes átalakítani halható hanggá, decibellben mérhető !
A ládáról meg annyit, hogy attól függ milyen stílusú zenéket szeretsz, mert más más hangzásuk van.
Lényegében a bass reflex ütős, és tiszta, míg a bandpass valamivel hangosabb.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) BDavid válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Kösz a választ. Ám van még egy, ami gondolom jobb... Árban is persze. Egy mélyláda a következő hangszóróval: Bővebben: Link
Ez a Ground Zero ugyan 88dB-es, de kétlem hogy a Raveland erősebb lenne.
Mit gondolsz?
(#) Davidd válasza BDavid hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Udv!Ez megy a legmelyebbre. Mivel reflex kialakitasu szep lagy melyeket tud kiadni, de ha pl veszel egy bandpasst annak pattogosabb a basszusa.Amit linkeltel hangszoro az sem utolso. Meg duplatekercses is. Na de most az az 500w valyon mikor a 2x2ohm parhuzamosan van kotve? Ugye az 1 ohm. De ha sorbakotod a ket tekercset akkor meg 4 ohmot lesz, de mar csak 250 W RMS. A gyari ajanlott ladat akarsz hozza epiteni?
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) BDavid válasza Davidd hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Amúgy lehet hogy fontos az is , hogy általában ilyen minimal,tech house zenét hallgatok (tuc-tuc )
Sorba kell kössem a Ground Zero-t,mivel az erősítő 4 ohm-os. És az nem is gond hogy 250W lesz, mivel az erősítőm 150W-os.
És a Ground Zero már benne van, egy originális GZ ládában. Kép: Bővebben: Link

Van rá esély hogy a Raveland hangosabban,mélyebben,erőteljesebben szól? Mert én szeretem ha dübörög a zene...
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) Davidd válasza BDavid hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Ez egy sima zart ladaban van? A kerdesedre a valasz pedig az hogy kellene hozza egy gorbe,[pl impedancia gorbe, de itt a hangnyomasrol] hogy milyen frekvencian mekkora az erzekenysege. Ezt csak onnan lehetne megtudni vagy csak szimplan fulre. Esetleg ha megtudod hallgatni a masik hangsugarzot akkor eltudnad donteni hogy szamodra melyik jobb.
(#) BDavid válasza Davidd hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Nem zárt, hanem bassreflex láda (Bővebben: Link )
Sajnos nem tudom meghallgatni egyiket sem,mivel messze vannak tőlem. Interneten rendelem majd, csak még nemtudom melyiket...
Bár egy kicsit a Ground Zero felé húz a szivem..
(#) Davidd válasza BDavid hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Mar csak az egy jo indok a ground zero mellet hogy 30cm, nem 20. Neked ugy sem kocsiban fog kelleni hanem szobaban. Ahol jobb ha minel tobb levegot mozgat meg. Meg oszinten mar csak a marka miatt[tudom nem ez a lenyeg], de sokan ismerik es azert nem egy rossz minoseg. En is a ground zerot vennem meg.
(#) BDavid válasza Davidd hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Kösz szépen a segítséget drusza!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2013
(#) Davidd válasza BDavid hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Nincs mit, amit irtam remelem mas is egyetert vele[30cm jobb a dubogteteshez mint a 20] Amit leirtam ez az en velemenyem, hallgass meg meg masokat is ha meg esetleg bizonytalan lennel.
(#) alexride válasza BDavid hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Én a Ground Zeronak egy 25cm-es mélysugárzóját hallottam, és mellette volt egy Renegade 30cm-es mélysugárzó és úgy vettem észre, hogy a Ground Zero hangosabb volt ahogy tekertem fel a hangerőt talán jobban hangosodott és a hangja is jobb volt. Így valószínűleg tűrhető az érzékenysége ahhoz képest, hogy autó-hifi. A RaveLand 20cm-esét én nem venném meg. A Ground Zero-ból hallgass meg szerintem egy 30cm-est. Én így, hogy hallottam a 25-öst, biztos megvenném.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2013
(#) peter1995 hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok. Mi a véleményetek erről a hangsugárzóról?
Egy elviekben 400W-os fetes végerősítőről tudnám meghajtani.
(#) CIROKL válasza peter1995 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Vicc ...
(#) peter1995 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Akkor nem érdemes vele foglalkozni?
(#) pinyó39 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Abból is az otrombább tréfa.
(#) Davidd válasza peter1995 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Udv! Ennyi penzert kapsz jobb hangsugarzot. Ebben legalabb rendes driver van. Amik arrol a termekrol le van irva az mind csak fenyezes mashogy megfogalmazva"parasztvakitas",hogy nezd u de jol nez ki stb. Amit linkeltem neked hangsugarzo egy fokkal jobb, de ez sem a legjobb, csak egy iranyzatot szeretnek mutatni. Piezzokban ne gondolkodj.[Amiket leirtam, kerem hogy javitsatok ki ha tevedek, tanuljak a hibambol]
(#) p1go válasza Davidd hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Jól mondod, nekem van ilyen pár darab és teljesen elfogadható.
(#) mraulajos hozzászólása Aug 21, 2013 /
 
Hali!
Ha a t.amp 2400 ast parallel/párhuzamos üzemmódban használom egy jel bemenettel az A oldalon, a B oldalt használhatom tovább fűzésre, tehát hogy egy másik végre viszem tovább a jelet.?
(#) Davidd válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 21, 2013 /
 
Üdv! Ezt a modot még nem probáltam, azaz a B-ből továbbfűzni de a jackből biztosan lehet, mármint az A bemeneti jacktol. Most nekem is paralelbe van kötve de még nem próbálgattam.
(#) andras99 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Melyik éri meg jobban az árát? Az Omnitronic KB-208A (35000Ft) vagy az RH Sound PP0308A (30000Ft)? Esetleg ilyesmi árban ha tudtok jobbat (max. 40k) akkor légyszíves írjátok meg.
(#) dorian2194 hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy az Auna hang(fal)sugárzószettek tudják-e biztositani azt a minőséget és teljesitményt amit irnak/mondanak róluk.
Egyébként ezt néztem személy szerint

Auna PW-2222
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) andras99 válasza dorian2194 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Sajnos nem... Ugyanaz mint az Omnitronic DX-2222. A hangja: két piezo visít a mélyek meg erőlködnek... Ha ennyi pénzed van rá, vegyél egy használt, de márkásabb hang(fal)sugárzókat. (pl. Reflex, ha már nincs szükséged rá, eladható,itt találsz: djbörze.hu) Ha mindenképpen újat akarsz, akkor VoiceKraft/RH Sound LK-618. Egyébként mire szeretnéd használni?

ui.: Valahol olvastam: "az Electric-Star-tól még levegőt se érdemes venni" Na, ez igaz!!!
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Elnézést!
(#) dorian2194 hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Köszönöm a választ, hát használati cél, kb itthon meg néha kisebb rendezvényekre, igazábol először építeni akartam a jóbarátommal, de ugy sokkal többre jönne ki, igaz voltak benne elvárásaim a méllyel kapcsolatban szeretem ha döbürög a zene
Nem most vennék később még elöször erősitőt nézek, de az is lehet ha az nem jön össze akkor valami aktiv rendszer után nézek
(#) Davidd hozzászólása Szept 5, 2013 /
 
Sziasztok! Mélynyomók elhelyezésével kapcsolat kérdésem lenne. A mellékelt képen a helyezés rutse ládához ajánlott. Nekem hogscoopom van, az is tölcsér helyezhetem őket úgy mint a képen ahogy látható. Szobában eddig úgyvoltak, hogy kereken parkoltak csak hangszoro felől összenyomva. Melyik rész kell összenyomva legyen, a hangszoro vagy a tölcsér része? Mert a képen úgy van, hogy a hangszoró felől van összenyomva, de en hogot meg tölcsér felől láttam.
(#) gida hozzászólása Szept 9, 2013 /
 
Sziasztok Volna egy kérdésem hogy ki ismeri ezt a márkát és mi a véleményetek róla Wharfedale Pro EVP-X215
Illetve ha van valakinek akkor pár szóban írna róla hogy meg érné e venni ilyet?
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) rejtettlampas hozzászólása Szept 11, 2013 /
 
Üdv!
Most találtam rá a neten egy jónak tűnő tölcséres mélysugárzóra. Típusa RH-Sound RHBE 15/400. Valakinek van valami tapasztalata, esetleg találkozott már valaki ilyennel?

Itt találtam: Bővebben: Link
(#) p1go válasza Davidd hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Miért nem próbálod ki? Ha érdekeset akarsz hallani, akkor tedd az oldalára az egyiket és tedd rá a másikat. Utána pedig próbáld ki hogy a földön van egymás mellett a kettő az oldalán, a szájnyílások legyenek egymás felé. Teljesen más hangképe lesz a két felállásnak.
(#) Davidd válasza p1go hozzászólására (») Szept 12, 2013 /
 
Udv! Most pontosan úgy van, ahogyan írtad. A szájnyílásokkal vannak összenyomva. De tenyleg más a hangja, mint mikor állítva volt az előző mellékletemben. Majd mikor 4 darabom lesz akkor a fektetett+egymásra pakólós módszert alkalmaznám. Így szobában sokkal jobb hangja van, ha fektetve van.
(#) alexride hozzászólása Szept 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy hangosításra használt hangsugárzónak mennyivel rosszabb a hangminősége egy sima házimozinál vagy egy fejhallgatónál? Ideiglenesen számítógéphez használtam a dB Technologies Basic 100 hangsugárzóimat de a mai nap visszaszereztem a házimozit itthonra mert roppant idegesítő, hogy a dB hangsugárzókat ha összehasonlítom a házimozival vagy a fejhallgatóval sokkal rosszabb a hangminőség. Tudom, hogy nem szabad Hifi hangzást várni tőlük de kifejezetten idegesítő a dolog. Ha lehetőségem lesz rá megpróbálom lemérni az átvitelét, de úgy érzem a magas hangok gyengék. Esetleg ezen lehetne javítani driver cserével?

WP_000171.jpg
    
Következő: »»   168 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem