Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   239 / 583
(#) zolika60 válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Sajnos típusismeretem nincs, csak általánosságokat írok. Az lehet, hogy macerás hozzáférni, de én megpróbálnám valahogy.
(#) stevepapa válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Állítsd fejre és hozzáférsz.
(#) zolika60 válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 15, 2013 / 1
 
Én ugyan nem. Majd Billy Pilgrim.
(#) stevepapa válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
OK sir, rossz helyre ítram
(#) Billy Pilgrim válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Hát, ha fejre nem is állítom, de hátrafelé megdönthetem. De nem lesz abból probléma?
(#) zolika60 válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Nem. Csak tegyél alá valami puha réteget, ne sérüljön a fényezés.
(#) papus51 hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítségre van szükségem.
Van egy CANDY márkajelű, CTY84 típusú felültöltős mosógépünk. Az utóbbi időben egyre hülyébb dolgokat csinál, gyakorlatilag ami eszébe jut a beállított program helyett. Én mosógépekkel soha nem foglalkoztam, azt sem tudom, hogy mechanika vagy elektronika vezérli-e? Működés közben hallani valami halk, óraműre emlékeztető hangot, ebből arra gondolok, hogy esetleg mechanika vezérli, de ez sem biztos, mert a neten keresgélve úgy tűnik elektronikus panelt kínálnak hozzá.
Ha valaki tudna tanácsot adni a javításához az nagyszerű lenne.
(#) lukovicsek válasza papus51 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Üdv.

A panel elektronikus de van benne egy programkapcsoló amit egy elektromotor hajt , forgat időnként vagyis addig amig el nem éri a beállitott programot. Több infó kellene hogy mit is csinál a gép vagy ha leáll akkor a ledek pislogását kell megszámolni.

Laci
(#) lukovicsek válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Szia.

Hát vedd le az egyik oldalát a gépnek és nem kell dütögetni, egy csavar fogja a motort, levetted és máris a kezedben van, onnam már megy.
(#) papus51 válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ.
Az ünnepek alatt nem leszek mosógép és internet közelben, de szerdán teszek fel több információt a hibajelenségről.
Kellemes hosszú hétvégét!

Én is Laci
(#) sanyi11 hozzászólása Aug 17, 2013 1 /
 
Sziasztok! Olyanban kérnék segitséget, hogy hajdu au.mata mosogép. Hogyan melyik programban kell használni? Még nem értek hozzá? Segitetek? Köszi.
(#) pinkova válasza sanyi11 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Kedves Sanyi!
Olvasd vissza amit írtál és próbáld megérteni! Ha sikerült, ,magyarázd el nekünk is.
(#) sanyi11 hozzászólása Aug 17, 2013 1 /
 
Szia, kedves pikova. Azt szeretném tudni hajdu automata mosogéppel melyik programon kell mosni,. Szia.
(#) 1984white válasza sanyi11 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Szia!
Legalább a fórumtársunk nevét pontosan másold le!(pinkova)

Keress a neten felhasználói könyvet az segíteni fog.
Üdv!
(#) sanyi11 válasza 1984white hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Szia! igazad van kihagytam egy betüt. Már kerestem de nincs részletes leirás.
(#) Vackor válasza maszek0005 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Sziasztok!

Megnéz(et)ném a szivattyút, különös tekintettel a lapátokra!

Tanmese a pénzmosásról:
No én a farmer kis zsebében felejtettem némi aprót, pénzestől gondosan ki is lett mosva
Néhányat a szivattyú ki is köpött (akkor épp a kádba folyt). Szó se róla, szép tiszta lett az érme.
Nagyobb baj, hogy az egyik pénz megállt a lapátok előtt, alatt. Eleinte nyomta a vizet, aztán a 2. 3. mosás után már csak félig, aztán egyre gyengébben, végül sehogy.
Szivattyú szétkap, lapát totálkár. Szivattyú csere, megy.
(#) lele hozzászólása Aug 17, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni, vjatka 12 programos mosógép program kapcsoló javításához.
Sajnos a kapcsoló beszerzése, ill. cseréje már nem megoldott, mert nem minden alkatrész kapható hozzá. Ha valaki javított már program kapcsolót, vagy kapcsolási rajzzal tudna segíteni, nagyon meg köszönném. A gép 1987-es kiadású. Sajnos nincs anyagi forrásom új (100.000.-Ft) gépre.
Egyébként a gép minden más alkatrésze kiválóan működik. A program kapcsoló hibája, hogy a szivattyút nem kapcsolja, és a motort mosáskor nem váltja át ellenkező irányba.
Segítséget előre is köszönöm.
Lele
(#) 1984white válasza sanyi11 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Okés . Milyen típusú a géped? A hátulján szokott lenni egy matrica amin rajta van a modellszám.
(#) solider válasza lele hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Próbálkozz ismerőst keresni aki az ukrán határ közelében lakik ő talán tud olcsón hozatni Munkácsról.
(#) lukovicsek válasza lele hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Üdv.
Ezekhez a gépekhez már nem lehet beszerezni alkatrészeket sajna de 20-30 ezerért már veszel egy jó használt gépet.

Laci
(#) lukovicsek válasza sanyi11 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Üdv.
Általában az 1 program a leghoszabb a gépeken és ugy rövidül lefele, 2-3-4, 3,vagy 4 kellene mosni rajta ha jól emlékszem.
(#) pinkova válasza sanyi11 hozzászólására (») Aug 17, 2013 / 1
 
Nehéz volt a Google segítségével programlistát találni Energomathoz.

mosogep2.jpg
    
(#) sanyi11 válasza 1984white hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Szia! A mosogép hátulján a matricára ez van irva HAJDU TIP: 770 5 N-0026660 Van még egy sorozatszám 1.600.164.702.9 A gép elejére irva Energomat-Thermal Szia.
(#) Billy Pilgrim válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Oks, egy bazinagy csavart látok, nyilván az lehet az a bizonyos.
(#) botesz válasza lele hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Esetleg meg lehetne azzal próbálkozni hogy óvatosan szétszeded és megpucolod az érintkezőket.
(#) tsmaister hozzászólása Aug 18, 2013 /
 
Sziasztok.Van egy Indesit WITP 102-es felültöltős mosógépem. Probléma a következő:Nem áll le a centrifuga,valamint nincs öblítés... MIt lehet vele csinálni?
(#) Feca 001 hozzászólása Aug 22, 2013 /
 
Üdv!
Segítségeteket szeretném kérni egy Whirlpool AWT 5098/4 mosógéppel kapcsolatban!
A probléma a következő:a mosási ciklusok közben megakad a programkapcsoló, a programot csak úgy viszi tovább ha kézzel rásegítek egy kicsit /eggyel tovább kell kattintani/!
A centrifuga program is elég halovány lett az utóbbi időben,elég vizes a ruha mikor kiszedem a gépből!
Mi lehet a probléma???
Én a vezérlőpanel hibájára gondolok!
Hol lehet ilyen panelt szerezni,vagy van e valakinek ez a fajta vezérlője!

Válaszotokat előre is köszi!
(#) botesz válasza Feca 001 hozzászólására (») Aug 22, 2013 /
 
Nagy valószínűséggel programkapcsoló hiba lesz.Öblítőstop nincs benyomva?
(#) Billy Pilgrim válasza lukovicsek hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Nos, kicsit hallgattam, csak most sikerült leszednem a motort (Whirlpool AWT5100).
Próbálkoztunk mosással, egy kis 95 fokos mosás trisóval. Kijött egy rakás szutyok a leeresztő csőből, de a probléma továbbra is áll: a centrifugálást nem csinálja meg, helyette olyan, mintha egyensúlyba akarná hozni a dobot, rövideket forgat rajta. Néha-néha elkezdi felpörgetni a fordulatszámot, de pár másodperc után meggondolja magát és leáll.
A programban a centrifugáláson nem is tud továbblépni. Rá kell segítenem kb. két kattanásnyit a programkapcsolóval.
A szivattyú teszi a dolgát, bár a burkolatát megfogva az eléggé rezeg. Az utolsó öblítést rendben megcsinálja, de az elsőnél előfordul olyan is, hogy csak a fele-negyede vizet nyomja ki, és akkor rászív még, egész az üst tengelyén túl, amikor is ugyebár túlfolyik a víz.

Mellékelek két fotót a szénkefékről. Kopottak, de talán még rendben vannak. Az egyik képen a szénkefék kiszedve a helyükről, a másikon pedig a helyükre csavarozva.
(#) Billy Pilgrim válasza Billy Pilgrim hozzászólására (») Aug 23, 2013 /
 
Ahogy nézelődöm a neten, az a tippem, hogy olyan 1 centimétert kophatott a szénkefe.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2013
Következő: »»   239 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem