Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv Tatabike
Felháborodásod jogos Én elmegyek az északi sarkra nem is a déli sarkra ott nincs jegesmedve .A megszokott 47.fok helyett (X).fokon leszek és majdnem 0 Km/Óra sebességgel és nem 1666.66666666666 Km/Óra sebességgel száguldok .Erre Köss gombócot (Sci-Fi)!A 30 Km/Óra valami lekszikonbol rémlik mivel olyant is olvasok. Ja ha van alkoholod nekem ne akard eladni mert akkor éhen halsz (Menő víz,üdítő). De a déli-sarkon óránként sokszor körbejárom a földet! Megtudom oldani,hogy mindig dél vagy este 10 óra legyen. A magnetoszféra hatása csak annyi,hogy nehéz eldönteni merre van észak és dél (iránytű). Ja ha felnézek az égre akkor délre ha megnézem cipőm akkor északnak nézek .!!Mérlegem nem viszem mert azt mondja nehezebb vagyok! Centrifugális avagy centripetális erő ? Kerékpáron van egy mágneses alkatrész Kérdésem az dinamó_e vagy generátor? Nappal van egyéb dolog és valóban éjjel (nem "az omnibusz...")érek rá . Hangszórós lenne kérdésem a mikrosütő magnetron mágnese milyen erős(Gauss)?Légyszíves mérd meg A földforgás és egyéb földi dologról valaki nyisson fórumot ott leszek!
Üdv
A föld mágneses erejének (terének) "magnetoszféra" a tárgyak és a légkör megtartásához nincs vagy nagyon kevés köze van,de a forgásnak inkább van ! A testek körpályán tartásához szükséges, a kör középpontja felé mutató erő. A Hold esetében pl. a tömegvonzási erő szolgáltatja a centripetális erőt - ez tartja a Holdat a Föld körüli pályáján. A centrifugális erő a kör középpontjától sugárirányban kifelé mutató erőt jelent. Bár a kifejezés a hétköznapi szóhasználatban gyakran szerepel, jobb lenne elkerülni, mert csak a forgó koordinátarendszerekben fellépő mesterségesen bevezetett fiktív erőt jelenti. Bocs beírtam Google-ba "centripetális". Több oldal lehetőség van.Én a fentit választottam. Üdv
[OFF]
Jobban orultem volna, ha a magnesezesrol irsz. - igy is "izgalmas" volt. Kinek inge ... kinek kabatja.
Üdv! Ha már olvasod a lexikont, akkor meg is kellene érteni, amit olvasol! Bődületes marhaságokat hordtál össze. Először is oké, hogy a forgási sebességből adódó "száguldást" kiküszöbölöd, más kérdés, hogy forogsz egy helyben, de a Nap körüli "száguldás még mindig jelen van." Aztán a lexikont X-el írják, de lehet, hogy Neked hiányzott a borítója így elnézem. )) Vagy annyira figyeltél, mint a benne lévő szövegre. Az alkoholnak végképp semmi köze a mágnesességhez. Attól, hogy körbe-körbe sétálsz, még nem fog az órád megállni. A magnetoszférás gondolatmenetnek se füle-se farka. Nem a magnetoszféra a felelős a mágneses pólusokért. És semmi köze a mérlegen mért súlyodnak sem ehhez, azért ugyanis a gravitáció a felelős. G-betűnél keresd. Nagyon eltájoltak, amikor a centrifugális erőt belekeverték neked ehhez a témához, te meg bedőltél neki. A föld alakja nem gömbölyű, sokan ezt sejtik, Te biztos nem. Ebből fakad, hogy a föld középpontjától az egyenlítő távolabb van, mint a sarkok. Ezáltal kisebb a gravitáció, kevesebbet mér a mérleg. A kerékpáron dinamó szokott lenni. Jedlik Ányos írta le először a működési elvét, Siemens pedig tőle függetlenül megalkotta. Üdv: Bfg10k
sziasztok! uj vagyok itt a forumon, az en kerdesem az lenne feletek, hogy lehet egy kemeny acel gyurut (kb 6 cm az atmeroje, 0,5 cm magas es 0,5 cm vastag) megmagnesezni ugy hogy magneses is maradjon?
Szia Bfg10k!
Idézet: „A kerékpáron dinamó szokott lenni.” De csak a köznyelvben, ugyanis, az egy generátor! A dinamó kapcsain, a -kommutátornak köszönhetően- közvetlenül egyen feszültség jelenik meg, míg a generátorén váltakozó... Ne tévesszen meg a gépkocsik generátora, ugyanis ott a generátor házába "integrált" háromfázisú Graetz hídnak köszönhető a kimeneti kapcsokon ébredő egyen feszültség. Üdv.
Nem a hogy, a kérdés hanem milyen anygból van. Ennek függvénye lesz az erdmény.
Huginak a lób.... is én ütöttem le is, meg fel is
Ha nem lágyvas, akkor van rá némi esély. Elébb ezt kell kideríteni.
Huh ez nagyon zavaros nekem. Már azért is mert a kerékpár dinamoban nincs komutátor. Több polusú mágnest forgatnak, és az állórész tekercséröl vesszik le a delejt.
Idézet: „Már azért is mert a kerékpár dinamoban nincs komutátor.” Meg kerékpár dinamó sincs... (ahogy azt már kifejtették, az egyfázisú, állandómágneses gerjesztésű váltóáramú generátor)
szia
nem lagyvas az acel, engemet az erdekelne hogy mikeppen lehet magnesezni egy ilyen gyurut. ha lenne idod leirni aprolekosan vagy egy linkre kuldeni ahol esetleg rajz is van a magnesezesrol nagyon megkoszonnem.
Szerkezeti acél is van, aztán azzal hiába próbálkoznál.
Többféle recept ismert, lehet erős állandó mágnes közelébe vinni, lehet tekerccsel és nagy impulzussal (pl. párezer J-t kisütni gyorsan rajta), lényeg a minél nagyobb térerősség, gyakorlatilag minden utólagos mágnesezési módszer ezen alapul.
szevasztok.
Van nekem egy henger alakú, középen kifúrt mágnesem. Ezt lehetséges lenne úgy feldarabolni, hogy apró hengerek legyenek, és megmaradjon a mágnesességes tulajdonsága? köszi előre is
A mágneses pólusok ugyanúgy megmaradnak, csak a mágnes térfogatának csökkenése miatt a ereje is kisebb lesz. A darabolást ferrit esetében a legkönnyebb elvégezni.
sziasztok. Olyan dolgot találtam ki, hogy trafós hegesztővel mágnest készíteni. Ott van amper bőven.
(Áramforrásnak) Szerintetek? Nagy hülyeség, vagy jó ötlet?
Ha van mivel egyenirányítani, akkor jó is lehet.
Több régi gerjesztett hangszóróba igen nagy egyenáramot vezettünk több száz voltos feszültséggel. Tehát nulla értéktől növeltük az egyenáramot. A növekvő egyenáram hatására a hangerő nőtt, majd egy érték felett jelentéktelen hangerő növekedés mellett eltorzult a hang. Szerintetek miért? Természetesen a hangáram erőssége az állandó volt. (Azonos zenével.)
Oké, de ettől még nem kellene torznak lenni a hangnak. Legtöbben úgy gondolják, hogy minél erősebb a mágnes annál érzékenyebb és hangosabb a hangszóró. A kísérlet nem ezt mutatja. Nagyon ritkán nagy méretű hangszórók ferrit mágnesei széttörnek. Új mágnes külön nem kapható, ezért átalakítottuk elektromágnesre a hálózati áramról.
Idézet: „Oké, de ettől még nem kellene torznak lenni a hangnak.” Valóban nincs a kettő között ok-okozati összefüggés... Idézet: „Új mágnes külön nem kapható,” Ezt nem gondolnám, bár lehet hogy nem olcsó...
*
Más: miért torz a hang? Miért nagy a mozgási indukció a hangszóróknál erős mágnesnél, de gyenge mágnesnél kicsi? A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2014
Ért valaki itt esetleg a fizikához? Milyen képlettel lehet kiszámolni hogy egy például 5mm átmérőjű és 3mm vastag N48-as neodímium hengernek mekkora távolságból van mondjuk 8 Gauss mágneses indukciója?
Hali!
Ha a hangszóró lengőtekercse kilép(ne) a mágnesezett részből ,akkor már nincs további erő , tehát igen erős gerjesztésnél, előfordul, hogy koppan a tekercs a mágneskör alján, illetve erőteljesen "levágja" a zenei hang csúcsát.
Valakinak van ötlete hogy miért térhet el ennyiben két lemágnesezőnek az ára?
1: Bővebben: Link 2: Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |