Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   948 / 1385
(#) mrex válasza eyess hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
A nagy nyomóerot módosítom konstans nyomoerore.
A nagysaga nyilvan fugg attol hany grammos a munyomopapir
A vasalo talpa mindig görbe ha csak nehany tized mm-t is de gorbe.
A laminalo szilikonhengerei relativ egyenletes nyomoerot biztosítanak. viszonylag kis felületen egyszerre
Olyannyira, hogy képtelenség oldalra elfordítani egy osszul behelyezett lapot.(vissza kell járatni)
Ero= nyomás*nyomott felület
Kézzel max 100-150N erot fejtesz ki a vasalóval de nyáklemeznyi vagy ha nagyobb a vasalónál akkor vasalónyi felületre.
Ez sokkal kisebb ero, mint amit a lamináló tud.
Viszont a kézi vasalót mozgatni szoktuk minden irányban. ebbol a szetmaszatolasbol adodik a szétkent rajzolat no meg a magas homersekletbol.
nem véletlenül léteznek hopresek is erre a celra.
Velemenyem szerint a vasaló szükseges rossz erre a celra.
Ezzel nem azt mondom, hogy lehetetlen csak hogy nem optimalis.
(#) SzervízMacska válasza mrex hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ne bánkódj az ár miatt, új korában 93 lepedőt kellett érte leszurkolni...
(#) sector99 hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Köszi Mindenkinek !
(#) helektro válasza mrex hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Én kézzel vasalok 95%-ban smd nyákot műnyomóval, 10-12mil-es vonalakkal és vonalközzel. Max. 1 tenyérnyi nyákokat. Soha nem szokott a vasaláson hiba lenni.
(#) mpetrooo hozzászólása Aug 27, 2013 /
 
Sziasztok,

Valaki tudna segíteni. Nyákot készítek (az elsőt életemben), de valahogy a vasalás nem lett jó. eléggé halvány lett. Valaki tudja hogy mi lehet a gond?
íme a kép:
üdv,
Máté

IMG_1389.JPG
    
(#) pjg válasza mpetrooo hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Zsíros volt a réz.
A konyhai mosogatószerek némelyike tartalmaz "kézvédő" anyagot ami zsírosít.
(#) mpetrooo válasza pjg hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
szódával zsírtalanítottam, vagyis nátrium karbonáttal.
(#) Csupasz válasza szlori hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Szia!Igen, ahogy pjg kolléga mondta, nem volt megfelelő a tisztítás.
Először vizes csiszolópapírral dörzsöld át,majd mosd le mosogatószerrel, és zsírtalanítsd.
A vasalási hőfokot és időt egyedileg kell kikísérletezned, valszeg az sem volt jó, illetve közben dörzsöld a papírt a panelon, hogy minél jobban ragadjon oda.Vasalás után nem árt egy gyors lehűtés, utána a papír leáztatása.
Sok sikert, gyakorlat teszi a mestert!

Bocs,mpetrooo hozzászólására válaszoltam!
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) pjg válasza mpetrooo hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Akkor esetleg a nyomatot fogtad meg kézzel.
(#) pjg válasza Csupasz hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Nekem az első tökéletesre sikerült. Azután egyre gyengébbek, rosszabbak lettek. Már nem is vasalok. Inkább Dry fólia.
(#) Csupasz válasza pjg hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Kinek a pap, kinek a papné.....Én meg azt nem tudom csinálni.
(#) mpetrooo válasza pjg hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
de akkor csak az lehet a gond, nem? mert ha már tapadt rá valamennyi akkor az azt jelenti hogy a hőmérséklet jó.
(#) pjg válasza mpetrooo hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Próbáld ki. DE! Mindig csak egy dolgot változtass.
Sokan javasolták, hogy vasalás előtt pár másodpercre a vaskloridba kell tenni a nyákot. Csak addig, hogy egy picit elszíneződjön. Ezután tiszta vízzel alaposan leöblíteni, megszárítani. Arra ügyelj, hogy a fekete festék és a réz közé ne kerülhessen szennyeződés, zsír.
(#) Baxi válasza mpetrooo hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Egyetlen probléma vele azt volt hogy nem volt kelő ideig melegítve és nem ragadt rá rendesen a "tinta".
Én megcsiszolom a nyákot áttörlöm szárazz ruhával, rá a papír(nyákrajz) s utána kezdem el melegíteni, 2-3 percig néha óvatos ronggyal rásimítom még biztos ami biztos s kész. Jön az ásztatás.

Papír műnyomó?
(#) mpetrooo válasza Baxi hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
125g-os műnyomópapír, nekem a melegítés kb 1,5 perc volt, de lehet hogy nem volt elég meleg akkor.
(#) kaqkk válasza helektro hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Gratulálok , nekem soha nem ment a vasalás (igaz ami igaz a főzés és a mosás sem )
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Akkor már ketten vagyunk. Pontosabban vasalást nem, csak laminálást próbáltam. Kicsike méretnél tökéletes, nagyobbnál rossz.
(#) Baxi válasza mpetrooo hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Az jó, Én 100g használok, viszont azt már nem minden nyomtató szereti.
A vasaló nekem maxon megy, a hőmérsékletet nem tudom, ha tippelnem kellene 160-180 C° lehet.
Melegísd tovább s jó lesz
(#) mpetrooo válasza Baxi hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
rendben, köszönöm mindenkinek a segítséget. Holnap újra próbálom
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Nekem a laminálás még A/4 es méretben is tökéletesen működött de nem szerettem ezért ezért váltottam (vissza)a fotó technikára és nem bántam meg ...
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Nekem erősen nyomtató tintaanyag függő volt, laminálóm nagy méretben nem bírta kellő hővel.
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Miért nem szereted ?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
A nagyobb felületek mindíg lukacsosak voltak , és soha nem volt olyan a minőség mint a fotósnál .Tudom te szebbet vasalsz mint a fotós (de erről ne nyissunk egy újabb vitát ezt már vagy 10szer kiveséztük )
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Persze nem nyilván. Csupán arra voltam kíváncsi , hogy miért .Egyébként ha nem lett volna lyukacsos akkor maradtál volna ennél ?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Nem maradtam volna , ez nálam csak egy 2 éves kényszerkitérő volt . A p20 at útáltam és nem volt más olcsó alternatíva, de amikor "ráleltem"a DRY fóliára egy percig sem haboztam
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Értem dry van nekem is , de ha pik pakk kell hirtelen valami , és ráadásul mondjuk 1db , akkor a vasalás , vagy laminálás a jobb dolog ilyenkor..
Egyébként érdekes ez a lyukacsosság , mert ha a nyomtatóból indulunk ki , hogy amiatt olyan , akkor az a dry on is olyan lesz.Nekem nem szoktak ilyen gondok lenni de való igaz , hogy a nyomtató képességeit maximálisan kihasználom , és persze a papírt is megtörlöm mindig biztos ami biztos.És nekem mindig tökéletes így egy mondjuk telefóliás felület is.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
A dry-on nem lehet lukacsos ! Ott az marad fent ami a nyomaton átlátszó ! (negatív filmet igényel)egyébként már azt is megbeszéltük hogy "pikk-pakk" ugyanannyi idő alatt készül el ...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2013 /
 
Azt tudom , de ha a negatív filmen ami a nagyobb felület az nyomtatódik ki , és az lehet lyukacsos nem de ?
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
NEM ! Itt az marad a nyákon ami nincs "kitakarva" A szigetelő (maratandó) felületek vannak takarva
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2013
(#) szili83 válasza mrex hozzászólására (») Aug 28, 2013 /
 
Vasalással sincs semmi gond, csak rá kell jönni hogyan jó.
Nekem eddig semmi problémám nincs vele.

A lényege a megfelelő hőfok (én megmértem, s bejelöltem a vasalon), és az hogy nem teszek közé semmi papirt, hanem a műnyomót vasalom közvetlenül, s akkor jó amikor átüt a toonerpor.
Következő: »»   948 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem