Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Propeller Chip
Nézd meg itt az obexen inkább. Talán regisztráció mintha kellett volna, de nagyon sok jó program van fent. Gyári demo panellel és a pipi féle panellel kb 3-400 programot végigpróbálhatsz. VGA monitor, TV, kis erősítő (bér a pipi féle panelen van), hangszóró és billentyűzet, egér (PS2) nem árt ha van.... SD kártya foglalat sem árt később. A gyári demo panelhez egyszerű illeszteni az olcsó kínai arduinos sd paneleket. (kb 800Ft).
A kijelzőhöz - annak ellenére, hogy azelőtt sosem használtam LCD-t - nekem 4 óra kellett propellerrel... A párhuzamos LCD-vel volt több baj, mert csak egy szoftvert találtam - igaz elsőre működött. Soros LCD-hez minden van, minden méretben...
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2013
A lényeg az hogy mindig van egy fő COG (a 0-ás) és abból inditasz mindent.
Legalábbis szerintem célszerű mert akkor nem fogsz belekavarodni. A szemaforok sokat nem érnek. Jelezgetni lehet vele de igazából úgyis a szinkronizálásnál fog eldőlni ki mikor fér hozzá egy adott adathoz a fő ramban. pl.:Kézzel ellenörzöd egy szemafor állapotát be van e kapcsolva ha nincs bekapcsolod és akkor hozzáférsz az adathoz.(Minden ellenörzéssel vársz míg a szemafor szabad nem lesz.) Értelme sok nincsen mivel akkor is meg kell várni míg a HUB a COG-hoz fordul és engedi piszkálni az adatot. Nagyon be tudja a folyamat lassítani az egészet. Ha nincs hozzáférésed abban a pillanatban az adathoz akkor sincs fatal error. Csak simán tovább forog viszont értelmezhetetlen adat fog bejönni. Érdemes inkább úgy állítgatni az adatokat hogy a külön futatott COG-hoz írsz egy .NET ből ismeretes GET v. SET PUB rutint.pl: PUB SetMatrixTime(SetTime) Time := SetTime És akkor nem kell egy másik COG-ból hozzáférni... És akkor szemaforozgatni se kell. Idézet: „mert akkor nem fogsz belekavarodni” Hehe, belekavarodni Tetszik ennél az MCU-nál a névadás, propeller, spin... meg minden ami "forog", illik hozzá . A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
Nem teljesen értem mire gondolsz..
Fölösleges dimenzionálni meg változót adni neki anélkül is jó. (Márha csak nem akarsz majd valamit vele kezdeni.) Al Objektumból is hívhatsz metódust COG programnak. Az is mindegy mekkora a COG a belső 2K ram csak az adatoknak lesz úgyis a programot a fő ramból olvassa be. A Stack már nehezebb kérdés. Van valahol egy program azt hiszem az alap IDE library-ban is benne van.Amivel ki lehet számoltatni egy metódus mekkora stack-et foglal. Még amit érdemes nem elfelejteni: A fő COG programja legyen mindig végtelen. a main_cog végére én tennék egy repeat parancsot. Mert ha jól emlékszem a fő COG befejezi a futását akkor minden más COG is megáll.
Nem abban a main-ban hanem az első PUBban ahol indítod a COG-okat.
Különben meg lehet változó nélkül indítani ha sikeres volt az indítás akkor 0-7-ig tér vissza a változóba ha meg nem sikerült új COG-ot indítani akkor -1-el. Végülis ez nem is dimenzionálás hanem a byte [n]-edik indexébe írja bele melyik COGID indult el. Szerintem ez csak mint érdekesség jön szóba mivel szerintem gyakorlati haszna nincsen annak hogy sikerült e COG-ot indítani vagy sem.Ha az ember fia ír egy programot akkor úgyis kézben tartja a dolgokat. 8 COG eddig mindenre bőven elég volt. Gondolkoztam én is ilyen programon aztán a lustaság miatt megmaradtam a kézi négyszög készítésnél. A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2013
value := pst.CharIn
Legalábbis ezt a szintax-ot írja a Serial Terminal.
Csak egy butácska válasz: Miért nem használod erre a vgatext.spin-t? Vagy a felbontás nem megfelelő? Esetleg használhatod a legutolsó spint-t, amit az obexen publikáltak a Propeller SCADA felülethez. Hi-Res felbontás, és tartalmazza a kommunikációt, beállíthatod egérrel a sebességet, boxokat használhatsz....
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
Szia! Akkor nem teljesen értem, mert kb 3 perc alatt be lehet állítani, hogy a soros port adatait oda küldd... Én ezt használtam diagnosztikára. El tudod küldeni mit is akarsz voltaképpen? Esetleg a programrészletet?
Ezeket nem kell külön COG-ba írni..
Ha beletekintesz a VGA vagy a PST Object-be akkor láthatod hogy a Start metódus valamilyen formában mindenképpen meghív egy cognew parancsot. Ezért is találták ki a dologot nem egy ökölszabály de ha valami obj start-ot látsz akkor az 99% hogy saját COG-jában fog futni. Innentől kezdve main_cog-nak nincs értelme. Másrészt keményen tudsz beágyazni. pl..
Puff nincs szükség a változóra.. Aztán ha ezt még valami feltételhez kötöd..(Belenézel a StrIn metódusba hogy mit csinál küld vagy nem küld amikor nem jön semmi) És 40 sorból csináltál 4-et.
Ha PC-ről küldesz adatot - miből küldöd? Mert nem mindegy az sem milyen kódolással lép ki a PC-ből.
Én az ingyenes Hterm-et használom éppen azért - mert az mindig jól kódol. Éppen úgy, ahogy beállítod. Ha decimálist állítasz be - decimálist küld. Ha ASCII-t küldesz - a propeller is ASCII-nek látja.
Még egy apróság... Én a FullDuplexserialPlus.spin-t és a vgatext.spin-t tudnám melegen ajánlani, mert vételi oldalon kicsit kezesebb. Mellékeltem egy régebbi gyakorló kódomat. 115200-ra kell állítani. Ha a fullduplexserial helyére a vgatext-et helyettesíted és a pin-ek is stimmelnek, akkor VGA-ra megy az adat. De mehet mindkettőre is egyszerre, akkor tudsz debuggolni is.
Jobb mint a windows terminal ez kétségtelen. De ha küldeni akarsz PC felől, akkor nagyon fapados. A Hterm tud ismételt küldést is, ami jól jön, ha nem akarod tövig koptatni a billentyűidet. Ráadásul sokkal több opciód van, ami menüből kényelmesen elérhető - vagy én vagyok túl kényelmes ?
Csak egy gyors kérdés... A 4D systems érintőképernyői nem szimpatikusabbak? Ahhoz is van minden a parallaxnál. Igaz -kisebb a méret.
Én meg nem mondom hol de láttam propeller-re egy video feliratozó progit ami nagyon
bejött bár manapság gyakorlati haszna nincsen. De videopoker vagy gyümölcsös automatát lehet pikk- pakk csinálni belőle... (Bár a jelen törvények szerint ennek sincs túl sok értelme max. nosztalgiából.)
A törvény tiltja, ha nyerőgépként használnád. De ki tiltja meg, hogy otthon - hobbiból játsszon vele bárki is. Sokan azért vesznek flippergépet, zenegépet - mert bútordarab és mert tetszik. Talán ezt még nem tiltja a törvény - tehát van értelme. Főleg ha míves darab a végeredmény. Így az ára is lehet szép ...
Mi van mindenki nyaral?
Azért a Saleae klónnal csak óvatosan! Szétszedtem nincs benne egy darab busz ic-sem közvetlen ellenállásokon ki vannak vezetve az I/O lábai CY kontrollernek.Még az is lehet hogy simán csak a CY fejlesztőpanel van kicsit átalakítva és berakva a dobozba. Elviekben lehet rajta mahinálni és átírni a usb VIPID és akkor működik mint USBee panel. Az hogy akkor lesz e belőle Input output nem tudom. De lehet érdemes lenne rá fejleszteni kicsit...
Sikerült használni a küldött szoftvert?
A Saleae klón nekem kizárólag a mikrokontroller lábára csatlakozik, ott nagy gáz nem lesz vele. Azonban sok infóhoz hozzájutok. Nem mellesleg - sikerült egy fórumtársunktól beszerezni végre egy jobb szkópot is....
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2013
Komplett kódot kérünk és akkor kitaláljuk mi a baj...
Kameleon2: De ez csak azért mert szerintem simán megalkudtunk volna DSO-ra csak nem voltál erőszakosabb.. Bezzeg mástól jó a szkóp.
Olyan jó árat kaptam, hogy nem tudtam neki ellenállni - és ami a legfőbb - éppen volt annyi pénzem és még nem költöttem el - ami ritkaság....
Sziasztok! Úgy tűnik a saját találmányom minden időmet elviszi, miközben lenne egy-két másik propelleres projekt, Simpi, Herc! Nem volna kedvetek foglalkozni vele? Többet személyesen tudnék elmondani - illetve mutatni belőle. Voltaképpen adott az elképzelés és a részek, csak össze kellene rakni.
Küldtem privát üzenetet e-témában.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |