Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   291 / 442
(#) beton cipő válasza eyess hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Remek! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) Hilo hozzászólása Júl 15, 2013 /
 
Sziasztok, a kérdésem a következő: Eagle-ben ha board-on terveznék egy nyákot, abból tudok e nyomtatható/vasalható változatot generálni a programmal, ha igen hogyan?
Kapcsolást nem szeretnék gépen csinálni eagleben, csak nyomtatható/vasalható nyáktervet szeretnék. Előre is köszönöm.
(#) eyess válasza Hilo hozzászólására (») Júl 15, 2013 /
 
Ha kész a rajz a menüből egyből nyomtathatod is.
(#) Sendi hozzászólása Júl 20, 2013 /
 
Jó reggelt. A schematic-ban rajzolva a vezetéket, xp alatt normális a vonal vastagságom, míg win 8 alatt nagyon vékony. Megtudom vastagítani, de be tudom e állítani alapértelmezetten vastagabbra?
(#) niedziela válasza Sendi hozzászólására (») Júl 20, 2013 / 1
 
Szia,

eagle.scr
SCH label alá
SET NET_WIRE_WIDTH x.xxxx

üdv.
(#) Sendi válasza niedziela hozzászólására (») Júl 21, 2013 /
 
Köszönöm.
(#) gyulank hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Sziasztok!
Ha végül a NYÁK rajz bal alsó sarka messze van az eredeti bal alsó saroktól, akkor hogy tehetem az egészet arrébb? Kijelölni ki tudom az egészet a Group-al, de ha mozgatni akarom, egy valami jelölődik ki, és csak azt húzza.
(#) proba válasza gyulank hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Jobb gomb move group.
(#) cross51 válasza gyulank hozzászólására (») Aug 2, 2013 /
 
Vagy ha nem szeretsz sokat kattintgatni akkor kijelölöd ctrl + jobb egérgomb.
(#) gyulank hozzászólása Aug 2, 2013 /
 
Köszönöm mindkettőt!
(#) Krisszes hozzászólása Aug 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Akadt egy kis problémám. Eagle 6.10 használok, és idáig csak magamnak nyomtattam egy oldalas nyákhoz rajzot belőle...
Most viszont gyártatnom kellene és még nem csináltam gerber fájt. Találtam már egy leírást. hogy hogyan is kell csinálni. (Bővebben: Link)
De teljesen bizonytalan vagyok, hogy jó is lesz-e.
Kinéztem egy nyák gyártó céget ami elméletileg megfelel az elvárásaimnak. A cég a következőket kéri:

-Az összes film rétegről Gerber RS274X formátumú fájl. (RS274D esetén a keletkező apertúra fájlok is!) Ez két külön fájlt jelen?
-Fúróprogram Excellon inch absolut trailing beállításokkal. Csak excellon és Excellon_RACK beállítási lehetőséget találom...
-A kontúrmaráshoz kérjük a megrendelőn szövegben jelölni, hogy mit tekintsünk kontúrvonalnak.
Itt elég a dimmension (20) megadása?

Valaki tudna ezekre nekem választ adni. Vagy esetleg tapasztalatok a gyártóval kapcsolatban, hogy mi is kell nekik? (Bővebben: Link)

Előre is köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2013
(#) niedziela válasza Krisszes hozzászólására (») Aug 4, 2013 /
 
Szia !

Válaszd a Gerber RS274X formátumot, nem kell foglalkoznod a RS274D-el.
Itt állítsd be a megfelelő rétegeket kézzel, vagy válaszd a File menü - Megnyitás- feladat.
Itt hozzáadhatsz már kész layer konfigokat, van két RS274X fájl.
Nézd meg mire van szükséged, mire nem azt töröld, vagy állítsd be.
Dimension réteget tedd hozzá a konturmarás miatt, és ezt jelezd a gyártónak.

Excellon hasonlóan ott találod a feladatok között, nem érdemes kézzel babrálni,

Ha meg vagy ellenőrizd egy gerber nézővel az eredményt, hogy valóban azt generáltad amit akartál.
(#) gyulank hozzászólása Aug 9, 2013 /
 
Ha berakok egy CD4541-es IC-t, nincs meg minden lába, amit be kell kötni. Ez miért van? Lehet vele kezdeni valamit, vagy át kell szerkeszteni?
(#) zoltan0801 válasza gyulank hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Ha a táp lábai nincsenek meg, akkor az invoke parancsal tudod előhozni!
(#) gyulank válasza zoltan0801 hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Köszönöm! Ez hiányzott.
(#) pluto válasza gyulank hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
Esetleg a 7-s és a 14-s lábra gondolsz? Klikk az INVOKE ikonra, majd az alkatrészre és rögtön ott vannak a táp-lábak.
De könyörgöm, miért nem olvasol kézikönyvet ??? (már ha erre gondoltál)

szerk: Bocs, de most láttam, hogy megelőztek.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2013
(#) elektrocad válasza gyulank hozzászólására (») Aug 9, 2013 /
 
A panelen majd automatikusan ráköti a tápvezetékre.
(#) RJ411 hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Üdv.

Egy tokozásból és egy szimbólum szeretnék új alkatrészkönyvtárat létrehozni hogyan lehet összeollózni?
(#) IMi válasza RJ411 hozzászólására (») Aug 17, 2013 /
 
Szia!
Itt minden részletesen le van írva: Bővebben: Link
(#) johny999 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Hello,

ULN2003-as IC-hez van valakinek lbr-je?
(#) neoone válasza johny999 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Szia!
Az eagle-ban van, legalább is az ULN2003A. Az uln-udn.lbr-ben találod. Ha nem találnád ír és felteszem.
(#) elektros90 hozzászólása Aug 31, 2013 /
 
Sziasztok. Hogyan lehet olyan csatlakozást használni, hogy pl. egyik lapról hivatkozik a másikra.
Egy uC pinjére csatlakozó áramkört egy másik lapon rajzolok meg és valahogy össze kellene hozni a kettőt. Van erre esetleg lehetőség?
(#) bbb válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!

Mondjuk én az ingyenes verziót használom, amiben nincs olyan lehetőség, hogy több lapom is legyen, de tippre azt mondanám, hogy a NAME parancs erre is működik. Azaz rajzolsz egy vonalat, amit a mikrovezérlő lábára kötsz, aztán átnevezed valamire. Ezután a másik lapon lévő csatolópontodnál szintén eljátszod ugyanezt. Ez lapon belül tökéletesen működik, gondolom a lapok között is egyesíti vele a vezetékeket.
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Én ezt úgy csinálnám , hogy a kapcsolási rajzon egybe rajzolnám meg a kapcsolást egy lapon, de a boardot úgy csinálnám , hogy addig a pontig ameddig kell egy panelt , a következő ponttól pedig egy másik panelt , illetve mondjuk 2 oldalasra csinálnám , és akkor ha változtatsz , akkor már figyelembe fogja venni a kapcsolási rajz alapján mind két oldali panelt a program.

De ha nem ez volt az elképzelésed , akkor írd le , és megoldjuk.
(#) pluto válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
A LABEL segítségével tudod ezt megoldani. Felhelyez egy címkét a vezetékre/buszra. Egy sch fájlon belül több oldalt is létrehozhatsz. Ezen oldalakon helyezheted el a címkéket tetszés szerint, amit aztán a nyáktervezőrész figyelembe vesz, összeköt.
(#) elektros90 válasza pluto hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat. Nemtudtam pontosan elmagyarázni mit is szerettem volna, de Pluto adta meg arra a választ amire gondoltam. Neki külön köszönöm!
(#) bbb válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 31, 2013 /
 
Szia!

A LABEL önmagában semmit nem ér, az csak a vezetéked NEVÉT jeleníti meg. A NAME parancs, ami neked kell, ahogy én írtam, utána már nyugodtan mehet a címkézés is (LABEL).
(#) pluto válasza bbb hozzászólására (») Szept 1, 2013 /
 
Ha már használod a LABEL-t, abból egyértelműen következik, hogy átnevezed a vezetéket, különben mire jó az egész. Az egyforma nevűeket tudja ugyanis a nyáktervező rész össze kötni.
(#) bancsi15 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy melyik könyvtárban találom az ehhez hasonló kis nyomógombokat? nyomógomb
Köszi
(#) eyess válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 7, 2013 / 1
 
Például , ezt minden további nélkül alkalmazhatod oda.

Switch.PNG
    
Következő: »»   291 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem