Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   169 / 244
(#) ptesza válasza alexride hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Egy jó minőségű fejhallgatóval össze sem lehet mérni. De most hogy hallod a különbséget tudni fogod ,hogy amit változtattál az milyen hatással volt. Így elsőre nézésre és keresésre ,nem piezó magas van benne . (Javíts ki ha tévedek) Így a csere nem hozna akkora változást. Az átvitel mérés nagyon jó ötlet. Egy kis váltó manipulálással sokat lehet javítani rajta.
(#) elektrorudi válasza alexride hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Szia,
A "javítás" eredményessége erősen esetleges. Szerintem nem érdemes foglakozni vele. Mindent arra kell használni, amire való. Ez nem hi-fi célra készült, hanem (elsődlegesen) beszéd hangosítására. Ha belepiszkálsz (driver csere), akkor a piaci értékét azonnal elveszti. A helyedben eladnám, és vennék egy hi-fi készüléket az árából, ha ez az igényed.
(#) djloui válasza alexride hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Ha aktív ládával akarsz DVD-zni vegyél Mackie SRM450-t egy 60.000,-Ft-os hang(fal)sugárzótól ne várj csodát a szobában, műanyag doboz, hangszóró, driver, hangváltó, és végfok, ennyi pénzért. Ha ez jó lenne nem érné meg megvenni a másikat.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2013
(#) sound.man válasza djloui hozzászólására (») Szept 13, 2013 /
 
Inkább házimozit. Ezek nem erre valók ..
(#) mraulajos hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Hali!
Légyszi. valaki erre mondjon nekem valamit. Köszönöm!
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia! Ha nem vágja senki kapásból a választ, miért nem próbálod ki? Miből tart összedugni két kábelt?
(#) dudassandor1 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia!
A legtöbb végfoknál parallel üzemben az egyik oldali bement lesz a bemenet, a másik mint jelforrás lesz tehát kimenet pl. egy másik végfokhoz.
Nyugodtan próbáld ki, mint reloop is írta, baj nem lehet belőle.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2013
(#) alexride hozzászólása Szept 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Crest Audio CPX-1500-ról valakinek van véleménye esetleg tapasztalata vele? Érdemes használtan megvenni?
(#) jocko hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok!Végre sikerült összerakni egy kisebb hangtechnikát. Igaz sokan lebeszéltek arról ,hogy ilyen kategóriájú pa hangsugárzókat vegyek,de nem bántam meg a döntést.Az egyik az egy gemini gt 1004 hangsugárzó (Magyarországon már nem kapható úgy tudom),benne 25cm-es mélyközéppel,és egy dupla piezo tölcsérrel van ellátva.Hangváltó a mélyközép hangszóró előtt nincsen, a piezó előtt csupán egy ellenállás volt gyárilag,oda be kellett tennem egy 3,3 uf 100v bipoláris kondit ,és így már elviselhető a hangja. A másik hangdoboz az egy Master audio sw 250-es 3 utas láda, benne szintén nincsen tekercs,vagy váltó a mélyközép hangszóró előtt,viszont a piezók rosszul voltak bekötve gyárilag,és nem a megfelelő értékű kondival,ezt szintén kicseréltem.A belső vezetékezést nagyobb átmérőjű hangszórókábelekre cseréltem.Az erősítő egyenlőre egy sony stk-s hifi erősítő, a hangja nagyon tetszik,nem tudom milyen kisebb pa végfokkal tudnám kiváltani.Tudom ,hogy ez a cucc nem hangosításra való, de azért egy kisebb házibuliba tökéletesen elég,és olcsósága ellenére szinte hifi minőségben szól.Mindezt a Zoványi showtechnikánál vásároltam,maximálisan meg vagyok velük elégedve,de ez itt nem a reklám helye... csatolok pár képet ,meg egy videót: http://youtu.be/_hbHRsLuh18
(#) jocko hozzászólása Okt 31, 2013 /
 
Na sikerült vennem egy alesis ra 150 stúdió erősítőt 2x45 watt /8 ohm oldalankénti teljesítménnyel,nem volt olcsó ,de meg vagyok vele elégedve.Igazából választhattam volna ennyi pénzért más típusokból is, voice kraft,img stage line, reloop, phonic,master audio stb. ,de inkább ezt választottam a hangminőség miatt.Úgy döntöttem ,hogy nem fogok használtat venni féláron: http://youtu.be/N_AvconWdkg Azért is tettem fel ezt a videót mert még nincs a youtube-on erről a végfokról videó,csak az ra 100-asról...
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Helló!
Ha egy négyzet alakú, mondjuk 10mx10m-es terem mind a 4 sarkába beállítunk 4 ugyanolyan mélysugárzót, akkor jól sejtem, hogy kioltódik a mély nagy része?
(#) szamóca válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
A sarokratolás 9dB emelést eredményez, a reflexiók a terem bizonyos pontjain kioltást, bizonyos pontokon erősödést eredményeznek.
(#) szamóca hozzászólása Nov 7, 2013 /
 
Ha valaki komolyan gondolja.
(#) bencikusz válasza szamóca hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
A válaszok nincsenek meg hozzá?
Vannak olyan kérdések, amik számomra nem túl egyértelmű.
(#) szamóca válasza bencikusz hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Írd le, és itt a nagy hangosító szakik majd megválaszolják.
(#) fehrudi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Szimuláltam neked valamit
Persze a valóság eltér, de eddigi tapasztalatom alapján egész sok a hasonlóság.
(#) szamóca válasza fehrudi hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Tessék.

hullám.jpg
    
(#) fehrudi válasza szamóca hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Köszönöm. Csak nem tudom miért kaptam..?
(#) szamóca válasza fehrudi hozzászólására (») Nov 7, 2013 /
 
Nem konkrétan neked, csak Te voltál az utolsó hozzászóló.
(#) Kovidivi válasza fehrudi hozzászólására (») Nov 8, 2013 /
 
Szia! Köszi a szimulációt!
Azt még le tudnád szimulálni kérlek, hogy mi történik, ha a 4 sugárzó egymás mellett van közvetlenül?
Áruld el kérlek, melyik programot használtad. Ezzel jól el lehet játszadozni.
Milyen frekvencián próbáltad?
(#) cooper85 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 8, 2013 / 1
 
MAPP Online Pro
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2013
(#) andras99 hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
A fájlokat rendeztem a gépemen, felleltem ezt. Szerintem nem lehet túl régi. Felrakom, hátha valakinek hasznos lesz.
(#) pucuka válasza andras99 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Ó, hol van ez még. Folyik az iszapbírkózás, szerintem ez még csak egy elképzelés (volt).
(#) andras99 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Nem tudom most mi a helyzet ezen a téren, de tény, hogy nálunk a suliban a vezeték nélküli mikrofon nem nagyon akar működni. Sziszeg, elhallgat, működik egy darabig, megint elhallgat, stb. És nem a mikrofon rossz (elvileg, bár ki tudja), valami bezavar neki.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Nov 16, 2013 /
 
Én se tudom használni a régieket, dB Technologies, 174-223MHz tartományban, több rendezvényen be szaggatott, vagy épp valami jelet fogott a vevője. Nem tudom mi zavarta, pedig tavaly még nem volt gond.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) andras99 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
(#) BiG_Lui-Gee válasza andras99 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Nincs erre keret, a cég ahol dolgozok nagy tulajdon része a hangosítási cuccoknak, sajátom kevés benne, úgy hogy engem nem érdekel, de továbbítom felé hátha...

Egyébként mi zavarhat 174-223MHz tartományban, mert ez nem 4G ? Roncs prémium sem jár akkor szerintem érte.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
(#) andras99 válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Nem tudom, az én Gemini mikrofonjaim 177-199Mhz, gyorsan kipróbálom működik-e!
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Most így este nekem működik, holnap kipróbálom napközben is.
(#) BiG_Lui-Gee válasza andras99 hozzászólására (») Nov 16, 2013 /
 
Szerintem nem kéne gondnak lenni, de nem tudom ahol hangosítottam iskola mi zavarhatta. Egyébként nem messze a kéményén van egy átjátszó állomás többféle internet és egyéb, de én nem tudom hogy milyen frekvenciákat használnak és mire.

Mindenesetre letettem ezen mikik használatáról, mert így nem megbízhatóak. Elég gáz hogy műsor közben kell beugranom egy másikkal.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2013
Következő: »»   169 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem