Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   292 / 442
(#) bancsi15 válasza eyess hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Köszi szépen!
(#) vzoole válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
switch-omron
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 14, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy Eagle rajzom, ami újabb verzióban készült. Nincs valamilyen mód átkonvertálni régebbi 5.11.0 formátumúra? Gyártás közepén vagyok és nem szívesen változtatnék most verziót ezért az egy rajzért....
(#) eyess válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Miért mi baj van az új verzióival ?
(#) kameleon2 válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Csak annyi, hogy a szoftvercserékkel nagyon rosszak a tapasztalataim. Mindig beüt valami nem várt fordulat és mindig a legrosszabbkor. A mostani verzióm tökéletesen működik, mindössze egyetlen fájlt kaptam egy ismerőstől. Emiatt nem robbantanám fel a 3 éves munkámat.
(#) niedziela válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szia
6.4 ugyanolyan jól megy mint az 5.11, nyugodtam cserélj.
--
5.11 -től nem kell megválnod, egymás mellett is tud futni a kettő
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2013
(#) eyess válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Esetleg másik meghajtóra feltelepített régi verzió?
És azt indítva már nincs is probléma .
(#) kameleon2 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Nekem nincs belőle telepítő verzióm - sem "okosítás". Vírusos helyekre meg nem szívesen ugranék fel az előbb ismertetett okok miatt. Ha van ötleted, szívesen fogadom.
(#) kameleon2 válasza eyess hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Több száz rajzom van, ami kitűnően elvan az 5.11-en. Ha nem tudtok megoldást a visszafelé konverzióra, előbb-utóbb muszáj lesz váltani - de akkor inkább a gyártás után bohóckodnék vele....
(#) niedziela válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
küldtem egy mailt
6.3 ver
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2013 /
 
Szia!

Létezik megoldás, bár nem egyszerű sajnos. A barátod, akitől kaptad a rajzot, le kell futtasson egy ULP-t, aztán meg te is (ő exportál, te importálsz). A CadsoftUsa oldaláról letölthető szkriptek közül kettőt érdemes kipróbálnotok, ami ezt tudja.
szkript1
szkript2

Ne aggódj, még én se voltam hajlandó átállni a 6-osra, miután az első barátkozásunk nem sikerült jól, bár lassan el fogom határozni magam és talán...
(#) kameleon2 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Köszönöm a segítségeket!
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Köszönöm! Megkérdezhetem - neked mi nem jött be a 6-osban?
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Előre bocsátom, hogy én egy korai verziót (és ingyenest) próbáltam ki. Nekem sorra előjöttek azok a hibák, amiket a fórumokban is lehetett olvasni. Pl. nem nyitotta meg normálisan a nyákjaim. Konvertálás után ugye nem tudtam visszatérni a régibe (több gépemen is fel van telepítve). Az alkatrészeim egy részét nem volt képes megjeleníteni. A mm-inch konverzió miatt nem tudtam lábakat bekötözgetni. Nem jelentek meg feliratok, légvezetékek. Stb.
Ha jól tudom, akkor ezeket már javították és állítólag a mostani verzió már tényleg jó, de én még várok vele, hogy átálljak
Ami vonzó lenne benne, hogy állítólag most már alkatrész rajzolásnál a padeket olyan alakúra csinálhatnám, amilyenre akarom, meg ugye az xml fájlformátumnak köszönhetően akár verziókövetést is be lehet rá élesíteni, meg pl. a circuits.io oldal is be tudja már importálni...

Szóval összességében én nem vagyok az új ellen, csak még adok neki egy kis időt
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Idézet:
„állítólag most már alkatrész rajzolásnál a padeket olyan alakúra csinálhatnám, amilyenre akarom,”

Nem tudom, szerintem a PowerPCB-ből lehet importálni csak.
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Üdv!
Pedig úgy van, ahogy idézted. A Library szerkesztőben tetszőleges alakú forrszemek is megadhatók.

Minden, a tokozás jelrétegein létrehozott és a forrszemhez csatlakoztatott vezetősáv és poligon a forrszemhez elektromosan csatlakoztatottnak minősül. Ezáltal az alkatrészszerkesztőben tetszőleges alakú forrszem definiálható. Amennyiben a pad standard alakja nem felel meg egy adott tokozáshoz, tetszőleges alakú forrszem rajzolható a meglévő köré, vagy erre a célra egy, az eredeti forrszemhez csatlakoztatott vezetősáv (wire) is alkalmazható.
(#) niedziela válasza elektrocad hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Szia !

Az rendben is van, de ezt már a 6.4 ben is igy volt, lehet a 6.2-ban is.
Szóval ez mint újdonság nem játszik
(#) bbb válasza niedziela hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Az 5.12-höz képest viszont igen, s ha megnézed én arról írtam, hogy az 5-öshöz képest a 6-osban van ilyen újdonság
(#) niedziela válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Ja.. Ahhoz képest van még pár újdonság.
(#) kameleon2 válasza niedziela hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Köszönöm a segítségeket még egyszer. Maradok még a bevált verziónál.
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Én régóta használom a legális verziót, és valóban ki lettek javítva a hibák. Nem bántam meg a váltást, tehát használd nyugodtan.
(#) orizon hozzászólása Szept 22, 2013 /
 
Tólókapcsolókat keresek a könyvtárban, de nem találok egyet sem a kapcsolók közt. Rengeteg minden van, csak éppen az nincs ami kellene. Milyen néven keressem? (2p3t)
(#) elektros90 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Nemtudom ti, hogy vagytok vele. Engem leginkább az zavar az Eagleben, hogy nem lehet a forrszem/pad átmérőt, furatot, formát közvetlenül layout editorban változtatni. Megkell nyitnom a könyvtárat és csak abban tudom. Ha pedig módosítom, akkor módosul mindegyik.
(#) rammeradrian hozzászólása Szept 24, 2013 /
 
Üdv!

Nincs valakinek BA1404-es alkatrésze Eagle-be? Ha van, akkor megköszönném, ha megosztaná!
(#) eyess válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Szia Az AD538AD ic rajza miért nem jó ?
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2013
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
A kérdés jó, hadd tippeljek...
Az egyik RTC a másik FM transmitter ?
(#) niedziela válasza elektros90 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Mert alkatrészről beszélünk nem külön álló vonalakról és pad-ekről.
És ez igy is van rendjén.
Üdv,
(#) usane válasza niedziela hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Elnézést, de épp ez a baj. A nyákterven nem alkatrész van, csak annak lenyomata ami nem a sajátja, mert más alkatrész is lehet ugyanolyan package-ben.
Az orcad-ben egyenként le lehet cserélni a pad-eket.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2013
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Persze a pcb editorban ott sem lehet furatot meg forrszemet átrajzolgatni, de ha meg van rajzolva a pad akkor bármelyik lecseréhető, akár egy ic-nek egyetlen lábánál is a többitől függetlenül.
(#) eyess hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Pont erre értettem én is .Nem az a lényeg , hogy adott rajzképhez milyen alkatrész megnevezés tartozik, hanem hogy a tokozása megegyezik .Innentől kezdve szerintem teljesen mindegy minek hívják megrajzolható vele a kapcsolási rajz is , és a nyák terv is.

De akár Mondhattam volna , egy noném alkatrész rajzot is amin nincs semmilyen megnevezés , csak az ic rajza.

Nem mindig pont azt a típust kell keresni , ha van hasonló alkatrész rajzolat már lehet is tovább dolgozni vele.
Következő: »»   292 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem