Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő probléma
 
Témaindító: proksa1, idő: Márc 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 85
(#) reloop válasza mizsei.robi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia! Nem igazán értem mit értesz hiba alatt. Kevés a leadott teljesítmény, vagy a clip jelző működésével vagy elégedetlen? Ha a clip olyan mint az 500-asé, akkor nagy pontosságot ne várj tőle, rajz esetén szívesen adok tanácsot hol érdemes beavatkozni.
Esetleg próbáld ki ezzel a Clip-jelzővel.
(#) mizsei.robi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Igen, a kimenő teljesítményét keveslem. Egy 400w D-osztályú erősítő és egy CPA800B az összehasonlítási alapom, és ahhoz képest kevés. A clip led nem fontos, fülre szoktam beállítani a torzítást, csak érdekes, hogy korán elkezd már villogni.
(#) reloop válasza mizsei.robi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Mekkora tápfeszültség van ebben a dobozban? A puffereken könnyen megmérheted. Abból már lehet számolni.
(#) mizsei.robi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
2x68V a tápfeszeszültség.
(#) reloop válasza mizsei.robi hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Abból sajnos 300-350W/4 ohm a plafon. Ha a másik két erősítőre rámérsz biztosan magasabb tápfeszültséget fogsz észlelni. Természetesen kapcsolásonként változhat a maradékfeszültség, és korlátozhatja a kivezérlést a helytelenül működő áramkorlátozó is.
Objektív eredményhez műterheléses méréssel juthatsz.
(#) mizsei.robi válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
A D-osztályú tápja 2x90V volt a CPA800-é pedig 2x70V. Akkor ez van, így maradt.
A mérést jövőhéten megcsinálom.
Köszönöm a segítséget!
(#) blasz hozzászólása Szept 25, 2013 /
 
Szia Reloop,ez a rajz ez működőképes?
Köszönöm
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia! Alakítottam rajta párszor. Koncsar Gyurit kéne megkérdezni azonos-e a végleges verzióval. Nála gyönyörűen üzemel
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Szia neki a 4 végtranzisztoros változat van megépitve,mert ha ez jó akkor valahogy átmásolom layoutba,ha sikerül akkor megépitem.Nekem csak a 2pár végtranzisztoros verzió rajza van meg,megpróbálom a rajzolást,legfeljebb ha nem sikerül akkor,,,hú de nem is mondom.Köszi
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2013 /
 
Köszönöm,ezt a verziót könnyebben lehet bőviteni esetleg ha nagyon kiváncsi lennék.Ennek véletlen a layoutos változata nincs meg neked?2 nap hajhullástól mentenél meg.
(#) petyaka hozzászólása Okt 18, 2013 /
 
Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám,hogy nem tudok beüzemelni egy erősítőt és ebben kérnék segítséget.
Ez egy Philips MCM-722 mikro hifi lenne.
Kettő részből áll, nekem csak az alsó (erősítő)része van meg.
Hátulján van egy 18 lábu IDA csatlakozó.
Ezen szeretném valahogy kimérni a standby/on lábait a ki be kapcsolás érdekében.
Kezdő vagyok a témában,multiméterrel szeretném kimérni.
Teljesítményét is csak sacra tudom mert ilyen számú IC-t nem találtam csak megközelítőt. IC TDA8947J
Esetleges segítséget előre is köszönöm.
(#) Frieszzz hozzászólása Nov 13, 2013 /
 
Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket egy Technics SU-G75 házimozi erősítővel kapcsolatban ami sajnos feladta a harcot! semmi hangot nem ad ki csak ha a hangerőszabályzót tekergetem kattogó pattogó hangot hallat a hangszórókon keresztül esetleg tudnátok segíteni a megoldásban? illetve hogy mi lehet a probléma?
(#) reloop válasza Frieszzz hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Szia! Nézd meg kap-e rendesen bemenő jelet!
A javítás menete úgy nézne ki, rajzot letölteni Elektrotanyáról, tápfeszültségeket ellenőrizni, majd lekövetni a jel útját. Bevallom nem könnyű.
(#) szabo.eduard hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
helló kéne egykis segitség, adott egy jvc rx554r típusu erösitö és bekapcsolás után azt irja ki hogy (overload)ez mitöl lehet?
(#) szabo.eduard hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
helló kéne egykis segitség, adott egy jvc rx554r típusu erösitö és bekapcsolás után azt irja ki hogy (overload)ez mitöl lehet?
(#) sny válasza szabo.eduard hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
Zárlat a kimeneten (kábelhiba?) vagy végfokzárlat.
(#) szabo.eduard hozzászólása Nov 28, 2013 /
 
nemhiszem h kábelhíba lenne mert levan minden huzva róla és ugyis irja a végfok zárlatot h szürjem ki?
(#) szabo.eduard válasza sny hozzászólására (») Nov 28, 2013 /
 
nemhiszem h kábelhíba lenne mert levan minden huzva róla és ugyis irja a végfok zárlatot h szürjem ki?
(#) Moderátor hozzászólása szabo.eduard hozzászólására (») Nov 28, 2013
 
Kérlek figyelj oda egy kicsit!
A dupla posztolást sehol sem tűrik. A mondat eleji nagy kezdőbetűk (és az általános helyesírás) itt a fórumon követelmény. Megértésedet köszönjük!
(#) szabo.eduard hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Helló senki nemtud valami tippet a gondmra?
(#) szabo.eduard válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Oké köszönöm a gyors válaszodat!!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) granpa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Én inkább service-t javasolok.
(#) kristikoma hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Az alábbi problémával állok szemben: javítom a BRG M11-es magnó végerősítőjét. A 2SC tranyó feszültségei rendben. A gond a Ge tranyóknál van, ott semmilyen feszültség nem stimmel, alkatrészek jók. Az első képen a rajz szerinti állapot szerepel, a másodikon a panel szerinti. A rajz alapján az AC 128 emitteréről egy 27 Ohmos ellenálláson jut el a jel az AD párosra. Viszont a panel szerint a 27 Ohm és a termisztor párhuzamosan van kötve. Melyik a jó ezek közül?
(#) pilka hozzászólása Jan 1, 2014 /
 
sziasztok
nekem van egy technics sa202 erősitőm
bátyámitt volt tergnap és kelett neki hangszóró kábel mondtam vágjon le a hangfalébol de kapcsolja ki az erősitőt
de nem kapcsolta ki és mikor elvágta történhetett valami mert mikor visszakötöttem a hangfalat a bal oldali csatorna nem szol
mi lehet a baja ?
a végfok mehetett ki?
segitsetek pls
(#) zolika60 válasza pilka hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Bizony bizony.
(#) pilka válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Értem. írták hogy az stk 0029 mehetett ki, de mértem multiméterrel szakadásvizsgálatot és minden oké a jobb és a bal csatornán.
Viszont a an -7060 tol mérve már csak a jobb oldali oké
akkor az an7060 a végfok?
és az an 7060 at hogy tudom megmérni hogy jo e?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2014
(#) zolika60 válasza pilka hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Az STK 0029 a végfok. Az AN7060 az előerősítő fokozat. Szkóppal tudod a legegyszerűbben vizsgálni.
(#) reloop válasza kristikoma hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Szia! Az a vonal véletlenül lemaradt. Egyértelműen feszültségkülönbséget kell képezni a végtranzisztor bázisok között, hogy legyen egy kis előfeszítésük, különben éktelen keresztezési torzításba torkollik a működés.
Kicsit korrigálom a leírásodat: az AC128-nak a kollektoráról megy a meghajtás (biztos csak elírtad).
Paintold rá a germánium tranzisztorokon tapasztalt feszültségeket, megnézzük mi lehet a baja.
(#) kristikoma válasza reloop hozzászólására (») Jan 1, 2014 /
 
Köszi, igen kollektort akartam írni, hozzászoktam az npn tranyókhoz. Időközben megoldódott a gond, jó a végfok. Ez a rajz a Kádár-könyvből lett kiollózva. Megtaláltam a magnó gyári könyvét is, ahol már jó a rajz.
Következő: »»   43 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem