Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Szia néztem szkóppal a jeleket de a tranyóknál elvesznek
Ennél hasznosabbnak tartom a tranzisztor bázis-emitter és a bázis-kollektor diódájának kimérését. Legtöbbjüket ki sem kell hozzá forrasztani.
A FUSE felirattal jelölt ellenállásokat ajánlom figyelmedbe! Az erősítőnek nincs áramkorlátozója, ezeknek kell engedni meghibásodás esetén.
Most mértem át a fuse ellenállásokat és értéken van mind.Amit még találtam az a 2SC1583 tranzisztor,de csak japán leirást találtam hozzá,5 lábú tranzisztor tudom hogy ki lehet helyettesíteni 2db másikkal de a lábkiosztást nem találom
Helló.Csak annyi lenne a kérdésem hogy van egy ilyen stereoba elkészített TDA7294-es áramköröm (kép mellékelve),és hogy ezent tudnék-e valamit javítani? (mármint több W-ot kivenni).Hallotam olyan lehetőséget is hogy tranzisztor-párral ugymond "tuningolni",de sajnos ehhez nekem hiányzik a kapcsolás.Aki tud segíteni annak előre is köszönöm.
Szia! Ez a kérdés a TDA7294 témában lenne a helyén. Ilyesmit keress!
Amúgy ez az IC simán kiad 70W-ot, amivel szobai körülmények között falat lehet bontani. Ha még ez is kevés, építs híd kapcsolást TDA7294-gyel, az már döfi
Kapcsolási rajz birtokában könnyen be tudod azonosítani a tranzisztor lábakat. Ez is tönkrement?
Ha jól mértem akkor ez jó,de jel nem jön ki belőle hozzá eljut onnan nem tovább
Ezt a kapcsolást hozzá lehet valahogy kötni az én már meglévő kapcsolásomhoz?
Egyébként úgy kaptam mind a 4 végtranzisztor halott volt,2 nem is volt már benne
Amíg nem alakul ki az erősítőben a DC egyensúly, ami a kimenti 0V-ban mutatkozik meg, addig nem várható, hogy az erősítő belső pontjain mérhető jel legyen. Mikor a kimenet fekszik valamely tápon a jelerősítő tranzisztorok vagy teljesen nyitott, vagy zárt állapotúak. Alkalmazd a hagyományos tranzisztorvizsgálatot!
Nincs benne végtranyó igy javítgatom ha jónak látom érzem akkor rakom be,el ne lője őket.
Ha nincs benne a végtranzisztor, akkor az egyiknek a B-E kivezetését kösd össze 100 ohm ellenállással. Máris mérhető az erősítő - igaz nem terhelhető még ekkor!
Sziasztok! István szeretnék kérdezni. A 2KW toroidhoz szeretnék betenni valami biztit. A trafó és a dióda híd közé tegyem vagy a diódahíd és a pufferek közé. Mekkorát kéne oldalanként beletenni? Nem kell attól félnem, hogy a 2x30000µF tőltődése kiégeti majd? A lágyindítóban van egy 16A-es. 50A -os a diódahíd.
Köszönöm. A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni a következő hibával kapcsolatban.STK4192II-es IC-t cseréltem az erősítőben mert a régi zárlatos volt,ezzel már nem tilt le be is kapcsol minden működik REC OUT-on még tökéletes a jel. Viszont a bal csatorna fejhallgató kimeneten ,és hangfalon is halkan folyamatosan szól. Minden hangszínt szabályzás és hangerő hatástalan rá,kivéve MUTE -20db. A jobb csatornát tökéletesen lehet szabályozni és sokkal hangosabb is.A forrasztást kitisztítottam és többször ellenőriztem.A teljes hangszínt szabályzást és hangerőt kikötöttem,tehát nincs jel az STK IC bemenetén de ekkor is halkan szól.Visszakötött állapotban(hangszín)a hangerő 0-án valamivel hangosabb. Tuner-nél és CD bemeneten is ugyan ez. Vajon az új IC-is hibás? Vagy egy csatoló kondenzátor? Ezeket elkezdtem mérni de eddig minden jó. Minden segítséget előre is nagyon köszönök! Üdv. Tamás
Szia! A puffer és az egyenirányító híd elég stabil eszközök, oly kicsi a meghibásodási gyakoriságuk, hogy külön biztosítékkal nem is védeném őket. A trafó elé menjen 10A lomha bizti. A lágyindító természetesen nem marahat el.
A végfoknál már lehet zárlat, túlterhelés, ott csatornánként, tápáganként biztosítanám, mint azt eddig is tetted. A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
Köszi. Csak attól tartok, hogy nagyott csattanna, ha a kondik után valami összeérne. Kifutnék a világból szerintem.
Egyszerű a megoldás: a puffertől az első biztosítékig korrekt szigetelést kell alkalmazni. Ez megtörténne ígyis-úgyis.
Köszönöm a segitséget a 100R jó ötlet tanultam megint,az egyik oldal megy a szkóp szerint,elindult a kivezérlésjelző is.De nem találom a végtranzisztorok helyét melyik a PNP melyik az NPN,Q01,02,03,04 melyik melyik?Sajnos a rajzot rosszul látom nem tudom kivenni belőle.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
Szia! Elég rejtélyes a hibajelenség. A gyenge erősítés és a kezelőszervek hatástalansága az áramkör egy részére kiterjedő test hiányra utal. Szakadásvizsgálóval utána járhatnál.
Rajz, vagy típusszám jó lenne!
A Q2 NPN! A pozitív tápra az NPN tranzisztorok kollektorai mennek.
köszönöm,a másik oldal nem akar menni,de szorgalmasan méricskélek
Na kiszámoltam, hogy ha használok oldalanként 7pár tranyót, majdnem fél áron jönnek ki. Mivel B osztályú neki is kell olyan hatalmas borda? Amit említettem vf2 topikban az szóba se jöhet, hogy egy borda oldalanként. Esetleg szabad-e olyat csinálni, hogy külön bordán van az NPN és a PNP? Össze lenne fordítva két olyan borda, középen a panel. Ezt azért kérdem, mert láttam itt a fórumon, hogy egyik oldal esetleg jobban melegedhet és jobb ha egy bordán van a hőegyensúly miatt.
A FET-es és a bipoláris tranzisztoros erősítő is AB-osztályúnak számít, hatásfokuk 60-70%.
Mint írtad 2x900W a cél, tehát 900W körül kell hőt átadni a környezetnek. Ez egy szerényebb vasaló teljesítményének felel meg. A hűtés kialakításához jó támpont lehet, ha megnézed a Neten hasonló teljesítményű gyári erősítő belsejét. (power amp inside)
Ha a kimenő teljesítmény 900W, akkor közel sem 900W-al fűt az erősítő. Te magad írtad, hogy a hatásfok 60-70%, ha 65%-al számolunk akkor 315W a fűtőteljesítmény.
István! Cikis lenne a következő ST végfokot így összetenni. Nagyon tetszik. Meg van a veszélye is. De szerintem szerelhetőség miatt is jó. Ezen a képen a nyák utban van a hűtőbordánál, de magában a felvetésről légyszíves írj vissza. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
Ennél a nyák és hűtőborda kombóra gondoltam. Amikor fekszik a bordán a panel.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2013
Üdv! Számoljunk! 900W kimenő és 300W disszipáció az 1200W. A 900W ennek a 75%-a. A bruttó teljesítmény inkább 1300-1500W lesz csatornánként ebben az erősítő-osztályban.
Az alapvető eltérés kettőnk eredménye között mégis inkább abból származik, hogy a kolléga 2x900W-os erősítőt szeretne építeni: Idézet: „Mint írtad 2x900W a cél”
Szia! Ha a csokira gondolsz, azt nem tartom biztonságosnak.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |