Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   101 / 1385
(#) pb válasza fureszk hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Helló
inkább azt amelyik mellette van az valamivel jobbnak néz ki

köszi
(#) szabi83 válasza pb hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Szeva

Ez a 4-dik oldalon a legelső, ha az kell amit fureszknek mondtál akkor 1k2 helyére átkötés megy.

Üdv

ui.:
- sprint layout -el tudod meg nyítni és nyomtatni
- nyák mérete 22 mm X 27 mm
- ic mellet van számozás, "1 2 3", ide 10k -s poti megy, a poti nyele feléd mutat akkor a baloldali az egyes láb, jobboldali a hármas, a maradék a kettes.
(#) pb válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
kösz szépen
amúgy ez az erősítő 9V-os elemmel működik??


Köszi
(#) fureszk válasza pb hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
igen.
(#) pb válasza pb hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
fel tudnád tenni valami más formátunban mert a sprint layout-al nem lehet kinyomtatni mert demo


Köszi
(#) vicsys válasza pb hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
megcsináltam neked...
(#) pb válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
ok köszi szépen
örök hálám
(#) zoly15 hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
sziasztok!
lenne 1 nahgyon nagy broblémám
karácsonyra kapok 1 lézernyomtatót.....
de olyat ami be tudja húzni a 90g/M2 -es műnyomó papírt
valaki tudna írni olyan fekete-fehér lézernyomtatót ami tudja kezelni ezt a papírt?
előre is köszi
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
az olyat után kimaradt hogy SZERETNÉK
(#) PCB válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Szia!

A4-es méterben minden nyomtató be tudja húzni.

Üdv!
(#) zoly15 válasza PCB hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
szia!
akkor a nyomtatónak nem számít hogy milyen súlya van a papírnak?
mert a régebbi fénymásolók begyűrik (tapasztalat)
(#) pb hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
helló
tudna nekem valaki csinálni ehez a kapcsoláshoz valaki nyákrajzot lehetőleg pdf formátunban?

KösziBővebben: Link
(#) pb hozzászólása Dec 13, 2007 /
 
mármint a tápegységek kötül a negyedikhez a 0.7volt-24volt és 50mA-2A-ig ehez kéne nyákrajz

Köszi
(#) zoly15 válasza pb hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
szia!
miért nem csinálod meg magad (lagalább megtanulod használni pl a sprint layozt-on)
amúgy nem nehéz és ez egyszerű rajz is...
(#) kaqkk válasza pb hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Hy most azonnal nekiállok és megcsinálom csak azt ird meg hogy a potik rajta legyenek-e a panelon
(#) pb válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
nem muszály elég ha csak nyákbaültethető sorkapcsot csinálsz neki meg a 2n3055-nek is

Zoly15:
azért nem tanulom meg mert már egyszer meg akartam de nem jött össze sajna :no:
ezért még várok egy kicsit meg nézegetem őket hogy megtanuljam :yes:

Köszike
(#) zoly15 válasza pb hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
szia!
fureszk kolega csinállt belőle 1 cikket lesd meg és már csuklóból fogod ontani a nyákokat...
(#) pb válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
todom már végig olvastam
(#) kaqkk válasza pb hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Itt a panelrajz ha nem tudod megcsinálni akár kész fóliát is tudok küldeni a fotomaratáshoz(de ezt majd priv-be)Hy
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 13, 2007 /
 
Bocs a panel lemaradt az elöbb csak a beültetést raktam fel.
(#) idavid hozzászólása Dec 14, 2007 /
 
sziasztok

a suli szertárából kaptam ma ajándékba 3 darab kék lapot, és nekem olybá' tűnt hogy ezek nyák lapok - ki akarták dobni őket, már nincs senki, aki tartsa az elektros szakkört, de én inkáb elhoztam őket.

A/5ös méretű lapok, és a fua az, hogy ilyen világoskék papírral vannak leragasztva. van 2 darab, aminek mind a két oldala le van ragasztva, meg egy aminek csak az egyik.

az egyoldalas hátulja barnás, és az elején egy helyen feljött az a kék papírszerűség, és alatta rézlemez van.

ez akkor most egy nyáklap lenne? ha igen, akkor hogy lehet azt a kékséget leszedni, egyáltalán le kell e? (vasalásos technikával dogozom, lehet, hogy annál előny, ha van ez a papír rajta?)
(#) kaqkk válasza idavid hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
az akék papír a fénytől védi a panelt mert ez foto maratáshoz készült és uv fényre érzékeny vasaláshoz úgy tudod használni ha avédő fóliát lehúzod és arézen lévő lakkot acetonnal vagy kromofággal lemosod
(#) idavid válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
de ha én sima vasalásos módszert használok, és simán rávasalom erre, akkor utána a hiperolos marató uganúgy le tudja marni a rezet, ahonnan kell, nem? nem könnyebb papírra vasalni?

vagy előtte szedjem le valahogy ezt a kék papírt, és utána vasaljak rá?
(#) kaqkk válasza idavid hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
kijavítottam az előző hszt már benne aválasz
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 14, 2007 /
 
Szia !

Idézet:
„vagy előtte szedjem le valahogy ezt a kék papírt, és utána vasaljak rá?”


Gondolkozz egy picit légyszi, ha a védőfóliára vasalsz az a rézre kerül rá ?

Üdv!

(#) idavid válasza PCB hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
logikus.

acetonos cuccot nem preferálok, ugye peroxidos a maratócucc --> TATP...olyan kromoizé meg nincs itthon. egyéb verzió?
(#) Frankye válasza idavid hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Aceton helyett használhatsz lakkbenzint, még jobb is! Azt ugyan nem tudom, ennél van-e TATP hatás...
(#) idavid válasza Frankye hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
lakkbenzin van itthon, majd megnézem, van e benne aceton...először megpróbálom sima háztatársi benzinnel, hátha leszedi...
(#) duCiel hozzászólása Dec 15, 2007 /
 
Hello!!Rávasalásos technikát szertném alkalmazni.Szlovákiából vagyok itt nem lehet kapni azt a műnyomó papírt amit olvastam(tiszalux fényes)ezt ajánlották az oldalon ahol olvastam a technikat.Szoval lezer nyomtatoval parositva jo a sima fotopapír is??vagy nem?
(#) Frankye válasza duCiel hozzászólására (») Dec 15, 2007 /
 
Gyakorlatilag bármilyen papír megfelel, aminek a felülete fényes. Akár egy magazin lapja is, vagy éppen az etikett-címkék védőlapja (amire fel vannak ragasztva a címkék)m a lényeg, hogy ne szívja be a papír a festékanyagot.

De ha egy ici-picit visszaolvastál volna a topicban, akkor még csak kérdezned sem kellett volna. Legalább 10-15 alkalommal írtuk már le...
Következő: »»   101 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem