Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   109 / 151
(#) balint730 válasza Gabó hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
én ebbe nem tudok kiigazodni :/ Bővebben: Link
(#) proli007 válasza balint730 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Hello! Megkeresed a végfokpanelen ezt a csatlakozót (vagy csatlakozási pontot) és oda kötöd a kivezérlésjelzőt, az 1-3-5 pontra. Színessel bejelöltem. üdv!
(#) reloop válasza proli007 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Üdv! Ez tranyós varázslat 140mV-tól még nem szokott pezsegni.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Hello! Fogalmam sincs milyen előerősítő van benne, mert mint tudjuk azon műlik. Ha meg nem, akkor csak a hangszóró kimenetre lehet kötni.. üdv!
(#) Directors hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
Üdv!

Ennél a kivezérlés jelzőnél melyik kondi változtatásával lehet állítani azt hogy milyen gyors legyen a ledek felvillanása?
(#) proli007 válasza Directors hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Hello! A 18k-val párhuzamos 10µF tartja ki a kijelzést. De hogy milyen gyorsan tud a kondi töltődni, az az első tranyós erősítő kimeneti ellenállása határozza meg, amit nem tudsz állítani. üdv!
(#) Directors válasza proli007 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
köszi
(#) Gabor017 hozzászólása Okt 6, 2013 /
 
sziasztok
Valaki tudd nekem segíteni?
most szeretnék először csinálni ilyen kivezérlés jelzőt de nem tudom mit kell hozzá venni!
Valaki le tudná írni hogy miből hány db kéne ha 1m hosszú szeretnék csinálni ??
(#) Csupasz válasza Gabor017 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Egy régi ismerősöm gyűjtötte a könyveket, és ő is úgy vette, hogy 1m Moliere-t kérek....
(#) Gabor017 válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 6, 2013 1 /
 
ezzel most sokra mentem !
(#) proli007 válasza Gabor017 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Hello! Nem érted? Nem tudni mit szeretnél, az 1m-en kívül. Azt neked kell eldönteni, hogy az 1m-es kijelzőt hogyan mi módon képzeled el. Amíg nem lehet tudni, hogy az miből hogyan épül fel, nem lehet értelmes tanácsot adni.. üdv!
(#) vicsys válasza Gabor017 hozzászólására (») Okt 6, 2013 /
 
Bővebben: Link
Húzd szét a ledeket, hogy kiadja az 1métert...
(#) balint730 hozzászólása Okt 9, 2013 /
 
Ezt a kivezérlésjelzőt (1-2.kép) hova kössem a Kenwood kr4070 es erősítőmbe (3-4.kép) hogy a hangerő növelésével egyre több led világítson?
Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza balint730 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Szia! Mekkora jelre van szükség ahhoz, hogy az utolsó piros LED is felvillanjon? A képről ez nem derül ki.
(#) eyess válasza balint730 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Egyébként ide kellene .
De ha kevés lenne , akkor a kivezérlésjelzőn alakítani kell érzékenységén stb.

1.PNG
    
(#) balint730 válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Van rajta 1-1 potméter amivel be lehet állítani.
(#) reloop válasza balint730 hozzászólására (») Okt 9, 2013 /
 
Ezt a fajtát legszívesebben a kimenetre, a hangszórókkal párhuzamosan kötném be. A potival le tudod a szükséges szintre szabályozni.
(#) stewe-o hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
Bővebben: Link ennek a kapcsolásárol valaki tudna dobni egy olyan kapcsolást ami nem eagle NYÁK tervezőben van hanem az is jó ha print screen-al leszedi és paintban
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) stewe-o hozzászólása Nov 5, 2013 /
 
segítsetek kérlek megakadtam nem tudom ez mi

Névtelen.png
    
(#) BEMcorp válasza stewe-o hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Szia!
Valószínűleg az áramkörben felhasznált IC-k táplábaihoz vezetnek. Így átláthatóbb a kapcsolás 'fontosabb' része.
(#) stewe-o válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
köszi! és mi a GND? és hova kell kötni a sok +-t mert csak az van a kapcsoláson?
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) proli007 válasza stewe-o hozzászólására (») Nov 5, 2013 /
 
Hello! Amit megtaláltál, az a 40-Led-es kijelző amelyet 10db. LM324 hajt meg. ennek tápfeszültség lábainak bekötését látod a rajzon. (Pontosabban a rajz részletét. Mert a kérdésed olyan, mintha a kulcslyukon néznénk be a szobába, és azt kérdeznéd, hogy ki van-e már takarítva bent..)
A GND=Ground és itt a 12V-os tápfeszültség negatív pontjával azonos potenciálú. Áramkörök "hideg potenciálját" jelölik vele. Vagy is azt a pontot, amit alappotenciál pontnak vagy viszonyítási pontnak fogunk fel. Ehhez képest mérünk. Ez általában a tápfeszültség valamely pontjával megegyező és ókor földelve is van. üdv!
(#) stewe-o válasza proli007 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Tehát oda a - pólust kel kötni?
(#) proli007 válasza stewe-o hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Hello! Igen. De baráti tanácsként mondom..
Ha már egy ilyen nagyméretű áramkört szeretnél építeni, legalább a villamosságtan alapjaival tisztába kellene lenni. Mert különben csak kínlódás lesz a dologból, és elveszi a kedved. Javaslom,hogy előbb ismerkedj meg mondjuk egy NE555 IC-vel felépített Led-es villogóval, egy elemmel-műszerrel-mérésekkel-kapcsolási rajzokkal stb. Aztán ha már tudod mi micsoda, akkor fogj hozzá komolyabb dolgokhoz. üdv!
(#) stewe-o válasza proli007 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Ami azt illeti elektronikai szakközépbe járok csak nem tanították a gnd-t
(#) proli007 válasza stewe-o hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Akkor hajrá! Attila spektrumanalizátor cikkében megtalálod a szűrőket, a kijelzőt meg már megtaláltad.. üdv!
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) stewe-o válasza proli007 hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
kéne még 1 kis segítség()

Nekünk meg nagybetűk, és írásjelek! Mod.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2013
(#) proli007 válasza stewe-o hozzászólására (») Nov 6, 2013 /
 
Valószínűleg azért van két csatakozó (ha arra gondolsz) mert a GND vezetéken nagy áramok folynak, biztosnak kell lenni a kötésének.
A kondinál nem tudom mire gondolsz, talán a kis vonalra a kondi elektróda felett? Mert az csak a feliratának a bázispont jelölése. Sajnos a Sas teleszemeteli a kapcsolási rajzot, amit utólag elmozdítani sem lehet. (De én nem értek hozzá, így nem is szeretem használni.)
Ne az egész képernyőt küld át, és rajta egy légypiszkot! Használj valami képszerkesztőt, amivel kivágható a lényeg.. (Lehet ennek is van) üdv!
(#) riddler17 hozzászólása Nov 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Építenék egy LM3914-es IC-vel egy VU meter-t. Az IC adatlapja szerinti ajánlott kapcsolással dolgoztam. Az első gondom az, hogyha az 5-4 lábra semmilyen feszültség nincs kapcsolva,oszlopjelzéssel jó,pontjelzéssel a 11-es lábra kötött LED mindig világít. Továbbá: 5-4-ra laptop hangkártyát kapcsolva szinte az egész LED sor egyszerre villan,nincs az a szép felfutás.
Ehhez hasonlóan szeretném működtetni, sztereo csatorna jellel. Az nem is fontos, hogy pontjezésben miért világít a 11-es láb LED-je,mert oszlop jelzéssel szeretném, csak nem úgy működik,ahogy szeretném. A videóban olyan szépek a fel-lefutások, bár ott 2 kondi is van és van még egy IC bordán is, az nem tudom mi lenne /talán egy 7812-es feszstab/.
(#) Bakman válasza riddler17 hozzászólására (») Nov 23, 2013 /
 
Tegyél a kivezérlésjelző bemenetére egy potit. Valószínűleg túlvezérled. Alapesetben a négyes lábat a nullára kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2013

Shot_586.jpg
    
Következő: »»   109 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem