Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   10 / 1385
(#) nyulbul válasza miklosch hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Az egy "műanyag/2konponensü/festék"
Ez amit mondtam meg valóban gyantával van keverve valami zöld trutyi.
(#) mex válasza miklosch hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Én fenyőgydantát oldok fel nitrohigitóba 0.5-1dl higitó sokáig elég. A gyanta sokkal jobban oldódik benne mint a denaturált szeszbe.Viszont vigyázni kell vele mert gyúlékony! Egyszerűen ecsettel viszem fel a nyákra,majd hajszáritóval megszáritom.
(#) Báddzsó válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
miklosch: Akrilan a lakk neve ami jó, ha nem nagyon(nagyon) sokat fújsz rá akkor télleg jó, jobban forrasztható, nincs rossz szaga forrasztásnál, rugalmas! (hajlítgathatod a nyákot nem pattog le), jo..
háztartási boltokban (is) van
(#) source2 válasza isamisa hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
szerintem is alkalmas!
(#) nyulbul válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Így már másképp hangzik.
Az AKRILAN és az akril lakk nem ugyan az.
(#) Tomee válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Lehet kapni az elektronikai bolzban kifejezetten erre a célra való lakkot.
Asszem védő lakk a neve (TN 180 Védőlakk) és olyan zöldes lilás szine van. Valamennyire még forrasztható is.
Szokás szerint a Wolf kft gyátja mint a többi trutyit.
link
(#) nyulbul válasza Tomee hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Na ez az
Idézet:
„(TN 180 Védőlakk)”

Erről beszéltem. De ezt JÓL lehet forrasztani.
MÁS! ÉLetemben elösször jutottam hozzá gyári fotolakkal kezelt nyáklemezhez. Uraim ez KIB.@.SZOTT JÓ.
Két SMD láb között eltudtam vinni 2 azaz KETTŐ vezetősávot.
Én meg eddig fujkáltam a lemezt.
Ez maga a tökéj
(#) Tomee válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Drága szerintem a gyárilag lakozott nyák.
És ha netán az alőhívási időt vagy az előhívó oldat összetételét elrontom akkor kidobhatom...
Mennyire volt érzékeny a lakk? Hol szerezted?
(#) KeserűCukor válasza Tomee hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Ha csak simán úgy hagyom, akkor mi baja lesz?
A réz nem oxidálódik, asszem...
Azért csinálják a kozponti fűtés csoveket is abból nem?
Asszem csak a felületén lesz ilyen patina szerű, de az védi, nem olyan ez, mint az Al?
Kössz
(#) _JANI_ válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Ilyen lemezeket a CONRAD-ban is lehet (lehetett) rendelni, de egy kicsit drága holmi.
A legkisebb:
60mm * 100mm * 1.5mm vastag egyoldalas = 499Ft.
És a legdrágább:
250mm * 255mm * 1.5mm vastag egyoldalas = 2900Ft.
Persze ezek EP azaz EPoxyd anyagúak, a sima HP – papíragyagúak olcsóbbak valamelyes.
Ha valaki rászánja magát erre, kitűnő alapanyagra tesz szert. (Ha a levilágítási időt ellnem cs.sz. .)

(#15107) KeserűCukor-nak válaszolva!
Érdemes a nyáklemez felületét „lelakkozni,” elzárni a levegőtől, mert:
1. Szebben néz ki!
2. Szigeteli a vezetősávokat! (A panelra kicsapódó nedvesség nagy károkat tud okozni. Főleg télen!)
3. És ha javításra kerül a sor, akkor nem kell a rézoxiddal és az ónpenésszel kínlódni, még hosszabb idő elteltével sem!
(#) Tomee válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
Csúnya lesz egy idő után a nyák felülete. Minden féle szennyező anyag (por) lerakodhat a vékony vezetősávok közé, ami egy idő után akár át is vezethet, aztán lehet debugolni...
(#) KeserűCukor válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 16, 2006 /
 
jah...
igazad van....
jobban belegondolva, itt minden mm számít, nem mint a kozponti futes csonel...
ezek azért érzékenyebbek...
Átlátszó koromlakk? vagy az lepattog?
(#) _JANI_ válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Ha lehetséges inkább olyan lakkot alkalmazz, amit erre készítenek.:yes:

/Régebben én is kísérleteztem más védőbevonatokkal, de a később forrasztáskor gondokvoltak velük.
PLD: Egykomponensű parkettalakk; nagyon jól takar csak utána ne keljen forrasztópákával hozzányúlni, mert erősen irritáló (és lehet hogy mérgező :kuss: ) a füstje.
Neolux festék; szintén jól takar, és az előbb említettek érvénesek, + száradáskor a gőzét is kerülni kell. /
(#) Rendszer válasza miklosch hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
szia ! porrátört gyantát acetonban vagy alkoholban feloldasz és ezzel kened le a nyákot .
aceton elpárolog gyanta ottmarad. van olyan panelom ami már vagy két éve áll így a fiókban
és még nem oxidálódott el.
(acetonnal óvatosan némelyik műanyagot nem komálja)
(#) (Felhasználó 880) válasza KeserűCukor hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
a réz gyorsan oxidálódik, és nehéz eltávolítani...
(#) (Felhasználó 880) válasza (Felhasználó 880) hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
a filces nyáknál csak meg kell ralzolniés
maratni, nem?
(#) zaik válasza (Felhasználó 880) hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
de! úgy ahogy írod.:yes:
persze a nyák fémtiszta, zsírtiszta kell legyen előtte. (és tanácsos előtte furkálni, de ki hogy szereti.)
(#) vicsys válasza (Felhasználó 880) hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
Ha elötte fúrsz, könnyeb a forrpontokat összekötni!
(#) zaik válasza vicsys hozzászólására (») Márc 17, 2006 /
 
illetve nem kell kétszer sorjázni, csiszolni.:yes:
(#) Rendszer válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki abban segíteni, hogy mit töltsek egy tus-csőtollba, hogy a vele megrajzolt nyákrajzot ne marja fel a vasklorid?
Egy plottert sikerült szereznem, azzal szeretnék a nyáklemezre maratásálló rajzot készíteni. Alkoholos filcekkel már kísérleteztem, de nem lett túl jó egyikkel sem.
(#) isamisa válasza (») Márc 24, 2006 /
 
Hi
Higított körömlakkot próbáltál már?
(#) vicsys válasza isamisa hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
tus-csőtollba-körömlakkot???
Van erre a célra speciális maratásálló tus! (ez a neve)
Hogy hol lehet kapni....passz
De gondolom komolyabb papír írószerboltban...

Szerk.: Ha a befogó fej engedi, jobban jársz a maratásálló (retus) filccel...(asszem deco-delon33 vagy vmi hasonló)
(#) creative válasza (») Márc 24, 2006 /
 
Hello

Milyen plottert sikerult szerezned es mennyiert? nagyon erdekelne a dolog egyebkent ugyhiszem lehet kapni olyan lakkot ami a marato filcben is van... ha pedig nem akkor nezd meg a hobbycnc.hu-t
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
A csőtollba a körömlakkot nem javaslom, hacsak nem akarod végérvényesen gajra tenni szegényt!:no:
(#) isamisa válasza Frankye hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Hi
Csak egy kósza ötlet volt.
Azért jutott eszembe mert valaki oldalán olvastam hogy egy egyenesbe vágott fecskendőtűvel meg orvosi fecskendővel és higított körömlakkal nagyon szépen lehet rajzolni.
Amúgy "Szerintem" ki lehet mosni....
Ja hát pesze egy Faber Castellel én sem próbálnám ki
(#) Frankye válasza isamisa hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Az orvosi fecskendő+injectios tű nagyon jól bevált nálam! Az abban különbözik alapvetően a csőtollaktól, hogy ellenáll az acetonnak (is), ami a csőtollról nem mondható el... A csőtoll illesztéseit, felületét az aceton kikezdi, leoldja. Egész egyszerűen nem erre találták ki szegényt. Sajnos.
(#) isamisa válasza Frankye hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
jééé ez tényleg nem tudtam
Köszi szépen a felvilágosítást Frankye Ja és hogyan tudok szürke betükkel írni, hogy látszódjon ha éppen offolni támad kedvem??
(#) nyulbul válasza isamisa hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Inkább a tű a fecskendővel.Így is el leszel mire megtalálod azt a viszkozitást.
(#) Tom Lord válasza (») Márc 24, 2006 /
 
Az a neve, hogy "Elmoshatatlan Kihúzótus".
Ha módod van rá akkor ebből is a zöld színűt vedd, az vált be legjobban.
Pár éve én is ezt használtam, de jobb a Poz20, ill. a vasalásos technika
(#) chipo válasza Tom Lord hozzászólására (») Márc 24, 2006 /
 
Köszönöm a sok segítséget! Nagyon régóta vágytam egy plotterre, miután megszámlálhatatlan sok sikertelen kísérletet hajtottam végre különböző nyákkészítési technikákkal. Vasaltam többféle lézernyomtatóval készült terveket, szinte mindenre (műnyomó,pausz,alufólia....)
A fotózásos eljárást is kipróbáltam, de az valahogy nekem nem jött be. Soha nem sikerült egyenletes minőségben, nekem tetsző nyáklapot készíteni. (6 éven át mobiltelefonokat javítottam, lehet,hogy egy kicsit magasra tettem a mércét nyák ügyben.)
A plotter volt az amiben bíztam, arra gondoltam a -kezébe- adok egy tollat, és 0.01mm pontossággal szépen felrajzolja nekem a nyákot.
Sajnos azért mégsem ilyen egyszerű a helyzet, a szoftveres részt sem könnyű megoldani, nem is beszélve a tollról.
A mai nap, egy papír írószerboltban kapható alkoholos filc (Edding) utántöltő folyadékot töltöttem a csőtollba. Sajnos teljesen alkalmatlan volt. Sokkal jobban sikerült az ha simán a tűhegyű filctollal próbálkoztam. Úgy érzem nagyon nehéz lesz megtalálnom azt a megoldást ami mindíg mindenhol jó eredményt ad.
A plottert nem olcsón vettem még 49e Ft-nál is több volt (bár csak egy ezressel ).
Az Elmoshatatlan kihúzótust hol lehet kapni?
Ez valaminyen oldószeres anyag? Vagy vízzel higítható?
Mibe töltötted annak idején amikor használtad? Nem marta le a vas-klorid?
És vajon a sűrű, vagy a híg vas-klorid oldat támadja meg jobban ezeket a festékeket?
Következő: »»   10 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem