Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   92 / 211
(#) efraim válasza niedziela hozzászólására (») Okt 5, 2013 /
 
Mégis, minek nevezhetném?
De azért nálam is van mm-es raszter, amit csak arra használok, ha új alkatrészt kell terveznem a makrokönyvtárba.

sl2.png
    
(#) szili83 hozzászólása Okt 8, 2013 /
 
Sprint Layout 6-ban van valahol olyan, amivel a vezetők közti minimális távolságát (azaz ne legyen közel) meg tudjam nézni? Esetleg már amikor a vezetőszálat húzom, akkor nem engedje?
(#) niedziela válasza szili83 hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
Szia!
Ellenőrizni a DRC fülön beállítot lehetőségek/értékek alapján lehet.
Nincs realtime DRC vizsgálat, csak manuálisan tudsz ellenőrizni.
(#) szili83 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
DRC-t ismerem.
Igen realtime érdekelt volna. Azért köszi!

Amúgy ha a 2 vezetőréteget vagy forrszemet nézünk, menyit érdemes tartani vasalásos technikával készült paneleknél? Mert ott egy kicsit úgymond szét lehet kenni a toonert. 0.2mm, vagy lehet lejjebb menni?
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2013
(#) niedziela válasza szili83 hozzászólására (») Okt 8, 2013 /
 
0.2 minimum azért nem árt
(#) djloui hozzászólása Okt 10, 2013 /
 
Szia Alkotó, nem találtam olyan sprint 5-öst amiben ki lehetne kapcsolgatni a thermal-pad csápjait, és csak ezért most nem tudom megvenni a progit.
Esetleg ******
A HE nem támogatja a warezolást és feltört programokat!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2013
(#) Alkotó válasza djloui hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Ne is csak e miatt vedd meg a programot, hanem minden egyéb tervezésedhez.
(#) gulyi88 válasza djloui hozzászólására (») Okt 10, 2013 /
 
Azokon a helyeken thermal nélküli forrszemen keresztülhúzol tetszőleges vezetősávot (vagy terület elemmel csíkot, ha vezetősáv végén a lekerekítés belóg olyan helyekre ahova nem kéne) a test területre, majd ezen vezetősávok szigetelési távját nullára veszed és kész..

thermal.PNG
    
(#) OZotyo hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Egy újabb magyar frissítés a Sprint-Layout 6-hoz (2013.10.10.)

6.0 Demo+Viewer magyar.

5-ös magyar frissítés.
(#) niedziela válasza OZotyo hozzászólására (») Okt 12, 2013 /
 
Szép munka, köszi !
(#) OZotyo hozzászólása Okt 16, 2013 /
 
A program fordítása közben találtam néhány hibát, ezeket megírtam az ABACOM-nak. Ezekből most 3-at már kijavítottak. Érdemes frissíteni a programot.

Üdv,
Zotyo
(#) niedziela válasza OZotyo hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Mi volt az a 3 hiba ?
Üdv!
(#) OZotyo válasza niedziela hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Nagy felbontásu monitornál (1920x1080), néha nem voltak a helyén a sávok.
Makro alkatrész hozzáadásnál, ha a komponensnél nem szerepelt a tokozás, (pick +place adatnál) és oda be lett írva valami és leokézod, a következő makró behúzásnál hibaüzenettel indul. Ezek a Demoban is hibásak voltak, az is frissült.
A 3. csak a Viewernél volt első indításkor, a nyelv választásnál.
(#) niedziela válasza OZotyo hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Értem, Köszi !
(#) OZotyo hozzászólása Okt 17, 2013 /
 
6.0 Update magyar.

6.0 Demo+Viewer magyar.

A linkek ugyanazok, mint régebben
(#) orizon hozzászólása Okt 18, 2013 1 /
 
Egy észrevételem, de inkább hiányérzetem lenne a programmal kapcsolatban. Miért nem lehet a zónában thermálkacsolatot létesíteni a forszemmel? Sokat agyaltam rajta és nem tudom a választ rá. Nem lehetne ezt a lehetőséget a fejlesztők felé tolmácsolni?
(#) morgo válasza orizon hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szia orizon!
Mit értesz pontosan a "zóna" alatt?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) efraim válasza morgo hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szerintem erre gondolhat csak, de tkp. egyszerű a válasz. A zone-hez csatoltan kell tenni egy forrszemet 0 átmérőjű furattal és arra már lehet thermal padot kijelölni.

slay2.png
    
(#) morgo válasza efraim hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Na igen, valóban ez lehet... csak az én példányom magyarított, ezért a (fölösleges) kérdésem.
(#) Alkotó válasza morgo hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Elmagyaráznád nekem itt mire gondolsz, mert nem értem.
Kipróbáltam a zóna kontra therhmál-pad lehetőséget, és valóban nem működik. Eddig nem is hiányzott, de most utólag belegondolva, nem lenne rossz néha.
(#) orizon válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Jó ötlet lenne, ha működne a terület thermálkapcsolat .Jobb lenne, mint a teleföldet körberkerítgetni , hogy eljussunk oda, ahová egyszerűbben is lehetne.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013

THKAPCS.JPG
    
(#) pjg válasza efraim hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Ezt elmagyaráznád részletesebben?
(#) morgo válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Én nem értettem a kérdést, ezért voltam kissé értetlen...
Egyébként találtam megoldást, csak kissé macerás.
Tehát kijelöltem egy adott zónát, majd jöhet a teleGND. Aztán a telefölből kivágok mindent, ami a zónán kívül esik, majd törlöm a zónát. Így a zóna helyén megmarad a teleföld, és így működik a thermál-pad. Nem a legkorrektebb, de össze lehet hozni.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013

zone.gif
    
(#) orizon válasza morgo hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Hát igen elég macerás. De ha vagy harminc alkatrészlábbal kellene megcsinálni a manővert, akkor vakarhatjuk a fejünket. Egyébként miért nem ragad a vezetősáv az alkatrészek lábaihoz még most sem? Vagyis, ha az alkatrészt elmozdítjuk, akkor a jelenség nem áll fent, de ha a vezetősávot mozdítjuk el valamerre, akkor elválik az alkatrésztől. Mi a logika ebben? Az lenne az elfogadható, ha a vezetősávok teljes kontaktban lennének egymással és a forrasztási pontokkal, és lehetne a sávokat együtt mozgatni az alkatrésszel bármely irányba. Vagy akár a vezetősávot mozgatni tetszés szerint korrigálva. Elég macerás, hogy mindig vissza kell helyezni a vezetősáv vég vagy kezdőpontját az alkatrész lábaira. Egy IC-nél ez már bosszantó is lehet. Valami megoldást találhatnának a fejlesztők erre a nem mondom, hogy hibára,de kellemetlenségre. Tudom, hogy olcsó program ,de lehetne még komfortosabbá tenni.
(#) gulyi88 válasza orizon hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Nem olyan egyszerű amit szeretnél. Mert ha mozognak is a vezetősávok szinte biztos hogy nem úgy, nem arra tennék azt ahogy az szimpatikus lenne. Tehát minden bizonnyal ígyis úgyis kézzi korrekció kellene.
(#) efraim válasza pjg hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Tessék:
1,/Megcsinálom a vezetékeket (Draw tracks)
2,/Kijelölöm a zónát (Zone)
3,/Elhelyezek egy forrszemet 0 mm furattal (Pad)
4,/Összekötöm a forrszemet a zónával (Draw tracks)
5,/Bekapcsolom a teleföldet (ground plane enable)
6,/Kijelölöm a forrszemet és a Properties ablakban bekapcsolom a thermál opciót

Egyébként SMD Paddal is működik
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013
(#) pjg válasza efraim hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Ja! Vagy úgy! Én a zónára szeretnék tenni furatot termálpaddal. Azt nem tudja.
(#) efraim válasza morgo hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Bocáss meg, de ennek nem látom semmi értelmét. Van egy alkatrészlábad, van egy zónád és összekötöd a kettőt egy vezetékkel és ugyanott vagy, ahová a rajz szerint thermál paddal jutottál.
(#) efraim válasza pjg hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
OK, de minek? Mit ad neked egy zónán belül egy thermálpad? De mindjárt utánanézek.
Így gondoltad?
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2013

slay5.png
    
(#) pjg válasza efraim hozzászólására (») Okt 18, 2013 /
 
Szebb forrasztást.
Következő: »»   92 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem